PODPOWIEDZI:

Kolporter wprowadza na rynek eClicto – pierwszy polski czytnik e-booków

Kolporter wprowadza na rynek eClicto – pierwszy polski czytnik e-booków

Dziś ma miejsce oficjalna premiera pierwszego polskiego czytnika e-booków – firma Kolorpoter Info SA rozpoczęła sprzedaż eClicto, czyli urządzenia wykorzystującego technologię e-papieru. W skład systemu wchodzą: autorskie oprogramowanie, umożliwiające wydawcom konwersję tradycyjnych książek do formy elektronicznej, księgarnia e-booków, Manager eClicto – autorska aplikacja zarządzania treścią dla użytkowników oraz czytnik.

W Księgarni eClicto, pod adresem www.eclicto.pl, dostępnych jest blisko osiemset płatnych e-booków. Wśród około 40 wydawców, którzy już podpisali umowy z eClicto są m.in. W.A.B., Zysk, Nowy Świat, Runa, Magia Słów, Replika. Lista dostępnych tytułów będzie stale rozbudowywana, już dziś blisko osiemset książek czeka na wprowadzenie do oferty. W Księgarni eClicto można również znaleźć linki do dziesiątków tysięcy darmowych, legalnych pozycji z wolnych domen.

Manager eClicto to bezpłatne, indywidualne – dla każdego użytkownika – centrum zarządzania e-treściami. Aplikacja jest zintegrowana z Księgarnią, umożliwia szybką transmisję zakupionych plików, zarządzanie książkami w komputerze i czytniku oraz czytanie e-booków na ekranie komputera. Użytkownicy eClicto będą mogli korzystać z bezpłatnych aktualizacji tego programu.

eClicto

Czytnik eClicto to lekkie i poręczne urządzenie z ekranem wykorzystującym technologię e-papieru. Dzięki temu komfort czytania e-booków jest niemal identyczny jak w przypadku tradycyjnych książek. Wyświetlacz nie męczy wzroku, a jednocześnie zachowuje wysoki kontrast. Czytnik jest przystosowany do czytania książek i dokumentów w formatach EPUB, PDF, TXT i HTML. W czytniku eClicto można również odtwarzać muzykę i audiobooki w formacie MP3.

Czytnik eClicto może pomieścić w swojej pamięci podręczną bibliotekę liczącą ok. 400 książek. Jej zawartość można znacznie powiększyć dzięki wbudowanemu czytnikowi kart SD (akceptuje nośniki o pojemności do 4 GB). Czytnik eClicto ma wymiary 118 x 188 x 8,5 mm i waży tylko 174 g, jest więc niezwykle lekkim i poręcznym urządzeniem. Czas ładowania baterii wynosi do 4 godzin, czas pracy baterii do 4 dni czytania. Cena pakietu, w którym oprócz czytnika jest 100 książek w formacie EPUB, wynosi 899 zł. Wśród tytułów wgranych do czytnika są utwory zaliczane do polskiej i światowej klasyki oraz literatura współczesna.

Nabywcy eClicto mają do dyspozycji helpdesk, umożliwiający wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z instalacją oprogramowania, zakupem e-booków, czy funkcjonowaniem czytnika. Co bardzo istotne, nabywcy eClicto – w odróżnieniu od osób kupujących czytniki w sklepach internetowych poza Polską – mają zapewniony pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzenia.

eClicto

Dane techniczne

 • Wyświetlacz: E Ink Vizplex oprzekątnej 6", wymiary 122 x 91 mm
 • Rozdzielczość: 600 x 800 pikseli, 166 dpi
 • Liczba kolorów: 4 odcienie szarości (dithering)
 • Doskonała widoczność w świetle słonecznym
 • Możliwość używania ekranu w pozycji pionowej oraz poziomej
 • Pamięć: 512 MB pamięci wewnętrznej (200 MB do wykorzystania)
 • Port pamięci zewnętrznej: karty SD do 4 GB
 • Komunikacja: kabel USB 2.0
 • Bateria: akumulator Li-Polymer o pojemności 800 mAh
 • Czas pracy na baterii: do czterech dni czytania
 • Wymiary: 118 x 188 x 8,5 mm
 • Masa: 174 g (wraz z baterią)
blog comments powered by Disqus
Kolporter wprowadza na rynek eClicto – pierwszy polski czytnik e-booków