PODPOWIEDZI:

PRADA i marka LG - kolejna odsłona współpracy na wyłączność

PRADA i marka LG  - kolejna odsłona  współpracy na wyłączność

Firmy LG Electronics oraz dom mody Prada podczas uroczystej ceremonii w Seulu odnowiły umowę o współpracy na wyłączność w obszarze technologii mobilnych. Na bazie tej umowy zostanie stworzona trzecia wersja telefonu PRADA od LG (3.0). Będzie ona posiadać niepowtarzalną i ekskluzywną stylistykę. Premiera rynkowa telefonu przewidziana jest na początek 2012 roku.

Współpraca między marką LG i Pradą rozpoczęła się 5 lat temu. W jej wyniku powstały dwa luksusowe telefony. Obie firmy w swoich działaniach skupiają się na kluczowych elementach smartfonów, w tym oprogramowaniu, interfejsie użytkownika oraz stylowym wzornictwie.

Obie firmy postanowiły przedłużyć umowę o współpracy dzięki poprzednim pozytywnym efektom wspólnej kooperacji. Umowa mówi, że LG staje się wyłącznym partnerem firmy Prada w zakresie mobilnych technologii. Wyniki nowej umowy będą widoczne na początku 2012 roku. To wtedy na rynek trafi najnowszy model LG , który tak jak jego poprzednie odsłony, będzie łączył zaawansowaną technologię z awangardowym wzornictwem.

„Współpraca między Pradą, a LG zawsze cechowała się innowacyjnością oraz niezrównaną jakością pod względem stylu, wzornictwa i przełomowych technologii” ― powiedział Patrizio Bertelli, dyrektor generalny grupy Prada. „Wartości te są cenione przez obie nasze firmy, które zawsze przewidywały trendy w wielu obszarach, a często je wyznaczały. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że znowu współpracujemy z LG, przy opracowaniu najnowszego produktu w dziedzinie komunikacji mobilnej”.

„Nasze kontakty z Pradą są wyjątkowe, zarówno pod względem ich trwałości, jak 
i odniesionych wspólnie sukcesów. Nie istnieje bowiem żaden inny przykład tak owocnej współpracy między producentem telefonów, a marką ze świata mody” ― powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny działu telekomunikacji mobilnej LG Electronics. 
„Po sukcesie dwóch poprzednich modeli opracowanych wspólnymi siłami, z niecierpliwością oczekujemy na kolejne efekty w postaci nowych luksusowych smartfonów o wyrafinowanej stylistyce”.

lg prada

Pierwszy telefon powstały ze współpracy firmy LG i Prada przyniósł niezaprzeczalny sukces, a jego sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Luksusowe urządzenie połączyło w sobie nowoczesną technologię i ekskluzywne wzornictwo. Znaczenie tego produkty dla sztuki zostało potwierdzone poprzez włączenie produktu do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCA) w Szanghaju.

Telefony z serii LG Prada stanowiły przełom technologiczny. Prada od LG (1.0) był na świecie pierwszym telefonem z ekranem dotykowym. Model Prada od LG (2.0) posiadał innowacyjne możliwości dzięki zintegrowanemu ze słuchawką zegarkowi, który komunikował się bezprzewodowo z telefonem i udostępniał takie funkcje jak sprawdzenie nazwiska dzwoniącego, odczytanie SMS-ów, przeglądanie historii połączeń, blokowanie połączeń czy obustronna sygnalizacja alarmów.

blog comments powered by Disqus
PRADA i marka LG - kolejna odsłona współpracy na wyłączność