PODPOWIEDZI:

LG wprowadza monitory 3D bez okularów

LG wprowadza monitory 3D bez okularów

Firma LG wprowadza na rynek monitor, na którym będziemy mogli oglądać obraz 3D bez konieczności używania często niewygodnych okularów. Monitor DX2500 posiada ekran o przekątnej 25 cali. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich lubiących multimedialną rozrywkę z innowacyjnymi rozwiązaniami. Monitor posiada funkcję która pozwala na śledzenie ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy.

Monitor LG DX2500 otrzyma certyfikat nadany przez organizację TÜV Rheinland dla monitora 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.

„Oferowany przez LG model DX2500, może znacząco przyczynić się do upowszechnienia na świecie technologii 3D bez okularów” ― powiedział Si-hwan Park, wiceprezes działu monitorów w firmie LG Home Entertainment Company. „W 2012r. będziemy rozszerzać naszą ofertę rozwiązań tego typu o kolejne modele, 
charakteryzujące się ciekawym wzornictwem i zaawansowanymi funkcjami”.

LG DX2500

Dotychczasowe technologie 3D bez okularów, zmuszały do przebywania widzów w specjalnie przygotowanym do tego miejscu i oglądania obrazów pod ściśle określonym kątem. Dopiero teraz otrzymamy optymalny efekt 3D. Natomiast monitor LG DX2500 eliminuje to ograniczenie, dzięki funkcji śledzenia pozycji głowy i ruchów gałek ocznych. Funkcja ta jest możliwa dzięki kamerze, która została zintegrowana z monitorem i pozwala na wykrywanie położenia gałki ocznej i pozycji głowy. Dzięki tym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza i dostosowuje parametry.

LG DX2500

Monitor DX2500 jest już dostępny w Korei, do sprzedaży globalnej trafi na początku 2012 r.

blog comments powered by Disqus
LG wprowadza monitory 3D bez okularów