PODPOWIEDZI:

Mobilne hotspoty HUAWEI to nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci

Mobilne hotspoty HUAWEI to nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci

Wyobraźmy sobie, że zawsze i wszędzie możemy korzystać z bezprzewodowego Internetu na wszystkich swoich urządzeniach przenośnych. Nie musimy już krążyć po mieście w poszukiwaniu darmowego Wi-Fi, ani martwić się o to, czy na spotkaniu biznesowym poza biurem będziemy mieć dostęp do Internetu. Jest to możliwe właśnie dzięki kieszonkowym hotspotom

Rozwój technologii mobilnych spowodował wzrost zapotrzebowania na zawsze dostępną, szybką bezprzewodową transmisję danych. Użytkownicy elektroniki oczekują coraz wygodniejszych rozwiązań zapewniających im stały dostęp do sieci.

Mobilny hotspot to niewielkie, kompaktowe urządzenie działające jako modem i router Wi-Fi jednocześnie. Dzięki jednej karcie SIM umożliwiającej transmisję danych, pozwala bezprzewodowo podłączyć do Internetu kilka innych terminali, takich jak np. tablet, aparat cyfrowy, czy konsolę do gier i w pełni korzystać z ich multimedialnych funkcji. Rozwiązanie to skierowane jest do wszystkich osób, które są w ciągłym ruchu i potrzebują swobodnego dostępu do Internetu.

HUAWEI

Mobilny hotspot może także pełnić funkcje zewnętrznego dysku Wi-Fi - prywatnego przenośnego archiwum multimediów. Zainstalowanie w nim karty microSD pozwala na wygodne rozbudowanie pamięci urządzenia i korzystanie ze zgromadzonych danych przez wszystkie połączone z hotspotem terminale.

Od momentu wprowadzenia na rynek mobilnych hotspotów w 2009 roku, sprzedaż tych urządzeń bardzo szybko rośnie. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę analityczną ABI Research wynika, że w 2014 roku na rynek trafi 56 milionów mobilnych hotspotów, a wartość ich sprzedaży wyniesie 7 miliardów dolarów.

HUAWEI

Podczas konferencji Macworld Asia 2011 modem - mobilny hotspot HUAWEI E585 został wyróżniony, jako doskonały przykład łączenia najbardziej pożądanych cech mobilnych hotspotów – bezpieczeństwa, mobilności, dużej wydajności baterii i oferowania dostępu dla wielu użytkowników. Nazwa przenośnego hotspotu HUAWEI E5 oznacza „5 eases” (ang. ease – ułatwienie): łatwość użytkowania, konfiguracji, łączenia się z siecią, jej dzielenia i posiadania go zawsze przy sobie.

HUAWEI

„Obserwujemy dynamiczny wzrost liczby przenośnych urządzeń obsługujących standard Wi-Fi, takich jak tablety, konsole do gier, laptopy. Mobilny hotspot powstał po to, by ich użytkownicy mogli zawsze i wszędzie wygodnie korzystać z Internetu, niezależnie od dostępności publicznych sieci Wi-Fi. Co więcej, w odróżnieniu od klasycznych modemów USB, może on być wykorzystywany do współdzielenia sieci przez kilka urządzeń jednocześnie" - powiedział Dariusz Marnic, Marketing Manager w departamencie terminali HUAWEI.

blog comments powered by Disqus
Mobilne hotspoty HUAWEI to nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci