PODPOWIEDZI:

Lenovo na CES 2012 - nowy ThinkPad X1 oraz biznesowy ultrabook T430u

Lenovo na CES 2012 - nowy ThinkPad X1 oraz biznesowy ultrabook T430u

Firma Lenovo podczas targów CES 2012 odbywających się w Las Vegas, poinformowała o wprowadzeniu na rynek notebooka hybrydowego ThinkPad X1. Łączy on w sobie wydajność poprzednika X1 z dwukrotnie dłuższym czasem pracy na baterii (do 10 godzin). Jest to możliwe dzięki specjalnemu trybowi Instant Media Mode. Współpracuje on z drugim procesorem i drugim systemem operacyjnym. Oprócz tego Lenovo zapowiedziała ultrabooka ThinkPad T430u. Ma to być pierwszy ultrabook dla biznesu który zapewnia wysoką wydajność w eleganckiej i lekkiej obudowie.

Tryb Instant Media Mode — dwukrotnie dłuższy czas działania baterii

Tryb Instant Media Mode dwukrotnie wydłuża czas pracy na baterii. Technologia IMM obejmuje procesor dwurdzeniowy Qualcom oraz do 16 GB pamięci wraz ze specjalnie przygotowanym systemem Linux. Jeżeli chcemy się przełączyć do trybu IMM z systemu Windows, to musimy tylko kliknąć na ikonę na głównym ekranie laptopa. Tryb IMM działa podobnie jak w smartfonach tryb czuwania. Pionierski hybrydowy notebook ThinkPad X1 został także wyposażony w Rapid Charge — technologię, która umożliwia ładowanie baterii do 80% w zaledwie 30 minut.

Największe zalety notebooka ThinkPad X1

Notebook waży jedynie 1,8 kilograma. Posiada ekran o przekątnej 13,3 cala. Wyposażony został w procesor procesor z serii Intel Core i3, i5 lub i7 i działa z systemem operacyjnym Windows 7. ThinkPad X1 Hybrid to bardzo dobry komputer dwusystemowy, ale jest to przede wszystkim notebook biznesowy.

ThinkPad X1

Całkowicie biznesowy ultrabook

Firma przedstawiła pierwszy ultrabook dla biznesu Lenovo ThinkPad T430u. Posiada on elementy, które są typowe dla klasy premium. Wśród nich- matowe przyjemne wykończenia, aluminiowa obudowa. Produkt posiada mniej niż 2 cm grubości i waży jedynie 1,8 kilograma. Produkt wspiera najnowsze procesory Intel Core i wbudowane układy graficzne Intel lub karty Nvidia do wyboru. Możemy w nim zamontować dysk SSD lub dysk twardy do 1 TB.

T430u

blog comments powered by Disqus
Lenovo na CES 2012 - nowy ThinkPad X1 oraz biznesowy ultrabook T430u