PODPOWIEDZI:

TOP 5 Dronów do 400 zł – Zabawa w Tanie Latanie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Overmax X-Bee 2.5Overmax X-Bee 2.5199 zł
2SYMA X5SWSYMA X5SW290 zł
3SYMA X5HWSYMA X5HW280 zł
4OVERMAX X-Bee Drone 3.1OVERMAX X-Bee Drone 3.1270 zł
5OVERMAX X-Bee Drone 6.1OVERMAX X-Bee Drone 6.1320 zł
TOP 5 Dronów do 400 zł – Zabawa w Tanie Latanie

Tanie drony wzbudzają różne odczucia. Często pojawiają się więc pytania: po co i dla kogo one są? Do 400 zł można kupić zabawkę, a nie prawdziwego drona. To fakt. Ale zabawkowy dron to nie taki zły pomysł. Szczególnie, gdy ktoś lubi nową technologię i chce wypróbować, jak to jest sterować lotem drona.

Tanie drony mogą zaciekawić miłośników technologicznych nowinek, którzy chcą zapoznać się z możliwościami urządzenia do zdalnie sterowanego latania, a także dla wszystkich tych, którzy lubią dobrą zabawę, bo taką niewątpliwie może być latanie dronem. Od drona za mniej niż 400 zł nie można jednak oczekiwać ani niezawodności, ani dobrych osiągów. Nie są to bowiem urządzenia zbyt trwałe. Lot zazwyczaj trwa krótko, ale sterowanie jest przy tym bardzo proste. Lepiej też uważać, by nie zaczepić się o gałęzie i unikać upadków, bo tanie drony nie są na tyle odporne i w końcu może dojść do zniszczenia.


Ranking 5 najpopularniejszych dronów do 400 zł

W naszym zestawieniu znalazły się modele tanie, ale przy tym proste w obsłudze i dobre do rozpoczęcia zabawy związanej z lataniem. Na pierwszym miejscu wytypowaliśmy Overmax X-Bee 2.5. Miejsce drugie należy do Syma X5SW, a trzecie do modelu tej samej marki Syma X5HW. Kolejno na miejscu czwartym i piątym znalazły się modele firmy Overmax: Overmax X-Bee Drone 3.1 oraz Overmax X-Bee Drone 6.1. Poniżej znajduje się szczegółowy opis każdego z wytypowanych modeli.

1. Overmax X-Bee 2.5

Overmax X-Bee 2.5 to dron o niewielkich rozmiarach, ale dużych możliwościach akrobacyjnych. Wykonasz nim podniebne akrobacje z obrotem o 360 stopni. Urządzenie ma wbudowaną kamerę 2 Mpix, która zarejestruje Twój ruch w przestrzeni. Nagrane filmy można zapisać bezpośrednio na karcie SD. Konstrukcja wykonana jest z plastiku połączonego z metalem i zawiera 4 śmigła o średnicy 38 cm.

Model X-Bee 2.5 to także łatwość obsługi urządzenia. Można zmienić czułość sterowania, jeśli prędkość ci nie odpowiada. Funkcja Headless Mode służy do prostszego kierowania ruchem drona. Użycie tej funkcji pomaga w zapanowaniu nad nim i powoduje, że na panelu sterowania „prawo” to prawo, a „lewo” to lewo. Następną funkcją, która ma pomóc w zapanowaniu nad dronem, jest Back Home. Funkcja Back Home pozwala wrócić do poprzedniego miejsca, gdzie znajdowało się urządzenie. Autokalibracja zapewnia natomiast odpowiednią konfigurację drona z pilotem.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

Overmax X-Bee 2.5

2. Syma X5SW

Syma X5SW to nowoczesny dron z elektroniczny żyroskopem 6-Axis. Dron posiada miniaturowy silnik, dzięki czemu lepiej radzi sobie na wietrze. Jego wytrzymałość na upadki z wysokości oraz odporność na zniszczenia można uznać za dobre jak na taki tani model drona.

Model X5SW ma dodatkowo wbudowaną kamerę FPV, która za pomocą WiFi przesyła obraz bezpośrednio na telefon sparowany z urządzeniem. Dron jest kompatybilny z systemami IOS, a także Android. Przesyłany obraz może być wyświetlany w czasie rzeczywistym, na zasadzie transmisji z lotu. X5SW ma także system Inteligentnej Orientacji Lotu, który jest oparty o sterowanie za pomocą radia na częstotliwości 2,4 GHz.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

SYMA X5SW

3. Syma X5HW

Syma X5HWpodobnie jak poprzednik w naszym rankingu należy do firmy Syma, która zadbała o nowoczesne rozwiązania, pozwalające na przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym zarówno na smartfon Android, jak i IOS. Dron ma wbudowaną kamerę FPV, która sprawdza się w przypadku podglądu na żywo. Są dwa tryby pracy przeznaczone dla użytkowników początkujących, a także tych bardziej zaawansowanych.

6-osiowy żyroskop można uznać za atut modelu X5HW. Taki zaawansowany kontroler lotu sprawia, że dron zyskuje dodatkową stabilność w powietrzu, a przy tym zapewnia lepsze pilotowanie. X5HWma również wbudowany barometr, czyli czujnik ciśnienia, dzięki czemu model utrzymuje się na stałej wysokości podczas lotu, co jest znacznym ułatwieniem – wystarczy puścić gałkę na pilocie i dron utrzymuje się na jednym poziomie. Zastosowano w tym modelu także funkcję akrobacji 3D oraz zainstalowano sygnalizację diodami LED, co pozwala na latanie w ciemności.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

SYMA X5HW

4. Overmax X-Bee Drone 3.1

Overmax X-Bee Drone 3.1 to kolejny tani model, który zapewni dużą dawkę rozrywki przy wykonywaniu akrobacji w powietrzu, a także umożliwi zarejestrowanie video bądź zrobienie zdjęcia z lotu ptaka. Kamera o rozdzielczości 2 Mpix pozwala na kręcenie podniebnych filmów i zapisywanie ich na karcie microSD. Konstrukcja opiera się na 4 śmigłach. W X-Bee Drone 3.1 zastosowano także 6-osiowy żyroskop, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie modelem podniebnych akrobacji.

Do drona dołączone są 3 baterie 700 mAh, aby można było lepiej korzystać z zabawy. To pozwala na latanie aż do 40 minut. Dron posiada także oświetlenie dla tych, którzy postanowią korzystać z rozrywki późną porą.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

OVERMAX X-Bee Drone 3.1

5. Overmax X-Bee Drone 6.1

Overmax X-Bee Drone 6.1 to model, w którym firma Overmax postanowiła po raz pierwszy oprzeć konstrukcję o 6 śmigieł. Dron jest niewielki, więc takie rozwiązanie zapewni dodatkową stabilizację modelu w trakcie lotu. Dodatkowo wyposażony jest w 6-osiowy żyroskop do akrobacji oraz posiada 3 tryby pracy. Pojemna bateria znajdująca się w zestawie daje możliwość latania nawet do 20 minut.

X-Bee Drone 6.1 posiada również funkcję FPV, za pomocą której przekażesz obraz bezpośrednio na smartfon sterujący. Możesz więc na bieżąco śledzić trasę pokonywaną przez drona, a także sterować lotem za pomocą smarfona.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ<<<

OVERMAX X-Bee Drone 6.1

Podsumowanie

Ranking 5 popularnych dronów do 400 zł przedstawia urządzenia, które mogą zapewnić dużą dawkę rozrywki. W taki sposób można rozpocząć małą przygodę z lataniem. Nie wszystkich jednak taki rodzaj urządzenia zadowoli.

Są to drony niewielkie i mało odporne na warunki panujące w powietrzu, takie jak wiatr czy deszcz. Również czas lotu pozostawia wiele do życzenia. Tanie drony są więc dedykowane przede wszystkim osobom, które chcą posiadać zabawkę do latania i nagrywania krótkich filmików wykonanych w przestworzach.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Dronów do 400 zł – Zabawa w Tanie Latanie