PODPOWIEDZI:

TOP 6 Aparatów z Optyczną Stabilizacją Obiektywu - Zobacz, Jak Nie Stracić na Ostrości

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Nikon Coolpix P900Nikon Coolpix P9002299 zł
2Nikon Coolpix B500Nikon Coolpix B5001089 zł
3Sony DSC-RX100Sony DSC-RX1001600 zł
4Sony Cybershot DSC-H300Sony Cybershot DSC-H300759 zł
5Canon Powershot SX610Canon Powershot SX610699 zł
6Fujifilm XP90Fujifilm XP90779 zł
TOP 6 Aparatów z Optyczną Stabilizacją Obiektywu - Zobacz, Jak Nie Stracić na Ostrości

Aparaty z optyczną stabilizacją obrazu to dobry patent, jeśli wszystko fotografujesz z ręki. Optyczna stabilizacja obrazu niweluje drgania wynikające z poruszaniem ręką i można tę opcję uznać za dogodny zamiennik statywu. W naszym TOP 6 przedstawiamy kilka modeli, które słyną z możliwości zrobienia dobrego zdjęcia właśnie dzięki wspomnianej funkcji i innym możliwością, o których przeczytasz poniżej.

Kiedy przydaje się optyczna stabilizacja obrazu? Przede wszystkim w momencie, gdy fotografujesz z ręki, a nie chcesz, by przez to obraz stracił na ostrości. Taka stabilizacja działa trochę jak statyw – niweluje drgania. Generalnie takie drgania mogą wynikać albo z ruchu fotografowanego obiektu – na to ta funkcja nic nie poradzi – albo z drżenia ręki, których skutkom widzianym potem na zdjęciu zapobiega stabilizacja obrazu. Jest to bardzo przydatna funkcja, dlatego też aparaty, które ją posiadają, są chętnie kupowane. W zasadzie taka opcja jest już w standardzie, choć nie zawsze. Nasz ranking przedstawi 6 modeli, które w tym zakresie na pewno nie zawiodą.


6 najpopularniejszych modeli z optyczną stabilizacją obrazu

TOP 6 aparatów z optyczną stabilizacją obrazu to mocna szóstka, która składa się z popularnych modeli, dzięki którym fotografowanie z ręki nie będzie problemem. Nikogo z pewnością nie zdziwią marki, które zdominowały nasze zestawienie, czyli Nikon i Sony, a dalej Canon i Fujifilm. Zaczynając od końca ranking wygląda następująco: Fujifilm XP90, Canon Powershot SX610, Sony Cybershot DSC-H300, Sony DSC-RX100, Nikon Coolpix B500 i na miejscu pierwszym Nikon Coolpix P900.

Nikon Coolpix P900 – miejsce pierwsze

Aparat Cyfrowy Nikon Coolpix P900 to gwarancja dobrej jakości zdjęć. W zakresie ostrości zdjęcia układ optycznej stabilizacji obrazu zapewnia rezultaty lepsze niż stabilizator cyfrowy. W praktyce działa to tak, że przy naciśnięciu spustu migawki układ stabilizacji wpływa na pracę przetwornik lub soczewki obiektu, tak aby zapobiec zruszeniu obrazu podczas wykonywania zdjęcia. Możliwości Nikona Coolpix P900 świetnie sprawdzą się przy fotografowaniu przyrody i ciekawych zjawisk na niebie Model Coolpix P900 ma 83-krotny zoom optyczny, który na spokojnie poradzi sobie w astrofotografii. Rozdzielczość obrazu to 16 mln pikseli, które przyczynią się do uzyskania dobrej jakości zdjęcia – dobry kontrast i odpowiednie nasycenie to te cechy, które przydadzą się do dalszej obróbki zdjęcia.

Dodatkowo Nikon Coolpix P900 pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD. Ma wyrazisty 3-calowy ekran LCD, który jest duży i wygodny w użytkowaniu. W modelu Coolpix P00 zastosowana również nowoczesną technologię NFC, dzięki czemu aparat może współpracować ze smartfonami lub tabletami z systemem Android. Ma też wbudowany odbiornik GPS oraz WiFi.

>>>Sprawdź aktualną cenę<<<

Nikon Coolpix P900

Nikon Coolpix B500 – miejsce drugie

Aparat cyfrowy Nikon Coolpix B500 to model marki Nikon, który słynie z dobrego szkła, dużego zoomu oraz stabilizator obrazu. Posiada on podwójny stabilizator: optyczny i cyfrowy. Dzięki temu zdjęcia z pewnością nie stracą na jakości w przypadku fotografowania z ręki. Oczywiście stabilizator działa w przypadku drgań ręki. Jeśli zaczniesz machać ręką, to taki stabilizator niewiele pomoże. Znakomitą jakość obrazu gwarantuje także rozdzielczość 16 megapikseli. Dzięki temu Nikon Coolpix B500 zarejestruje wiele szczegółów na obrazie i będzie możliwe stworzenie większych odbitek.

Model Coolpix B500ma 40-krotne zbliżenie optyczne, umożliwiające sfotografowanie oddalonych obiektów, oraz 3-calowy ekran LCD, który jest wystarczająco duży, by mieć obraz pod kontrolą. Urządzenia mobilne można podłączyć do B500 za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth.

>>>Sprawdź aktualną cenę<<<

Nikon Coolpix B500

Sony DSC-RX100 – miejsce trzecie

Aparat cyfrowy Sony DSC-RX100 wyróżnia się solidnym wykonaniem i sprawdzi się dla mniej i bardziej zaawansowanych amatorów fotografii. To kompakt o zaawansowanych możliwościach. Optyczna stabilizacja obrazu pozwala uzyskać ostre zdjęcie wykonywane z ręki. W dodatku przetwornik z 20,2 megapikselami wpływa na ilość zarejestrowanych szczegółów.

Sony DSC-RX100 ma 3-calowy ekran LCD i możliwość ręcznego ustawiania ekspozycji, co pozwala na większą kontrolę fotografowania. Model DSC-RX100 pomimo rozbudowanych funkcji jest niewielki, dzięki czemu zmieści się w kieszeni – doskonale nada się w podróży. Aluminiowa konstrukcja świadczy o jego solidności, a metalowe elementy wpływają na elegancki wygląd aparatu.

>>>Sprawdź aktualną cenę<<<

SONY DSC-RX100

Podsumowanie

Powyższe zestawienie to szóstka najpopularniejszych aparatów z optyczną stabilizacją obrazu dla każdego fotoamatora, który ceni sobie jakość obrazu i wygodę podczas wykonywania zdjęć. W tym rankingu na prowadzenie wyszły modele marki Nikon, więc zwolennicy Canona mogą być nieco rozczarowani.

blog comments powered by Disqus
TOP 6 Aparatów z Optyczną Stabilizacją Obiektywu - Zobacz, Jak Nie Stracić na Ostrości