PODPOWIEDZI:

TOP 5 Polecanych Najtańszych Klawiatur

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Tracer Blackjack Rf Nano (TRAKLA44517)Tracer Blackjack Rf Nano (TRAKLA44517)52.90 zł
2Tracer Battle Heroes Squadron (TRAKLA44999)Tracer Battle Heroes Squadron (TRAKLA44999)52.59 zł
3Esperanza TITANUM SLIM (TK103)Esperanza TITANUM SLIM (TK103)13 zł
4Media-Tech MT1248USMedia-Tech MT1248US20 zł
5Tracer Amerikana (TRAKLA45198)Tracer Amerikana (TRAKLA45198)14.99 zł
TOP 5 Polecanych Najtańszych Klawiatur

Zastanawiacie się może nad zakupem klawiatury, ale macie na nią bardzo mało pieniędzy? Uwierzcie mi, to nic! W poniższym zestawieniu zaprezentujemy Wam kilka niesamowicie tanich klawiatur. Przekonajcie się sami, kto zwycięża.

Wstęp

Nie będę mydlił Wam oczu - klawiatury z poniższego zestawienia nie są z pewnością niezawodne czy niesamowicie precyzyjne. W przypadku niektórych z nich, podstawowym zadaniem jest... nie zepsuć się przez kilka miesięcy, a nawet tygodni. Tak, nie oszukujmy się, klawiatura za 13 zł nie będzie zakupem na długie lata, choć oczywiście zdarzają się wyjątki.

Trzeba jednocześnie dodać, że nasz ranking można spokojnie podzielić na dwie części. Pierwsze dwa miejsca prezentują całkiem dobry poziom jak na swoją cenę. Trzy kolejne to ekstremalne budżetówki dla najbardziej oszczędnych lub takich, którzy szukają klawiatury zastępczej w bardzo niskiej cenie.

Koniec biadolenia, przejdźmy do konkretnych produktów.

Tracer Blackjack Rf Nano (TRAKLA44517)

Chyba nie będzie dla Was większym zaskoczeniem, że w tym segmencie cenowym dominuje marka Tracer. Nie jest to gigant, ale producent, która potrafi czasem dostarczyć rynkowi ciekawe urządzenia w przystępnych cenach.

Klawiatura Tracer BlackJack kosztuje około 50 zł, ale w zestawie zawiera również myszkę! Minimalistyczny design i duża praktyczność tego zestawiku przypada mi do gustu. Wszystko jest tu dość smukłe i bez niepotrzebnych bajerów. To lubię.

Tracer Blackjack Rf Nano (TRAKLA44517)

Tracer Battle Heroes Squadron (TRAKLA44999)

Za podobną kwotę - 50 zł - można nabyć coś w nieco bardziej gamingowym stylu. Chodzi konkretnie o sprzęt Tracer Battle Heroes Squadron. Powiem szczerze, że jak dla mnie klawiatura ta mocno balansuje na pograniczu sprzętu godnego polecenia, a tandety. Przechyla się jednak nieco bardziej w dobrą stronę.

Agresywny design, który ma przyciągać graczy może niektórym się podobać. Są tu także trzy kolory podświetlenia LED, antypoślizgowe podkładki czy kabel o długości 1,5 m.

Nie dziwi wcale mnie fakt, że omawiana klawiatura jest prawdziwym hitem sprzedażowym. Fortuny z pewnością nie kosztuje, a dobrze wie, jak przyciągnąć uwagę graczy z niskim budżetem na nowy sprzęt.

Tracer Battle Heroes Squadron (TRAKLA44999)

Esperanza TITANUM SLIM (TK103)

Dobra, kończymy z modelami za 50 zł, bo teraz czas na klawiatury za około... 13 zł! Tak, dobrze przeczytaliście, macie więc wybór - czteropak piwa czy może nowa klawiatura?

Esperanza TITANUM SLIM (TK103) rzeczywiście jest Slim - wygląda całkiem zgrabnie. Absolutnym szokiem jest też dla mnie fakt, że komuś ten model wytrzymuje kilka miesięcy, a nawet lat! Nie ma jednak co się oszukiwać w kwestii komfortu pracy czy precyzji - jest słabo. Jako zastępcza klawka może się jednak przydać.

Esperanza TITANUM SLIM (TK103)

Media-Tech MT1248US

Media-Tech MT1248US powinna Was kosztować 14-20 zł, czyli również bardzo mało. Jest to po prostu taniutka, klasyczna klawiatura membranowa o wątpliwej precyzji, która sprawdzi się jako sprzęt awaryjny/zastępczy lub dla osób, które raz na ruski rok piszą maila jednym palcem.

Media-Tech MT1248US

Tracer Amerikana (TRAKLA45198)

Trzeba przyznać, że firma Tracer ma rozmach. Jak bowiem, można zrobić imitację minimalistycznych klawiatur Apple, wsadzając tam jeszcze bezczelnie barwy USA i za to wszystko licząc... niecałe 12 zł?! A tu ludzie jeszcze głoszą, że Tracer Amerikana sprawuje się całkiem nieźle. Można? Można!

Tracer Amerikana (TRAKLA45198)

Podsumowanie

Mam nadzieję, że mój ranking przypadł Wam do gustu. Jeżeli macie mały budżet na klawiaturę, to być może wybierzecie coś z tego zestawienia. Jak widać, nawet za 12-13 zł można wyrwać sprzęt, który nie rozwali się po kilka mocniejszych kliknięciach.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Polecanych Najtańszych Klawiatur