PODPOWIEDZI:

Radiobudzik cyfrowy | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Pure Siesta Charge PolarPure Siesta Charge Polar699 zł
2TechniSat Digitradio 52 0000/3914TechniSat Digitradio 52 0000/3914343 zł
3Manta RDI910WCManta RDI910WC119 zł
4Götze & Jensen GoldenLine RCL700Götze & Jensen GoldenLine RCL700169 zł
5Blaupunkt CR10ALUBlaupunkt CR10ALU139 zł
Radiobudzik cyfrowy | Ranking TOP 5

Każdy z nas lubi dobrze się wyspać. Wstawanie o wczesnej porze nie musi być udręką, jeżeli obudzi Cię jedna z ulubionych piosenek. Radiobudziki to funkcjonalne i niedrogie urządzenia, które ponadto nie zajmą wiele miejsca w sypialni i będą do niej wspaniałym dodatkiem. Przedstawiam TOP 5 radiobudzików cyfrowych, które mają wysokie wyniki sprzedażowe.

Jak sama nazwa wskazuje, radiobudzik łączy w sobie dwie funkcje: zegarka i radia. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzisiejsze modele, które znajdziesz również w porównywarce radiobudzików, oferują szereg dodatkowych udogodnień, co czyni je ciekawymi urządzeniami.

Radiobudzik cyfrowy - Opinie

1. Pure Siesta Charge Polar

aawansowany radiobudzik cyfrowy Pure Siesta Charge Polar
Typ radiaCyfrowe
Zakres fal radiowychDAB, DAB+, FM
DźwiękStereo
Ilość stacji radiowych do zaprogramowania40
ZasilanieSieciowe
ProjektorNie
Czujnik temperaturyNie
Złącze USBTak
Funkcja ładowania telefonuTak (bezprzewodowo)
Funkcja drzemkiTak
Budzenie radiemTak
CenaPure Siesta Charge Polar oferta w Ceneo

Zaawansowany radiobudzik cyfrowyPure Siesta Charge Polar wyróżnia się zakresem fal radiowych DAB, DAB+, FM oraz dźwiękiem stereo. Cena większa, natomiast wszystko jest na wyższym poziomie, począwszy od jakości dźwięku, po funkcjonalność. Automatycznie wyszuka wszystkie stacje radiowe. Obsługa FM jest przeznaczona do tych stacji, które nie przeszły jeszcze na technologię cyfrową.

Użytkownik znajdzie wyłącznik czasowy (radio wyłączy się po określonym czasie), 3 oddzielne alarmy (np. osobny w weekend, w dni powszednie), a także Bluetooth do słuchania muzyki za pośrednictwem innego urządzenia w pokoju. Jest jeszcze czasomierz kuchenny, który polega na ustawieniu czasu, po którym włączy się alarm. Radiobudzik do sypialni zachwyca funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu, co jest wygodne i jakże przydatne. Służy do tego specjalna podkładka ładująca. Wystarczy na niej umieścić swój telefon, nie ma potrzeby podłączania go.

Zapasowe złącze USB pozwoli z kolei ładować dwa urządzenia jednocześnie. Radiobudzik z dużym wyświetlaczem CrystalVue+ jest czytelny, dostosuje się do warunków oświetleniowych (np. automatycznie się przyciemnia). Masz dostęp do 40 zaprogramowanych stacji, z czego do 3 ulubionych są przystosowane przyciski szybkiego dostępu. Zastosowano gniazdo słuchawkowe, aby móc cieszyć się słuchaniem ulubionych utworów, nie przeszkadzając przy tym innemu domownikowi.

2. TechniSat Digitradio 52 0000/3914

radiobudzik cyfrowy TechniSat Digitradio 52 0000/3914
Typ radiaCyfrowo-analogowe
Zakres fal radiowychDAB+, FM
DźwiękStereo
Ilość stacji radiowych do zaprogramowania40
ZasilanieSieciowe
ProjektorNie
Czujnik temperaturyNie
Złącze USBTak
Funkcja ładowania telefonuTak (bezprzewodowo)
Funkcja drzemkiTak
Budzenie radiemTak
CenaTechniSat Digitradio 52 0000/3914 oferta w Ceneo

Cyfrowy radiobudzik do sypialniTechniSat Digitradio 52 0000/3914 charakteryzuje się imponującymi funkcjami, a mianowicie bezprzewodowym ładowaniem smartfonów kompatybilnych ze standardem QI (posłuży do tego górna powierzchnia), zintegrowanymi głośnikami stereofonicznymi dla najwyższej jakości dźwięku bez zakłóceń, a także zakresem fal radiowych DAB+ (nowy wymiar) i FM (klasyczne stacje).

Na pokładzie znajduje się złącze USB (do opcjonalnego ładowania baterii smartfona, tableta), wejście słuchawkowe, funkcja drzemki i opcja wyłączenia z opóźnieniem. Wyświetlacz z regulowanym podświetleniem zajmuje niemal cały przedni panel, więc jest bardzo przejrzysty. Pamięć ulubionych stacji radiowych sięga 20 DAB+ i 20 FM. Radiobudzik TechniSat umożliwi ustawienie dwóch czasów budzenia. Odbywa się ono za pomocą radia lub sygnału dźwiękowego.

3. Manta RDI910WC

cyfrowy radiobudzik do sypialni Manta RDI910WC
Typ radiaCyfrowe
Zakres fal radiowychFM
DźwiękMono
Ilość stacji radiowych do zaprogramowaniab/d
ZasilanieAkumulatorowo-sieciowe
ProjektorNie
Czujnik temperaturyNie
Złącze USBTak
Funkcja ładowania telefonuTak (bezprzewodowo)
Funkcja drzemkiTak
Budzenie radiemTak
CenaManta RDI910WC oferta w Media Markt

Najtańszy radiobudzik cyfrowyManta RDI910WC już na pierwszy rzut oka urzeka eleganckim, klasycznym wzornictwem. Cechuje się niewielkim wyświetlaczem, intuicyjnymi przyciskami i pokrętłem do regulacji głośności lub ustawiania godziny budzenia. Pomimo niskiej ceny może się pochwalić modułem Bluetooth 5.0 i funkcją głośnomówiącą. Istnieje możliwość zarówno odbierania rozmów (mikrofon pojemnościowy), jak i bezprzewodowego odtwarzania ulubionych utworów z telefonu (pełni funkcję głośnika, który zabierzesz na piknik, a to dzięki wbudowanemu akumulatorowi).

Producent zastosował głośnik o mocy 5 W RMS, wbudowane radio FM, tryb budzika (ustawisz budzenie jednorazowe lub każdego dnia tygodnia). To również radiobudzik z ładowaniem bezprzewodowym (wbudowana ładowarka indukcyjna). Należy jedynie podłączyć radiobudzik do źródła energii elektrycznej, położyć swój smartfon na radioodbiorniku, aby rozpoczęło się ładowanie (o ile Twój telefon cechuje się funkcją ładowania indukcyjnego). Radiobudzik Manta obudzi Cię nie tylko alarmem, ale także poprzez muzykę z karty microSD. Funkcja Sleep Timer polega na samoczynnym ustaniu odtwarzania muzyki po określonym czasie.

4. Götze & Jensen GoldenLine RCL700

radiobudzik z projektorem Götze & Jensen GoldenLine RCL700
Typ radiaCyfrowe z syntezą PLL
Zakres fal radiowychFM
Dźwiękb/d
Ilość stacji radiowych do zaprogramowania10
ZasilanieSieciowe
ProjektorTak
Czujnik temperaturyNie
Złącze USBTak
Funkcja ładowania telefonuTak (przewodowo)
Funkcja drzemkiTak
Budzenie radiemTak
CenaGötze & Jensen GoldenLine RCL700 oferta w Media Expert

Radiobudzik z projektoremGötze & Jensen GoldenLine RCL700 potrafi wyświetlić godzinę na suficie, dzięki czemu sprawdzisz ją nawet po ciemku, z dowolnego miejsca w sypialni. Dla tych, którzy potrzebują rano nieco więcej czasu na obudzenie się, przeznaczono funkcję drzemki (budzik dzwoni ponownie, dopóki go nie wyłączysz).

Dobry nastrój od rana zapewni budzenie stacją radiową (zamiast sygnału dźwiękowego, usłyszysz piosenkę). Jeżeli ta opcja Ci nie odpowiada, to masz wybór alarmu. Elektroniczny budzik z radiem oferuje dodatkową funkcjonalność w postaci ledowej lampki nocnej z 5 poziomami jasności (dostosujesz oświetlenie pod własny gust). Gniazdo USB służy do ładowania telefonów, nie trzeba dodatkowej ładowarki.

5. Blaupunkt CR10ALU

radiobudzik z dużym wyświetlaczem Blaupunkt CR10ALU
Typ radiaCyfrowe z syntezą PLL
Zakres fal radiowychFM
DźwiękMono
Ilość stacji radiowych do zaprogramowania10
ZasilanieSieciowe
ProjektorNie
Czujnik temperaturyTak
Złącze USBNie
Funkcja ładowania telefonuNie
Funkcja drzemkiTak
Budzenie radiemTak
CenaBlaupunkt CR10ALU oferta w Media Markt

Zestawienie zamyka radiobudzik z wbudowanym czujnikiem temperatury i wilgotności wewnątrz pomieszczenia Blaupunkt CR10ALU to funkcjonalny model, z którym dodatkowo monitorujesz warunki, w jakich przebywasz na co dzień. Dzięki niemu wiesz, czy jest potrzebne dodatkowe nawilżanie lub usuwanie wilgoci. Wszelkie informacje znajdziesz na dużym, niezwykle wyraźnym wyświetlaczu. Odczytasz również z niego godzinę, nawet z dalszej odległości. W dowolnym momencie przyciemnisz go, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Cyfrowy radiobudzik Blaupunkt pozwoli wybrać formę pobudki. Może to być sygnał dźwiękowy lub ulubiona stacja radiowa. Ustawisz drzemkę co 5 minut, zatem pozwolisz sobie jeszcze na chwilę snu, minimalizując ryzyko spóźnienia się do szkoły lub pracy. Na plus aluminiowa obudowa, kompaktowe wymiary oraz zegar z podwójnym alarmem. Przystępny cenowo radiobudzik posiada wbudowany tuner FM, który umożliwia zapisanie do 10 stacji radiowych. Jest zasilany sieciowo, natomiast dodatkowy slot na baterię CR2032 to opcja podtrzymania pamięci wcześniej wykonanych ustawień.

Dlaczego warto kupić radiobudzik?

Powody, dla których warto zainwestować w radiobudzik cyfrowy są następujące:

  • Nowoczesne radiobudziki to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Nie musi Cię budzić irytujący dzwonek z telefonu, lecz muzyka z radia (cyfrowe radia pozwolą cieszyć się dobrą jakością dźwięku).
  • Poza swoimi podstawowymi zadaniami, potrafią być niewiarygodnie funkcjonalne. Mowa między innymi o projekcji czasu na suficie (docenisz tę opcję zwłaszcza w nocy), ładowaniu telefonu, funkcji drzemki, funkcji lampki nocnej, module Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki z telefonu, funkcji głośnomówiącej, możliwości podpięcia słuchawek, a nawet czujniku temperatury i wilgotności.
  • Radiobudziki stanowią ozdobę w sypialni, nie zajmują wiele miejsca.
  • Za prostszy model nie zapłacisz majątku.
  • Ich obsługa nie powinna nikomu sprawić trudności (sterowanie przy użyciu pokręteł bądź przycisków, pomocne i wyraźne wyświetlacze, niekiedy opcja opóźnionego wyłączania, przyciski szybkiego dostępu).

Podsumowanie

Z cyfrowym radiobudzikiem będziesz się budzić o wyznaczonej porze, a co najważniejsze w lepszym nastroju. Budzenie radiem lub powoli narastający dźwięk alarmu nie będzie drażniący. Dzisiejsza lista to 5 topowych radiobudzików od takich firm, jak TechniSat, Blaupunkt, Manta, Pure i Götze & Jensen.

Wszystkie posiadają radia cyfrowe, funkcję drzemki i zasilanie sieciowe (jeden model ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe). Dwie perełki wyróżniają się dźwiękiem stereo i zakresem fal radiowych nie tylko FM, ale również DAB czy DAB+. Ilość stacji do zaprogramowania wynosi od 10 do nawet 40. Znalazłeś tutaj radiobudzik z projektorem, radiobudzik z Bluetooth, radiobudzik z czujnikiem temperatury. Większość ma złącza USB i funkcję ładowania telefonu.

Bądź z nami na bieżąco. Odwiedzaj dział ranking radiobudzików, podziel się swoimi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy.

blog comments powered by Disqus
Radiobudzik cyfrowy | Ranking TOP 5