PODPOWIEDZI:

Elektroniczna niania | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips Avent Video Premium Full HD SCD923/26Philips Avent Video Premium Full HD SCD923/261499 zł
2Motorola VM65X ConnectMotorola VM65X Connect1276 zł
3Hubble Connected Connect 5Hubble Connected Connect 5999 zł
4Motorola VM44 ConnectMotorola VM44 Connect879 zł
5Alecto DBX-68Alecto DBX-68579 zł
6Neno Gato 2Neno Gato 2359 zł
7TrueLife NannyTone VM3TrueLife NannyTone VM3329 zł
Elektroniczna niania | Ranking TOP 7

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Elektroniczne nianie pozwolą na stały kontakt z pociechą, wszystko możesz mieć pod kontrolą w każdym momencie i miejscu. Przedstawiamy TOP 7 elektronicznych niań, które cieszą się dużą popularnością.

Świeżo upieczony rodzic chce zapewnić dziecku jak największe bezpieczeństwo. Na szczęście są na rynku urządzenia, które ułatwią pełnienie codziennych obowiązków, zapewniając spokojną głowę rodzica. Mowa o elektronicznych nianiach, które składają się ze stacji rodzica (odbiornika) i stacji dziecka (nadajnika). Pierwszy element zabierasz ze sobą, natomiast drugi należy postawić tam, gdzie znajduje się pociecha. Działanie opiera się na falach radiowych.

Każdy opisany dzisiaj model znajdziesz także w porównywarce elektronicznych niań.

Elektroniczna niania - Opinie

1. Philips Avent Video Premium Full HD SCD923/26

elektroniczna niania Philips Avent Video Premium Full HD SCD923/26
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz50 m
Zasięg na zewnątrz400 m
ZasilanieAkumulatorowo-sieciowe
WyświetlaczTak, 4,3-calowy
RozdzielczośćFull HD (kamera-nadajnik), 480 x 272 (odbiornik)
Sterowanie smartfonemTak
KameraTak
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaPhilips Avent Video Premium Full HD SCD923/26 oferta w Media Markt

Elektroniczna nianiaPhilips Avent Video Premium Full HD SCD923/26 to zaawansowany model dający dostęp do aplikacji mobilnej Baby Monitor+, dzięki której masz stały podgląd pociechy, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Podwójny system łączności zapewnia bezpieczny sygnał między nadajnikiem a odbiornikiem (Secure Connect System). Producent postawił na kamerę o rozdzielczości Full HD, która oferuje tryb nocny i cyfrowy zoom, aby obraz był wyraźny zarówno w dzień, jak i w nocy.

Niania video gwarantuje zasięg do 400 m na otwartej przestrzeni i do 50 m w domu. Wśród atutów z pewnością można wymienić wskaźnik temperatury w pomieszczeniu, zatem wiesz, czy warunki są komfortowe, alerty podpowiedzą, jak będzie zbyt zimno lub za ciepło. W nadajniku znajduje się delikatne światło lampki, które włączysz bądź wyłączysz poprzez odbiornik lub za pomocą aplikacji.

Niania elektroniczna Philips jest zasilana akumulatorowo-sieciowo. Odbiornik działa bezprzewodowo nawet do 12 h. Nie zabrakło także wskaźnika stanu baterii. Warto zwrócić uwagę na czytelny wyświetlacz o przekątnej 4,3-cala. Rodziców ucieszy dwukierunkowa komunikacja, która sprawia, że mówisz do malucha, słyszysz go, śpiewasz mu piosenki i to bez żadnych zakłóceń. W celu uspokojenia pociechy skorzystaj z wbudowanych dźwięków natury i kołysanek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nagrać swój głos i odtworzyć go w danym momencie. Istnieje opcja montażu naściennego.

2. Motorola VM65X Connect

niania elektroniczna Motorola VM65X Connect
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz300 m
Zasięg na zewnątrz300 m
ZasilanieAkumulatorowo-sieciowe
WyświetlaczTak, 5-calowy
RozdzielczośćFull HD
Sterowanie smartfonemTak
KameraTak
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaMotorola VM65X Connect oferta w RTV EURO AGD

Cyfrowa niania elektronicznaMotorola VM65X Connect wyróżnia się zasięgiem wewnątrz 300 m, co stanowi doskonały wynik. Na zewnątrz wynosi on tyle samo. Odbiornik ma 5-calowy ekran, na którym szczegółowo zobaczysz, co się dzieje w otoczeniu dziecka. Podstawka jest odchylana, co zapewnia komfort.

Elektroniczna niania z kamerą z noktowizorem to gwarancja wysokiej jakości obrazu i to niezależnie od warunków oświetleniowych. Kamerę da się obracać, pochylać, przybliżać obraz, a dodatkowo w komplecie otrzymasz elastyczny pałąk, który umożliwia zamocowanie jej na ramie łóżeczka. Istnieje możliwość zdalnego sterowania kamerą.

Inteligentna niania elektroniczna Motorol została wyposażona w głośnik i mikrofon, co przekłada się na dwukierunkową komunikację głosową. Funkcja monitorowania hałasu sprawi, że usłyszysz wszelkie dźwięki z otoczenia dziecka. Plusem jest regulacja głośności, tryb kołysanki (włączysz uspokajające melodie) oraz opcja śledzenia temperatury w pokoju dziecięcym (wiesz, kiedy otworzyć okno, a kiedy włączyć ogrzewanie).

Na swoim telefonie zainstalujesz aplikację Motorola Nursery, która się połączy z nianią. Dzięki niej m.in. oglądasz na żywo wideo (maksymalnie 4 kamery), komunikujesz się z pociechą czy odczytasz temperaturę w pokoju. Pełną mobilność gwarantuje fakt, że odbiornik i kamerą są zasilane akumulatorowo.

3. Hubble Connected Connect 5

zaawansowana niania elektroniczna Hubble Connected Connect 5
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz300 m
Zasięg na zewnątrz300 m
ZasilanieAkumulatorowo-sieciowe
WyświetlaczTak, 5-calowy
RozdzielczośćHD
Sterowanie smartfonemTak
KameraTak
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaHubble Connected Connect 5 oferta w Ceneo

Inteligentny monitor dziecięcyHubble Connected Connect 5 jest chwalony za niezwykłą wydajność, bowiem czas działania to 15 h po jednym naładowaniu (pomocny okaże się wskaźnik stanu baterii). Masz do czynienia z funkcją odtwarzania kołysanek, komunikacją dwukierunkową i kamerą o rozdzielczości HD.

To przykład niani elektronicznej o dużym zasięgu (300 m zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz). Nie zabrakło możliwości sterowania smartfonem. Nagrania wideo zobaczysz na 5-calowym ekranie jednostki rodzicielskiej. Bezprzewodowa kamera do monitorowania dziecka charakteryzuje się kołysankami i audiobookami, które znacznie pomogą zasnąć maluchowi, czujnikiem temperatury i funkcją noktowizora (wyraźna kontrola w dzień i w nocy).

4. Motorola VM44 Connect

inteligentna niania elektroniczna Motorola VM44 Connect
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz50 m
Zasięg na zewnątrz300 m
ZasilanieAkumulatorowe
WyświetlaczTak, 4,3-calowy
Rozdzielczość1280 x 720
Sterowanie smartfonemTak
KameraTak
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaMotorola VM44 Connect oferta w Media Expert

Elektroniczna niania sterowana smartfonemMotorola VM44 Connect jest kompatybilna z dedykowaną aplikacją, zatem z poziomu telefonu monitorujesz dziecko. Takie rozwiązanie będzie niezbędne w podróży, wystarczy zabrać ze sobą jedynie dołączoną kamerę i swój smartfon. Kamera zapewni spokój wewnętrzny w momencie, gdy oddalasz się do innego pomieszczenia, masz stałą łączność z dzieckiem, obserwujesz, co się dzieje.

Przydatna regulacja głośności daje pewność, że zawsze usłyszysz płacz dziecka. Cyfrowa niania elektroniczna z dużym wyświetlaczem jest zasilana akumulatorowo, odtwarza kołysanki, zapewnia dwukierunkową komunikację. Warto wspomnieć o kilku wskaźnikach: sygnału, stanu baterii, ładowania baterii i temperatury w pomieszczeniu.

5. Alecto DBX-68

elektroniczna niania Alecto DBX-68
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz150 m
Zasięg na zewnątrz1000 m
ZasilanieAkumulatorowe
WyświetlaczTak, 2,5-calowy
Rozdzielczość-
Sterowanie smartfonemNie
KameraNie
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaAlecto DBX-68 oferta w Media Expert

Niania elektronicznaAlecto DBX-68 to model o największym zasięgu na zewnątrz. Wartość wynosi aż 1000 m, co bezpośrednio przekłada się na swobodę, rodzic przejdzie do ogrodu i nadal będzie miał pod kontrolą dziecko. W chwili utraty zasięgu możesz liczyć na sygnał ostrzegawczy. Dopasujesz głośność do panujących warunków, w każdej chwili skorzystasz z dwukierunkowej komunikacji (uspokoisz dziecko, zanim do niego dotrzesz), puścisz dziecku kołysankę (6 do wyboru).

Elektroniczna niania Alecto o dużym zasięgu cechuje się na tyle sporym wyświetlaczem, aby zobaczyć na nim najistotniejsze informacje, przykładowo temperaturę w pomieszczeniu. Funkcja lampki nocnej to sposób na optymalne oświetlenie tuż przed zaśnięciem pociechy. Budowa jest kompaktowa i przede wszystkim odporna na uszkodzenia. Nie ma kamery ani opcji sterowania smartfonem.

6. Neno Gato 2

elektroniczna niania Neno Gato 2
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz50 m
Zasięg na zewnątrz260 m
ZasilanieAkumulatorowo-sieciowe
WyświetlaczTak, 2-calowy
Rozdzielczość220 x 176
Sterowanie smartfonemNie
KameraTak
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaNeno Gato 2 oferta w Media Expert

Przystępna cenowo niania elektroniczna z bezprzewodowym odbiornikiemNeno Gato 2 cechuje się 2-calowym ekranem, pomiarem temperatury otoczenia, a także funkcją dwustronnej komunikacji (słyszysz dziecko i ono Ciebie, gdy szepczesz do niego). W trybie nocnym uruchamiane są diody podczerwieni, dzięki czemu obraz jest wyraźny nawet, gdy zgaśnie światło. Istotne, że oświetlenie IR nie zakłóci snu bobasa, gdyż jest niewidoczne dla ludzkiego oka.

Będziesz miała spokojną głowę, czy dziecko śpi we właściwej pozycji. Elektroniczna niania z kamerą daje podgląd na żywo, więc nieustannie wszystko obserwujesz, nawet podczas pracy czy gotowania. Kamera z motywem kotka wymaga podłączenia do prądu (nie wyładuje się), z kolei przenośny odbiornik ma wbudowany akumulator, który podładujesz za pomocą zasilacza dołączonego do zestawu.

W celu oszczędzania baterii możesz aktywować tryb czuwania Vox (tryb uśpienia). Tutaj również nie trzeba się martwić, ponieważ kamera się włączy automatycznie w sytuacji, gdy zarejestruje hałas w pokoju dziecięcym. Wideo-niania posiada głośnik, przez który dziecko słyszy wbudowane kołysanki (8 do wyboru).

7. TrueLife NannyTone VM3

tania niania elektroniczna TrueLife NannyTone VM3
TypCyfrowa
Zasięg wewnątrz300 m
Zasięg na zewnątrz800 m
ZasilanieAkumulatorowe
WyświetlaczTak, 1,5-calowy
Rozdzielczość-
Sterowanie smartfonemNie
KameraNie
Komunikacja dwukierunkowaTak
CenaTrueLife NannyTone VM3 oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka najtańsza niania elektronicznaTrueLife NannyTone VM3, która wyróżnia się zintegrowanymi bateriami o długiej żywotności (do 7 h jednostka dla rodzica, do 10 h jednostka dziecka), zasięgiem aż 800 m w terenie, a także dwukierunkową transmisją cyfrową. Niania potrafi wykryć słaby sygnał i ostrzec o słabych bateriach. Wykorzystasz ją również jako małą lampkę nocną.

Posiada nieduży, podświetlany wyświetlacz LCD, czujnik temperatury (alerty w postaci sygnału dźwiękowego), tryb cichy z wibracjami i regulację głośności. Cyfrowa niania TrueLife odtworzy kołysanki. Zasilanie może się odbywać poprzez powerbank lub za pomocą dołączonego złącza USB-C.

Tryb VOX pozwoli zaoszczędzić baterię poprzez włączenie niani w momencie wykrycia dźwięku. Jednostkę rodzicielską znajdziesz za pomocą jednostki dziecięcej, jeżeli okaże się, że ją zgubiłaś gdzieś. Nie oczekuj jednak w tej cenie kamery ani sterowania smartfonem.

Dlaczego warto nabyć elektroniczną nianię?

Elektroniczna niania to chętnie wybierany element przy kompletowaniu wyprawki dla malucha. Jakie są korzyści zakupu tego gadżetu?

 • Masz kontrolę zarówno podczas zabawy dziecka, jak i snu. Elektroniczna niania wychwyci głos dziecka, jego płacz.
 • Stanowi dużą pomoc, jeżeli pełnisz obowiązki domowe, a nikt z rodziny nie może Ci pomóc w opiece nad dzieckiem, nie masz również możliwości zatrudnienia opiekunki. To także doskonałe rozwiązanie dla mam, które łączą macierzyństwo z pracą zdalną.
 • Można ich używać zarówno na przestrzeni zamkniętej (w domu), jak i na otwartej (w ogrodzie).
 • Przyda się, jeżeli rodzic chce nauczyć starsze dziecko samodzielnego zasypiania w swoim pokoju.
 • Chętnie wybierane, jeżeli dziecko na co dzień przebywa w domu ze zwierzęciem (np. psem, kotem).
 • Różnorodne ceny niań elektronicznych sprawiają, że każdy znajdzie coś na swój budżet.
 • Nie zajmują wiele miejsca.
 • Są proste w obsłudze.
 • Spora dostępność na rynku.
 • Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe opcje zwiększające funkcjonalność (np. pomiar temperatury w pokoju, dwukierunkowa komunikacja, żeby dziecko usłyszało Twój głos, jak się przebudzi, odtwarzanie kołysanek, lampka nocna, tryb nocny, sterowanie smartfonem, czujnik oddechu czy nagrywanie obrazu).
 • Nianie z monitorem oddechu mogą zapobiec nawet śmierci łóżeczkowej (dyski sensoryczne umieszczane są pod materacem).
 • Jeżeli dziecko jest już dużo starsze, to niania może się przydać do opieki nad chorymi lub starszymi osobami.

Większość troskliwych rodziców decyduje się na taki sprzęt. My służymy pomocą w wyborze, wyłaniając godne polecenia modele w naszym dziale ranking elektronicznych niań.

Podsumowanie

Elektroniczna niania pomoże w monitorowaniu dziecka. Gwarantuje komfort psychiczny, gdyż rodzic ma większą kontrolę, czuwa nad dzieckiem i wie, jak się ma jego pociecha w danej chwili (np. gdy mama gotuje).

W klasyfikacji znalazły się urządzenia od takich firm, jak Philips, Alecto, Motorola, Neno, Hubble Connected i TrueLife. Każda z nich zalicza się do cyfrowych niań elektronicznych i oferuje dwukierunkową komunikację. Zasięg wewnątrz mieści się w przedziale od 50 m do 300 m, zasięg na zewnątrz to wartości rzędu od 260 m do 1000 m. Większość tych gadżetów posiada kamery o wysokiej rozdzielczości, spore wyświetlacze, jak również kilka produktów umożliwia sterowanie smartfonem.

blog comments powered by Disqus
Elektroniczna niania | Ranking TOP 7