PODPOWIEDZI:

TOP 7 Polecanych Zestawów Chłodzenia Wodnego

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Enermax Liqmax IIEnermax Liqmax II412 zł
2Corsair Hydro Series H100i v2Corsair Hydro Series H100i v2473 zł
3be quiet! Silent Loop 240mmbe quiet! Silent Loop 240mm539 zł
4Nzxt KRAKEN X61Nzxt KRAKEN X61646 zł
5Corsair Extreme Cooler H115iCorsair Extreme Cooler H115i555 zł
6be quiet! Silent Loop 280mmbe quiet! Silent Loop 280mm619 zł
7Corsair Hydro Series H110i ExtremeCorsair Hydro Series H110i Extreme559 zł
TOP 7 Polecanych Zestawów Chłodzenia Wodnego

Pora wybrać optymalny zestaw chłodzenia wodnego. Tego typu rozwiązanie jest wskazane przede wszystkim w przypadku najmocniejszych procesorów, a także tych, które zostały podkręcone by zyskać większą moc. Zestawy chłodzenia wodnego różnią się od siebie wielkością chłodnicy, a także zastosowanymi technologiami. Sprawdźcie i wybierzcie ten, który będzie dla Was najlepszy.

Dziś sprawdzamy, jakie zestawy chłodzenia wodnego są godne polecenia. Ten typ chłodzenia sprawdzi się przede wszystkim przy procesorach o dużej mocy, a także tych podkręconych – potrzebujących lepszego zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. W skład takich zestawów wchodzą poza wentylatorami: chłodnice, pompy, węże i bloki chłodzące. Przygotowaliśmy dla Was siedem propozycji wysokiej jakości zestawów chłodzenia wodnego.

Miejsce I - Enermax Liqmax II

Na pierwszym miejscu Enermax Liqmax II. Zestaw wyposażony został w dwa wentylatory o średnicy 120mm. Wykorzystują one technologię Double Batwing, która zapewnia większy przepływ powietrza nie zwiększając przy tym natężenia hałasu. Redukcję głośności gwarantują także gumowe podkładki tłumiące nadmierne drgania. Zamknięty układ chłodzenia zalany cieczą jest trwały i nie wymaga konserwacji. Jeśli szukać minusów – mogą być nimi węże zestawu chłodzącego, które mogłyby być bardziej elastyczne. Zestaw jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi procesorami od Intela i AMD.

Enermax Liqmax II

Miejsce II - Corsair Hydro Series H100i v2

Kolejna lokata dla Corsair Hydro Series H100i v2. To pierwszy z trzech zestawów od Corsair w rankingu. Ten model także posiada dwa 120mm wentylatory. Zamknięty układ chłodzenia wodnego nie wymaga uzupełniania płynu. Wiatraki również pracują dość cicho, a całość jest prosta w montażu. W Corsair Hydro Series H100i v2 zastosowano oświetlenie LED, które może ustawić w zależności od potrzeb. Godny polecenia produkt.

Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100i

Miejsce III - be quiet! Silent Loop 240mm

Na najniższym stopniu podium propozycja be quiet! Silent Loop 240mm. Kolejny zestaw wyposażony w dwa wentylatory o średnicy 120mm. Odłączana pompa z odwróconym przepływem, to element zapewniający cichą pracę urządzenia. Zastosowanie takiego rozwiązania ma również wpływ na większą wydajność zestawu. Dla wymagających i podkręconych procesorów? Idealne rozwiązanie. Na słowa uznania zasługuje także wykonanie. Staranne i eleganckie.

be quiet! Silent Loop 240mm

Miejsce IV - Nzxt KRAKEN X61

Teraz pora na NZXT Kraken X61. Innowacyjna technologia pozwala na regulację prędkości. Dodatkowo większy radiator i chłodnica 280mm (dwa wentylatory o średnicy 140mm) zapewniają zwiększony przepływ powietrza, a co za tym idzie jeszcze większą wydajność zestawu chłodzącego. Dedykowane oprogramowanie, w połączeniu z możliwością regulacji prędkości obrotowej – pozwalają dokładnie przystosować urządzenie do konkretnych potrzeb. Hałas? Zredukowany na ile tylko się dało, jednak przy bardziej intensywnej pracy może być odczuwalny.

NZXT Kraken X61

Miejsce V - Corsair Extreme Cooler H115i

Drugi Corsair w zestawieniu. Kolejny wysokiej jakości zestaw chłodzenia wodnego, wyposażony w wentylatory o średnicy 140mm. Model Extreme Cooler H115i posiada ulepszoną konstrukcję pompy, dzięki czemu chłodzenie przebiega jeszcze płynniej. Radiator skonstruowano z połączenia miedzi i aluminium. Całość wygląda nieco mniej imponująco niż Kraken, jednak propozycja firmy Corsair jest trochę tańsza.

Corsair Extreme Cooler H115i

Miejsce VI - be quiet! SILENT LOOP 280mm

Czas na większego brata z serii be quiet! Silent Loop. Oczywiście najważniejszą różnicę dostrzegamy tutaj w wielkości chłodnicy. Zwiększoną wydajność zapewnia podwójny wentylator Pure Wings 2 140mm. Wykonanie bez zarzutu – solidna konstrukcja radiatora, wytrzymałe węże i prosty ale ładny design. W kwestii hałasu – jak większość zestawów dobrze radzi przy normalnej pracy, jest praktycznie niesłyszalny. Przy zwiększonych obrotach jego działanie jest o wiele głośniejsze. Z pewnością przekracza deklarowane przez producenta wartości.

be quiet! Silent Loop 280mm

Miejsce VII - Corsair Hydro Series H110i Extreme

Na koniec trzecia propozycja Corsair. I druga z chłodnicą 280mm wyposażona w dwa 140mm wentylatory. Solidny sprzęt, mający jednak swoje niedoskonałości. Konstrukcja węży – chociaż solidna, mogłaby być bardziej elastyczna. Ten zestaw nie grzeszy też przesadną dbałością o ciszę. Mimo tego świetnie trzyma temperaturę, jest wydajny i wykonany z dobrej jakości elementów. W stosunku jakości do ceny jest dobrym rozwiązaniem.

Corsair Hydro Series H110i Extreme

Podsumowanie

Mocne procesory potrzebują odpowiedniego chłodzenia. Wybór zestawu chłodzenia wodnego jest więc jak najbardziej wskazany. Wśród siedmiu prezentowanych modeli znajdziemy produkty o wielkości chłodnicy 240mm lub 280mm. To na jaki powinniśmy się zdecydować zależy od możliwości montażowych, a także mocy naszego sprzętu. W zestawieniu mamy aż trzy propozycje od Corsair, dwie od be quiet! oraz po jednej NZXT i Enermax. I to ten ostatni – patrząc na wszystkie wady i zalety – wydaje nam się najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

blog comments powered by Disqus
TOP 7 Polecanych Zestawów Chłodzenia Wodnego