PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

TOP 5 Słuchawek Dla Wymagających - Ranking + TEST

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Master & Dynamic MH40Master & Dynamic MH401699 zł
2Bowers & Wilkins P7 WirelessBowers & Wilkins P7 Wireless1666 zł
3Audio-Technica ATH-MSR7NCAudio-Technica ATH-MSR7NC999 zł
4Audio-Technica ATH-A990ZAudio-Technica ATH-A990Z1299 zł
5Audeze SineAudeze Sine1899 zł
TOP 5 Słuchawek Dla Wymagających - Ranking + TEST

Czym powinny charakteryzować się dobre słuchawki? Na pewno powinny dobrze grać, ale poza tym? Powinny być wygodne, funkcjonalne oraz nie ukrywajmy, przynajmniej dla części z nas powinien to być produkt stylowy i dobrze wykonany - taki, który po prostu chce się mieć.

Dziś przygotowałem zestawienie TOP 5 słuchawek, które na pewno świetnie grają, a poza tym prezentują różne funkcjonalności, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Konstrukcja, jakość wykonania, wygoda użytkowania

Master & Dynamic MH40

Słuchawki świetnie wykonane - piękne wykończenie z aluminium w sylu Vintage dodaje im stylu i elegancji. Regulowany aluminiowy pałąk pokryty skórą tak samo jak same nauszniki. Słuchawki elegancko zapakowane w twarde pudełko, w którym znajdziemy również kabel mini Jack 3,5mm z mikrofonem do połączenia z urządzeniami Apple oraz normalny kabel mini Jack. Jest również miękki transportowy futerał.

Aktualna CENA Master & Dynamic MH40 >>>

Master & Dynamic MH40

Bowers & Wilkins P7 Wireless

Jest to kontynuacja dobrze znanych słuchawek P7, konstrukcja jednak rozwinięta o pracę bezprzewodową za pomocą modułu Bluetooth. Słuchawki nie ustępujące jakością i elegancją modelowi MH40. Czarna owcza skóra pokrywająca nauszniki powoduje, że są one bardzo wygodne i dobrze dopasowują się do naszych uszu. Wykonanie to aluminium i skóra. W zestawie znajdziemy kabel USB do ładowania, bardzo elegancki twardy pokrowiec i opcjonalny kabel Mini Jack.

Bowers & Wilkins P7 Wireless

Audio-Technica ATH-MSR7NC

Słuchawki najtańsze z całego zestawienia. Nie prezentują się już tak stylowo jak poprzednie, jednak ciężko im cokolwiek zarzucić odnośnie jakości wykonania. Słuchawki kablowe, z możliwością podłączenia smartfona, wyposażone dodatkowo w funkcję redukcji szumów. Idealnie sprawdzą się w podróżach samolotem.

Aktualna CENA Audio-technica ATH MSR7 NC >>>

Audio-technica ATH MSR7 NC

Audio-Technica ATH-A990Z

Największe z prezentowanych dziś słuchawek. Robią wrażenie typowych studyjnych konstrukcji i rzeczywiście jest to bliskie nawiązanie do profesjonalnych rozwiązań. Pałąk aluminiowy nie jest regulowany, dopasowują się do wielkości głowy za pomocą ciekawego patentu, podtrzymującego je na odpowiedniej wysokości. Muszę przyznać, że są jednocześnie bardzo wygodne. Słuchawki posiadają na stałe podłączony kabel o długości 3m. Jest to konstrukcja typowo stacjonarna.

Aktualna CENA Audio-technica ATH A990Z >>>

Audio-technica ATH A990Z

Audeze Sine

Bardzo mała konstrukcja jak na słuchawki nauszne, jednocześnie bardzo lekka. Słuchawki wyposażone w magnetyczne, planarne przetworniki - jedyna taka konstrukcja na rynku. Kabel mini jack łączy każdą słuchawkę z osobna. Wykonanie to materiały sztuczne, aluminium i skóra.

Aktualna CENA Audeze Sine >>>

Audeze Sine

Jak widać, mimo że konstrukcje wydają się podobne, to każde oferują nieco inne przeznaczenie oraz funkcjonalność. Są słuchawki bezprzewodowe, kablowe, do połączenia smartfona, takie, które sprawdzą się w podróży oraz konstrukcje typowo stacjonarne.

Jakość Dźwięku

Do odsłuchu używam Tidala, odtwarzając muzykę z komputera. Dodatkowo aby nie stracić na jakości, podłączam je przez niedużego, ale dobrego Dac’a Audioquest Dragonfly Black.

Master & Dynamic MH40

Słuchawki bardzo dynamiczne, jednocześnie z dobrze poukładanymi częstotliwościami. Dobrze słuchało się muzyki rockowej, elektronicznej dzięki sporej głośności i dobrze zarysowanym niskim tonom. Nic nie buczy, każda częstotliwość dobrze osadzona na swoim miejscu.

Bowers & Wilkins P7 Wireless

Bardzo wygodnie leżą na głowie, trzeba przyznać, że pomimo wbudowania do środka baterii wydają się być najlżejszą konstrukcją. Dźwięk spodoba się wszystkim, którzy lubią ostre brzmienia, dużo dynamiki i basu. Tego wszystkiego jest pod dostatkiem. Można nawet odczuć nieco lekkiego dudnienia, ale nie można im odebrać naturalizmu oraz potężnego dźwięku. Idealne do mocniejszej muzyki, elektroniki, rocka czy metalu.

Bowers & Wilkins P7 Wireless

Audio-Technica ATH-MSR7NC

Słuchawki wygodne i dobrze leżące na uszach. Solidnie wyposażone w różne typy końcówek, kabli. Dźwięk jest nieco bardziej stonowany niż u poprzedników, jednak bardzo naturalny i wyjątkowo stonowany. Absolutnie żadna częstotliwość nie wybija się i nie stara się górować nad resztą. Dobre dla wszystkich tych, którzy oczekują dźwięku bez jakiegokolwiek poprawiania. Fajnie sprawdziły się w lżejszych gatunkach muzycznych, jak klasyka, jazz, soul.

Audio-technica ATH MSR7 NC

Audio-Technica ATH-A990Z

Słuchawki można powiedzieć, żywcem wyjęte ze studia nagraniowego i rzeczywiście podobnie też brzmią. Bardzo czyste i dokładne, dobrze oddające całe spektrum częstotliwości. Jednocześnie bardzo lekkie i leżące na uszach tak dobrze, że nawet kilkugodzinna sesja odsłuchowa nie sprawia jakiegokolwiek dyskomfortu.

Audio-technica ATH A990Z

Audeze Sine

Słuchawki bardzo lekkie, mimo to jednak czuć je na uszach, dobrze otaczają i nieźle izolują dźwięki otoczenia. Dźwięk nazwałbym wyszukanym i delikatnym. Są to najcichsze słuchawki z prezentowanych modeli. Pomimo tego że słychać nawet bardzo niskie częstotliwości, to mam wrażenie jakby były nieco wycofane. Plus dla dużej szybkości i dobrego budowania sceny.

Audeze Sine

Podsumowując, tym testem nie zamierzam wyłaniać zwycięzcy, bo każda z tych konstrukcji jest nieco inna i sprawdzi się dla innego odbiorcy. Z pewnością jeśli szukacie dla siebie słuchawek warto też rozważyć powyższe propozycje.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Słuchawek Dla Wymagających - Ranking + TEST