PODPOWIEDZI:

TOP 5 Kart Sieciowych Pod Windows 10

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1TP-LINK Archer T9E AC1900TP-LINK Archer T9E AC1900216 zł
2TP-LINK TL-WDN4800TP-LINK TL-WDN4800120 zł
3Asus WiFi AC1900 (PCE-AC68)Asus WiFi AC1900 (PCE-AC68)313 zł
4TP-LINK TL-WN881NDTP-LINK TL-WN881ND56 zł
5Asus PCE-N15 N300Asus PCE-N15 N30069 zł
TOP 5 Kart Sieciowych Pod Windows 10

Szybki internet, to w dzisiejszych czasach podstawa. Jednak nie tylko od operatora zależy, to czy będziemy zadowoleni z naszego dostępu do sieci. Istotna jest także karta sieciowa. Prezentujemy dziś pięć dobrych kart sieciowych, dedykowanych użytkownikom systemu operacyjnego Windows 10. Sprawdźcie ranking Videotestów.

Znów zaglądamy do wnętrza komputerów. Tym razem przyszedł czas na ranking najciekawszych kart sieciowych, które polecamy użytkownikom systemu operacyjnego Windows 10. Wybraliśmy pięć wewnętrznych urządzeń, które gwarantują wysoką skuteczność połączenia internetowego. Sprawdźcie, który z produktów odpowiada najbardziej Waszym potrzebom. Oto najnowszy ranking Videotestów.

Miejsce I - TP-LINK Archer T9E AC1900

Na początek pierwsza z trzech propozycji od TP-LINK. Model Archer T9E AC1900 – czyli dwupasmowa, bezprzewodowa karta sieciowa. Pozwala na bardzo szybką i skuteczną transmisję danych – w paśmie 5 GHz aż do 1300 Mb/s, a w paśmie 2,4 GHz – do 600 Mb/s. Trzy anteny zewnętrzne, pozwalają zachować stałą oraz wydajną jakość połączenia. Karta została wyposażona także w specjalną technologię kształtowania wiązki, dzięki czemu potrafi odbierać więcej sygnałów kierunkowych. To również ma istotny wpływ na szybkość i jakość połączenia internetowego. Instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć kartę oraz zaktualizować system.

Dobra karta sieciowa pod Windows 10? TP-LINK ma rozwiązanie!

Miejsce II - TP-LINK TL-WDN4800

Druga pozycja w rankingu także należy do karty sieciowej TP-LINK. Tym razem prezentujemy model TL-WDN4800. Podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, tu również mamy do czynienia z dwoma pasmami transmisji danych. Oba z nich gwarantują maksymalną prędkość przesyłu do 450 Mb/s. O jakość i stabilność połączeń znów zadbają trzy zewnętrzne anteny, mające na celu jeszcze lepiej zbierać sygnał bezprzewodowy. Instalacji możemy dokonać w łatwy sposób – prostą instrukcję "krok po kroku" producent załączył na płycie CD, którą otrzymujemy wraz z kartą sieciową. 

Wysokiej jakości karta sieciowa od TP-LINK

Miejsce III - Asus WiFi AC1900 (PCE-AC68)

Tym razem pora na drugiego producenta w zestawieniu. Karta sieciowa Asus WiFi AC1900, to wysokiej klasy urządzenie. Pozwala na obsługę prędkości 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz, oraz 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Za dobrą jakość sygnału odpowiadają trzy anteny, umieszczone na zewnętrznej podstawie z magnesem. Daje ona szeroki zakres możliwości montażowych, dzięki czemu możemy znaleźć miejsce z najlepszym zasięgiem. To oczywiście znacznie poprawi jakość połączenia internetowego – jak zapewnia producent, nawet do 150%. Takie rozwiązanie jest sporym plusem karty od Asusa. Ponadto warto zwrócić uwagę na konstrukcję radiatora. Wykonano ją tak, by skutecznie rozpraszała ciepło. Jedynym minusem może być cena – powyżej 300 złotych.

Karta sieciowa Asus zapewnia jeszcze lepszy zasięg

Miejsce IV - TP-LINK TL-WN881ND

I trzeci TP-LINK. W przypadku karty sieciowej TP-LINK TL-WN881ND, mamy do czynienia z nieco mniej spektakularnymi osiągami i możliwościami. Jednak nadal, to bardzo solidna karta. Pasmo 2,4 GHz zapewnia transmisję danych maksymalnie do 300 Mb/s. Przy obecnych standardach można wykręcić więcej, ale wynik nie jest najgorszy. Za jakość i prędkość połączenia tym razem odpowiadają dwie zewnętrzne anteny. Karta pracuje w standardzie N, przy wykorzystaniu technologii MIMO. Dzięki temu straty związane z odległością od sygnału, a także część zakłóceń są niwelowane. Prosta w instalacji i skuteczna karta za niewielkie pieniądze. Kosztuje mniej niż 60 złotych.

Niedroga i solidna karta sieciowa TP-LINK

Miejsce V - Asus PCE-N15 N300

Na zakończenie drugi Asus. Ten producent również oferuje budżetową propozycję, w postaci modelu PCE-N15 N300. Maksymalna prędkość transmisji w tym przypadku sięga 300 Mb/s, a więc podobnie jak w najtańszym TP-LINKu. To nie jedyna wspólna cecha obu kart. Asus także posiada dwie anteny odpowiedzialne za jakość połączenia, a ponadto ciekawym udogodnieniem jest przycisk WPN. Pozwala on szybko aktywować bezpieczne połączenie bezprzewodowe. Karta jak najbardziej spełnia swoje role i jest solidna. W tym przedziale cenowym godna uwagi.

Budżetowa propozycja od Asusa

Podsumowanie

W rankingu najlepszych kart sieciowych pod Windows 10 królują dwie firmy – TP-LINK oraz Asus. Ten pierwszy ma w zestawieniu trzy produkty, w tym najciekawszą kartkę. Trzeba przyznać, że pośród urządzeń tego producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy kartę ultraszybką, solidnego średniaka i budżetowe rozwiązanie. Asus z kolei z pewnością podnosi poprzeczkę modelem WiFi AC1900. Zastosowanie podkładki z antenami istotnie może wpłynąć na jakość połączenia. Pośród tych kart próżno szukać słabego rozwiązania – wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Kart Sieciowych Pod Windows 10