PODPOWIEDZI:

TOP 6 Głośników samochodowych – Dobre Brzmienie w Trasie

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Hertz DSK 165.3Hertz DSK 165.3223 zł
2Blaupunkt GTb 8200 ABlaupunkt GTb 8200 A379 zł
3Helix B 62CHelix B 62C379 zł
4Hertz DCX 165.3Hertz DCX 165.3139 zł
5Alpine SXE-1750SAlpine SXE-1750S215 zł
6Peiying PY-BC250F1Peiying PY-BC250F199 zł
TOP 6 Głośników samochodowych – Dobre Brzmienie w Trasie

Wybieramy najlepszy głośnik samochodowy. Dla miłośników tuningu, a także każdego, kto ceni sobie dobre brzmienie w aucie - będzie to przydatne zestawienie. Na liście znalazły się zarówno zestawy głośników dwudrożnych, jak i subwoofery. Pod uwagę wzięliśmy jakość brzmienia, trwałość i solidność wykonania, a także cenę. Sprawdźcie TOP 6 polecanych głośników samochodowych.

Długa trasa, gaz do dechy i ulubiona płyta w radioodtwarzaczu. Słuchanie muzyki podczas podróży samochodem, to jedno z przyjemniejszych doznań. Jednak nie zawsze fabrycznie zastosowane głośniki w pełni zadowolą kierowców-melomanów. Wówczas przychodzi czas na to, by wziąć sprawy we własne ręce i nieco podrasować sprzęt audio w swoim aucie. Przygotowaliśmy dziś propozycje siedmiu godnych uwagi głośników samochodowych. Sprawdźcie ranking Videotestów.

Miejsce I - Hertz DSK 165.3

Na pierwszym miejscu propozycja od Hertz. Za najlepszy model uznaliśmy zestaw głośników samochodowychDSK 165.3, w skład w którego wchodzą cztery głośniki. Głośnik dwudrożny, odseparowany, średnica to 16,5cm. Skuteczność wynosi 93 dB, a maksymalna moc wyjściowa, to 160 W. Pasmo przenoszenia od 50 Hz do 21 kHz. Tyle jeśli chodzi o techniczne parametry, a jak wygląda brzmienie? Bardzo dobrze. Zarówno niskie jak i wysokie tony są tu potraktowane z dużą precyzją. Oczywiście jeśli zależy nam na konkretnym basowym uderzeniu, to nie obejdzie się bez dodatkowej tuby. Jednak nawet wymagający słuchacz doceni czystość i solidność tej propozycji. Bez dwóch zdań – warte polecenia.

Hertz DSK 165.3

Miejsce II - Blaupunkt GTb 8200 A

Skoro padły już słowa na temat basu, to czas na aktywny subwoofer. W tej kategorii wybieramy Blaupunkt GTb 8200 A. Jego atutem jest stosunkowo niewielki rozmiar – 250mm x 260mm x 270mm. Dzięki temu nie powinno być problemu z ich montażem, nawet w niewielkim samochodzie. Obudowa bass-reflex gwarantuje większą skuteczność i osiągniecie jeszcze niższych tonów. Średnica głośnika to 200mm, a maksymalna moc wynosi 200 W. Wbudowany adapter HI-INPUT pozwala podłączyć subwoofer, nawet jeśli w radiu nie mamy wyjść RCA. Głośnik jest stabilny, solidny i gra czysto. Jego skuteczność sięga 92 dB. Dla koneserów basu – absolutny top.

Solidny subwoofer od Blaupunkt

Miejsce III - HELIX B 62C

I wracamy do zestawów dwudrożnych głośników. Trzecie miejsce w zestawieniu zgarnia Helix B 62C. Średnica, to po raz kolejny 16,5cm. Helix potrafi grać ze skutecznością do 91 dB. To całkiem niezły wynik, a dodać trzeba do tego, że brzmienie jest naprawdę przyjemne dla ucha. Można przyczepić się jedynie do  dwóch kwestii: nieco metalicznego brzmienia tweeterów przy głośnym odsłuchu, a także dość niskiej maksymalnej mocy wyjściowej – 100 W. Bez względu na te aspekty, to nadal bardzo dobra opcja. Głośniki montuje się łatwo, a w zestawie znajdziemy wszystkie potrzebne elementy – głośniki nisko i wysokotonowe, maskownice, okablowanie i śruby do montowania. Wszystko wysokiej jakości. Na koniec jeszcze pasmo przenoszenia. Wynosi od 60 Hz do 22 kHz.

Helix B 62C

Miejsce IV - Hertz DCX 165.3

Tańszy i – nie ma co ukrywać – nieco słabszy kolega modelu DSK. Hertz DCX 165.3, to kolejny solidny zestaw głośników samochodowych. Dobre – choć nie rewelacyjne – brzmienie, skuteczność 93 dB, pasmo przenoszenia od 60 Hz do 21 kHz. Gdzie zatem tkwią minusy? Brak maskownic, nieco toporne wykonanie, a także nieco płytsze brzmienie basu niż u poprzedników. To nadal dobry wybór, do tego w rozsądnej cenie. Jeśli jednak chcemy poczuć „coś ekstra”, to warto dołożyć choćby do opisywanych już Hertz DSK. Nie mniej jednak, w tej kategorii cenowej trudno będzie znaleźć lepszy zestaw.

Niedrogie i solidne głośniki firmy Hertz

Miejsce V - ALPINE SXE-1750S

Alpine SXE-1750S, to świetny wybór jeśli spojrzymy na samo brzmienie. Te głośniki samochodowe grają dość głośno, czysto i przyjemnie. Co prawda można pokusić się o stwierdzenie, że dopiero tuba w bagażniku uzupełni całość i doda kopa – ale w końcu w tej cenie nie można mieć wszystkiego. Skuteczność głośników wynosi 90 dB. Nieco mniej niż Hertz czy Helix ale nadal dobrze. Pasmo przenoszenia od 60 Hz do 20 kHz. Maksymalna moc wyjściowa, to aż 280 W, czym przebija pozostałe propozycje. Na minus jednak dopisujemy wykonanie. Plastikowa obudowa i membrany nie najlepszej konstrukcji mogą budzić pytania, o wytrzymałość głośników. Brzmienie na tak, wykonanie jednak do poprawki. Jeśli nie szukamy sprzętu na długie lata – mimo wszystko warto je sprawdzić.

Niezłe głośniki samochodowe firmy Alpine

Miejsce VI - Peiying PY-BC250F1

Na koniec znów uderzamy w niższe tony, a to za sprawą Peiying PY-BC250F1. Chiński producent oferuje niedrogi pasywny subwoofer, o maksymalnej mocy wyjściowej 300 W. Średnica głośnika wynosi 25cm. Co prawda musimy samemu postarać się o jego obudowę, jednak dla wielu miłośników tuningu dźwiękowego, to nie jest problemem. Skuteczność: 88 dB. Pasmo przenoszenia od 25 Hz do 3 kHz. Dobrze brzmienie, solidna konstrukcja, a i cena zachęcająca.

Niedrogi subwoofer od chińskiego producenta

Podsumowanie

W zestawieniu mamy dwie propozycje firmy Hertz. Wśród nich znajdziemy też najlepsze głośniki samochodowe. Równie interesujący model oferuje Helix. Nieco mniej trwały, ale świetnie brzmiący – Alpine. W rankingu znalazły się również subwoofery. Nie ma zaskoczenia w wysokiej ocenie dla aktywnego modelu Blaupunkt. Pasywny i niedrogi głośnik niskotonowy oferuje chiński Peiying.

blog comments powered by Disqus
TOP 6 Głośników samochodowych – Dobre Brzmienie w Trasie