PODPOWIEDZI:

TOP 5 Kabli HDMI o Długości Co Najmniej 3 Metrów

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Key Digital Champion Series Hifi-X 3,7mKey Digital Champion Series Hifi-X 3,7m229 zł
2PureLink PureInstall PI1000-030 3,0mPureLink PureInstall PI1000-030 3,0m99 zł
3Gembird HDMI - HDMI 3mGembird HDMI - HDMI 3m9 zł
4Hama HDMI - HDMI 1.4 3M TECHLINEHama HDMI - HDMI 1.4 3M TECHLINE67 zł
5Lindy HDMI Z High Speed Ethernet Cromo 41443 3MLindy HDMI Z High Speed Ethernet Cromo 41443 3M169 zł
TOP 5 Kabli HDMI o Długości Co Najmniej 3 Metrów

Planujesz kupić kabel HDMI? Szukasz najlepszego rozwiązania? Prezentujemy TOP 5 najlepszych kabli o długości co najmniej 3 metrów, a przy okazji obalamy mity na temat wyboru odpowiedniego modelu. Sprawdźcie ranking Videotestów!

Bardzo popularny typ kabla, który pozwoli nam na połączenie np. z telewizorem, konsolą, projektorami czy wieloma innymi urządzeniami. Kabel HDMI pozwala na przesyłanie cyfrowego sygnału audio i video, a co za tym idzie znajdziemy go w praktycznie każdym domu, gdzie znajduje się kilka urządzeń służących do odtwarzania obrazu i dźwięku. Wybraliśmy kilka dobrych kabli HDMI o długości 3 metrów, a nawet dłuższe!

Jak kupić dobry kabel HDMI?

Są dwa popularne poglądy na temat kabli HDMI. Jeden głosi, że nie jest ważna jego cena – bowiem przekaz cyfrowych danych płynie tak samo bez względu na okablowanie. Producenci uciekają się do sztuczek, oznaczając kable standardem 1.2, 1.4 czy 2.0. Co jednak nijak ma się do możliwości kabla, a jedynie urządzenia, które sygnał generuje. Zwolennicy tej teorii mają wiele racji, bowiem – w przeciwieństwie do sygnału analogowego – zapis cyfrowy jest mniej podatny na zewnętrzne czynniki. Mówiąc więc w dużym uproszczeniu – odtworzenie filmu w domowym zaciszu, przesyłanego z odtwarzacza blu-ray na telewizor będzie tak samo dobre poprzez kabel za 10zł, jak i za 200zł.

Z drugiej jednak strony w przypadku dłuższych przewodów, a także wraz ze wzrostem jakości oferowanych obrazów np. UltraHD czy technologia 3D, nie każdy kabel sprosta wyzwaniom w 100%. Oferowanych jest kilka wariantów przewodów – różnicą jest tu przede wszystkim maksymalna jakość obsługiwanego obrazu (np. FullHD czy 4K), a także choćby możliwość obsługi sieci Ethernet. Jeśli zaś chodzi o długość – im dłuższy przewód, tym łatwiej m.in. o jego uszkodzenie – stąd warto zwrócić uwagę na grubość i elastyczność. Te wartości wpłyną również na możliwości montażowe np. w ścianie czy suficie.

Miejsce I - Key Digital Champion Series Hifi-X 3,7m

Rozwiązanie z wysokiej półki. Kabel od firmy Key Digital, ma 370cm długości i wykonany został z wysokiej jakości podzespołów. Nada się do instalacji wewnątrz ściany, jak i również na otwartej przestrzeni. Pozwoli nam na korzystanie z najlepszej jakości obrazu 4K, a także obsługę 3D. Dostępny jest również w dłuższych wersjach (maksymalnie 15,2m), które mogą pochwalić równie dobrymi wynikami działania. Bardzo dobra grubość i elastyczność. Z pewnością wytrzyma długi czas.

Key Digital Champion Series

+ Świetna jakość wykonania

+ Obsługa 4K, 3D, Ethernet

+ Diody LED informujące o jakości połączenia (kable powyżej 6m)

- Cena

Miejsce II - PureLink PureInstall PI1000-030 3,0m

PureLink PureInstall PI1000-030 o długości trzech metrów. Posiada wszystkie cechy, które pozwalają na obsługę najwyższej jakości przekazu danych. Ethernet, 4K, 3D – nie stanowią dla niego problemu. Wyposażony we wtyki pokryte 24-karatowym złotem, oraz technologię SLS – zapobiegającą wysunięciu się kabla z wejścia HDMI. Kabel dość gruby, a przy tym całkiem elastyczny.

PureLink PureInstall

+ Wysokiej jakości wtyki

+ Obsługa 4K, 3D, Ethernet

+ Zakres oferowanych długości (od 50cm do 30m)

- Mógłby być nieco cieńszy

Miejsce III - Gembird HDMI - HDMI 3m

Propozycja dla wszystkich tych, którzy kabel traktują jako środek, a nie cel. Bardzo budżetowe rozwiązanie, co nie oznacza słabej jakości. Gembird HDMI - HDMI 3m kupimy za kilka złotych, a nadal możemy odtwarzać obrazy w najwyższej jakości. Niech nie zmyli Was – wspomniane już we wstępie – oznaczenie standardu 1.4. Gembird, to nadal High Speed HDMI, a zatem obecnie działa ze wszystkim co na rynku najlepsze.

Gembird HDMI - HDMI

+ Cena

+ Obsługa 4K, 3D, Ethernet

- Średnia jakość wykonania

Miejsce IV - Hama HDMI - HDMI 1.4 3M TECHLINE

Na czwartym miejscu Hama HDMI - HDMI 1.4 3M TECHLINE. To również średnia półka cenowa oraz pełne wsparcie opisywanych już kilkukrotnie technologii. Cechy szczególne? Przede wszystkim elastyczność i łatwy montaż. I to chyba najważniejsze.

Hama HDMI - HDMI

+ Obsługa 4K, 3D, Ethernet

+ Jakość wykonania

Miejsce V - Lindy Hdmi Z High Speed Ethernet Cromo 41443 3M

Kabel dla wymagających. Wykonanie budzi szacunek. Chromowane wtyczki, o wykończeniu pokrytym 24-karatowym złotem. Do tego sama jakość i wykonanie kabla również bez zarzutu. Dość elastyczny i wytrzymały. Można o nim mówić w samych superlatywach, z tym że to kolejny produkt cenowo będący mniej przyjazny.

Lindy HDMI High Speed Z

+ Chromowano-złote wtyczki

+ Wysoka jakość wykonania

+ Obsługa 4K, 3D, Ethernet

- Cena

Podsumowanie

W zestawieniu zaprezentowaliśmy dwa droższe kable – Lindy oraz Key Digital. Ich zalety do świetne wykonanie i gwarancja jakości. Po drugiej stronie cenowej barykady jest Gembird. Rozwiązanie starsze technologicznie ale nadal – jak na obecne warunki – obsługujące przekaz danych najwyższej jakości. Średnia półka, to HAMA i PureLink

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Kabli HDMI o Długości Co Najmniej 3 Metrów