PODPOWIEDZI:

TOP 5 Keyboardów – Polecane elektroniczne instrumenty klawiszowe

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Yamaha PSR-E453Yamaha PSR-E4531038 zł
2Yamaha PSR S-770Yamaha PSR S-7703649 zł
3Yamaha EZ-220Yamaha EZ-220694 zł
4Roland BK-3 BKRoland BK-3 BK1430 zł
5Yamaha PSR-E353Yamaha PSR-E353799 zł
TOP 5 Keyboardów – Polecane elektroniczne instrumenty klawiszowe

Prezentujemy ranking najlepszych keyboardów. Znajdziecie tu keyboardy dla początkujących, a także instrumenty klawiszowe przydatne na estradzie czy w studio. Wśród pięciu prezentowanych urządzeń znajdziecie keyboard będący kontrolerem MIDI, czy samodzielnie grający instrument dla zaawansowanych. Wybierzcie model dla siebie.

Ranking najlepszych keyboardów 2018

Każdy muzyk – zarówno ten na początku swojej drogi, jak i ten bardziej doświadczony – miał w swoim życiu moment, w którym pomyślał o instrumencie klawiszowym. To właśnie takie przedmioty najlepiej pozwalają nauczyć się podstawowych elementów rządzących światem muzyki. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na ustawienie w domu dużego pianina czy fortepianu, dlatego dobrym wyborem zdaje się być keyboard. Poza wyglądem i brzmieniem typowego „klawiszowca” – takie urządzenie pozwoli Wam na wiele więcej. My wybraliśmy pięć dobrych keyboardów, które znajdziecie na rynku.

Keyboard – do czego służy?

Taki instrument klawiszowy pozwoli nam na o wiele więcej niż tylko wydobycie dźwięków „elektronicznego pianina”. Keyboardy, to prawdziwe maszyny do tworzenia muzyki. Wewnątrz takiego urządzenia kryją się dźwięku instrumentów perkusyjnych – od stopy i werbla, po wyszukane bongosy i hi-haty. Idąc dalej znajdziemy tu brzmienia gitar, czy fletów. Tak naprawdę keyboard jest wielką orkiestrą zamkniętą w małym pudełku, które sterujemy głównie za pomocą klawiszy.

Z drugiej strony keyboard będzie świetnym narzędziem do nauki grania. Dzięki niemu łatwiej będzie zrozumieć wagę tonacji, nut i innych muzycznych prawideł. Stąd zakup keyboardu jako pierwszego instrumentu również jest świetnym wyborem.

Czy warto kupić keyboard?

Warto. I to w wielu przypadkach. To instrument często używany do występów na żywo, a jak już wspomnieliśmy – równie świetne narzędzie do nauki, czy spory zestaw dźwięków. Dzięki temu keyboard jest jednym z nieodłącznych elementów w dużych studiach nagraniowych i korzystają z niego profesjonalni muzycy oraz producenci. Z jednej strony może być kontrolerem MIDI, z drugiej wsparciem dla syntezatorów. Keyboard mimo wszystko jest jednak mniej rozbudowanym sprzętem, a jeśli macie zamiar poważnie pomyśleć o produkcji muzycznej, to zastanówcie się czy lepiej wybrać keyboard czy syntezator.

Miejsce I - Yamaha PSR-E453

Na pierwszym miejscu bardzo dobry keyboard od Yamahy. To urządzenie trafi w gusta zarówno początkujących, jak i zaawansowanych muzyków. Sporym atutem są przydatne pokrętła Live Control, tryb DJ pattern oraz złącze USB. Dzięki temu możemy na żywo miksować swoje nagrania, podrasować je jak w syntezatorze, czy wreszcie zapisać na pendrive ulubione ustawienia.

Yamaha PSR-E453

Yamaha, to lider rynku keyboardów i ten produkt jest tego świetnym przykładem. Jako niezależny instrument lub kontroler MIDI sprawdzi się w amatorskich warunkach, występach na żywo czy w studiu producenckim.

Yamaha PSR-E453 plusy i minusy:

+ Dobre brzmienie

+ Tryb DJ pattern

+ System nauki gry

+ Dobre głośniki

- Brak

Miejsce II - Yamaha PSR-S770

Kolejny wielofunkcyjny keyboard uznanego producenta. W tym przypadku na pierwszy plan wysuwa się podwójny kontroler live oraz dwa złącza na pedały – dzięki temu granie na żywo będzie jeszcze prostsze w obsłudze. Urządzenie wyposażono również w złącze pozwalające na podłączenie mikrofonu czy gitary. W obsłudze całej gamy możliwości przydatny będzie także duży i czytelny wyświetlacz.

Yamaha PSR S-770

Keyboard pozwala także na odtworzenie plików audio z pamięci USB. To dodatkowy atut, jeśli chcemy np. skorzystać z gotowej sekwencji dźwięków bądź dogrania partii klawiszowej do gotowego podkładu.

Yamaha PSR S-770 plusy i minusy:

+ Funkcjonalny wyświetlacz LCD

+ Kontrolery live i złącza na pedały nożne

+ Możliwość odtwarzania plików z USB

+ Możliwość podłączenia mikrofonu

- Cena

Miejsce III - Yamaha EZ-220

Świetny keyboard dla początkujących. Dzięki podświetlanym klawiszom i rozbudowanym funkcjom lekcji – ten sprzęt możesz opanować od podstaw, nawet nie mając szerszego pojęcia o nutach czy tonacjach. Keyboard zawiera wbudowane kilkadziesiąt stylów, które pozwolą stworzyć cały grający band.

Yamaha EZ 220

To urządzenie stworzono wręcz z myślą o nauce gry na instrumencie klawiszowym. Szereg przydatnych funkcji dedykowanych początkującym są przemyślanym i dobrze skonstruowanym dziełem inżynierów Yamahy.

Yamaha EZ-220 plusy i minusy:

+ Podświetlane klawisze

+ Rozbudowany tryb nauki

+ Cena

- Brak rozbudowanych funkcji dla profesjonalistów

- Przeciętne głośniki

Miejsce IV - Roland BK-3 BK

W zestawieniu czas na lekką zmianę. Czwarta pozycja dla Rolanda, który również stworzył całkiem niezły keyboard. Sprzęt sprawdzi się zarówno przy występach estradowych, jak i do domowej praktyki. Urządzenie w swojej pamięci ma ponad 850 brzmień i 50 zestawów perkusyjnych. Do tego pozwala na odtwarzanie audio z USB. W drugą stronę – zapisywanie nagrać również jest proste i przydatne.

Roland BK-3 BK

Roland stworzył produkt, który idealnie wpisuje się w średnią półkę cenową. Jest funkcjonalny i pozwoli rozwinąć się średnio-zaawansowanym twórcom, a i bardziej doświadczeni znajdą sporo radości grając na nim.

Roland BK-3 BK plusy i minusy:

+ Odtwarzanie i zapis z USB

+ Solidna jakość i ilość brzmień

+ Funkcjonalny do grania na żywo i w domu

- Niewielki wyświetlacz

- Przeciętne głośniki

Miejsce V - Yamaha PSR-E353

Na koniec jeszcze jedna Yamaha. Największe atuty modelu PSR-E353, to dynamiczna klawiatura oraz wbudowane funkcje dedykowane nauce gry na instrumencie. Czułość klawiszy pozwala poczuć się tak, jakbyśmy grali na fortepianie, a dzięki temu dokładnie możemy wyczuć dynamikę gry.

Yamaha PSR-E353

To kolejny model, który trafi bardziej w gusta początkujących. Z wyglądu prosty, a do tego jest funkcjonalny. W stosunku jakości i możliwości do ceny – jeden z najlepszych dostępnych keyboardów.

Yamaha PSR-E353 plusy i minusy:

+ Klawiatura o dużej czułości

+ Funkcje ułatwiające naukę gry

+ Proste i dobre wykonanie

- Brak rozbudowanych opcji dla zaawansowanych muzyków

Podsumowanie – Ranking keyboardów

Nie można było spodziewać się innego rozwiązania – absolutnym dominatorem rankingu keyboardów zostaje Yamaha, czyli najpopularniejszy producent tego typu rozwiązań. Zaznaczmy, że prezentowane modele są przede wszystkim prostymi urządzeniami, a nie rozbudowanym modułem muzycznym. W rankingu znalazł się również jeden instrument firmy Roland. Wybrane produkty mają trzy ważne cechy: zadowalający stosunek jakości do ceny, wartościowe i przydatne funkcje, dobre brzmienie i wykonanie. Jeśli interesuje Was dokładniejszy opis każdego produktu, to znajdziecie go klikając na jego nazwę w tabelce u góry.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Keyboardów – Polecane elektroniczne instrumenty klawiszowe