PODPOWIEDZI:

TOP 5 Tanich i dobrych myszek do gier do 100 zł

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Dream Machines DM2 Comfy (DM2COMFY)Dream Machines DM2 Comfy (DM2COMFY)99 zł
2A4Tech Bloody V7mA4Tech Bloody V7m62 zł
3A4Tech XL-747HA4Tech XL-747H79 zł
4A4Tech Bloody Gaming A90A4Tech Bloody Gaming A9075 zł
5Genesis Krypton 500Genesis Krypton 50089 zł
TOP 5 Tanich i dobrych myszek do gier do 100 zł

Gamingowa mysz do 100 zł? Całkiem fajny budżet, prawda? Warto zatem poznać kilka interesujących opcji w kategorii najtańszych polecanych myszek dla graczy. Wyłoniliśmy dla Was złotą piątkę. Zapraszamy!

Z jednej strony sporo graczy twierdzi, że najważniejszy jest skill, a sprawą drugorzędną jest nasz gamingowy setup. Oczywiście dużo w tym racji, ale nawet mając niewielki budżet, warto dobrze go wydać, prawda?

Dziś pod lupę znów bierzemy myszki, ale zadanie jeszcze trudniejsze - zmniejszamy pułap cenowy do maksymalnie 100 zł. Czy za taką kwotę da się kupić solidnego gryzonia do gier? Sprawdźcie sami!

Jaka myszka dla gracza do 100 zł?

Myszka do gier musi być oczywiście jak najprecyzyjniejsza, a do tego odpowiednio trwała i ergonomiczna. Czasem przyda się też dodatkowe oprogramowanie.

Wybór myszki, szczególnie dla zapalonego gracza, to zazwyczaj sprawa mocno indywidualna. Ta sama konstrukcja czy kształt może być dla jednego gracza optymalna, a dla drugiego nie do zniesienia. Mimo wszystko, pokuszę się o wskazanie Wam pięciu myszek do 100 zł, które moim zdaniem powinny przykuć Waszą uwagę i być może okazać się udanym zakupem.

Dream Machines DM2 Comfy (DM2COMFY)

Na początku muszę napisać jedno - taka myszka w tej cenie, to wręcz absurd - ale w pozytywnym znaczeniu. Początkowy pułap cenowy tego gryzonia nie był wcale niski, ale obecnie w wielu sklepach da się go dostać za 99 zł.

No dobra, ale co tu takiego ciekawego mamy? Przede wszystkim, znany i ceniony sensor optyczny Pixart PMW3310DH z przedziałami dpi 400, 800, 1600, 3200, 5000. Predykcja, akceleracja, jitter, smoothing, interpolacja - zdecydowanie nie musicie się ich obawiać! Na pokładzie są też przełączniki Omron. Mysz idealnie współpracuje właściwie z każdym typem podkładki, a pooling rate wynosi stabilne 1000 Hz.

Dream Machines DM2 Comfy kształt

To, co mi się także podoba w tej myszce, to waga - 94 g. Rynek budżetowych myszek (i nie tylko) przepełniony jest często bardzo lekkimi konstrukcjami, a ja osobiście wolę te nieco cięższe. Kształt myszki może wydawać się nieco wymyślny, ale w praktyce jest niesamowicie ergonomiczny i skutkuje bardzo wysokim komfortem użytkowania. Osoby, które sporo siedzą przy PC - grając bądź pracując - będą wręcz zachwycone. Trzeba zresztą dodać, że ten kształt konstrukcji często spotykany jest w gryzoniach od Mionix czy Qpad.

Jest jednak pewien minus. Kształt mychy od DM jest może dla naszej dłoni wygodny i zdrowy, ale może przeszkadzać w graniu np. w gry FPS. Chodzi o tytuły, w których na pierwszym planie jest maksymalna precyzja i szybkość reakcji. Ta budżetowa myszka dla graczy jest dość charakterystyczna pod tym względem i moim zdaniem sprawdzi się jednak w innych gatunkach niż FPS-y, gdyż w ich przypadku prym wiodą węższe myszki, najlepiej symetryczne lub bardzo subtelnie profilowane.

Dream Machines DM2 Comfy sensor

Dream Machines DM2 Comfy przez pryzmat ceny trzeba jednak ocenić wręcz celująco. Idealna myszka do pracy i mniej dynamicznych gier, która nie zrujnuje stanu naszego konta.

Dream Machines DM2 Comfy plusy i minusy:

+ Fenomenalny stosunek ceny do jakości

+ Precyzyjny sensor Pixart PMW3310DH

+ Przełączniki Omron

+ Waga na poziomie 94g (przy okazji, doskonale rozłożona) spodoba się miłośnikom cięższych myszek

+ Ciekawy, ergonomiczny i niesamowicie wygodny dla użytkownika kształt...

- ... który jednak nie sprzyja grom bardziej dynamicznym, np. FPS

Dream Machines DM2 Comfy oferta w sklepie

A4Tech Bloody V7m

Budżetowe myszki A4Tech musiały pojawić się w moim zestawieniu. Jest ich tu nawet całkiem sporo. Warto jednak pamiętać, że nie każda myszka tej firmy jest warta swojej ceny. Nawet uwzględnione przeze mnie gryzonie pewnie nie każdemu się spodobają, ale moim zdaniem są w swojej cenie niezłym wyborem.

A4Tech Bloody V7m optyczna mysz dla graczy

Całkiem precyzyjny sensor optyczny oferuje gamingowa i tania mysz A4Tech Bloody V7m o dość uniwersalnym kształcie. Jakość wykonania stoi tu na bardzo dobrym poziomie - kabel w oplocie, aluminiowe ślizgacze, przełączniki o znakomitej żywotności - całkiem nieźle, jak na około 60 zł, prawda?

Mysz daje możliwość programowania i przypisywania makr. Ma też kilka trybów, które dedykowane są pod konkretne gatunki gier. Jest też podświetlenie LED. Ciężko się do czegokolwiek przyczepić, biorąc pod uwagę niską cenę tego elektronicznego gryzonia dla graczy.

A4Tech Bloody V7m z boku

A4 Tech Bloody V7m plusy i minusy:

+ Świetny stosunek ceny do jakości

+ Wysoka precyzja

+ Uniwersalny kształt

+ Wysoka jakość wykonania

- Brak większych minusów w tej cenie

A4Tech Bloody V7m oferta w sklepie

A4Tech Bloody Gaming A90

A4Tech Bloody Gaming A90 wyróżnia się subtelnym profilowaniem, przez co jej kształt jest również bardzo uniwersalny. Za precyzję odpowiada optyczny sensor A3050.

Do jakości wykonania nie można również się przyczepić. Ślizgacze, obudowa myszki i gumowana powłoka wierzchnia, przełączniki pod przyciskami - wszystkie te elementy zostały bardzo dobrze wykonane.

A4Tech Bloody Gaming A90

Niektórym graczom spodoba się zapewne zastosowane podświetlenie, jak i oprogramowanie Core 3 z kilkoma trybami do dyspozycji.

A4Tech Bloody Gaming A90 plusy i minusy:

+ Dobry stosunek ceny do jakości

+ Uniwersalny kształt

+ Wysoka jakość wykonania

+ Niektórym spodoba się podświetlenie tej myszki

- Dość wysoki LOD

A4Tech Bloody Gaming A90 oferta w sklepie

A4Tech XGame Laser Oscar X747 Fire (XL-747H)

Pełna nazwa tej myszki jest dość długa, choć znajdziecie ją także jako po prostu A4Tech X747. Trudno w to uwierzyć, ale ten model jest prawie tak stary jak portal, na którym teraz jesteście. Myszka wciąż sprzedawana w niezłych ilościach i bardzo popularna.

A4Tech XGame Laser Oscar X747 Fire (XL-747H)

Gdzie tkwi jej fenomen? Przede wszystkim w uniwersalnym kształcie, który sprzyja grom FPS. Po drugie cena - wciąż jest to tania myszka dla graczy. Jest także do dyspozycji przycisk 3XFire (3-krotny strzał za jednym kliknięciem) czy ciężarki w zestawie, dzięki którym dostosujemy wagę urządzenia.

A4Tech XGame Laser Oscar X747 Fire (XL-747H) plusy i minusy:

+ Dobry stosunek ceny do jakości

+ Uniwersalny kształt

+ Przycisk 3XFire...

- ... którego umiejscowienie może niektórym przeszkadzać, podobnie jak pozycja przycisków bocznych

A4Tech XGame Laser Oscar X747 Fire oferta w sklepie

Genesis Krypton 500

Na koniec zostawiłem Wam myszkę Genesis Krypton 500. Nie chciałem bowiem pokazywać kolejnej mychy poprzedniego producenta, choć mogłem. Konstrukcja od Genesis jest całkiem interesująca.

Do czynienia mamy z optycznym sensorem Pixart PMW3325, który zapewnia przyzwoitą precyzję, ale ma też wysoki LOD. Co do kształtu, to znów mamy tu myszkę o prostej konstrukcji. Kształt jest bowiem uniwersalny - raczej nikomu nie powinno przeszkadzać subtelne profilowanie.

Genesis Krypton 500

Wydawać by się mogło, że to budżetowa mysz do gier FPS. Jest jednak jeden mankament - ślizgacze. Są cienkie i słabo wykonane. Jeżeli używamy plastikowej podkładki, to problem w zasadzie nie istnieje, ale zapewne większość z Was woli podkładki materiałowe, a na nich ślizg tego gryzonia będzie mało komfortowy.

Warto jeszcze wspomnieć o całkiem rozbudowanym oprogramowaniu z możliwością tworzenia makr czy profili, wadze na poziomie 98 g i podświetleniu RGB. Szkoda, że nie przyłożono się do ślizgaczy...

Genesis Krypton 500 plusy i minusy:

+ Wciąż dobry stosunek ceny do jakości

+ Uniwersalny kształt

+ Dobra jakość wykonania

+ Dobry wybór dla miłośników cięższych myszek

- Wysoki LOD

- Zbyt cienkie ślizgacze - mysz polecam kupować w przypadku korzystania z plastikowych, ewentualnie hybrydowych podkładek

A4Tech Bloody Gaming A90 oferta w sklepie

A gdyby tak dołożyć dyszkę...

Czołową piątkę mamy już za sobą, ale wspomnieć muszę o jeszcze jednej sprawie. Rankingi najlepszych myszek dla graczy zawierają bowiem zestawienie modeli do 200 zł, a tam znajdziemy gamingową mychę Cougar Minos X3.

Cougar Minos X3 alternatywa

Wystarczy dołożyć 10 zł, a nawet ciut mniej, by móc ją kupić - kosztuje bowiem 107-110 zł. Posiada sensor Pixart PMW3310DH, czyli dokładnie ten sam co aktualny lider tego zestawienia. Więcej dowiecie się o niej w TOP 5 modeli do 200 zł.

Podsumowanie TOP 5 najtańszych polecanych myszek dla graczy

Dobrnęliśmy do końca. Czas więc na krótkie podsumowanie:

  • Mimo specyficznego kształtu, na pierwszym miejscu musiała znaleźć się myszka Dream Machines DM2 Comfy. Zapewnia bowiem świetny sensor i niesamowicie wygodną w użytkowaniu konstrukcję. Jej cena względem możliwości jest niezwykle korzystna,
  • Po DM był czas trzech myszek A4Tech. Najbardziej polecam A4Tech Bloody V7m, gdyż ma niską cenę i brak większych mankamentów. A4Tech X747 nie każdemu może przypaść do gustu przez ułożenie dodatkowych przycisków czy tandetną grafikę z pająkiem, choć to wciąż całkiem interesująca myszka budżetowa - na rynku jest już bardzo długo. Typowym przedstawicielem gatunku tanich myszek do gier jest A4Tech Bloody Gaming A90 z przyjemną konstrukcją, kilkoma bajerami, ale też z sensorem o wysokim parametrze LOD czy pewnej wybredności co do powierzchni.
  • Na końcu jest natomiast Genesis Krypton 500. Mysz w swojej cenie bardzo dobra, ale z poważnym mankamentem w postaci słabiutkich ślizgaczy.
  • Warto pamiętać o alternatywie, która o kilka złotych przekracza omawiany segment cenowym. Jest to Cougar Minos X3.

Budżetowych myszek jest cała masa, ale sporo z nich ma swoje poważne minusy. Nie ma co ukrywać - w cenie do 100 zł potrzebne są pewne kompromisy, co zresztą widać po powyższym zestawieniu. Najlepiej jednak celować w sensor Pixart PMW3310DH - wszystko poniżej jego, ma coraz to większe mankamenty.

Jeżeli znacie jakieś inne gamingowe myszki godne polecenia, to napiszcie o nich w komentarzu poniżej.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Tanich i dobrych myszek do gier do 100 zł