PODPOWIEDZI:

TOP 7 Ciśnieniomierzy

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Omron M6 ComfortOmron M6 Comfort214 zł
2Omron M3Omron M3168 zł
3Omron M7 Intelli IT HEM7322TEOmron M7 Intelli IT HEM7322TE259 zł
4Omron M2 BasicOmron M2 Basic109 zł
5Microlife BP A2 BasicMicrolife BP A2 Basic110 zł
6Microlife BP A150Microlife BP A150149 zł
7TensoVal Duo Control IITensoVal Duo Control II162 zł
TOP 7 Ciśnieniomierzy

Podczas niemal każdej wizyty u lekarza rodzinnego pacjentowi mierzone jest ciśnienie. Jako że nadciśnienie może skutkować wieloma chorobami układu krwionośnego z zawałem włącznie, bardzo ważna jest jego profilaktyka. Ciśnienie mierzyć należy każdego dnia, najlepiej o poranku. Dziś nie wymaga to wizyty u lekarza. Wystarczy ciśnieniomierz do użytku domowego. W jego wyborze pomoże TOP 7 ciśnieniomierzy.

Jakie są rodzaje ciśnieniomierzy?

Ciśnieniomierze podzielić można na rtęciowe (jako element równoważący ciśnienie wykorzystują rtęć) oraz ciśnieniomierze zegarowe. Te znajdują się dziś wyłącznie na wyposażeniu placówek służby zdrowia. Są mniej dokładne od rtęciowych, ale za to prostsze w obsłudze.

Największą popularnością cieszą się dziś jednak ciśnieniomierze elektroniczne. Te urządzenia do pomiaru ciśnienia są proste w obsłudze i nie wymagają użycia stetoskopu (słuchawek lekarskich), a wynik odczytu wyświetlany jest tu na wyświetlaczu.

Wśród ciśnieniomierzy elektronicznych wyróżnia się ciśnieniomierze nadgarstkowe i naramienne (podział ze względu na miejsce umieszczenia mankietu), jak i półautomatyczne oraz automatyczne (podział ze względu na udział pacjenta w badaniu ciśnienia).

Najlepszym rozwiązaniem są ciśnieniomierze automatyczne, które pomiar wykonują po naciśnięciu przez pacjenta jednego guzika. Jako że rynek w takie ciśnieniomierze jest naprawdę bogaty, w ostatecznym wyborze pomoże klasyfikacja TOP 7 ciśnieniomierzy. Który ciśnieniomierz wybrać?

Polecane ciśnieniomierze

Przechodzimy już do konkretów, czyli dobrych i tanich ciśnieniomierzy, które powinny spełnić Wasze oczekiwania i dokonywać precyzyjnych pomiarów.

Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort to kompaktowy ciśnieniomierz z wyświetlaczem, mierzący ciśnienie w sposób automatyczny na zasadzie oscylometru. Urządzenie pozwala na mierzenie ciśnienia u pacjentów o obwodzie mankietu od 22 do 42 cm.

Pomiar jest szybki, łatwy i dokładny, wykorzystując zaawansowaną technologię IntelliSense. Dzięki temu ciśnieniomierz sprawdza, czy pomiar przebiega prawidłowo i pozwala na zapisanie w pamięci aż 100 wyników z datą i godziną dla dwóch użytkowników.

kompaktowy ciśnieniomierz Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort - wady i zalety:

+ dokładny pomiar
+ ciśnieniomierz automatyczny
+ prosta obsługa
+ zapisywanie pomiarów dla dwóch użytkowników
+ duży wyświetlacz LCD
+ wysoka jakość
+ niewielkie rozmiary
+ szeroki obwód mankietu

- wysoka cena (ok. 260 zł)

Omron M3

Precyzyjny i szybko wykonany pomiar zapewnia też w pełni automatyczny ciśnieniomierz Omron M3. Urządzenie posiada mankiet Easy cuff dla obwodu ramienia od 22 do 42 cm, dzięki czemu pasuje do rozmiaru ramion większości dorosłych.

ciśnieniomierz automatyczny firmy Omron

Odczyt jest łatwy w interpretacji, a w mierzeniu pomagają funkcje dodatkowe. Wskaźnik LED potwierdza, że mankiet jest owinięty prawidłowo, a sygnały ostrzegawcze informują, kiedy ciśnienie jest wyższe, niż powinno.

Omron M3 - wady i zalety:

+ niewielki kompaktowy rozmiar
+ precyzyjny pomiar
+ ciśnieniomierz automatyczny
+ szeroki obwód mankietu
+ wyświetlacz LCD
+ prosty w obsłudze
+ funkcje dodatkowe
+ duża pamięć
+ wysoka jakość

- brak podświetlenia wyświetlacza
- wysoka cena (ok. 180 zł)

Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

Ciśnieniomierz OMRON M7 Intelli IT to kompaktowy, ale przy tym bardzo zaawansowany sprzęt do pomiaru ciśnienia. Pomiar odbywa się automatycznie, a z ciśnieniomierza skorzystać może każdy dorosły, gdyż mankiet ma rozmiar 22-42 cm.

zaawansowany ciśnieniomierz Omron

Jak inne ciśnieniomierze od firmy Omron działa on na zasadzie oscylometru. Urządzenie wykorzystuje też technologię IntelliSense, która wykrywa czy mankiet jest prawidłowo zamocowany. Ciśnieniomierz ma też czujnik ruchu pokazujący czy osoba, u której dokonywany jest pomiar, się nie porusza. Wykrywa też nieregularną pracę serca (arytmię).

Omron M7 Intelli IT HEM7322TE - wady i zalety:

+ precyzyjny pomiar
+ zapamiętanie do 100 pomiarów dla 2 osób
+ szeroki obwód mankietu
+ wykrywanie arytmii
+ czujnik ruchu
+ duży wyświetlacz LCD
+ łatwy w obsłudze
+ kompaktowy
+ trwały
+ niezawodny

- wysoka cena (ok. 270 zł)

Omron M2 Basic

Omron M2 Basic to ciśnieniomierz do domowego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, który jest kompaktowy i prosty w obsłudze. Pomiar mankietem o obwodzie 22-32 cm odbywa się automatycznie i przeprowadzany jest jednym przyciskiem. Urządzenie wykrywa też arytmię i emituje sygnał ostrzegawczy.

przystępny cenowo ciśnieniomierz Omron M2 Basic

Omron M2 Basic - wady i zalety:

+ dokładny pomiar ciśnienia
+ wyświetlacz LCD
+ wykrywanie arytmii
+ niska cena (ok. 110 zł)
+ wysoka jakość
+ kompaktowy

- zapis tylko ostatniego pomiaru
- brak czujnika ruchu

Microlife BP A2 Basic

Microlife BP A2 Basic to automatyczny ciśnieniomierz z miękkim mankietem, który pozwala na pomiar szybki, prosty i dokładny. Podczas pomiaru wykorzystuje on technologię PAD (wykrywa nieregularności w rytmie pracy serca) oraz Gentle+ (optymalne napełnienie mankietu powietrzem, co umożliwia wykonanie komfortowego pomiaru bez uciskania ramienia).

prosty w obsłudze ciśnieniomierz Microlife BP A2 Basic

Microlife BP A2 Basic - wady i zalety:

+ dokładny pomiar
+ wyświetlacz LCD
+ ciśnieniomierz automatyczny
+ technologia PAD
+ technologia Gentle+
+ pamięć 30 pomiarów
+ niska cena (ok. 110 zł)

- miękki mankiet

Microlife BP A150

Ciśnieniomierz Microlife BP A150 to automatyczny, naramienny sprzęt, który pozwala na dokładny pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Urządzenie charakteryzuje się niezawodnością, gdyż wynik uzyskiwany jest z trzech automatycznych pomiarów.

Ciśnieniomierz wykorzystuje również technologię Gentle+. Dzięki opatentowanej technologii Afib ciśnieniomierz kosztujący ok. 140 zł wykrywa również migotanie przedsionków.

naramienny ciśnieniomierz Microlife BP A150

Microlife BP A150 - wady i zalety:

+ dokładność pomiarów
+ niezawodność
+ wyświetlacz LCD
+ technologia wykrywania migotania przedsionków
+ technologia Gentle+
+ wysoka jakość
+ łatwość pomiaru

- brak pamięci pomiarów

TensoVal Duo Control II

Kosztujący ok. 160 zł ciśnieniomierz TensoVal Duo Control II wykorzystuje dwie metody pomiaru ciśnienia krwi. Oscylometryczną i klasyczną osłuchową, stosowaną w gabinetach lekarskich. Dzięki temu wyniki precyzyjne są nawet w przypadku pacjentów z arytmią. Sprzęt dostosowuje także poziom ciśnienia powietrza w mankiecie, dzięki czemu pomiar jest komfortowy i przyjemny.

komfortowy ciśnieniomierz TensoVal Duo Control II

TensoVal Duo Control II - wady i zalety:

+ dokładny pomiar
+ zapis 60 pomiarów dla 2 osób
+ duży wyświetlacz
+ prosty w obsłudze
+ wykrywanie arytmii

- obwód mankietu 22-32 cm

Podsumowanie klasyfikacji TOP 7 ciśnieniomierzy

Wybór ciśnieniomierzy do użytku domowego jest więc ogromny. Szczególnie dobrze wypadają tu urządzenia firmy Omron. Jest to podmiot specjalizujący się w produkcji urządzeń do mierzenia ciśnienia. Najbardziej zaawansowane są ciśnieniomierze Omron M6 Comfort i Omron M7 Intelli IT HEM7322TE. Nieco uboższe, ale równie dokładne są urządzenia Omron M3 i Omron M2 Basic.

Pośród pozostałych ciśnieniomierzy zainteresować się warto funkcjonalnymi, pozwalającymi wykryć arytmię urządzeniami od Microlife: BP A2 Basic oraz BP A150. Zestawienie zamyka dokładny i bogaty w funkcje dodatkowe ciśnieniomierz TensoVal Duo Control II.

Najlepsze ciśnieniomierze możecie poznać w naszych rankingach ciśnieniomierzy. Czekamy również na Wasze komentarze, jaki rodzaj ciśnieniomierza preferujecie?

blog comments powered by Disqus