PODPOWIEDZI:

Soundbary do 1500 zł |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Samsung HW-N650Samsung HW-N6501469 zł
2Polk Audio MagniFi Mini 2.1Polk Audio MagniFi Mini 2.11495 zł
3Bose Solo 5Bose Solo 51049 zł
4LG SK6FLG SK6F1387 zł
5Onkyo SB-T200Onkyo SB-T2001299 zł
Soundbary do 1500 zł |TOP 5|

Prezentujemy polecane soundbary, które kupicie do 1500 zł. Takie urządzenia oferują już całkiem niezłe parametry, a dzięki ich działaniu istotnie poprawicie dźwięk swojego telewizora. Wyraźniejsze ścieżki dialogowe w filmie czy efekt przestrzennego brzmienia. I to wszystko zamknięte w niewielkich rozmiarów listwie. Sprawdźcie nasze propozycje.

By w pełni cieszyć się z odbioru ulubionego filmu, transmisji sportowej czy innych programów musimy zadbać nie tylko o jakościowy obraz, ale także dobrej klasy brzmienie.

Niestety, większość telewizorów oferuje raczej przeciętne głośniki – i tu z pomocą przychodzą soundbary, które pozwolą podrasować dźwięk, a przy tym są urządzeniami o kompaktowych rozmiarach. I to wszystko za cenę często mniejszą niż rozbudowane kino domowe.

Co oferują soundbary do 1500 zł?

Oczywiście przy zakupie takiego urządzenia – jak zwykle – istotny staje się budżet jakim dysponujemy. Za 1500 zł możemy znaleźć już naprawdę niezły sprzęt. Wykonany estetycznie i oferujący dobrej jakości głośniki. Co oferują nam soundbary w tej cenie?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dźwięk. Tu rzuca się w oczy moc głośników, która jest większa niż w telewizorach. Jednak nie sama moc jest kluczem, a szersze pasmo przenoszenia czy ilość kanałów. Dzięki nim dźwięk jest lepszy i bardziej przestrzenny. Lepiej brzmią dialogi w filmach, a podczas oglądania meczu poczujesz atmosferę trybun.

Co oferuje soundbar za 1500 zł?

Kolejny atut to rozmiar. Soundbar to zazwyczaj jedna listwa, która spokojnie zmieści się pod telewizorem lub na szafce. Dzięki temu nie tracimy cennej przestrzeni w pokoju, a także nie musimy borykać się z ustawianiem głośników kina domowego, co nienależny wcale do najłatwiejszych czynności w niektórych pomieszczeniach.

Warto też spojrzeć na kompatybilność i łatwość podłączenia. Soundbar z TV podłączymy często jednym kablem, a do tego większość z nich oferuje nam bezprzewodowe połączenie bluetooth, co powinni docenić fani muzyki korzystający np. z serwisów streamingowych.

Jaki soundbar do 1500 zł?

Zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy: ilość kanałów, rozmiar czy obsługiwane formaty audio oraz dekodery. Im ich więcej, tym lepiej!

Jeśli zależy Ci na dodatkowych udogodnieniach, to poszukaj soundbaru z subwooferem w zestawie (dzięki temu bass będzie jeszcze głębszy). Możesz również pokusić się o zakup modelu z wbudowanym radiem FM czy wyposażonego w złącze mini jack.

Samsung HW-N650

Samsung HW-M650 to model składający się z listwy głośnikowej oraz subwoofera. Zatem w cenie poniżej 1500 zł dostajemy tak naprawdę dwa urządzenia w zestawie.

Plusem jest także liczba kanałów: 5.1 to gwarancja przestrzennego dźwięku, za który odpowiada aż 8 głośników wbudowanych w listwę. Ten soundbar sprawdzi się dla każdego użytkownika. Lubisz filmy? Dialogi będą wyraźniejsze. Kochasz sport? W końcu ogarnie Cię efekt stadionowych trybun. Wolisz grać? I taki tryb specjalnie dla graczy przygotował Samsung.

Samsung HW-N650 ma aż osiem wbudowanych głośników

Producent zadbał o dodatkowe korzyści dla użytkowników swoich telewizorów. Jeśli posiadamy pilot One Remote, to możemy z powodzeniem sterować nim zarówno odbiornikiem, jak i systemem audio.

Chcecie jeszcze bliżej poznać ten model? Żaden problem! Testowaliśmy soundbar Samsung HW-N650.

Samsung HW-N650 plusy i minusy

 • Subwoofer w zestawie z soundbarem
 • 8 wbudowanych głośników
 • Spora kompatybilność z innymi urządzeniami Samsunga
 • Nowoczesny design
 • Bezprzewodowa łączność bluetooth
 • Brak łączności Wi-Fi

Samsung HW-N650 oferta w sklepie

Polk Audio MagniFi Mini 2.1

Polk Audio MagniFi Mini 2.1 to niewielkie urządzenie o sporych możliwościach. Brzmi trywialnie, ale to prawda. Jeśli masz naprawdę mało miejsca pod telewizorem – Polk Audio i tak się zmieści. Jeśli zależy Ci na subwooferze w zestawie – również go dostajesz.

System oferuje liczbę kanałów 3.1, a także połączenie bezprzewodowe zarówno bluetooth jak i Wi-Fi. To pozwoli jednym kliknięciem uruchomić choćby muzykę ze smartfona bez konieczności użycia kabla.

Polk Audio MagniFi Mini 2.1 to niewielkich rozmiarów soundbar

Za atut tego soundbaru możemy też uznać funkcje VoiceAdjust, która poprawia jakość dialogów w filmach, czy spore możliwości ustawienia brzmienia. W tej cenie i tych rozmiarach – świetny do mniejszych pomieszczeń.

Polk Audio MagniFi Mini 2.1 plusy i minusy

 • Zajmuje bardzo niewiele miejsca
 • Łączność bezprzewodowa Wi-Fi oraz bluetooth
 • Subwoofer w zestawie
 • Mała ilość złączy

Polk Audio MagniFi Mini 2.1 oferta w sklepie

Bose Solo 5

W tym przypadku dostajemy po prostu soundbar. Bez dodatkowych urządzeń, co jednak także ma swoje dobre strony. Bose Solo 5 kupimy już za nieco ponad 1000 zł, a doznania dźwiękowe to znów poziom całkiem dobry.

Zarówno niższe jak i wyższe tony potraktowano należycie i ścieżki dialogowe oraz brzmienie są satysfakcjonujące. To powoduje, że fani muzyki z powodzeniem skorzystają z Bose jako elementu sprzętu audio. Zaś wielbiciele kina otrzymają dopieszczony dźwięk podczas seansu. 

Bose Solo 5 to niedrogi i funkcjonalny soundbar

Całością wygodnie sterujemy za pomocą pilota, gdzie ustawimy poziom basów, a także wysokich tonów. Bose Solo 5 możemy ustawić praktycznie w dowolnym miejscu. 

Bose Solo 5 plusy i minusy

 • Cena
 • Niewielkie rozmiary
 • Łączność bezprzewodowa bluetooth
 • Dopracowany tryb dialogowy
 • Prosta konfiguracja
 • Brak większych wad

Bose Solo 5 oferta w sklepie

LG SK6F

LG SK6F to kolejny na liście zestaw 1+1. Producent wyposażył ten model w technologię DTS Virtual: X, która zapewni przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk. Zyskamy dzięki niej efekt bliski seansom kinowym. Całość wyposażona w bezprzewodową łączność Wi-Fi i bluetooth, co pozwala korzystać z soundbaru w prosty sposób np. przy sparowaniu go z telefonem. 

Bogate możliwości ustawienia dźwięku to ukłon w stronę tych, którzy chcą samodzielnie dostosować brzmienie do swoich potrzeb. 

LG SK6F posiada ciekawe tryby dźwiękowe

Podobnie jak Samsung, tak i LG pomyślało o użytkownikach telewizorów tej firmy. Pełen zestaw soundbar + TV to prostsza obsługa i większa kompatybilność urządzeń. Chociaż i sam soundbar w tej kwestii nie zawodzi.

LG SK6F plusy i minusy

 • Świetne we współpracy z TV od LG
 • W zestawie subwoofer
 • Dużo opcji ustawienia dźwięku
 • Bezprzewodowa łączność Wi-Fi i bluetooth
 • Na niskiej głośności przeciętne niskie i wysokie tony

LG SK6F oferta w sklepie

Onkyo SB-T200

W zestawieniu znalazło się też miejsce dla modelu Onkyo SB-T200. W tym przypadku znów mamy do czynienia z bezprzewodową łącznością bluetooth, a także… NFC. Czyli coś nowego w porównaniu do poprzednich urządzeń. To ostatnie pozwoli jeszcze szybciej połączyć soundbar z urządzeniem zewnętrznym i cieszyć się z muzyki. 

Całość oparta na systemie dwudrożnym z czterema nisko-średniotonowymi i dwoma kopułkami wysokotonowymi. W praktyce daje taki zestaw głośników oferuje dynamiczne brzmienie i czysty dźwięk. O wiele lepszy niż ten, który otrzymujemy ze standardowych głośników telewizyjnych.

Onkyo SB-T200 to bezprzewodowa łączność bluetooth a także NFC

Onkyo oferuje cztery tryby dźwiękowe: Cinema, News, Music oraz Direct. Może wydawać się niewiele, ale tak naprawdę każdy z nich dobrze wpasuje się w konkretną rolę. Prosto, ale funkcjonalnie.

Onkyo SB-T200 plusy i minusy

 • Funkcjonalne tryby dźwiękowe
 • Łączność bluetooth oraz NFC
 • Sześć wydajnych głośników
 • Przeciętne brzmienie basów
 • Mała ilość złączy (brakuje choćby HDMI)

Onkyo SB-T200 oferta w sklepie

Soundbary do 1500 zł - Podsumowanie

W cenie do 1500 zł znajdziemy przyzwoite soundbary. Dodatkowo wśród nich możemy pokusić się o wybór zestawu z subwooferem. To rozwiązanie będzie niezłym kompromisem między oszczędnością miejsca i funduszy, a kompletnym zestawem kina domowego. Takie rozwiązanie proponuje nam Samsung, LG oraz Polk Audio. Dwa pierwsze przy okazji mocno nastawione są na współpracę z innymi urządzeniami danego producenta.

Onkyo i Bose są typowym soundbarem, który nie zajmuje wiele miejsca a znacząco poprawia jakość dźwięku z telewizora. Modele te sprawdzą się w niemal każdych warunkach dzięki możliwością korekcji dźwięku.

Jeżeli interesują Was inne klasyfikacje belek audio, to zapraszamy do działu: ranking soundbarów. Znajdziecie tam pozostałe zestawienia.

blog comments powered by Disqus
Soundbary do 1500 zł |TOP 5|