PODPOWIEDZI:

Test Samsung HW-N650 - Soundbar z wysokiej półki

Soundbar, czyli urządzenie, które z założenia potrafi poprawić dźwięk z telewizora. Dzisiejszy model Samsung HW-N650, nie tylko go poprawia, ale sprawia, że prawie przenosimy się do prawdziwego kina domowego.

Samsung HW-N650

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
6 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość dźwięku
  • Dobry bas
  • Dużo energii
WADY
  • Brak konkretnych

Samsung HW-N650 - design i konstrukcja

Wygląd tego urządzenia to klasyczna budowa soundbara - cienka listwa o szerokości 110 cm, czyli pasująca do sporych telewizorów od ok. 46 cali.

Nie znaczy to, że nie będzie on pasował do mniejszych modeli, po prostu będzie szerszy od telewizora. Właściwie cała obudowa urządzenia pokryta jest czarną kratką, która zabezpiecza przed dostępem z zewnątrz do ukrytych wewnątrz głośników. I to jest fajne, że jest to aluminium, a nie żaden materiał, bo ani specjalnie nie zbiera się na tym kurz, ani np. kot czy pies nie zadrapie tego pazurem i nie zniszczy.

Aktualna CENA Samsunga HW-N650 >>>

Samsung N650 front

Na górze po lewej stronie znajdziemy niewielkie logo producenta, a na prawym boku fizyczne przyciski do sterowania. Soundbar pomimo, że jest bryłą klasycznego prostopadłościanu to dzięki bocznym nacięciom wygląda na bardzo lekką i minimalistyczną konstrukcję. Moim zdaniem Plus.

Bezprzewodowy subwoofer w zestawie

Cały ten system dźwiękowy to nie tylko to, co widzicie. W jego skład wchodzi również subwoofer, do reprodukcji niskich tonów. Ten wygląda klasycznie o prostokątnych ściankach z materiałów sztucznych. Na przedniej jest głośnik za nawiązującą stylem aluminiową kratką.

Subwoofer bez jakichkolwiek potencjometrów, przycisków, jest bezprzewodowy. Wystarczy tylko podłączyć go do prądu, a sam automatycznie sparuje się z jednostką centralną i będzie grał. Jedna i druga część naszego zestawu oferowana jest w kolorze czarny.

Samsung HW-N650 - złącza i bezprzewodowa łączność

Podłączenie soundbara tak samo do mojego telewizora Samsung, jak i jakiegokolwiek innego, to żaden problem. Mamy tu złącze HDMI (ARC), którym właśnie łączymy się z telewizorem również do złącza HDMI ARC i wszystko działa. Gdyby jednak ktoś potrzebował - jest dodatkowe wejście HDMI, np na komputer, czy jakiś odtwarzacz, jest złącze optyczne - przydatne do nieco starszych telewizorów, które nie posiadają HDMI ze zwrotnym kanałem audio, jak i zwykłe analogowe wejście audio, tu podpisane jako aux - takie wiecie, na zwykłego Jacka, do właściwie każdego urządzenia muzycznego.

Samsung N650_bok

Poza tym, to czego nie widać, a jest, to wbudowany moduł Bluetooth. No i spoko, ponieważ często wykorzystujemy soundbar również jako sprzęt audio. Więc można połączyć się ze smartfonem lub komputerem i po prostu odtwarzać przez N650 muzykę.

Samsung HW-N650 - sterowanie, ustawienia i tryby pracy

Możliwości sterowania - soundbar to urządzenie z kategorii tych, które powinniśmy raz podłączyć i zapomnieć. N650 podłączony do telewizora za pomocą gniazda HDMI ARC, sam się uruchamia, a sterowanie głośnością odbywa się z pozycji pilota telewizora. Jednak mamy różne pomieszczenia, inne uszy oraz swoje indywidualne preferencje, dlatego chociażby na początku trzeba go ustawić pod siebie.

Pilot, który jest w zestawie jest nieduży i nawiązujący wyglądem do innych pilotów Samsunga - pozwala nam na wiele.

Samsung N650_pilot

Przede wszystkim sterowanie głośnością, sterowanie głośnością subwoofera. Poza tym, pod przyciskiem z ustawieniami, indywidualnie dopasujemy poziom wysokim i niskich tonów tak aby jak najbardziej nam odpowiadały.

Sprawdź też: Rankingi polecanych soundbarów >>>

Dalej, przycisk Surround mode, pozwala przełączać się pomiędzy trzema trybami: STANDARD, SURROUND I GAME. Wiadomo, standardowo otrzymujemy coś w stylu niedużego zestawu stereo - fajne przeznaczenie do muzyki.

Surround, znacznie rozszerza scenę powodując większe odbicia dźwięków od ścian, które rzeczywiście zaczynają wtedy dochodzić do nas z boków, a nawet z tyłu pomieszczenia i efekt GAME, mam wrażenie, że dzięki niemu dźwięk staje się bardziej szczegółowy, sterylny, tak abyśmy mogli usłyszeć więcej nawet drobnych niuansów.

Dodatkowe przyciski służą do wyboru wejścia, czyli do zmiany podłączonych urządzeń oraz jest przycisk do parowania się z modułem Bluetooth. No i to, czego brakuje mi w pilocie do telewizora, przycisk Mute, który daje możliwość szybkiego wyciszenia naszego zestawu audio w przypadku gdy np. dzwoni telefon. Taka podstawowa funkcjonalność, a chyba nieco zapomniana.

Samsung HW-N650 - Jak gra? Oceniamy jakość dźwięku

Bierzemy się za dźwięk. Muszę Wam przyznać że bardzo byłem ciekawy tego urządzenia, ponieważ testowałem już wiele soundbarów, lepszych, gorszych, ale głównie pochodzących od firm zajmujących się stricte sprzętem audio.

Ciekaw zatem byłem jak wypadnie soundbar Samsunga - co jak co jednej z największych firm technologicznych świata, jednak nie słynącej wcale z urządzeń nagłaśniających.

Samsung N650 i telewizor

No i zaskoczyłem się bardzo pozytywnie. Soundbar gra plastycznie, mocno i energicznie. Bardzo ucieszyły mnie chociażby te podstawowe możliwości regulacji wysokich i niskich tonów, bo rzeczywiście łatwo i szybko mogłem dopasować dźwięk do swoich preferencji. Nie ma co w ogóle porównywać dźwięku z tym, który słyszałem z telewizora, przepaść jest ogromna - jak chcecie to sami posłuchajcie.

Ten dźwięk daje bardzo dobre wrażenia kinowe, jest wszystko co powinno być. W trybie surround gra bardzo przestrzennie i nawet w moim szerokim pomieszczeniu odbite dźwięki efektowe docierają do mnie tak jak powinny, czyli z boków pomieszczenia.

Wysokie tony czyste, ale nie piszczące, a średnica jak na soundbary bardzo poprawna. Duży plus za subwoofer, ten wyglądem nie powala, ale gra po prostu świetnie. Bardzo miękko plastycznie, nisko i z dużą energią.

No i głośność - w moim dość dużym ponad 25 metrowym pomieszczeniu daje sobie radę. Przy filmach wystarczyłaby połowa jego mocy, a jeśli chcemy zrobić nawet taneczną domówkę, to też sobie poradzi.

Samsung N650_detal

Samsung HW-N650 - Podsumowanie testu

Jeden z lepszych soundbarów jakie ostatnio testowałem. Spokojnie poprawi jakość dźwięku nawet z najlepszych telewizorów, zrobi efekt kina domowego, a jeśli ktoś potrzebuje czegoś do odtwarzania muzyki, to również przyzwoicie da sobie radę.

Samsung HW-N650 ocena z testuSamsung HW-N650 oznaczenie jakość

blog comments powered by Disqus
Test Samsung HW-N650 - Soundbar z wysokiej półki