PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Polecane elektryczne szczoteczki rotacyjne |TOP 7|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Oral-B Genius 9000 Rose GoldOral-B Genius 9000 Rose Gold601 zł
2Oral-B Genius 8900 White 2 sztukiOral-B Genius 8900 White 2 sztuki532 zł
3Oral-B Genius 8000 WhiteOral-B Genius 8000 White431 zł
4Oral-B Smart 4900 Cross ActionOral-B Smart 4900 Cross Action369 zł
5Oral-B Pro 3000 D2054M3Oral-B Pro 3000 D2054M3263 zł
6Oral-B PRO 690 Duo PackOral-B PRO 690 Duo Pack159 zł
7Oral-B Pro 790 Black (D16.524.UHX)Oral-B Pro 790 Black (D16.524.UHX)179 zł
Polecane elektryczne szczoteczki rotacyjne |TOP 7|

Kamień nazębny, przebarwienia, nadwrażliwość i próchnica to problem, który spotyka każdego z nas. W walce o zdrowe zęby i dziąsła nie pomoże zwykła szczoteczka manualna. Prezentujemy TOP 7 elektrycznych szczoteczek rotacyjnych, z którymi zachowasz piękny uśmiech.

Dokładne mycie zębów, a zwłaszcza czyszczenie przestrzeni międzyzębowej to wyzwanie, z którym niekoniecznie poradzi sobie tradycyjna szczoteczka lub nić dentystyczna. Tutaj potrzebna jest szczoteczka rotacyjna, która nie tylko pozwoli zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej, ale również wybieli zęby.

dwie elektryczne szczoteczki do zębów

Co powinna posiadać rotacyjna szczoteczka do zębów?

Spośród elektrycznych szczoteczek do zębów wyróżniamy soniczne szczoteczki i rotacyjne szczoteczki. Dzisiaj mowa o tych ostatnich, dlatego należy wiedzieć, jakie najważniejsze parametry powinien posiadać dobry model.

 • Ruchy oscylacyjne - to ilość obrotów główki szczoteczki (w prawo i w lewo), wyrażana na minutę. Im więcej, tym oczywiście większa skuteczność czyszczenia. Lepsze modele w zestawieniu oferują 8800 obrotów w ciągu minuty.
 • Ruchy pulsacyjne - niektóre szczoteczki elektryczne cechują się dodatkowym ruchem pulsacyjnym, czyli do przodu i do tyłu. Wartość waha się w przedziale 20000 - 40000 pulsacji na minutę. Są szczoteczki, które wykonują ruchy oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne, jest to chwalony system 3D.
 • Czas pracy - dzisiejsze produkty pozwalają nawet na 14 dni działania, przy założeniu mycia zębów dwa razy dziennie, co czyni je również podróżnymi szczoteczkami elektrycznymi. Minimalny czas pracy to 7 dni (28 minut, czyli 14 pełnych użyć po 2 minuty).
 • Czas ładowania - w momencie rozładowania elektrycznej szczoteczki do zębów, jej pełne naładowanie może trwać od około 14 godzin do 22 godzin.
 • Tryby szczotkowania i wymienne końcówki - wszyscy pragną mieć szczoteczkę wybielającą, dbającą o stan naszych dziąseł, czy też szczoteczkę usuwającą kamień nazębny. W tym celu należy dokładniej przyjrzeć się, w jakie tryby jest wyposażone dane urządzenie. Równie istotny jest wybór końcówek do szczoteczki. Wymienione modele posiadają od 2 do 4 końcówek. Jeżeli chodzi o tryby, to ilość jest dosyć imponująca, zwycięski produkt ma ich aż 6.
 • Sygnalizator czasu mycia - zalecany czas mycia zębów to 2 minuty, dlatego wszystkie szczoteczki elektryczne posiadają timer. Nie tylko informuje nas, że minął już określony czas, ale również sygnalizuje co pół minuty, aby przejść do kolejnego obszaru.
 • Czujnik siły nacisku - 6 z 7 szczoteczek rotacyjnych to elektryczne szczoteczki z czujnikiem nacisku. Takie rozwiązanie zapobiega zbyt mocnemu szczotkowaniu, dzięki temu jest delikatna dla naszych zębów i wrażliwych dziąseł. Przy okazji włókna główki nie zużyją się zbyt szybko.
 • Funkcja wykrywania położenia szczoteczki - prawidłowe szczotkowanie zębów wiąże się między innymi z nieomijaniem miejsc trudno dostępnych i odpowiednim kształtem główki. Trzy niezawodne szczoteczki rotacyjne mogą pochwalić się tą funkcją.
 • Akcesoria do szczoteczek - bogate wyposażenie szczoteczek elektrycznych do zębów zwiększa komfort użytkowania. W komplecie znajdziemy na przykład pojemnik na końcówki, etui podróżne lub uchwyt na smartfon.

Jaka elektryczna szczoteczka rotacyjna?

Ranking szczoteczek do zębów obfituje w niezawodne produkty w różnych cenach, natomiast teraz skupimy się na szczęśliwej siódemce szczoteczek rotacyjnych.

Oral-B Genius 9000 Rose Gold

Zwycięski model to elektryczna szczoteczka rotacyjna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Posiada aż 4 wymienne końcówki, co czyni ją niezwykle funkcjonalnym narzędziem do czyszczenia zębów.

Dodatkowo jest kompatybilna z wieloma innymi dostępnymi na rynku główkami. Doskonale poradzi sobie z przebarwieniami. Jest polecana dla osób, które palą papierosy, piją dużo kawy, posiadają kamień nazębny czy mają problem z krwawiącymi dziąsłami. Pozbędzie się wszelkich bakterii z przestrzeni międzyzębowych.

Jako jedyna została wyposażona w 6 trybów szczotkowania, na przykład program wybielający zęby, czyszczący język, masujący dziąsła. Elektryczna szczoteczka Oral-B Genius 9000 Rose Gold jest świetną propozycją jako prezent. Po pełnym naładowaniu możemy cieszyć się 12-dniowym działaniem.

Na uwagę zasługuje czujnik siły nacisku (dostosowanie prędkości szczotkowania), funkcja wykrywania położenia szczoteczki (nie ominiemy żadnego miejsca) oraz timer. Częstotliwość pracy stoi na imponującym poziomie, wykonuje 8800 obrotów i 40000 pulsacji (technologia 3D).

szczoteczka do zębów i korzystanie z aplikacji mobilnej

W zestawie otrzymamy bogate wyposażenie. Jest to między innymi uchwyt na smartfon i praktyczne etui z podwójną ładowarką (ładowanie telefonu i szczoteczki do zębów).

Szczoteczka elektryczna Oral-B cechuje się także pierścieniem Smart Ring z 12 diodami LED, dzięki czemu otrzymujemy możliwość personalizacji ustawień według własnych potrzeb. Zalecany okres, po którym należy wymienić końcówkę na nową, to 3 miesiące. Prezentuje się stylowo, jest bardzo poręczna, a nasz uśmiech stanie się widocznie bielszy.

Oral-B Genius 9000 Rose Gold plusy i minusy:

 • Wydajny akumulator
 • Ochrona dziąseł
 • Dopasowanie do naszych potrzeb (różnorodność ustawień za pomocą mobilnej aplikacji lub pierścienia)
 • Wielofunkcyjne etui w komplecie
 • Intuicyjna obsługa
 • Wysoka cena

Oral-B Genius 9000 Rose Gold oferta w Ceneo

Prezentacja Oral-B Genius 9000 Rose Gold

Poniżej znajduje się krótki filmik, na którym widać najważniejsze cechy omawianego modelu.

Oral-B Genius 8900 White 2 sztuki

Drugie miejsce należy do zestawu dla dwojga, czyli dwóch szczoteczek rotacyjnych dla wymagających użytkowników. Oral-B Genius 8900 White 2 sztuki to produkt wyposażony w 5 trybów szczotkowania i 3 wymienne końcówki. Elektryczna szczoteczka z wyższej półki to prawdziwy pomocnik w walce z redukcją kamienia i zapobieganiu próchnicy.

Dedykowana aplikacja mobilna pozwoli na dokładne monitorowanie procesu czyszczenia i indywidualne dostosowanie. Przy okazji motywuje nas do codziennej pielęgnacji i nabrania wprawy prawidłowego szczotkowania.

Niezawodna szczoteczka rotacyjna rewelacyjnie sprawdzi się w podróży. Uchwyt na telefon możemy przymocować do lustra, a specjalny pojemnik na końcówki gwarantuje proste przechowywanie. Czas ładowania akumulatora wynosi 14 godzin, po tym czasie cieszymy się działaniem do 12 dni.

dwie szczoteczki elektryczne do zębów firmy Oral-B

Oral-B Genius 8900 White 2 sztuki plusy i minusy:

 • Solidna konstrukcja
 • Doskonała jakość (wydajność) czyszczenia
 • Użytkowanie przez 2 osoby jednocześnie
 • Bluetooth
 • System 3D
 • Szkoda, że w tej cenie nie posiada etui podróżnego z funkcją podwójnego ładowania, tak jak ma to miejsce w poprzedniej szczoteczce

Oral-B Genius 8900 White 2 sztuki oferta na Allegro

Oral-B Genius 8000 White

Kolejna propozycja to szczoteczka do zębów Oral-B Genius 8000 White, która w porównaniu do poprzedniego produktu jest nieco tańsza, tak samo wyposażona w zaawansowane funkcje (siły nacisku, wykrywania położenia), lecz w zestawu otrzymujemy jedną rękojeść, a nie dwie. Jest zatem przeznaczona raczej dla jednego użytkownika.

Inteligentna szczoteczka rotacyjna Oral-B pozwoli na modyfikację/zmianę trybu, również posiada pierścień Smart Ring, uchwyt na smartfon i etui przydatne w podróży. To model jak najbardziej polecany przez dentystów. Sprawdzi się także dla osób noszących aparat ortodontyczny, wystarczy dokupić odpowiednią końcówkę.

szczoteczka polecana przez dentystkę

Oral-B Genius 8000 White plusy i minusy:

 • Funkcjonalna
 • Wydajna bateria
 • Wygodna w użytkowaniu
 • Niezwykle dokładna okrągła końcówka
 • Aplikacja przeznaczona tylko dla jednego użytkownika (brak opcji podzielenia dla różnych użytkowników)
 • Cena wciąż może być dla niektórych zbyt wysoka

Oral-B Genius 8000 White oferta w Media Markt

Oral-B Smart 4900 Cross Action

Przed nami rotacyjna szczoteczka do zębów Oral-B Smart 4900 Cross Action, a właściwie to dwie szczoteczki elektryczne. Praktyczny zestaw z 2 wymiennymi końcówkami, który zapewni działanie przez 14 dni. Pilnuje, żebyśmy zbyt mocno nie myli zębów, natomiast nie znajdziemy funkcji wykrywania położenia.

Co do trybów szczotkowania, to znajdziemy ich 3 (na przykład tryb wybielania). Jest to słabszy wynik (w porównaniu do poprzednich urządzeń), ale wciąż dobry, zwłaszcza że cena jest niższa. Skutecznie usuwa płytkę nazębną, zadba o dziąsła, o czym przekonamy się po około 30 dni użytkowania, widząc znaczną poprawę. Idealna dla osób dbających o zęby.

dwie szczoteczki rotacyjne plus podstawka na końcówki

Oral-B Smart 4900 Cross Action plusy i minusy:

 • Zestaw dla dwojga
 • Możliwość dokupienia wielu końcówek
 • Długi czas pracy po naładowaniu
 • Czujnik siły nacisku
 • Aplikacja mobilna
 • Nie wykrywa położenia szczoteczki
 • Mniej trybów do wyboru

Oral-B Smart 4900 Cross Action oferta w Media Markt

Oral-B Pro 3000 D2054M3

Solidna szczoteczka do zębów Oral-B Pro 3000 D2054M3 z sygnalizatorem czasu mycia i specjalnie zaprojektowaną główką (właściwy kształt, jej włókna dostaną się w trudno dostępne miejsca, a gumka polerująca wybieli zęby).

Zastosowano tryb delikatnego czyszczenia, tryb czyszczenia codziennego i tryb pielęgnacji dziąseł. Szczoteczka rotacyjna charakteryzuje się technologią 3D (trzy rodzaje ruchów), co zwiększa efektywność. Nabywając taki sprzęt, wizyty u stomatologa nie będą częstą przypadłością. Zapewnia do 7 dni działania.

główka szczoteczki Oral-B Pro 3000 D2054M3

Oral-B Pro 3000 D2054M3 plusy i minusy:

 • Przystępniejsza cena
 • Wskaźnik rozładowania baterii
 • Czujnik siły nacisku
 • Wygodna rączka
 • Brak funkcji wykrywania położenia
 • Mniej trybów
 • Krótszy czas pracy
 • Stosunkowo długie ładowanie (17 godzin)
 • Przewód zasilający jest zbyt krótki

Oral-B Pro 3000 D2054M3 oferta w Ceneo

Oral-B PRO 690 Duo Pack

Piąta pozycja to zestaw dwóch szczoteczek rotacyjnych Oral-B PRO 690 Duo Pack. To najtańsza propozycja w całym zestawieniu. Prosty model bez dodatkowych bajerów. Jako jedyna nie oferuje czujnika siły nacisku. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to również jest ono podstawowe (nie znajdziemy nawet etui, ładowarka jest jedna).

Tryb szczotkowania jest jeden, natomiast została wyposażona w system 3D (z mniejszą liczbą pulsacji, tylko 20000). Ładowanie trwa długo, bowiem 22 godziny. Niemniej, dla mało wymagających osób zestaw szczoteczek elektrycznych za tak niską cenę to wciąż dobre rozwiązanie. Mycie zębów będzie proste i bezpieczne, a na pewno skuteczniejsze niż w przypadku zwykłej szczoteczki.

zestaw dwóch szczoteczek Oral-B

Oral-B PRO 690 Duo Pack plusy i minusy:

 • Dwie sztuki w zestawie
 • Niska cena
 • Solidne wykonanie
 • Słabe wyposażenie
 • Długie ładowanie
 • 1 tryb szczotkowania
 • Brak dodatkowych funkcji

Oral-B PRO 690 Duo Pack oferta w Media Expert

Oral-B Pro 790 Black (D16.524.UHX)

Listę topowych szczoteczek elektrycznych zamyka zestaw Oral-B Pro 790 Black (D16.524.UHX). Otrzymujemy dwie rączki, dwie końcówki i ładowarkę. Markowa szczoteczka rotacyjna cechuje się wskaźnikiem naładowania, czujnikiem siły nacisku, timerem oraz trybem codziennego czyszczenia. Bateria gwarantuje czas pracy do 7 dni. Jeżeli chcesz kupić swoją pierwszą elektryczną szczoteczkę, to polecam ten model.

dwie czarne szczoteczki rotacyjne Oral-B

Oral-B Pro 790 Black (D16.524.UHX) plusy i minusy:

 • Przystępna cena
 • Dwie szczoteczki w komplecie
 • Estetyczne wykonanie
 • Wiele kompatybilnych końcówek do dokupienia
 • Słabsze ruchy pulsacyjne
 • Podstawowe funkcje
 • Nie ma możliwości personalizacji ustawień

Oral-B Pro 790 Black (D16.524.UHX) oferta w Media Markt

Porównanie elektrycznych szczoteczek rotacyjnych do zębów

W podjęciu ostatecznej decyzji powinna pomóc tabelka porównawcza, zawierająca główne cechy każdej szczoteczki do zębów.

ModelIlość trybów
szczotkowania
Czas działania
po pełnym naładowaniu
(szczotkowanie 2 x dziennie)
Ilość wymiennych
końcówek
Czujnik
siły nacisku
Timer 2-minutowy
(sygnalizator czasu mycia)
Wykrywanie położenia
szczoteczki
Oral-B Genius 9000
Rose Gold
612 dni4TakTakTak
Oral-B Genius 8900
White 2 sztuki
512 dni3TakTakTak
Oral-B Genius 8000
White
512 dni3TakTakTak
Oral-B Smart 4900
Cross Action
314 dni2TakTakNie
Oral-B Pro 3000
D2054M3
37 dni3TakTakNie
Oral-B PRO 690
Duo Pack
1b/d2NieTakNie
Oral-B Pro 790 Black
(D16.524.UHX)
17 dni2TakTakNie

Podsumowanie zestawienia elektrycznych szczoteczek rotacyjnych

W klasyfikacji rotacyjnych szczoteczek do zębów znalazł się amerykański producent Oral-B. Jest to niekwestionowany lider, jeżeli chodzi o produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Z całej gamy szczoteczek wybraliśmy te, które naszym zdaniem są urządzeniami inteligentnymi, skutecznymi i wygodnymi w użytkowaniu.

A Ty używasz zwykłej szczoteczki do zębów czy elektrycznej? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

blog comments powered by Disqus
Polecane elektryczne szczoteczki rotacyjne |TOP 7|