PODPOWIEDZI:

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci | Ranking TOP 7

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips Sonicare For Kids HX6322/04Philips Sonicare For Kids HX6322/04219 zł
2Oral-B Pro 3 Junior Star WarsOral-B Pro 3 Junior Star Wars279 zł
3Vitammy Dino RóżowyVitammy Dino Różowy126 zł
4Oral-B D100 Junior SpidermanOral-B D100 Junior Spiderman129 zł
5Teesa Sonic Junior Girl TSA8006Teesa Sonic Junior Girl TSA8006109 zł
6Sencor SOC 0912GRSencor SOC 0912GR155 zł
7Seysso Baby PenguinSeysso Baby Penguin47 zł
Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci | Ranking TOP 7

Elektryczna szczoteczka do zębów wyrobi u Twojej pociechy nawyk dbania o higienę jamy ustnej, zmniejszając przy tym ryzyko próchnicy. Poznaj TOP 7 elektrycznych szczoteczek do zębów dla dzieci, których wzory zachwycą zarówno dziewczynki, jak i chłopców.

Wśród elektrycznych szczoteczek do zębów dla dzieci znajdziesz dwa główne typy, a mianowicie szczoteczki rotacyjne z okrągłymi główkami (często ruch oscylacyjny-pulsacyjny, w prawo i w lewo, w górę i w dół) oraz szczoteczki soniczne z podłużnymi główkami (drgania, ruch emitujący ultradźwięki).

Wszystkie modele z dzisiejszej listy trafiły również do porównywarki szczoteczek do zębów, która obfituje w obszerniejsze opisy wraz ze specyfikacją.

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci - Opinie

1. Philips Sonicare For Kids HX6322/04

elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci Philips Sonicare For Kids HX6322/04
Grupa wiekowa3 - 7+ lat
RodzajSoniczna
Maksymalna liczba ruchów62 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuNie
ZasilanieAkumulatorowe
Czas pracy na akumulatorzeDo 21 dni
Ilość końcówek2
Dostęp do aplikacji mobilnejTak
CenaPhilips Sonicare For Kids HX6322/04 oferta w Media Expert

Szczoteczka soniczna dla dzieciPhilips Sonicare For Kids HX6322/04 wyróżnia się nie tylko słodkim designem, ale również precyzyjnym szczotkowaniem i niezłą frajdą przy tym. Dodatkowa zabawa jest zasługą funkcji Bluetooth, która daje dostęp do darmowej, interaktywnej aplikacji mobilnej. Służy ona pomocą w efektywniejszym szczotkowaniu zębów, śledzi postęp, uczy wielu rzeczy (m.in. technik czyszczenia), a przy okazji bawi i zaciekawia.

Za dobrze wykonane zadanie postawione przez nauczyciela szczotkowania, dziecko otrzyma wirtualne nagrody, co z pewnością zmobilizuje je do codziennego wyrabiania zdrowych nawyków. Pociecha będzie myła odpowiednio długo i dokładnie swoje ząbki. Główną postacią w aplikacji jest Sparkly, którym dziecko się opiekuje. Nagrodami mogą być różne akcesoria, za pomocą których spersonalizują swojego bohatera lub nakarmią go.

Elektryczna szczoteczka do zębów Philips bez trudu dociera w trudno dostępne miejsca. Ma wąską konstrukcję i gumową rączkę dla pewniejszego chwytu. Oferuje 2 poziomy intensywności, sygnalizator czasu mycia (zapewnia właściwy czas szczotkowania), a także długie działania bez konieczności częstego ładowania (aż 21 dni przy myciu zębów 2 razy dziennie po 2 minuty). Wskaźnik niskiego stanu baterii nie dopuści do przerwania czyszczenia i zabawy.

Sterowana smartfonem szczoteczka elektryczna do zębów posiada w zestawie 8 kolorowych naklejek na rączkę do własnej personalizacji i 2 końcówki przeznaczone dla dzieci 3+ (mała) i 7+ (standardowa). Są one w prosty sposób nakładane. Producent zaleca, aby wymieniać końcówki co 3 miesiące.

2. Oral-B Pro 3 Junior Star Wars

rotacyjna szczoteczka do zębów dla dzieci Oral-B Pro 3 Junior Star Wars
Grupa wiekowa6+ lat
RodzajRotacyjna
Maksymalna liczba ruchów7,6 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuTak
ZasilanieAkumulatorowe
Czas pracy na akumulatorzeDo 14 dni
Ilość końcówek1
Dostęp do aplikacji mobilnejTak
CenaOral-B Pro 3 Junior Star Wars oferta w Media Markt

Rotacyjna szczoteczka elektrycznaOral-B Pro 3 Junior Star Wars wykonuje 7600 ruchów oscylacyjnych na minutę, działa nawet do 2 tygodni po naładowaniu, a także została zaprojektowana we współpracy z dentystami. Wyróżnia się czujnikiem siły nacisku, który polega na zapaleniu czerwonej lampki i zmniejszeniu prędkości w momencie, gdy dziecko szczotkuje zbyt mocno. To także dobra ochrona dziąseł i wyuczenie pewnych technik szczotkowania. Elektryczna szczoteczka do zębów dla fanów Gwiezdnych Wojen posiada okrągłą główkę z miękkim i ultracienkim włosiem oraz wskaźnik naładowania.

Wibracje co 30 s poinformują dziecko, że pora przejść do szczotkowania kolejnego obszaru. Bez trudu poradzi sobie z czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych, usuwaniem płytki bakteryjnej, wybielaniem czy delikatnym czyszczeniem, bowiem ta elektryczna szczoteczka dla dzieci powyżej 6 lat ma 3 tryby specjalnie do tego przeznaczone. Można skorzystać z bezpłatnej aplikacji Disney Magic Timer od Oral-B, aby urozmaicić proces mycia ząbków i zachować większą skuteczność. W chwili przestrzegania odpowiedniego czasu mycia zębów, dziecko otrzyma wirtualne naklejki, które przedstawiają różne postacie z filmów Disneya. Aplikację pobierzesz z Apple Store lub Google Play.

3. Vitammy Dino Różowy

eletryczna szczoteczka do zębów dla dziewczynki Vitammy Dino Różowy
Grupa wiekowa6 - 9 lat
RodzajSoniczna
Maksymalna liczba ruchów84 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuTak
ZasilanieAkumulatorowe
Czas pracy na akumulatorzeDo 15 dni
Ilość końcówek1
Dostęp do aplikacji mobilnejNie
CenaVitammy Dino Różowy oferta w Ceneo

Elektryczna szczoteczka z linii dla dzieci w wieku od 6 do 9 latVitammy Dino Różowy spełni oczekiwania większości, a to za sprawą obecności wbudowanego timera, automatycznego wyłączania, czujnika siły nacisku oraz wysokiej liczbie ruchów sonicznych (84000 w ciągu minuty, przy czym obudowa jest wyciszona, tak aby dziecko nie czuło zbyt mocnych drgań). Taka częstotliwość drgań wraz z wymiatającym ruchem główki z elastycznymi włóknami przełoży się na zadowalające efekty w czyszczeniu zębów, masowaniu dziąseł i usuwaniu bakterii z języka (jest do tego specjalnie przeznaczona powierzchnia).

Wodoodporna soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci wytrzyma po naładowaniu do 15 dni. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem przewodu USB. Jest lekka i komfortowa w użytkowaniu, co jest zasługą cichej pracy, wygodnego przycisku, zaokrąglonego kształtu obudowy, antypoślizgowej rączki i kołnierza niedopuszczającego do ściekania pasty (opcjonalnie możesz go zdjąć). Użytkownik ma do czynienia z 3 intensywnościami szczotkowania, aby dostosować odpowiedni do danej grupy wiekowej.

Elektryczna szczoteczka dziecięca do zębów mlecznych i stałych została wykonana z trwałych i atestowanych materiałów. Jeżeli masz również synka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić dla niego drugą taką samą szczoteczkę, lecz w wersji kolorystycznej turkusowej.

4. Oral-B D100 Junior Spiderman

elektryczna szczoteczka do zębów dla chłopca Oral-B D100 Junior Spiderman
Grupa wiekowa3+ lat
RodzajRotacyjna
Maksymalna liczba ruchów7,6 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuNie
ZasilanieAkumulatorowe
Czas pracy na akumulatorzeDo 8 dni
Ilość końcówek1
Dostęp do aplikacji mobilnejTak
CenaOral-B D100 Junior Spiderman oferta w Ceneo

Elektryczna szczoteczka rotacyjna dla dzieciOral-B D100 Junior Spiderman jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Charakteryzuje się pracą do 8 dni bez konieczności ładowania, sygnalizatorem czasu mycia (timer), a także trybem delikatnego czyszczenia dla większego bezpieczeństwa, zwłaszcza wrażliwych dziąseł. Na delikatność i skuteczność wpływają rozwarstwione włókna ExtraSoft. Niebieskie włókna Indicator potrafią wskazać potrzebę wymiany końcówki (zaczynają wtedy blednąć). To ciekawe rozwiązanie, na czas zmienisz końcówkę dla jeszcze większego przestrzegania higieny.

Dziecko ma do wyboru 2 prędkości, obsługa jest prosta i wygodna. Dziecięca szczoteczka do zębów Oral-B jest chwalona za technologię czyszczenia 3D, której zadaniem jest usunięcie 100% więcej płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą, manualną szczoteczką. Wykonuje 7600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych w ciągu minuty. To chętnie wybierana szczoteczka do zębów dla chłopca, którą kupisz w dosyć przystępnej cenie.

Otrzymasz szczoteczkę, ładowarkę, oryginalną końcówkę Oral-B i 4 dodatkowe naklejki do personalizacji dolnej części szczoteczki. W sklepie Apple Store i Google Play dostępna jest bezpłatna aplikacja, która mobilizuje dzieci do właściwego czasu szczotkowania poprzez nagradzanie wirtualnymi naklejkami z ulubionymi bohaterami Disneya.

5. Teesa Sonic Junior Girl TSA8006

soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci Teesa Sonic Junior Girl TSA8006
Grupa wiekowa4 - 10+ lat
RodzajSoniczna
Maksymalna liczba ruchów43 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuNie
ZasilanieAkumulatorowe
Czas pracy na akumulatorzeDo 30 dni
Ilość końcówek2
Dostęp do aplikacji mobilnejNie
CenaTeesa Sonic Junior Girl TSA8006 oferta w Media Expert

Soniczna szczoteczka do zębów z miękkim włosiemTeesa Sonic Junior Girl TSA8006 jest polecana dla dzieci powyżej 4 roku życia. Na tle konkurencji wyróżnia się niezwykle wydajną baterią gwarantującą do 30 dni działania. Wskaźnik ładowania powiadomi, kiedy należy skorzystać z ładowarki indukcyjnej. Technologia soniczna wykorzystuje do 43000 ruchów pulsacyjnych w ciągu minuty, a to oznacza dokładnie wyczyszczone zęby. Do wyboru są łącznie 3 zakresy ruchów, który rodzic wybierze w zależności od wieku dziecka. Przykładowo, dzieci w wieku 4 - 6 lat skorzystają z trybu 38000 ruchów pulsacyjnych na minutę.

Atutem jest automatyczne wyłączanie po 2 minutach, a więc po zalecanym czasie szczotkowania. Klasa wodoodporności IPX7 pozwoli na 30-minutowe zanurzenie w wodzie na głębokość 1 m. Nie dojdzie do jej uszkodzenia w takiej sytuacji. Elektryczna szczoteczka do zębów dla dziewczynki przypomina co 30 s o zmianie obszaru mycia, dotyczy to każdego trybu. Wraz ze szczoteczką otrzymasz 2 główki, zatem nie tak szybko będziesz zmuszony kupować osobno nową końcówkę.

6. Sencor SOC 0912GR

dziecięca szczoteczka elektryczna do zębów Sencor SOC 0912GR
Grupa wiekowab/d
RodzajSoniczna
Maksymalna liczba ruchów26 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuNie
ZasilanieAkumulatorowe
Czas pracy na akumulatorzeDo 15 dni
Ilość końcówek2
Dostęp do aplikacji mobilnejNie
CenaSencor SOC 0912GR oferta w Media Expert

Sencor SOC 0912GR to dziecięca elektryczna szczoteczka soniczna dla dziewczynki lub chłopca, która zachwyci estetycznym wykonaniem, przyjemnym dla oczu młodszych użytkowników. Sprawnie usunie płytkę nazębną, zadba o szkliwo, sprawdzi się do walki z próchnicą. Jest zasilana akumulatorowo, zapewnia do 15 dni działania po naładowaniu i ma kontrolkę stanu baterii.

Nie zabrakło sygnalizatora czasu mycia, który rozdziela mycie na 4 etapy, każdy po 30 s. Użytkownik ma do czynienia z 2 programami czyszczącymi. Elektryczna szczoteczka do zębów dziecięca posiada w komplecie 2 wymienne końcówki. Klasa wodoszczelności IPX7 nie tylko ochroni przed zachlapaniem, ale również nie straszne jej zanurzenia w wodzie. Technologia magnetycznej izolacji hałasu to z kolei gwarancja cichej pracy szczoteczki.

7. Seysso Baby Penguin

elektryczna szczoteczka do zębów dla małych dzieci Seysso Baby Penguin
Grupa wiekowa0 - 3 lat
RodzajSoniczna
Maksymalna liczba ruchów16 tys./min
Sygnalizator czasu myciaTak
Czujnik siły naciskuNie
ZasilanieBateryjne
Czas pracy na akumulatorzeb/d
Ilość końcówek2
Dostęp do aplikacji mobilnejNie
CenaSeysso Baby Penguin oferta w RTV EURO AGD

Zestawienie zamyka elektryczna szczoteczka do mycia zębów dla dzieci w wieku do 3 latSeysso Baby Penguin, która cechuje się ergonomiczną budową, małą główką, delikatnymi włóknami i drganiami dla bezpiecznego czyszczenia zębów oraz masowania dziąseł, a także pomocnym 2-minutowym timerem. Pociecha przestrzega zalecanego czasu mycia, bowiem cztery, 30-sekundowe interwały znacznie uproszczą mycie czterech części uzębienia. Atrakcyjności dodaje podświetlana końcówka, która dodatkowo posłuży za doświetlanie obszarów.

Soniczna szczoteczka dziecięca Seysso jest zasilana bateryjnie (1 x AAA). Czas działania może nie będzie tak długi, jak w pozostałych modelach, za to nie potrzebujesz dostępu do zasilania. Baterie wymienisz w dowolnym miejscu. Plusem jest również antypoślizgowa powłoka. To najtańsza szczoteczka elektryczna dla dzieci, która za sprawą fioletowej kolorystyki przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. W komplecie znajdziesz 2 końcówki (mniejsza dla dzieci w wieku 0 - 18 msc, większa dla grupy wiekowej 18 - 36 msc).

Co powinna posiadać szczoteczka elektryczna do zębów przeznaczona dla dzieci?

Elektryczne szczoteczki dla młodszych użytkowników powinny się cechować trochę innymi elementami niż elektryczne szczoteczki soniczne lub elektryczne szczoteczki rotacyjne skierowane dla dorosłych.

Oto główne aspekty, jakie powinna oferować szczoteczka do zębów dla dzieci:

  • Delikatność i skuteczność - dziecięca szczoteczka do zębów musi być zarówno precyzyjna w czyszczeniu (szybko zauważalny efekt), jak i odpowiednio delikatna w stosunku do zębów i dziąseł (miękkie włosie). Dziecko nie może czuć żadnego dyskomfortu, żeby się nie zraziło. To niezwykle ważne, zwłaszcza gdy pociecha nosi aparat ortodontyczny lub ma wrażliwe dziąsła.
  • Sygnalizator czasu mycia - dziecko dokładnie wie, jak długo ma szczotkować zęby. Maluch nie zakończy mycia danego obszaru przed czasem. Szczoteczka informuje co 30 s o konieczności przejścia do czyszczenia kolejnego.
  • Żywotna bateria - dobrze, jak akumulator wytrzymuje wiele dni po pełnym naładowaniu, żeby dziecko się nie rozczarowało bądź nie złościło, że nie może w danym momencie skorzystać ze swojej szczoteczki. Czekanie na naładowanie może je później zniechęcić.
  • Mniejszy rozmiar - zarówno główka, jak i sama konstrukcja szczoteczki powinna być mniejsza.
  • Zachęcający design - elektryczna szczoteczka dla dzieci często z wyglądu wyróżnia się jakimś motywem ze znanej i lubianej bajki. Niekiedy końcówki są podświetlane, żeby jeszcze bardziej wzbudzić zainteresowanie dziecka, a przy okazji lepiej oświetlić obszar. Ponadto jej kształt powinien być ergonomiczny, a rękojeść antypoślizgowa, żeby dziecku było wygodnie z niej korzystać, biorąc pod uwagę mniejsze rączki.
  • Dostosowana do wieku - przede wszystkim wybierz dla swojej pociechy szczoteczkę, która jest przeznaczona do jego wieku.

Podsumowanie

Elektryczne szczoteczki dla dzieci z wesołymi motywami w znaczny sposób zachęcą dziecko do regularnego mycia ząbków. Takie rozwiązanie zapewni większą dokładność i ograniczy ryzyko powstawania próchnicy. Zdrowy uśmiech to również zminimalizowanie stresujących wizyt u stomatologów.

Każda z wymienionych elektrycznych szczoteczek do zębów dla dzieci oferuje przydatny sygnalizator czasu mycia. Niemal wszystkie (poza jednym modelem) są zasilane akumulatorowo, a najdłuższy czas działania wynosi nawet 30 dni. Większość z nich to elektryczne szczoteczki soniczne do zębów, dwa produkty to rotacyjne szczoteczki elektryczne.

Znajdziesz tutaj produkty przeznaczone zarówno dla najmłodszych pociech, jak i dzieci powyżej 10 roku życia. Przedział wiekowy jest dosyć rozległy, a szczoteczka pozwoli ustawić według niego intensywność ruchów. Niektóre wyróżniają się również dostępem do aplikacji mobilnej (trzy modele) i czujnikiem siły nacisku (dwa modele).

Wszystkie szczoteczki do zębów dla dzieci pochodzą tylko od renomowanych producentów, takich jak Philips, Oral-B, Vitammy, Teesa, Sencor i Seysso.

W ostatecznym wyborze zawsze posłuży ranking szczoteczek do zębów, który na tacy wykłada konkretny model i jego specyfikację, a nawet link z ceną, który kieruje od razu do zaufanego sklepu.

blog comments powered by Disqus
Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci | Ranking TOP 7