PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Niedrogie projektory za 2000 zł | TOP 5 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Infocus IN119HDxInfocus IN119HDx1898 zł
2BenQ TH534BenQ TH5341968 zł
3Optoma HD144XOptoma HD144X2095 zł
4Optoma HD27eOptoma HD27e2248 zł
5Epson EH-TW5400Epson EH-TW54002188 zł
Niedrogie projektory za 2000 zł | TOP 5 |

Dobry i tani projektor - czy to możliwe? Czy istnieje szansa, aby w niedużych pieniądzach kupić porządny projektor o wysokiej rozdzielczości, z dobrymi kolorami i czernią? Nie jest to łatwe zadanie, ale już na początku tego artykułu mogę napisać, że można mieć tanie kino domowe, które daje radość z oglądania i oferuje przynajmniej poprawną jakość za rozsądne pieniądze.

Te rozsądne pieniądze to założony przez nas budżet około dwóch tysięcy złotych. Co w tej cenie oferują producenci i które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?

Co może zaoferować projektor za 2000 zł?

Pamiętajmy, że ceny projektorów są bardzo zróżnicowane, a budżet oscylujący w okolicach dwóch tysięcy złotych jest raczej niewielki.

Jednak w tym przedziale cenowym możemy już liczyć na rozdzielczość Full HD (1920x1080), dobrą jasność umożliwiającą pracę również w dzień oraz mocne kolory. Niestety musimy liczyć się z tym, że są to proste konstrukcje, w których ciężko doszukiwać się bardzo wyrafinowanych kolorów lub dopracowania szczegółów. Niemniej, warto sprawdzać oferty producentów tak, aby wybrać jak najlepszy produkt.

Kolejność prezentowanych urządzeń jest losowa i nie próbujemy nawet wyznaczać im miejsc w rankingu.

Każdy z tych projektorów ma inne cechy szczególne, co dla różnych użytkowników może mieć inne znaczenie. Dlatego postaramy się dokładnie opisać to, czym wyróżnia się dany model - tak abyście Wy mogli podjąć świadomą decyzję, które z urządzeń jest lepszym wyborem.

Projektor za 2000 zł - czy będzie dobrym wyborem dla kinomaniaków?

Tak jak wspomniałem powyżej, stosunkowo niska cena nie gwarantuje najwyższej jakości. Projektory w cenie około dwóch tysięcy złotych są w stanie zaoferować mocne kolory, jednak gorzej jest z czerniami lub kontrastami. Poza tym w pełni komfortowe oglądanie może też zakłócić zauważalny szum pracującego urządzenia.

Dla kogo zatem przeznaczone są takie projektory?

 • Dla wszystkich tych, którzy w przyzwoitej cenie oczekują dużego obrazu oraz kinowego klimatu podczas oglądania filmów, seriali czy sportu.
 • Idealnie sprawdzą się również jako urządzenia przenośne, do zabrania na wakacje czy do wyświetlenia dzieciom bajek.
 • Przy dobrych warunkach oświetleniowych są również w stanie zaoferować dobre wrażenia wizualne dla mniej wybrednych użytkowników, a czasami potrafią nawet zaskoczyć kolorystyką i oferowaną jasnością.

Jaki projektor do 2000 zł?

Wybraliśmy dla Was pięć propozycji projektorów w cenie około dwóch tysięcy złotych. Poniżej znajdziecie opisy, główne dane techniczne oraz informacje funkcjonalne. Czytajcie uważnie, aby wybrać model najbardziej odpowiedni dla Was.

Infocus IN119HDx

Infocus IN119HDx to dobra propozycja dla tych, dla których liczy się rozdzielczość Full HD w najlepszej cenie. Jest to najtańszy projektor z naszego zestawienia i jego cena nie przekracza 1900 zł.

Czy jednak niska cena to jego jedyna zaleta?

Niekoniecznie - projektor posiada też dobrą jasność na poziomie 3200 ANSI lumenów oraz długą żywotność lampy, która w trybie ekonomicznym potrafi służyć nawet przez 10 000 godzin. Przynajmniej tak zapewnia producent. Jest to również nieduża i dobrze wykonana konstrukcja, która zapowiada solidność i trwałość.

Infocus IN119HDx projektor

Infocus IN119HDx oferuje podstawowe regulacje obrazu w zakresie jasności, ostrości lub natężenia kolorów. Posiada też kilka fabrycznie zdefiniowanych ustawień do projekcji w dzień lub wieczorem. Brak jakichkolwiek zaawansowanych funkcji, jednak do podstawowych działań, to co jest, powinno wystarczyć.

Infocus IN119HDx - wady i zalety:

 • dobra cena
 • mocne  kolory
 • dobra jasność
 • mało dopracowany obraz
 • głośność pracy

Infocus IN119HDx oferta w sklepie

BenQ TH534

Projektor Full HD pracujący w technologii DLP odznacza się bardzo estetyczną, białą obudową, którą bez problemu można pomylić ze sporo droższym modelem W1050. BenQ TH534 to jednak tańsza konstrukcja, której właścicielem można się stać już za niecałe 2000 zł.

Projektor ten nastawiony jest na bycie uniwersalnym oraz na pracę nawet w niedogodnych do tego warunkach oświetleniowych, ponieważ jego lampa oferuje jasność aż 3300 ANSI lumenów. Dodatkowo TH534 oferuje dużo złącz i długą żywotność lampy.

BenQ TH534 projektor

Obraz? Jasny i mocno kolorowy, daremne jest tu jednak poszukiwanie wysokich lotów doświadczeń wizualnych.

BenQ należy pochwalić za wygodne menu i czytelnego pilota - wszelkie funkcje są dobrze opisane i czytelne nawet dla początkującego użytkownika. Predefiniowane ustawienia obrazu można oczywiście ręcznie poprawić i dopasować do naszych ustawień.

BenQ TH534 - wady i zalety:

 • dobry wykończenie obudowy
 • mocne kolory
 • zminimalizowany efekt tęczy
 • mało dopracowany obraz
 • przeciętny poziom czerni

BenQ TH534 oferta w sklepie

Optoma HD144X

Pierwszy projektor z naszego zestawienia, którego cena przekracza 2000 zł, tak mniej-więcej o sto złotych, czyli Optoma HD144X.

Czarna nieduża obudowa kryje pod sobą nieduży obiektyw i, spokojnie mogę powiedzieć, porządną elektronikę. Tak, tak, w moim mniemaniu jest to pierwszy projektor Full HD na rynku, w którym możemy się doszukać lepszego dopracowania szczegółów, plastyczności obrazu i przyzwoitej czerni.

 Optoma HD144X projektor

Pomimo tego producenci nie zapomnieli o jasności, która jest jeszcze o 100 ANSI lumenów wyższa niż w poprzednim modelu z zestawienia, ani o żywotności lampy. Tu również według danych producenta możemy eksploatować lampę przez 10 000 godzin, w trybie ekonomicznym oczywiście.

Znikoma ilość przycisków na obudowie i prosty pilot zdalnego sterowania to oczywiste plusy dla wszystkich tych, którzy chcą włączyć urządzenie, podłączyć odtwarzacz i cieszyć się obrazem.

Optoma HD144X - wady i zalety:

 • dobrze dopracowany obraz
 • godny pochwały poziom czerni
 • mocne i dopracowane kolory
 • jakość obudowy
 • mały zoom

Optoma HD144X oferta w sklepie

Optoma HD27e

Jest to po prostu lepsza wersja modelu HD144x lub odwrotnie - HD144x jest słabszą wersją modelu HD27e.

Nieistotne, bo ważne jest to, że Optoma HD27e to najlepszy na rynku filmowy projektor Full HD w niedużej cenie.

Bardzo dobra czerń, wysoki kontrast, plastyczny obraz, dobre kolory i duża jasność. Właściwie same zalety dla kinomaniaków, których portfele nie pękają w szwach.

Optoma HD27e projektor

Poza tym nieduża obudowa sprawia, że projektor ten poza byciem dobrym projektorem kinowym może też być traktowany jako sprzęt przenośny. Lekki, nieduży z zaawansowaną elektroniką, sprawia że jest jednym z najlepszych projektorów dzisiejszego zestawienia.

Optomę HD27e należy również pochwalić za dużo ustawień, które potrafią dopracować obraz do naszych preferencji. Wszystko to można zrobić z poziomu pilota, a więc nie wstając z wygodnej kanapy.

Projektor sprawdza się zarówno jako urządzenie mobilne oraz jako sprzęt zainstalowany na stałe pod sufitem.

Optoma HD27e - wady i zalety:

 • wysoka jakość obrazu
 • dobrze dopracowane kolory
 • wysokiej jakości czerń
 • nieduży zoom

Optoma HD27e oferta w sklepie

Porównanie Optoma HD27e i Optoma HD144X

Dodam, że oba powyższe modele marki Optoma były u nas w redakcji. Zobaczcie ich pojedynek:

Epson EH-TW5400

Na koniec naszego zestawienia coś z przeciwnego obozu niż wszystkie poprzednie projektory. Dlaczego? Dlatego, że poprzednie modele to konstrukcje pracujące w technologii DLP, a Epson EH-TW5400 to przedstawiciel projektorów LCD.

Co to daje? Pomimo niższej jasności, tej na papierze, oferowane kolory są znacznie mocniejsze i lepiej widoczne nawet w niesprzyjających warunkach, a oprócz tego brak efektu tęczy oraz szybkie uruchamianie i wyłączanie projektora.

Te wszystkie cechy sprawiają, że jest to bardzo uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się nawet przy oglądaniu w dzień, do grania w gry czy oglądania sportu.

Nie znaczy to oczywiście, że poprzednicy sobie z tymi zadaniami nie poradzą. Epson po prostu będzie pod tym względem nieco lepszy.

Epson EH-TW5400 projektor

Niestety dla prawdziwych kinomaniaków - nie ma tu tak mocnej czerni i tak dużych widocznych kontrastów jak np. w Optomie HD27e. Należy też pamiętać, że głośność pracy Epsona jest nieco wyższa niż u konkurentów.

Epsona należy pochwalić za duże możliwości ustawienia go w pomieszczeniu. Posiada spory zakres powiększania i zmniejszania obrazu, dodatkowo bardzo rozbudowaną korekcję trapezu.

We wszystkich poprzednich projektorach istniała możliwość regulacji jedynie korekcji pionowej, w Epsonie natomiast możemy korygować trapez w pionie i poziomie. To pozwala na ustawienie projektora nie tylko pośrodku obrazu, ale również przesunięcie go na boki.

Dodatkowo Epson EH-TW5400 oferuje szybki start i to, co najważniejsze - szybkie chłodzenie lampy po wyłączeniu. Dzięki temu już kilka sekund po wyłączeniu projektora można wyłączyć go z prądu bez strachu o szybsze zużycie się lampy.

Epson EH-TW5400 - wady i zalety:

 • mocne kolory
 • duża funkcjonalność
 • wysoka widoczna jasność
 • słaba czerń
 • głośność pracy

Epson EH-TW5400 oferta w sklepie

Porównanie Epson EH-W5400 z Optoma HD27e

Opisywany Epson też był w naszych rękach i starł się z Optomą:

Porównanie projektorów za 2000 zł

Aby dodatkowo ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy krótki przegląd kluczowych parametrów wszystkich wyróżnionych projektorów.

ModelTechnologiaRozdzielczośćJasnośćKontrastŻywotność lampy
Infocus IN119HDxDLP1920x1080 Full HD3200 ANSI lumen15 000:110 000 h (tryb eco)
BenQ TH534DLP1920x1080 Full HD3300 ANSI lumen15 000:110 000 h (tryb eco)
Optoma HD144XDLP1920x1080 Full HD3400 ANSI lumen23 000:110 000 h (tryb eco)
Optoma HD27eDLP1920x1080 Full HD3400 ANSI lumen25 000:110 000 h (tryb eco)
Epson EH-TW5400LCD1920x1080 Full HD2500 ANSI lumen34 000:17500 h (tryb eco)

Podsumowanie najciekawszych projektorów za 2000 zł

Jak widać, pomimo teoretycznie bardzo zbliżonych danych technicznych projektory posiadają inne cechy szczególne i będą odpowiednie dla innego użytkownika.

Jest coś ciekawego dla tych, dla których głównie liczy się budżet, jak i funkcjonalność, lub dla fanów bezkompromisowego obrazu. Mocno wierzę, że znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.

blog comments powered by Disqus
Niedrogie projektory za 2000 zł | TOP 5 |