PODPOWIEDZI:

Robot do mycia okien | TOP 7 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Hobot 388Hobot 3881473 zł
2Ecovacs 195812 WINBOT XEcovacs 195812 WINBOT X1788 zł
3Hobot 368Hobot 3681399 zł
4Hobot 298Hobot 2981599 zł
5Ecovacs 196295 WINBOT 920Ecovacs 196295 WINBOT 9201498 zł
6Webber WM 169Webber WM 169749 zł
7Mamibot W110-FMamibot W110-F1099 zł
Robot do mycia okien | TOP 7 |

Chyba z nikt nie przepada za myciem okien i powstałymi przy tym smugami. Posiadając trochę gotówki, można pozwolić sobie na zakup inteligentnego urządzenia, które wyczyści za Ciebie wszystkie okna i nie tylko. Przedstawiam TOP 7 robotów do mycia okien, których funkcjonalność stoi na wysokim poziomie. Zapraszam!

Mycie szyb bez smug potrafi zająć sporo czasu. Co powiesz na to, aby przeznaczyć wolną chwilę na jakieś przyjemniejsze rzeczy, a do umycia okien zastosować pomocnika, jakim są roboty?

Brzmi świetnie!

W dzisiejszym rankingu myjek do okien dowiesz się, jakie cechy są najważniejsze, co potrafi robot do okien, jak również wskażę polecane modele. Roboty myjące szyby to kolejny dowód na to, jak postęp technologiczny poszedł do przodu.

Robot do mycia okien - Opinie

1. Hobot 388

robot do mycia szyb Hobot 388
Czas działania/ładowania20 min/b/d
Wydajność4 min/m2
Moc silnika90 W
Poziom hałasu64 dB
Waga0,915 kg
CenaHobot 388 oferta w Media Markt

Zwycięzcą jest ultradźwiękowy robot Hobot 388, który skutecznie umyje okna, nawet te w niestandardowych kształtach. Zastosowano najnowsze oprogramowanie, trwały silnik DC i czujnik krawędzi. Silnik próżniowy absorbuje kurz i pozbywa się drobinek zanieczyszczeń. Okna będą w mig czyste i wypolerowane. Łatwo zdejmiesz ściereczki, a chwytanie robota jest wygodne.

Zachwyca swobodne poruszanie się robota po szklanych powierzchniach i jego znakomity design. Wytrzymałość linki do 200 kg. Dodatkowo wymienny zbiornik na wodę, automatyczne rozpylanie wody (mgiełka o gęstości 15 mikrometrów) oraz sterowanie smartfonem i pilotem.

2. Ecovacs 195812 WINBOT X

robot czyszczący okna Ecovacs 195812 WINBOT X
Czas działania/ładowania50 min/150 - 180 min
Wydajność3,08 min/m2
Moc silnika60 W
Poziom hałasu74 dB
Waga1,8 kg
CenaEcovacs 195812 WINBOT X oferta w Media Expert

Na drugim miejscu zdalnie sterowany, bezprzewodowy robot do mycia okien Ecovacs 195812 WINBOT X o najdłuższym czasie pracy. Porusza się pionowo lub poziomo. Możliwy wybór trybu intensywnego o jeszcze większej efektywności. Czujnik podciśnienia i nacisku gwarantuje, że urządzenie nie odczepi się od szyby. Minimalny rozmiar okna to 50 cm x 50 cm.

Robot nadaje się do wszystkich płaskich powierzchni szklanych. Usłyszysz sygnał dźwiękowy w momencie niskiego stanu naładowania. Sprzęt powraca do punktu początkowego. Na plus inteligentna trasa czyszczenia, czujnik krawędzi, silnik bezszczotkowy i wygodna obsługa. Mógłby natomiast pracować nieco ciszej.

3. Hobot 368

kompaktowy robot do mycia okien Hobot 368
Czas działania/ładowania20 min/ 180 - 240 min
Wydajność4 min/m2
Moc silnika90 W
Poziom hałasu64 dB
Waga0,895 kg
CenaHobot 368 oferta w Media Markt

Trzecią pozycję zajmuje mocny robot czyszczący szyby Hobot 368. Został wyposażony w bezszczotkowy silnik o niebywałej wytrzymałości i małym poziomie hałasu. Wystarczy przyłożyć go do szklanych powierzchni (m.in. luster czy okien) i użyć jednego przycisku. Ściereczki z mikrofibry są wielokrotnego użytku (możliwe wypranie ich).

Zadbano o bezpieczeństwo (nie dojdzie do upadku w przypadku braku zasilania; funkcja wykrywania przeszkody, żywotna linka zabezpieczająca). Możliwe sterowanie za pomocą smartfona bądź pilota. Najlżejszy z listy robotów do mycia okien.

4. Hobot 298

robot do mycia okien Hobot 298
Czas działania/ładowania20 min/300 min
Wydajność2,4 min/m2
Moc silnika72 W
Poziom hałasu64 dB
Waga1,28 kg
CenaHobot 298 oferta w Ceneo

Robot do czyszczenia powierzchni szklanych z 3 trybami mycia to Hobot 298. Doceniany za dwa bieżniki, wbudowany dozownik detergentu, bezszczotkowy silnik i 0,4-litrowy pojemnik na wodę. Precyzyjnie poleruje okna, nie zostawia smug. Oferuje UPS, czyli system zapobiegający upadkowi, nawet gdy nie będzie zasilania.

Na skuteczność wpływa spora powierzchnia czyszcząca. W zaledwie 2,4 minuty wyczyści metr kwadratowy szyby. Możliwa kontrola urządzenia z poziomu aplikacji mobilnej. Czujnik laserowy odpowiada za zmierzenie szerokości danej powierzchni i dostosowanie ustawień. Robot nieco dłużej się ładuje.

5. Ecovacs 196295 WINBOT 920

wydajny robot myjący okna Ecovacs 196295 WINBOT 920
Czas działania/ładowania30 min/180 min
Wydajność2,5 min/m2
Moc silnika75 W
Poziom hałasu70 dB
Waga1,7 kg
CenaEcovacs 196295 WINBOT 920 oferta w Media Markt

Robot myjący okna Ecovacs 196295 WINBOT 920 ma smukłą budowę i jest estetycznie wykonany. Nie ma obawy w przypadku okien bezramowych, gdyż robot ma system wykrywania krawędzi. Intensywny tryb punktowy poradzi sobie z mocno zanieczyszczonymi obszarami. Atutem są 3 programy, asystent głosowy, sterowanie z aplikacji, a także precyzyjne generowanie ścieżki czyszczenia. W zestawie torba do przechowywania.

6. Webber WM 169

robot myjący okna Webber WM 169
Czas działania/ładowania20 min/60 min
Wydajność4 min/m2
Moc silnika80 W
Poziom hałasub/d
Waga0,95 kg
CenaWebber WM 169 oferta w Ceneo

Na szóstym miejscu znalazła się przystępniejsza cenowo automatyczna myjka do okien Webber WM 169 o szybkim czasie ładowania. Oferuje układ UPS, zatem brak prądu nie będzie przeszkodą. Sterowanie poprzez aplikację lub za pomocą pilota.

Nie ominie żadnego obszaru, gdyż wyróżnia się technologią Go-Stop (zatrzymuje się przy krawędziach, wyznacza sobie ścieżkę ruchu). Sprawdzi się zarówno do mycia szyb, jak i płytek czy luster. Silnik próżniowy pozbywa się kurzu i zanieczyszczeń.

7. Mamibot W110-F

automatyczna myjka do okien Mamibot W110-F
Czas działania/ładowania20 min/120 min
Wydajność2,5 min/m2
Moc silnikab/d
Poziom hałasu65 dB
Waga0,9 kg
CenaMamibot W110-F oferta w Ceneo

Zestawienie robotów do mycia okien zamyka Mamibot W110-F, który bez problemu wykryje krawędzie. Za sprawą Bluetooth będziesz sterował robotem przy użyciu swojego smartfona. Możliwa obsługa także przy pomocy pilota lub przycisków na urządzeniu. Akumulator awaryjny wytrzymuje do 20 minut. Maksymalny rozmiar okna wynosi 4 m x 4 m. Myjka wyczyści także szklany stół. Przewód zasilający ma długość 5,5 m.

Czy warto kupić robota do mycia okien?

Były już roboty czyszczące, a właściwie odkurzające podłogi, to teraz czas na roboty, które wybawią Cię od mycia szyb. Znajdziesz je również w porównywarce myjek do okien. Najbardziej wymagającym użytkownikom nie wystarczy akumulatorowa myjka do okien, zatem wybór jest prosty. Co potrafi automatyczny robot myjący okna?

Oto główne zalety, jakie przemawiają za zakupem takiego sprzętu:

 • Oszczędność czasu i wysiłku - robot czyszczący szyby wykona za Ciebie całą pracę w nieporównywalnie szybkim tempie w stosunku do ręcznego mycia wielu okien. Wszystko odbywa się w higienicznych warunkach, bez rozchlapywania wody na boki, za to z odpowiednią dokładnością.
 • Efektywność - zabrudzenia są skutecznie usuwane, zaawansowane technologicznie roboty do mycia okien nie pozostawiają żadnych smug ani plam.
 • Prosta i wygodna obsługa - wystarczy włączyć urządzenie i przyczepić do danej powierzchni. Na sam koniec wyłączasz robota i przenosisz na kolejne okno. Obsługa odbywa się albo za pomocą zdalnie sterowanego pilota, albo przy użyciu Twojego smartfona (umożliwi to technologia Bluetooth).
 • Różnorodne zastosowanie - takie roboty są przeznaczone nie tylko do mycia zwykłych okien. Sprawdzą się również w przypadku mycia luster, kafelków w łazience lub w kuchni. Okna ramowe, bezramowe, szkło kolorowe, szkło foliowane, szorstkie powierzchnie szklane czy też szkło matowe również są dozwolone. Sprzęt spełni swoje zadanie nie tylko w domu, lecz również w restauracji, sklepie, biurze itd.
 • Praktyczne czujniki i zabezpieczenia - to właśnie za ich sprawą urządzenie samodzielnie wyznacza sobie trasę do posprzątania, powraca w to samo miejsce początkowe, nie pracuje chaotycznie, poradzi sobie z wykrywaniem krawędzi, nie wypadnie przez okno, nie rozładuje się w trakcie pracy.

Czego oczekiwać po robocie do mycia okien?

Ze względu na dosyć wysokie ceny tych inteligentnych urządzeń należy przed zakupem poznać najważniejsze parametry ze specyfikacji.

 • Głośność pracy - poziom hałasu jest wyrażany w decybelach (dB); im więcej, tym głośniej pracuje robot. Głośność nie powinna być zbyt wysoka, gdyż proces wyczyszczenia wszystkich powierzchni szklanych chwilę zajmie i zbyt duży hałas może nas irytować po pewnym czasie. Topowe roboty do mycia okien emitują hałas od 64 dB do 74 dB.
 • Moc silnika - im wyższa moc urządzenia, tym efektywniejsze zasysanie zabrudzeń i lepsza przyczepność do powierzchni szyby. W naszym przypadku spotkałeś się z mocą w przedziale od 60 W do 90 W.
 • Wydajność (prędkość czyszczenia) - szybkość mycia szyb to cecha, na której wielu zależy najbardziej. Wydajność polecanych robotów sięga od 2,4 min/m2 do 4 min/m2. To przykładowo oznacza, że w ciągu nieco ponad 2 minut model jest w stanie wyczyścić 1 m2 szyby, a to bardzo dobry wynik.
 • Czas działania - bezprzewodowe roboty myjące okna pracują od 20 do 50 minut (w zależności od pojemności akumulatora).
 • Waga - urządzenie nie może być zbyt ciężkie. Konstrukcja powinna być stosunkowo lekka, jak na tego typu sprzęt. Przykładowo, ciężar wynosi od 0,895 kg do 1,8 kg maksymalnie.
 • Tryby czyszczenia - zazwyczaj spotkasz się z trybem manualnym i automatycznym. Ten drugi daje możliwość sterowania pilotem, a to duże ułatwienie w momencie czyszczenia wysokich okien. Ogólnie biorąc, różne tryby to różne kierunki (kształty) poruszania się. Model firmy Ecovacs jest chwalony za tryb intensywnego czyszczenia (podwójnie przebiega okno w obu trasach).
 • Minimalny i maksymalny rozmiar okna - niektóry roboty nie nadają się do bardzo małych szyb. Przykładowo, dany model umożliwia mycie okien o minimalnym rozmiarze 50 cm x 50 cm, z kolei maksymalnie szyba posiada wymiary 6 m x 5 m.
 • Powierzchnia czyszcząca - czyli wymiary mopa, to co znajduje się od spodu urządzenia. Przykładowo 245 mm x 245 mm.
 • Bateria UPS - wiele wymienionych inteligentnych robotów do okien charakteryzuje się systemem awaryjnego zasilania, czyli baterią UPS. Jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w nieprzewidzianej przerwie w dostawie prądu.
 • Ruchoma głowica - dzięki niej robot poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami, jego efektywność będzie na zadowalającym poziomie, efekt błyszczących szyb gwarantowany.
 • Długość przewodu - jeżeli Twoje urządzenie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego, to niezmiernie istotna jest długość przewodu. Musi być wystarczająco długi, aby nic nie ograniczało robota, na przykład 5,5 m.
 • Linka mocująca - bardzo ważny element wpływający na bezpieczeństwo produktu. Zaawansowane modele oferują wprawdzie specjalny mechanizm, ale zawsze lepiej, jeżeli dodatkowo mamy do czynienia z linką bezpieczeństwa, na przykład o długości 2,5 m. Dzięki niej masz pewność, że w momencie odczepienia się od szyby robot nie upadnie z wysokości i nie zepsuje się.
 • Czujniki - mowa między innymi o czujniku laserowym, który wykrywa krawędzie, odmierza odległość i szerokość czyszczonej powierzchni. Przydatny jest także czujnik punktu nacisku, za sprawą którego masz pewność, że będzie dobrze przylegał do danej powierzchni.
 • Wyposażenie - im bogatsze wyposażenie, tym lepiej. W komplecie otrzymasz (oprócz robota i zasilacza) między innymi kilka ściereczek, płyn do czyszczenia, linkę zabezpieczającą, pilot zdalnego sterowania.
 • Jakość wykonania - sprzęt musi być solidnie wykonany; kółka i inne elementy powinny być wystarczająco miękkie. Tylko wtedy nie pozostawią po sobie niechcianych smug na szybie. Dyski czyszczące z mikrofibry są odporne na wszelkie uszkodzenia, a przede wszystkim dobrze chłoną. Większość jest kwadratowego kształtu, co ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
 • Producent - za markowy sprzęt trzeba swoje zapłacić. Skuszenie się na tanią podróbkę wyjdzie Ci jeszcze drożej w efekcie.

Zobacz również:Parowa myjka do okien

Podsumowanie

Wbrew wszelkich obawom inteligentne roboty do czyszczenia okien to proste w obsłudze urządzenia do domu. Na liście znalazły się produkty tylko cenionych firm, takich jak: Ecovacs, Hobot, Webber i Mamibot.

Roboty do okien wykonają za Ciebie całą żmudną i męczącą pracę; są niezwykle wydajne, sprawdzą się w szczególności do średnich i dużych okien, jak również zaplanują jak najlepszą trasę sprzątania. Umożliwiają obsługę za pomocą smartfona, prezentują się nowocześnie i są niewiarygodnie funkcjonalne.

Jeżeli roboty myjące okna są dla Ciebie za drogie, a najtańsze myjki nie spełniają Twoich oczekiwań, to wybierz pośrednie rozwiązanie, czyli profesjonalne myjki do okien. Znajdziesz tam polecane urządzenia w różnym przedziale cenowym.

blog comments powered by Disqus
Robot do mycia okien | TOP 7 |