PODPOWIEDZI:

Jaka dobra hulajnoga elektryczna? |TOP 5|

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Xiaomi MiJia M365 ProXiaomi MiJia M365 Pro2499 zł
2Xiaomi MiJia M365Xiaomi MiJia M3651639 zł
3Motus Scooty 8.5 Power TurquoiseMotus Scooty 8.5 Power Turquoise1999 zł
4Frugal Passion CzarnaFrugal Passion Czarna1869 zł
5Airwheel Z5S STRONGAirwheel Z5S STRONG2199 zł
Jaka dobra hulajnoga elektryczna? |TOP 5|

Wybór dobrej hulajnogi elektrycznej nie jest łatwy, ponieważ ten rynek przesiąknięty jest tandetą. Dlatego też w moim zestawieniu postawiłem na pewne i markowe konstrukcje, które nie rozlecą się po kilku przejażdżkach, a wręcz przeciwnie - będą bezawaryjnie służyły przez wiele sezonów!

Wybierz jedno:

 • Tania hulajnoga elektryczna
 • Dobra hulajnoga elektryczna

Niestety, ale markowy sprzęt z tej kategorii, który podoła nieco dłuższym przejażdżkom i nie zepsuje się po zakupie, kosztuje swoje. Nie chcąc serwować Ci szmelcu, postawiłem na konstrukcje, których ceny do najniższych nie należą, ale i dużo oferują.

Chyba lepiej wybrać raz a porządnie, niż użerać się z reklamacjami, prawda?

Przejdźmy zatem do wyselekcjonowanych przeze mnie propozycji zakupowych.

Xiaomi MiJia M365 Pro

Nie mogło być inaczej - lideruje znakomita hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia M365 Pro, która wnosi do swojej serii kilka ciekawych nowości.

Chodzi przede wszystkim o nieco mocniejszy silnik i lepszy akumulator. Według producenta maksymalny dystans do przejechania po pełnym naładowaniu może osiągać nawet 45 km! Oczywiście sporo zależy od Twojej wagi czy nawierzchni, ale pod względem zasięgu jest to absolutny lider.

Duża w tym zasługa systemu KERS (Kinetic Energy Recovery System), który przekształca energię kinetyczną w elektryczną.

hulajnoga elektryczna XIAOMI MIJIA M365 PRO

Kolejną nowością i sporym udogodnieniem jest wyświetlacz LCD na trzonie kierownicy. Jakie ma zadanie? Pokazuje istotne informacje, np. prędkość, tryb, stan akumulatora.

Xiaomi MiJia M365 Pro jest hulajnogą wykonaną bardzo starannie. Poszczególne elementy są trwałe i dobrze spasowane, a cała konstrukcja składana i stosunkowo lekka. 12,5 kg - producent chwali się, że jest to znacznie mniej niż u konkurentów. No cóż, patrząc na moją klasyfikację, powiedziałbym, że ciężar jest standardowy.

Co do bezpieczeństwa, przednie diody LED oświetlają do 6 metrów drogi, a tylne - przy naciśnięciu hamulca - generują mocne czerwone światło.

Xiaomi MiJia M365 Pro jest najdroższa z całej stawki, ale wieloma osiągami deklasuje konkurentów. Dlatego też wcale nie twierdzę, że jest zbyt droga. Cena według mnie jak najbardziej adekwatna.

Xiaomi MiJia M365 Pro plusy i minusy:

 • Mocny silnik
 • Pojemny akumulator
 • Znakomity zasięg
 • Nowoczesny wyświetlacz na kierownicy
 • Solidna konstrukcja
 • Brak większych minusów

Xiaomi MiJia M365 Pro oferta w sklepie

Xiaomi MiJia M365

Xiaomi MiJia M365, czyli na pierwszy rzut oka identyczna do nowszej wersji. Brakuje jednak wyświetlacza, a silnik i akumulator są nieco słabsze. Ale to wciąż znakomity sprzęt!

Mowa przecież o najtańszej hulajnodze elektrycznej z tej klasyfikacji. A mimo wszystko zasięg maksymalny dobija nawet do 30 km. Koła są odpowiednio duże, a ładowanie trwa do 5 godzin.

Światła działają tak samo jak u poprzednika, a konstrukcja wciąż jest składana, i to w bardzo wygodny sposób. Nie można się do niej przyczepić, bo jest solidna i ergonomiczna.

hulajnoga elektryczna XIAOMI MIJIA M365

Antypoślizgowa kierownica, szeroki podest, a także rozsądnie schowany akumulator. Co to oznacza? Nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne czy przegrzanie. To ważna cecha, bo przecież właśnie akumulator odgrywa w tego typu sprzęcie jedną z najważniejszych ról.

Jeżeli nie potrzebujesz wyświetlacza, a osiągi zastosowanego silnika bezszczotkowego i akumulatora zadowalają Cię, to śmiało zamawiaj tańszą wersję hulajnogi Xiaomi.

Xiaomi MiJia M365 plusy i minusy:

 • Pojemny akumulator
 • Znakomity zasięg
 • Solidna konstrukcja
 • Całkiem atrakcyjna cena jak na możliwości
 • Brak większych minusów

Xiaomi MiJia M365 oferta w sklepie

Motus Scooty 8.5 Power Turquoise

Podobna historia jak z pierwszym Xiaomi, jeżeli chodzi o ewolucję serii, gdyż Motus Scooty 8.5 Power Turquoise wnosi realne korzyści do swojej linii produktowej względem modeli bez dopisku Power.

Jak się pewnie domyślasz, chodzi o mocniejszy silnik, który oferuje aż 350 W mocy, co na tę kategorię jest wynikiem bardzo dobrym. Dzięki temu hulajnoga bardzo szybko się rozpędza.

A maksymalny zasięg? Około 30 km, a na pochwałę zasługuje fakt, że akumulator ładuje się do pełna w 3-4 h. Samą baterię można w każdej chwili wyjąć.

hulajnoga elektryczna MOTUS SCOOTY 8.5 POWER TURQUOISE

Do konstrukcji też nie mogę się przyczepić. Jest bezpieczna, ergonomiczna i trwała, co potwierdza przy okazji maksymalny udźwig wynoszący aż 120 kg. To spora rzadkość na tym rynku, choć z drugiej strony sam sprzęt waży 13,5 kg, więc najwięcej z klasyfikacji.

Na kierownicy znajduje się prosty wyświetlacz LCD, który pokazuje np. aktualną prędkość czy stopień naładowania akumulatora. Zabrakło natomiast jakiejś aplikacji mobilnej, choć nie dla każdego jest ona niezbędna.

Motus Scooty 8.5 Power Turquoise to bardzo poważny konkurent dla Xiaomi MiJia M365, choć wicelider jest jednak o kilka stów tańszy, a główne parametry i cechy prezentują się podobnie. Dlatego też Motus wylądował ostatecznie na trzeciej lokacie.

Motus Scooty 8.5 Power Turquoise plusy i minusy:

 • Bardzo mocny silnik
 • Pojemny akumulator
 • Znakomity zasięg
 • Solidna konstrukcja
 • Brak większych minusów, choć poprzednik ma korzystniejszy stosunek ceny do możliwości

Motus Scooty 8.5 Power Turquoise oferta w sklepie

Frugal Passion Czarna

Frugal Passion wygląda na bardzo prostą hulajnogą, ale w rzeczywistości jest całkiem ciekawym, alternatywnym środkiem transportu, i to maksymalnie do 25 km po pełnym naładowaniu. Druga sprawa, że ładowanie może trwać nawet 6 godzin.

Mocną stroną tej konstrukcji jest funkcjonalność. Nie zabrakło wyświetlacza LCD, na którym sprawdzisz różne rzeczy odnośnie przebytej trasy, systemu składania czy aplikacji mobilnej.

hulajnoga elektryczna FRUGAL PASSION CZARNA

A wspomniana aplikacja serwuje kilka fajnych bajerów, np. zmianę koloru podestu czy lampy z przodu. Taka uproszczona personalizacja. Jest też w niej funkcja serwisowa, czyli prosta diagnostyka e-hulajnogi.

Frugal Passion niczym w zasadzie nie zaskakuje, ale też nie zawodzi. Wciąż nieco lepszą opcją wydaje się być tańszy wicelider.

Frugal Passion Czarna plusy i minusy:

 • Pojemny akumulator
 • Zadowalający zasięg
 • Solidna konstrukcja
 • Brak większych minusów, choć wicelider ma korzystniejszy stosunek ceny do możliwości

Frugal Passion oferta w sklepie

Airwheel Z5S STRONG

Elektryczna hulajnoga Airwheel Z5S STRONG jest jedną z kosztowniejszych z tego zestawienia. Problem w tym, że nie tłumaczy tej ceny swoimi osiągami. Są niezłe, ale jak wykazały poprzednie lokaty, wcale nie odbiegają od pewnych standardów dla modeli do 2000 zł. A za Airwheel trzeba zapłacić jeszcze więcej.

Ba, niektóre parametry po prostu szału nie robią, jak np. zasięg 20 km. Plus tego natomiast taki, że ładowanie trwa zaledwie 2-3 h. Sam akumulator jest wymienny i bardzo łatwo się go wyciąga.

hulajnoga elektryczna AIRWHEEL Z5S STRONG

Na pierwszy rzut oka Airwheel Z5S STRONG wygląda na dość masywną hulajnogę, ale to tylko złudzenie. Jest to najlżejsza z zestawienia konstrukcja - 12 kg, choć udźwignie osoby nawet do 110 kg, bo tyle wynosi maksymalne obciążenie.

O ile koła są mniejsze od tych u poprzedników, bo 8-calowe, tak system amortyzacji działa znakomicie, radząc sobie z nierównościami, choć nie polecam jeżdżenia e-hulajnogą po większych wybojach.

Problemem Airwheel Z5S STRONG jest cena. Zdecydowanie lepiej dopłacić kilka stów do lidera, a nawet wybrać coś tańszego z poprzednich lokat.

Airwheel Z5S STRONG plusy i minusy:

 • Krótkie ładowanie
 • Solidna konstrukcja, a do tego najlżejsza z zestawienia
 • Słaby stosunek ceny do osiągów
 • Zasięg i pojemność akumulatora powinny być w tej cenie lepsze

Airwheel Z5S STRONG oferta w sklepie

Elektryczne hulajnogi - Porównanie

Trochę istotnych parametrów te hulajnogi mają, więc na koniec podrzucam tabelkę z porównaniem. Powinna pomóc w dokonaniu ostatecznej decyzji zakupowej.

ModelMaks.
prędkość*
Maks.
dystans**
 
Maks.
obciążenie***
KołaMoc
silnika
Czas
ładowania
Waga
Xiaomi MiJia M365 Pro25 km/h45 km100 kg8,5"300 W5 h12,5 kg
Xiaomi MiJia M36525 km/h30 km100 kg8,5"250 W5 h12,5 kg
Motus Scooty 8.5 Power Turquoise25 km/h30 km120 kg8,5"350 W3-4 h13,5 kg
Frugal Passion Czarna25 km/h25 km100 kg8,5"250 W5-6 h12,5 kg
Airwheel Z5S STRONG25 km/h20 km110 kg8"250 W2-3 h12 kg

*Nie może dziwić fakt, że 25 km/h to u wszystkich hulajnóg maksymalna prędkość, gdyż stanowi jednocześnie górną granicę tej dopuszczalnej. Powyżej łamie się już prawo, dlatego też wyjściowo blokuje się właśnie na granicy 25 km/h.

**Jeżeli chodzi o maksymalny zasięg, to sporo należy od nawierzchni, a przede wszystkim wagi użytkownika. Nie będę nikogo bajerował - maksymalne wartości są baaardzo optymistyczne. Podają je producenci, ale w praktyce hulajnogi - a właściwie ich akumulatory - rzadko kiedy tyle wytrzymują.

***Maksymalne obciążenie wyraźnie pokazuje, że wyselekcjonowane hulajnogi elektryczne są dobre zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Szukasz też innych typów hulajnóg? Zajrzyj do ogólnego rankingu hulajnóg!

blog comments powered by Disqus
Jaka dobra hulajnoga elektryczna? |TOP 5|