PODPOWIEDZI:

Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL | TOP 11 |

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1JBL Tour OneJBL Tour One1188 zł
2JBL Live 660NCJBL Live 660NC629 zł
3JBL Club 950NCJBL Club 950NC819 zł
4JBL Live 650BTNCJBL Live 650BTNC549.99 zł
5JBL Tune 760NCJBL Tune 760NC559 zł
6JBL Club OneJBL Club One1349 zł
7JBL Tune 710BTJBL Tune 710BT349.99 zł
8JBL JR 460NCJBL JR 460NC359 zł
9JBL Live 460NCJBL Live 460NC489 zł
10JBL Tune 510BTJBL Tune 510BT169 zł
11JBL Tune 560BTJBL Tune 560BT189.99 zł
Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL | TOP 11 |

Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL to sprzęt bardzo różnorodny, który znajdziesz w różnych cenach, konstrukcjach i kolorach. Tak szeroki wybór sprawia, że urządzenia te są bardzo popularne. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na wybór właśnie tego producenta. Jeśli jesteś zainteresowany ich sprzętem, ale nie do końca wiesz, na co się zdecydować, to dobrze trafiłeś. W tym tekście odpowiem na nurtujące pytanie: Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL wybrać?

Oprócz solidnych propozycji słuchawek bezprzewodowych JBL w różnych pułapach cenowych znajdziesz tu praktyczną wiedzę. Przede wszystkim dowiesz się, co kryją w sobie konkretne modele i dlaczego warto je wybrać, a także dlaczego warto postawić właśnie na tę firmę. Propozycji sprzętowych jest dużo, jeśli więc aktualnie poszukujesz słuchawek nausznych na Bluetooth od JBL, to na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Polecane słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL - opinie

1. JBL Tour One

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tour One

Czas pracy [h]

50

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Tour One w ofercie Media Expert

Na pierwszym miejscu znalazły się słuchawki JBL Tour One. Ten model do tanich nie należy, ponieważ jego cena przekracza 1000 złotych. Nie zmienia to natomiast faktu, że urządzenie naszpikowane jest różnego rodzaju technologiami, które ułatwiają obsługę i ubogacają wrażenia muzyczne.

Przede wszystkim należy tu wspomnieć o True Adaptive Noise Canceling - funkcja, która wynosi aktywną redukcję szumów na kolejny poziom. Nieustannie w czasie rzeczywistym analizuje otoczenie i dostosowuje poziom aktywnego wygłuszenia, dzięki czemu ANC ma funkcjonować perfekcyjnie. Dodatkowo ten produkt oznaczony jest certyfikatem Hi-Res. To znaczy, że urządzenie jest w stanie odtwarzać dźwięk w formatach o jakości wyższej niż bezstratna jakość płytowa.

Oprócz solidnego wykonania i dobrej jakości dźwięku Tour One cechuje spora funkcjonalność i komfort użytkowania. Bateria ładuję się szybko, bo w jedynie 2 godziny, a wytrzymuje ponad dwie doby ciągłej pracy, dzięki czemu nie musisz martwić się o niespodziewany brak energii. Do tego słuchawki oferują asystenta Google oraz Alexę, co pozwoli Ci z łatwością sterować telefonem.

Z pomocą funkcji Talk Thru porozmawiasz bez potrzeby wyłączania muzyki - to zminimalizuje zbędne ruchy przy kontakcie ze światem zewnętrznym. Na samą jakość połączenia również nie powinieneś narzekać, bo ten model ma wbudowane aż 4 mikrofony, które tłumią echo i eliminują szumy.

Ponadto dostosujesz brzmienie słuchawek do swoich upodobań za pomocą darmowej aplikacji.

2. JBL Live 660NC

Słuchawki bezprzewodowe JBL Live 660NC

Czas pracy [h]

50

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Live 660NC w ofercie Media Expert

Na drugim miejscu słuchawki JBL Live 660NC, które stoją na równi z liderem pod kątem wytrzymałości baterii. Ponad dwie doby to imponujący wynik, który pozwoli Ci na komfortowe użytkowanie słuchawek bez obawy o nagły brak energii.

Tak jak wszystkie słuchawki bezprzewodowe JBL obecne na podium ten model może pochwalić się adaptacyjną redukcją szumów. To oznacza, że sprzęt bez przerwy analizuje otoczenie i dostosowuje poziom redukcji do aktualnych warunków. Do tego dodaj funkcję Ambient Aware, która pozwala zachować lepszy kontakt z otoczeniem, i w efekcie otrzymujesz wielofunkcyjne słuchawki, które dostosują się do aktualnych wymagań użytkownika.

Załóżmy, że pomimo wytrzymałej baterii zapomniałeś naładować słuchawek, a zostało Ci jedynie kilkanaście minut do wyjścia z domu. Nie musisz się obawiać, bo szybkie ładowanie pozwoli Ci w 10 minut naładować baterię na tyle, by korzystać z 660NC jeszcze przez 4 godziny.

Komfort użytkowania według producenta mają zapewnić wygodne poduszki nauszników i pałąk obity materiałem, z którym jeszcze się spotkamy w tym zestawieniu. To zredukuje kontakt z nieprzyjemnymi w dotyku plastikami.

3. JBL Club 950NC

Słuchawki bezprzewodowe JBL Club 950NC

Czas pracy [h]

30

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Club 950NC w ofercie Media Expert

Na ostatnim stopniu podium wokółuszne, funkcjonalne wysokiej jakości JBL Club 950NC. W zestawie dołączone jest twarde etui, co pozwoli Ci złożyć i zabezpieczyć słuchawki przed uszkodzeniem podczas codziennego załatwiania spraw. Razem z funkcjonalnością idzie tu wysoka jakość nie tylko wykonania, ale i dźwięku. Świadczy o tym certyfikat Hi Res, który informuje, że słuchawki obsługują nawet formaty w wyższej jakości niż bezstratna płytowa, czyli FLAC.

Tak jak wszystkie modele JBL z wyższej półki ten produkt cechuje się adaptacyjną redukcją szumów, co zwiększa przyjemność z użytkowania i wrażenia słuchowe. Te dwie rzeczy łączą się z samą budową słuchawek - przez wzgląd na wokółuszność model tłumi również pasywnie. Do tego spora waga 372 gramów oznacza materiały dobrej jakości i wspomniane dobre tłumienie pasywne - duża muszla więcej waży, ale lepiej tłumi.

Ten model nie tłumi jednak otoczenia bezmyślnie, w końcu czasem chcesz pozostać w kontakcie z otoczeniem, szczególnie podczas poruszania się po mieście pieszo bądź na rowerze. Tu z pomocą przychodzi funkcja Ambient Aware. Gdy włączysz ją za pomocą przycisku, sprawi, że odgłosy z zewnątrz będą lepiej słyszalne, a Ty bezpieczniejszy.

4. JBL Live 650BTNC

Słuchawki bezprzewodowe JBL Live 650BTNC

Czas pracy [h]

30

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Live 650BTNC w ofercie Media Expert

Czwarta lokata to model JBL Live 650BTNC. Nie jest to model tak imponujący jak lider, niemniej nie można odmówić mu wszechstronności i solidności. Nie nazwę go tanim, jednak jest zdecydowanie tańszy od Tour One i Club 950C.

Ten model oferuję aktywną redukcję szumów, dzięki czemu hałas z zewnątrz nie będzie sprawiał problemów. Do tego asystent Google i Alexa do łatwej obsługi głosowej podczas użytkowania. Wbudowany mikrofon pozwoli na swobodne prowadzenie rozmów. Wszechstronność i funkcjonalność razem z solidnym wykonaniem to również ogromne plusy tego modelu jak w przypadku lidera zestawienia. W tym wypadku pałąk obity jest tkaniną, co sprawia, że model przyjemniej się użytkuje, a także lepiej on wygląda.

Masz tu do czynienia z modelem wokółusznym, nie będzie to zatem najlżejsza konstrukcja - waży 249 gramów. Plusem takiego rozwiązania są natomiast całkiem spore 40 mm przetworniki. To przełoży się na pełniejszy dźwięk i większą immersję podczas użytkowania.

5. JBL Tune 760NC

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 760NC

Czas pracy [h]

50

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Tune 760NC w ofercie RTV Euro AGD

Numer 5 na liście to kolejne duże słuchawki wokółuszne JBL Tune 760NC. Tak jak inne modele w tym zestawieniu ten sprzęt charakteryzuje krótki czas ładowania, co w połączeniu z bardzo długim czasem pracy daje świetny wynik na tle innych urządzeń w swojej klasie. Co do redukcji szumów, to w tym modelu jest, jednak aktywna, a nie adaptacyjna. To oczywiście dalej wartościowy dodatek, a zważywszy na to, że 760NC są o połowę tańsze od lidera zestawienia, można wybaczyć im brak topowego wyposażenia.

Chociaż nie dają możliwości korzystania z Alexy czy Asystenta Google, dalej mają wbudowanego asystenta głosowego, dzięki któremu będziesz mógł sterować funkcjami słuchawek. Jeśli chodzi o funkcje Google, to dostępne jest tu szybkie parowanie, które pozwoli Ci w łatwy sposób i bez potrzeby wchodzenia w ustawienia łączyć się z telefonem. W kwestii samej łączności funkcjonuje tu połączenie wielopunktowe. Szczególnie przydatna rzecz dla osób, które korzystają ze słuchawek na kilku urządzeniach, bo pozwala na swobodne przełączanie się bez potrzeby rozłączania.

6. JBL Club One

Słuchawki bezprzewodowe JBL Club One

Czas pracy [h]

25

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Club One w ofercie RTV Euro AGD

JBL Club One to szósta propozycja w zestawieniu. Ten model pod kątem funkcjonalności i wszechstronności dorównuje czołówce, jednak w cenie nieco powyżej 1000 złotych oferuje o połowę krótszy czas pracy niż słuchawki Tour One. To oczywiście wcale nie oznacza, że nie jest on warty uwagi, wręcz przeciwnie. Tak jak inne topowe nauszniaki na Bluetooth JBL oferują adaptacyjną redukcję szumów, której zalety wymieniłem w opisach poprzednich urządzeń.

Poza tym funkcja Ambient Aware, która pozwoli Ci zostać w kontakcie z otoczeniem, gdy nie zależy Ci na zatraceniu się w muzyce czy podcaście. Z najlepszymi słuchawkami JBL łączy je także obecność asystenta Google i Alexy, do pełnej kontroli sytuacji podczas użytkowania, a także funkcja TalkThru. Ta niejako łączy się z Ambient Aware, ponieważ pozwala na swobodne rozmowy bez potrzeby zdejmowania słuchawek i zatrzymywania muzyki.

Nie należy też zapominać o certyfikacie Hi-Res, który informuje o tym, że słuchawki grają na najwyższym poziomie i są w stanie obsłużyć formaty o wyższej jakości niż FLAC.

7. JBL Tune 710BT

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 710BT

Czas pracy [h]

50

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

NIE

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Tune 710BT w ofercie Media Expert

Kolejne na liście to bezprzewodowe słuchawki JBL Tune 710BT. Z tym modelem przechodzimy do propozycji bardziej przystępnych cenowo. Pomimo niższej ceny i słabszego wyposażenia niż święta trójca tego zestawienia ten sprzęt dalej charakteryzuje solidna bateria, która wytrzyma 50 godzin, i szybki czas ładowania.

Niestety zostało to okupione brakiem aktywnej redukcji szumów. Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują, bo sytuację nieco ratuje tutaj konstrukcja. Jak inne dotychczas wymienione modele są to słuchawki wokółuszne, co sprawia, że tłumią one pasywnie. Nie jest to co prawda ten poziom co adaptacyjna redukcja szumów, ale nie ma co spodziewać się najwyższej jakości w słuchawkach poniżej 300 złotych.

To nie jest również tak, że JBL całkowicie pominął ten model i nie dopieścił go w żaden sposób. Znajdziesz w nim asystenta głosowego, który pozwala na sterowanie słuchawkami, czy przełączasz się między wieloma sprzętami bez potrzeby rozłączania. W kwestii brzmienia JBL zastosował swoją autorską technologię Pure Bass. Polega ona na cyfrowym podbijaniu niskich tonów i jest skierowana dla miłośników mocnego basu.

8. JBL JR 460NC

Słuchawki bezprzewodowe JBL JR 460NC

Czas pracy [h]

30

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL JR 460NC w ofercie Media Expert

Słuchawki JBL JR 460NC skierowane są dla dzieci, jak wskazuje symbol JR w nazwie urządzenia. Ten model będzie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają prezentu dla dzieci, które już śmiało korzystają z dobroci technologii, a są za małe, by swobodnie używać sprzętu normalnych rozmiarów. To urządzenie jest też odpowiednio tańsze względem innych urządzeń, choć na pewno nie jest to budżetowa propozycja.

Tak jak większość urządzeń w tym zestawieniu JR 460NC oferuje aktywną redukcję szumów, dzięki czemu niechciane dźwięki z otoczenia nie będą przeszkadzać podczas użytkowania. Czas pracy jest nieco krótszy niż w przypadku najlepszych modeli, jednak 30 godzin to dalej sporo czasu, by znaleźć dziecku zajęcie na przykład podczas długiej podróży na zagraniczne wakacje. Jeśli jednak to nie wystarczy, zawsze istnieje możliwość podłączenia słuchawek za pomocą przewodu Jack.

Dodatkowo sama konstrukcja wykonana jest z bezpiecznych i przyjaznych dla najmłodszych materiałów, dzięki czemu nie musisz martwić się o dyskomfort twojej pociechy. Według producenta samo sterowanie urządzeniem jest uproszczone, by nie komplikować dzieciom obsługi sprzętu.

9. JBL Live 460NC

Słuchawki bezprzewodowe JBL Live 460NC

Czas pracy [h]

50

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

TAK

Jack

TAK

Link do sklepu

JBL Live 460NC w ofercie Media Expert

Kolejne słuchawki z serii Live, tym razem JBL Live 460NC. Choć tak jak poprzedników można ten model zaliczyć do słuchawek wokółusznych, te charakteryzują się mniejszym rozmiarem, a także wagą na poziomie 210 gramów. To sprawia, że łatwiej będzie Ci zabrać je ze sobą, a podczas aktywnego użytkowania w mniejszym stopniu będą przeszkadzać. Dlatego będą dobrym wyborem dla osób, które spędzają aktywnie czas na joggingu czy siłowni.

To, co łączy je z czołówką zestawienia, to obecność wspomnianego wcześniej Adaptive Noise Cancelling. Funkcja w czasie rzeczywistym dostosowuje redukcję szumów do otoczenia. Dodatkowo wyposażone są w Ambient Aware i Talk Thru. Ta kombinacja to kolejny argument za tym, że ten sprzęt świetnie sprawdzi się u osób aktywnych. Dzięki pierwszemu pozostaniesz w stałym kontakcie z otoczeniem, a drugie pozwoli Ci swobodnie rozmawiać bez potrzeby wyłączania muzyki.

W tym modelu JBL zastosował pałąk obity materiałem, co również ma zwiększyć komfort samego użytkowania. Do tego sporo funkcjonalności, które pojawiły się już w tym tekście, takich jak Google Assistant, szybkie ładowanie, wbudowany mikrofon do rozmów czy połączenie wielopunktowe. To ostatnie również jest atrakcyjnym smaczkiem dla aktywnych, bo pozwala na łatwe przełączenie się pomiędzy urządzeniami źródłowymi.

10. JBL Tune 510BT

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 510BT

Czas pracy [h]

40

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

NIE

Jack

NIE

Link do sklepu

JBL Tune 510BT w ofercie Media Expert

JBL Tune 510BT to budżetowa propozycja dla tych, którzy poszukują słuchawek na Bluetooth od JBL. Nie imponują nowoczesnymi rozwiązaniami, nie oferują również aktywnej redukcji szumów, mają jednak kilka plusów, na które warto zwrócić uwagę. Jak wspomniałem, są to budżetowe słuchawki od JBL i znajdziesz je w kwocie poniżej 200 złotych, nic więc dziwnego, że wszelakie funkcje nie wylewają się z tego modelu.

Poza tym mają wbudowany mikrofon do rozmów, które odbierzesz bez potrzeby sięgania po telefon. Obsługę ułatwia też dostępność Google Now oraz Siri. Z najciekawszych funkcji, które łączą ten budżetowy model z bardziej zaawansowanymi słuchawkami, to autorska technologia JBL Pure Bass oraz połączenie wielopunktowe. Pure Bass to technologia, która pojawia się w wielu urządzeniach JBL, nie tylko słuchawkach, i polega na cyfrowym wzmacnianiu niskich tonów. Odbierzesz dzięki temu pełniejszy i głębszy bas.

11. JBL Tune 560BT

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 560BT

Czas pracy [h]

16

Czas ładowania [h]

2

aptX

NIE

ANC

NIE

Jack

NIE

Link do sklepu

 JBL Tune 560BT w ofercie Media Expert

Na ostatnim miejscu również budżetowy i najbardziej kompaktowy model z całego zestawienia: JBL Tune 560BT. Może pochwalić się najniższą wagą na poziomie 115 gramów. Nie oferuje najwytrzymalszej baterii, 16 godzin to jednak cały czas przyzwoicie w tej klasie cenowej, czyli poniżej 200 złotych. Tak jak inne JBL oferuje szybkie ładowanie, dzięki czemu w 5 minut zapewnisz sobie kolejną godzinę słuchania, to dobre rozwiązanie dla wiecznie zabieganych i zapominalskich.

Ten model tak jak poprzednik również nie został całkowicie pozbawionych atrakcyjnych funkcji dodatkowych, które wpłyną na jego funkcjonalność. Mam tutaj na myśli przede wszystkim możliwość sterowania głosem i technologię Pure Bass, dzięki której nadrobią w brzmieniu niskich tonów.

Dlaczego warto kupić nauszne słuchawki bezprzewodowe JBL?

Firma JBL jest znana z szeroko pojętego sprzętu audio. Oprócz słuchawek nausznych na Bluetooth oferuje także TWS-y, głośniki bezprzewodowe czy głośniki do komputera. Pomimo szerokiej oferty producent skupia się przede wszystkim na sprzęcie audio, co sprawia, że się w nim wyspecjalizował. Choć oczywiście znajdziesz dobre modele innych producentów, które konkurują na rynku, na przykład słuchawki bezprzewodowe Sony, możesz mieć pewność, że JBL-e to bezpieczna gwarancja jakości.

Jakość wykonania to coś, co zdecydowanie przemawia za modelami JBL. Wykorzystane przy produkcji materiały sztuczne dają wrażenie solidności i trwałości. Do tego poszczególne parametry spotykają się z wymaganiami danej półki cenowej, podobnie jest z jakością dźwięku. Minusem na pewno jest to, że JBL nie korzysta z kodeka aptX, który zwiększa przepustowość sygnału. To sprawia, że nie będą to perfekcyjne słuchawki do słuchania muzyki, jednak nie dyskredytuje ich to totalnie, bo sprzęt JBL celuje w trochę inne elementy.

Słuchawki bezprzewodowe JBL to uniwersalność i funkcjonalność. Wiele autorskich technologii, obecność asystenta Google i Alexy oraz dedykowane aplikacje - wszystko składa się na łatwe w obsłudze i komfortowe doznanie. Do tego dodaj jeszcze stosunkowo wytrzymałe baterie I łatwość obsługi, tym właśnie przekonują do siebie modele tej firmy. Nie jest to sprzęt bez wad, wspomniałem o braku aptX nawet w topowych modelach i nauszniaki na Bluetooth JBL nie należą do najtańszych. Nie zmienia to faktu, że w wielu sytuacjach będą solidnym i bezpiecznym wyborem.

Podsumowanie

Wybór pośród bezprzewodowych nauszniaków JBL jest tak ogromny, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Od niewielkich modeli, które przeznaczone są dla dzieci, przez nieduże słuchawki, które idealnie nadadzą się na siłownię, po duże wokółuszne i komfortowe słuchawki do domowego relaksu.

Nie jest to sprzęt bez wad, choć ze wzrostem ceny jest ich adekwatnie coraz mniej. JBL stosuje dużo autorskich rozwiązań i charakteryzuje się solidnym wykonaniem, dzięki czemu możesz ze spokojem postawić na słuchawki bezprzewodowe tego producenta. Są one na tyle solidne, że również my doceniamy je w rankingu słuchawek bezprzewodowych.

blog comments powered by Disqus
Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL | TOP 11 |