PODPOWIEDZI:

Słuchawki Bluetooth z ANC do 300 złotych | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Creative Outlier ProCreative Outlier Pro299 zł
2Huawei FreeBuds 4iHuawei FreeBuds 4i249 zł
3Creative Outlier Air V3Creative Outlier Air V3189 zł
4Redmi Buds 3 ProRedmi Buds 3 Pro289 zł
5QCY HT03QCY HT03159 zł
Słuchawki Bluetooth z ANC do 300 złotych | Ranking TOP 5

Technologia aktywnej redukcji szumów debiutowała w topowych modelach słuchawek, które do tanich nie należały. Na szczęście od czasu wprowadzenia tej technologii minęło trochę czasu. Obecnie dobre TWS-y z ANC kupicie poniżej 300 zł! W tym zestawieniu przedstawię najciekawsze propozycje w tej kategorii.

Polecane słuchawki z ANC - Opinie

1. Creative Outlier Pro

Słuchawki Creative Outlier Pro
Bluetooth5.2
Czas pracy słuchawekdo 15 h (10 z ANC)
Czas pracy z etui ładującymdo 60 h (40 z ANC)
WodoszczelnośćIPX5
CenaCreative Outlier Pro w sklepie

Najbardziej kompletnym modelem w założonym przedziale cenowym jest Creative Outlier Pro. Dokanałówki oferują aktywną redukcję szumów oraz tryb Ambient, który przepuszcza dźwięki z otoczenia do uszu słuchacza. Producent oferuje także dedykowaną aplikację, z poziomu której dopasować można tryby oraz sterowanie słuchawkami do własnych potrzeb.

Creative Outlier w wersji Pro zachwycają długością grania. Producent informuje, że z włączonym ANC dokanałówki rozładują się po 10 godzinach. Wyłączenie aktywnej redukcji szumów wydłuży czas pracy do nawet 15 godzin. Etui naładuje słuchawki do czterech razy. Przydatną funkcją jest też ładowanie bezprzewodowe.

Dokanałówki nie należą do najmniejszych, ale za sprawą ergonomicznego wyprofilowania ich używanie jest wygodne. Ponadto wewnątrz słuchawek zmieściły się 10-milimetrowe przetworniki powlekane grafenem. Outlier Pro oferują pełne i czyste brzmienie. Model ten nadaje się do użytku zewnętrznego czy do sportów. IPX5 oznacza, że słuchawki są odporne na zachlapania.

2. Huawei FreeBuds 4i

Słuchawki Huawei FreeBuds 4i
Bluetooth5.2
Czas pracy słuchawekdo 10 h (7,5 z ANC)
Czas pracy z etui ładującymdo 32 h
Wodoszczelnośćbrak
CenaHuawei FreeBuds 4i oferta w sklepie

Ten przystępny cenowo model dokanałówek Huawei cieszy się dużą popularnością i uznaniem użytkowników oraz recenzentów. Słuchawki są modelem lifestylowym, producent podkreśla to, oferując model 4i w trzech wariantach kolorystycznych.

FreeBudsy 4i oferują aktywną redukcję szumów i współpracują z dedykowaną aplikacją. Dokanałówki zagrają do 10 godzin na jednym ładowaniu i do 7,5 godziny z włączonym ANC. Producent wyposażył ten model w szybkie ładowanie, 10 minut ładowania powinno wystarczyć nawet na 4 godziny grania. 

Za dźwięk odpowiadają 10 mm przetworniki, a efekt ich pracy jest dobrze oceniany w opiniach i testach. Decydując się na te słuchawki, należy pamiętać, że producent nie informuje o normie wodoszczelności. Ten brak dyskwalifikuje FreeBudsy jako dokanałówki do sportu.

3. Creative Outlier Air V3

Słuchawki Creative Outlier Air V3
Bluetooth5.2
Czas pracy słuchawekdo 10 h
Czas pracy z etui ładującymdo 40 h
WodoszczelnośćIPX5
CenaCreative Outlier Air V3 oferta w sklepie

Drugą propozycję Creative kupicie za mniej niż 200 złotych. Model Outlier Air V3 to trzecia odsłona popularnych słuchawek w pełni bezprzewodowych tego producenta. Niecodzienne etui w sposób bezbłędny chroni dokanałówki i mieści pojemne ogniwo.

Słuchawki zagrają do 10 godzin, a razem z etui prądu zabraknie dopiero po 40 godzinach. Dodatkową zaletą jest funkcja ładowania bezprzewodowego, dzięki której słuchawki podładować można między innymi telefonem z obsługą ładowania zwrotnego.

Słuchawki grają świetnie. Oferują czysty i dynamiczny dźwięk który sprawdzi się w praktycznie każdym gatunku muzycznym. Pozytywnie ocenię też głośność maksymalną. Tryb ANC i ambient włączyć można z poziomu aplikacji lub słuchawek, a w apce dostosować można te funkcje do własnych potrzeb. Outlier V3 świetnie nadają się do sportu, IPX5 chroni przed zachlapaniami i wilgocią jeszcze skuteczniej.

4. Redmi Buds 3 Pro

Słuchawki Redmi Buds 3 Pro
Bluetooth5.2
Czas pracy słuchawekdo 6 h
Czas pracy z etui ładującymdo 28 h
WodoszczelnośćIPX4
CenaRedmi Buds 3 Pro oferta w sklepie

Model Buds 3 Pro od Redmi wyróżnia się funkcją występującą głównie w droższych TWS-ach. Słuchawki umożliwiają inteligentne połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie. Słuchając muzyki z komputera, sprawnie odebrać można połączenie na smartfonie.

Użytkownicy i recenzenci chwalą ten model, wyszczególniając jakość grania i skuteczną redukcję szumów. Czas działania nie wyróżnia się wśród konkurencji, natomiast redmi obsługują szybkie ładowanie. Według producenta 10 minut ładowania ma starczyć nawet na 3 godziny działania, więc jest to dobra opcja dla zapominalskich.

Buds 3 Pro oferują szczelność na poziomie IPX4. Nie są aż tak odporne na wodę jak wyżej polecane modele Creative, natomiast z powodzeniem można zabrać je na np. rower lub siłownię.

5. QCY HT03

Słuchawki QCY HT03
Bluetooth5.1
Czas pracy słuchawekdo 6 h (5 z ANC)
Czas pracy z etui ładującymdo 24 h
Wodoszczelnośćbrak
CenaQCY HT03 oferta w sklepie

Największą zaletą propozycji QCY HT03 jest przede wszystkim cena. Słuchawki kupicie za nieco ponad połowę założonego budżetu. Moje doświadczenia z TWS-ami tego producenta są pozytywne, natomiast niektórzy użytkownicy narzekają na awaryjność. Mimo to uważam, że dzięki atrakcyjnej cenie można podjąć to ryzyko.

Pod względem specyfikacji i funkcji jest to bardzo przyzwoity model. Słuchawki poza ANC oferują też tryb transparentny, który aktywnie przepuszcza dźwięki z zewnątrz i może okazać się przydatny przy krótkich interakcjach społecznych.

Słuchawki zagrają do 6 godzin, do 5 z włączonym ANC. Etui naładuje je około 3 razy. Użytkownicy chwalą jakość grania i dopasowanie słuchawek do ucha. W konstrukcji niestety zabrakło wodoszczelności.

Zobacz ranking najlepszych słuchawek z aktywną redukcją szumów

tws-y do 300 zł - przydatne cechy i funkcje

Kierując się wyborem słuchawek ze skutecznym aktywnym tłumieniem hałasu, ANC jest istotne, ale należy pamiętać też o innych kluczowych cechach słuchawek w pełni bezprzewodowych:

  • Czas grania - słuchawki typu TWS grające poniżej 3 czy 4 godzin to już przeszłość. 5 do 6 godzin to obecnie standard, jednak niektórzy od słuchawek oczekują więcej. Niektóre modele, np. Creative, zagrają 10 czy nawet 15 godzin!
  • Wodoszczelność - każde słuchawki w pełni bezprzewodowe, nawet te bez certyfikatów są w pewnym stopniu szczelne i śladowe ilości cieczy nie powinny uszkodzić słuchawek. Jeśli jednak planujesz używać TWS-ów na zewnątrz czy podczas uprawiania sportów, warto wybrać model z certyfikacją szczelności minimum IPX4.
  • Aplikacja - dedykowane oprogramowanie zwykle umożliwia dostosowanie trybów pracy ANC czy sterowania do własnych potrzeb. Między innymi aplikacja Creative daje dostęp do obydwu funkcji.

Materiał reklamowy dla Creative.

blog comments powered by Disqus
Słuchawki Bluetooth z ANC do 300 złotych | Ranking TOP 5