PODPOWIEDZI:

Kasa fiskalna | Ranking TOP 8

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Novitus Next OnlineNovitus Next Online2888 zł
2Posnet VeroPosnet Vero2450 zł
3Posnet Neo OnlinePosnet Neo Online2449 zł
4Novitus Sento OnlineNovitus Sento Online2058 zł
5Posnet Revo OnlinePosnet Revo Online2099 zł
6Datecs WP-500Datecs WP-5001598 zł
7Elzab K1 Slim Online BT/WiFiElzab K1 Slim Online BT/WiFi1600 zł
8Aclas Kos EAclas Kos E1216 zł
Kasa fiskalna | Ranking TOP 8

Kasa fiskalna to urządzenie, z którego pomocą ewidencjonujesz sprzedaż towarów i usług. Tego typu sprzętu jest sporo na rynku, stąd wybór nie jest tak oczywisty. Poznaj TOP 8 czołowych kas fiskalnych z inteligentnymi funkcjami. Zapraszam!

Prowadząc swoją działalność, należy obrót ze sprzedaży wprowadzić do kasy fiskalnej (dotyczy to obrotów ponad 20000 zł w danym roku podatkowym). Twoim obowiązkiem jest m.in. wykonywanie raportów dobowych i miesięcznych, wydawanie czytelnych paragonów, archiwizacja danych, dbanie o regularne przeglądy techniczne.

Za chwilę poznasz polecane urządzenia fiskalne, które poza wysoką jakością wykonania, cechują się również ciekawym wzornictwem oraz intuicyjną obsługą.

Kasa fiskalna - Opinie

1. Novitus Next Online

kasa fiskalna Novitus Next Online
Baza towarowa (PLU)Brak ograniczeń
Ilość kasjerówDowolna ilość
Wyświetlacz kasjeraTFT, 7-calowy, 800 x 480 pikseli
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiatury20
Szybkość wydrukub/d
Liczba stawek VAT7
CenaNovitus Next Online oferta w Ceneo

Zaawansowana kasa fiskalnaNovitus Next Online dostosuje się do potrzeb operatora. Użytkownik skorzysta zarówno z klawiatury, jak i ekranu dotykowego czułego na dotyk (tablet z systemem Android). Oprogramowanie jest intuicyjne, wykorzystano najnowsze technologie. Możesz dowolnie spersonalizować wygląd okna sprzedażowego pod względem m.in. zakresu funkcji. Stworzysz graficzny nagłówek wydruku. W prowadzeniu biznesu nie ogranicza Cię ilość kasjerów.

Urządzenie fiskalne cechuje się wystawianiem i wysyłaniem na e-maila faktur i korekt, pozwoli dodawać notatki, w prosty sposób raportujesz dane czy stany magazynowe. Kasa wykazuje współpracę z chmurowym systemem NoviCloud. Paragony są wysyłane do CRK, więc nie trzeba ich przechowywać. Moduł pamięci jest chroniony przez aplikację, swobodnie odczytasz dane w każdym momencie z dowolnego miejsca na ziemi. Przeanalizujesz także sprzedaż każdego produktu osobno, całego asortymentu w danym okresie, sprzedaż kasjerów.

Zachwyca brak ograniczeń ilości towarów w bazie, co jest dużym atutem. Zastosujesz 7 stawek VAT do oprogramowania. W nazwie towaru możesz użyć 40 znaków. Kasa fiskalna wyróżnia się japońskim mechanizmem drukującym z obcinaczem papieru. Zapewnia on szybki wydruk i brak konieczności zrywania papieru. Kasa połączy się z PIN Padem Paytel, co daje klientom możliwość transakcji bezgotówkowych, natomiast Ty nie musisz wprowadzać kwoty na terminalu. Cena jest najwyższa, natomiast sporej części funkcji nie znajdziesz w żadnej innej kasie fiskalnej.

2. Posnet Vero

kasa fiskalna POS Posnet Vero
Baza towarowa (PLU)250000
Ilość kasjerówb/d
Wyświetlacz kasjera10,1-calowy, kolorowy, dotykowy, 1280 x 800 pikseli
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiaturyNie dotyczy
Szybkość wydruku30 linii/s
Liczba stawek VAT7
CenaPosnet Vero oferta w Ceneo

Posnet Vero to tak naprawdę system POS z panelem dotykowym (urządzenie All in One). Jego obsługa jest intuicyjna, a budowa kompaktowa, dzięki czemu nie wymaga dużej przestrzeni. Ekran jest wielkości 10,1-cali i ma rozdzielczość 1280 x 800. Co ciekawe, wyświetla aż 16 mln kolorów. Sprzęt posiada zainstalowaną aplikację sprzedażową, dzięki czemu jest gotowe niemal od razu do pracy. Działa w oparciu o system operacyjny Android 11. Oprogramowanie precyzyjnie zweryfikowano, aby korzystanie było bezpieczne.

Urządzenie fiskalne posiada bazę na 250000 towarów. System POS umożliwia obsługę e-paragonów, przy czym klient wtedy musi zrezygnować z fizycznego paragonu. Interfejsy WiFi, Bluetooth w wersji 5.1, Ethernet i port USB umożliwiają podłączenie wielu urządzeń, takich jak na przykład szuflada fiskalna o napięciu 6V, 12V, 18V, 24V czy terminal, jak również proste połączenie z lokalną siecią internetową. Nie zabrakło komunikacji z Centralnym Rejestrem Kas. Łatwą obsługę gwarantuje również system szybkiej wymiany papieru.

3. Posnet Neo Online

kasa rejestrująca Posnet Neo Online
Baza towarowa (PLU)30000 (opcja rozszerzenia do 60000)
Ilość kasjerów35
Wyświetlacz kasjeraGraficzny, 192 x 64 pikseli
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiatury56
Szybkość wydruku20 linii/s
Liczba stawek VAT7
CenaPosnet Neo Online oferta w Ceneo

Kasa fiskalnaPosnet Neo Online znajdzie zastosowanie w średnich i dużych placówkach handlowych, jak sklep osiedlowy, minimarket, piekarnia, lokal gastronomiczny. Bez trudu połączysz ją z CRK. Możesz zintegrować ją z szalką ważącą (tarowanie i zerowanie wagi wywoływane z klawiatury kasy, dane bezpośrednio na wyświetlaczach), podłączyć do niej terminal kart płatniczych (kasjer nie będzie musiał wprowadzać na nim kwoty do zapłaty). Automatycznie, zaraz po podłączeniu, obsługuje skaner kodów kreskowych, posłuży do wideomonitorowania placówki.

Zaawansowana kasa fiskalna daje opcję umieszczenia czarno-białej grafiki na paragonach, na przykład z promocją okolicznościową. Kasa fiskalna Posnet wydrukuje NIP nabywcy na paragonie. Masz do czynienia również z wydrukami niefiskalnymi, które posłużą jako potwierdzenie przyjęcia bądź wydania ubrań w pralni. Zaprogramujesz dowolną walutę ewidencyjną. Dostaniesz przypomnienie o niewykonanym raporcie dobowym. Z ważniejszych funkcji wymienia się także statystyki roczne grup towarowych (oddzielnie za rok bieżący i poprzedni).

4. Novitus Sento Online

urządzenie fiskalne Novitus Sento Online
Baza towarowa (PLU)50000
Ilość kasjerów32
Wyświetlacz kasjeraGraficzny, LCD, podświetlany, 132 x 32 pikseli
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiatury33
Szybkość wydrukub/d
Liczba stawek VAT7
CenaNovitus Sento Online oferta w Ceneo

Kasa rejestrującaNovitus Sento Online zyskała sporą popularność w małych lub średnich punktach handlowo-usługowych. Chwalona za dużą bazę towarową, funkcję przyporządkowania do 100 grup towarowych, imponującą ilość kasjerów, a także wiele złącz komunikacyjnych, dzięki którym stworzysz system sprzedaży do swoich potrzeb. Podłączysz dowolną szufladę, wagę, czytnik, terminal, a nawet komputer czy kamerę monitoringu. Za sprawą połączenia obrazu z kamer z wydrukiem z kasy, skontrolujesz pracę kasjerów.

Budowa jest ergonomiczna, a przyciski wygodne, więc nawet wielogodzinna praca będzie komfortowa. Kasa fiskalna Novitus wyróżnia się precyzyjnym nazewnictwem towarów, bezpieczeństwem danych (zasługa modułu TPM i dwustronnej autentykacji) oraz przekazywaniem danych do CRK. Na paragonie może widnieć 100 pozycji. Do wyboru 7 stawek PTU i 10 form płatności. Istnieje opcja zaprogramowania klawiszy szybkiej sprzedaży, rozliczenia opakowań zwrotnych i kaucji, jak również umieszczenia nagłówka graficznego na paragonie.

Kasa pomoże w kontroli stanów magazynowych, pełni rolę sprawdzarki cen, posiada opcję wykonania przeceny towarów. Skorzystasz z NoviCloud, czyli usługi chmurowej. To oznacza, że z każdego miejsca monitorujesz i zarządzasz biznesem. Do kasy możesz podłączyć pendrive, aby przechować kopię bazy towarowej. Kasa łączy się z PIN Padem w celu transakcji bezgotówkowych. Zaprogramowane funkcje czasowe umożliwiają obsługę wypożyczalni oraz parkingów. Raporty akcyzowe to z kolei ułatwienie, jeżeli prowadzisz sklep monopolowy.

5. Posnet Revo Online

kasa fiskalna Posnet Revo Online
Baza towarowa (PLU)10000 (opcja rozszerzenia do 15000)
Ilość kasjerów16
Wyświetlacz kasjeraGraficzny, podświetlany, 240 x 64 pikseli
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiatury34
Szybkość wydruku47 linii/s
Liczba stawek VAT7
CenaPosnet Revo Online oferta w Ceneo

Kasa fiskalnaPosnet Revo Online bez trudu sprawdzi się w sklepie spożywczym, zwłaszcza że podłączysz do niej szufladę fiskalną, terminal kart płatniczych (PKO S.A., PeP, SIX Payment, First Data), czytnik kodów kreskowych czy wagę elektroniczną DS1 (funkcja kaso-wagi). Owa waga wskazuje dane bezpośrednio na ekranach kasy, a ponadto występuje w takim samym kolorze, jak obudowa urządzenia fiskalnego. W trakcie płatności kartą, kasjer może liczyć na automatycznie przesłaną informację o kwocie do zapłaty, nie trzeba ręcznie wprowadzać tego na terminalu. To oszczędność czasu i zminimalizowanie ryzyka pomyłki.

Producent pomyślał o takim mechanizmie drukującym, aby nie dostawały się do niego żadne zanieczyszczenia. Graficzne wyświetlacze prezentują się bardzo estetycznie na stanowisku kasjerskim, a dodatkowo widoczna jest duża czcionka, co ułatwi odczyt danych przez klienta. Klawiatura kasy fiskalnej jest podświetlana, co zapewnia komfortowe użytkowanie nawet w słabo oświetlonym miejscu. Opcjonalnie dokupisz silikonową klawiaturę, której nie straszne zachlapania czy zabrudzenia. Klawiszy jest 34, z czego 14 to przyciski programowalne.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na paragonie widniała Twoja czarno-biała grafika, czyli na przykład logo sklepu. W tym celu wystarczy użyć programu Posnet Grafik. Kasa rejestrująca komunikuje się z CRK (Centralny Rejestr Kas) i zgodnie z wymaganiami wysyła raporty dobowe, paragony fiskalne i inne dane dotyczące na przykład przeglądów okresowych. Przed zatwierdzeniem i drukowaniem paragonu, kasjer widzi każdą pozycję na wyświetlaczu, może zatem dokonać ewentualnej zmiany, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Ważnym rozwiązaniem jest indywidualny tryb sprzedaży dla każdego kasjera, a także przypomnienia o raporcie dobowym i okresowym, o przeglądzie technicznym itd.

6. Datecs WP-500

kasa fiskalna Datecs WP-500
Baza towarowa (PLU)24000
Ilość kasjerów30
Wyświetlacz kasjeraGraficzny, LCD, podświetlany
Maksymalna długość nazwy towaru42 znaki
Liczba klawiszy klawiatury48
Szybkość wydruku14 linii/s
Liczba stawek VAT7
CenaDatecs WP-500 oferta w Ceneo

Elektroniczna kasa rejestrującaDatecs WP-500 jest polecana do małego lub średniego sklepu, lodziarni, pralni, smażalni, siłowni. Zyskasz możliwość zaprogramowania klawiszy funkcyjnych, masz dostęp do kilku form płatności (bon, czek, kupon, przelew, karta), w bazie umieścisz 24000 towarów, a na paragonie może się znaleźć logo graficzne.

Współpracuje z CRK i terminalem płatniczym. Wymiana papieru typu „Wrzuć i pracuj” pozwoli zaoszczędzić czas i ułatwi pracę początkującego kasjera. Przystępna cenowo kasa fiskalna została wyposażona w podświetlany wyświetlacz operatora, który ma 7 linii, aby swobodnie przeglądać zawartość paragonu i inne informacje, typu data i godzina. Pojemność pamięci fiskalnej wynosi 1830 raportów.

7. Elzab K1 Slim Online BT/WiFi

przenośna kasa fiskalna Elzab K1 Slim Online BT/WiFi
Baza towarowa (PLU)5000
Ilość kasjerów10
Wyświetlacz kasjeraTFT, 5-calowy, 854 x 480 pikseli
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiatury50 (zależna od kontekstu)
Szybkość wydrukub/d
Liczba stawek VAT7
CenaElzab K1 Slim Online BT/WiFi oferta w Ceneo

Mobilna kasa fiskalnaElzab K1 Slim Online BT/WiFi charakteryzuje się dotykową klawiaturą, maksymalną ilością kasjerów 10, a także bazą na 5000 towarów. Prezentuje się nowocześnie, a ze względu na smukłą budowę możesz ją wszędzie ze sobą zabrać. Kieszonkowa kasa fiskalna jest poręczna, lekka, oferuje 5-calowy, kolorowy wyświetlacz kasjera, na którym czytelnie zobaczysz dane. Gładka powłoka wyświetlacza jest bardzo prosta i szybka w czyszczeniu.

Na wyświetlaczu klienta widać 2 wiersze po 16 znaków. Użytkownik znajdzie wydajny akumulator. W momencie rozładowania, podładujesz ją za pomocą ładowarki lub banku energii (służy do tego złącze USB). Obudowa jest tak skonstruowana, żeby chronić mechanizm drukujący. Potrafi współpracować z terminalem płatniczym, jak również komunikować się bezprzewodowo z CRK. Mała kasa rejestrująca sprawdzi się w wielu branżach, między innymi w gabinetach lekarskich, kancelariach prawnych, parkach rozrywki, parkingach.

8. Aclas Kos E

mobilna kasa fiskalna Aclas Kos E
Baza towarowa (PLU)3000
Ilość kasjerów8
Wyświetlacz kasjera2-wierszowy, podświetlany
Maksymalna długość nazwy towaru40 znaków
Liczba klawiszy klawiatury30
Szybkość wydruku44 linii/s
Liczba stawek VAT9
CenaAclas Kos E oferta w Ceneo

Na ostatnim miejscu znalazła się budżetowa kasa fiskalnaAclas Kos E to ekonomiczne urządzenie potrafiące pracować w mobilnych warunkach. Posiada wytrzymałą obudowę, lekką konstrukcję, niewielkie gabaryty. Plusem jest wydajny akumulator gwarantujący dłuższy czas pracy oraz rozbudowane raportowanie (m.in. sprzedaży godzinowej dnia poprzedniego lub obecnego). W sprzedaży mobilnej (np. na parkingu, na targu) pomocny okaże się odpinany pasek na szyję.

Przenośna kasa fiskalna została wyposażone w praktyczne klawisze skrótów. Bez trudu podłączysz do niej terminal płatniczy, czytników kodów kreskowych Aclas, wagę Aclas czy szufladę kasową Aclas. Posłuży również w niewielkim sklepie bądź w punkcie gastronomicznym. Możliwa obsługa opakowań zwrotnych, wystawianie paragonów fiskalnych z NIP nabywcy oraz automatyczne rabaty procentowe bądź kwotowe.

Nie zapomniano o zabezpieczeniu szczeliny wyjścia papieru. Kasa przypomni o konieczności wykonania raportu dobowego, jak również o obowiązkowym przeglądzie okresowym. Wybór towaru odbywa się za pomocą numeru PLU, kodu PLU, kodu kreskowego, nazwy, zaprogramowanego klawisza, z listy PLU. Do wyboru dwa warianty kolorystyczne kasy: czarno-biały lub czarny. To najtańsza kasa fiskalna z listy.

Gdzie najlepiej sprawdzi się kasa fiskalna?

W rankingu kas fiskalnych znalazły się urządzenia o różnych budowach, często są to niezwykle mobilne produkty. Oto miejsca, w których urządzenia fiskalne najczęściej znajdą zastosowanie:

  • Gastronomia - niezależnie od tego, czy masz do czynienia z restauracją, kawiarnią czy małym punktem gastronomicznym działającym sezonowo (budka z kebabem, z goframi), kasa fiskalna będzie nieodzownym pomocnikiem.
  • Handel - punkt handlowy (sklep z ubraniami, market, stacje paliw, sklep mięsny, cukiernia, piekarnia) oraz inne, większe jednostki handlowe muszą udokumentować każdą sprzedaż w postaci wydruku.
  • Parking - mobilna kasa fiskalna sprawdzi się nawet w obsłudze parkingowej.
  • Usługi przewozu (transport pasażerski) - na pewno niejednokrotnie jechałeś taksówką bądź busem i widziałeś, że kierowca wydaje paragony z kasy fiskalnej.
  • Małe firmy - każdy przedsiębiorca, prowadzący nawet niewielką firmę, doceni współpracę z urządzeniem fiskalnym, gdyż ma do czynienia z elektronicznym systemem sprzedaży, może w wygodny sposób skontrolować obrót.
  • Różne podmioty - kasy fiskalne są przeznaczone także do salonów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, butików, kiosków, klinik weterynaryjnych, punktów dostarczających jedzenie, myjni samochodowych, w zakładach napraw pojazdów. Znajdą zastosowanie w zakresie usług zakwaterowania (hotelarstwo), usług medycznych.

Dodam jeszcze, że dobra kasa fiskalna bez trudu współpracuje z szufladą fiskalną, czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, elektroniczną wagą, co jest szalenie istotne, zwłaszcza jak prowadzisz stacjonarną działalność.

Na rynku istnieją również kasy fiskalne POS, które składają się z komputera, klawiatury, drukarki i monitora bądź występują jako urządzenia All in One. Taki sprzęt w znacznej mierze wspiera działalność, głównie szeroko pojętą gastronomię.

Rodzaj kasy fiskalnej należy wybrać w zależności od potrzeb swojej firmy, bowiem niektóre usługi nie są rozległe i nie potrzebują kasy z najobszerniejszą bazą towarów. Po wyborze konieczne jest przeprowadzenie fiskalizacji przez serwisanta i uzyskanie numeru ewidencyjnego.

Podsumowanie

Jeżeli prowadzisz sprzedaż towarów i usług i osiągasz obrót powyżej 20000 zł, to masz obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Powyżej poznałeś godne uwagi sprzęty, z którymi ewidencjonowanie nie sprawi trudności. Pamiętaj o właściwym doborze rolek (rozmiar i typ).

Liczba pozycji, którą można zapisać to maksymalnie 25000 (baza towarowa), choć jeden model daje nieograniczoną ilość. Ważna jest szybkość druku, dodatkowe funkcje, czytelny wyświetlacz operatora i klienta, dostępna długość dla nazw towarów (zazwyczaj 40 znaków), ilość kasjerów. Te elementy sprawią, że kasa fiskalna doskonale spełni swoją rolę w codziennej pracy.

Pamiętaj o wyborze najbardziej cenionych producentów, takich jak znalazły się w dzisiejszej klasyfikacji, czyli firmy Posnet, Novitus, Datecs, Aclas, a także Elzab.

blog comments powered by Disqus
Kasa fiskalna | Ranking TOP 8