PODPOWIEDZI:

Dyktafon cyfrowy | Ranking TOP 6

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Philips DVT6110Philips DVT6110629 zł
2Sony ICD-UX570Sony ICD-UX570519 zł
3Olympus WS-852Olympus WS-852399 zł
4Sony ICD-PX470Sony ICD-PX470389 zł
5Kodak VRC450Kodak VRC450329 zł
6Kodak VRC350Kodak VRC350279 zł
Dyktafon cyfrowy | Ranking TOP 6

Dyktafony cyfrowe to niewielkie urządzenia do nagrywania dźwięku. Za sprawą swojej mobilności, zabierzesz je ze sobą niemal wszędzie. Jeżeli chcesz nagrać różne przemówienia, zapamiętać wiele informacji, ale masz słabą pamięć, a nawet nauczyć się języka obcego (odsłuchujesz zachowany materiał), to zainwestuj w dobry dyktafon.

Dyktafony cyfrowe umożliwiają przetwarzanie dźwięku bez większych zakłóceń. Za chwilę poznasz TOP 6 dyktafonów, które mogą się pochwalić imponującą funkcjonalnością i prędko nie przejdą do lamusa, jak ma to miejsce w przypadku dyktafonów analogowych.

Każdy model wraz z obszerniejszym opisem i specyfikacją znajdziesz również w porównywarce dyktafonów.

Dyktafon cyfrowy - Opinie

1. Philips DVT6110

zaawansowany dyktafon cyfrowy Philips DVT6110
Rodzaj mikrofonuStereofoniczny
ZasilanieAkumulatorowe
Wbudowana pamięć8 GB
Format zapisuMP3, PCM (WAV)
Nośnik zapisuKarta pamięci microSD, wewnętrzna pamięć
Wejście mikrofonoweTak
Aktywacja głosemTak
Maksymalny czas pracy36 h
Maksymalny czas nagrania2147 h
Liczba nagrań w folderzeb/d
CenaPhilips DVT6110 oferta w Ceneo

Przenośny dyktafon cyfrowyPhilips DVT6110 już na pierwszy rzut oka wyróżnia się 2-calowym kolorowym wyświetlaczem o rozdzielczości 240 x 320 pikseli do przejrzystego przeglądania informacji nawet w słabych warunkach oświetleniowych (posiada podświetlenie). Bardzo mocną stroną tego modelu jest czas nagrywania, a mianowicie aż 2147 h, a także redukcja szumów i filtr szumu wiatru. Cechuje się wewnętrzną pamięcią aż 8 GB, dobrej jakości wbudowanymi mikrofonami stereofonicznym do nagrywania nawet z większej odległości, a także menu w języku polskim. Z łatwością ustawisz datę i godzinę.

Dyktafon z aktywacją głosową nagrywa dźwięk w chwili przekroczenia bariery słyszalności, nie trzeba używać rąk, nagrywanie się zatrzyma, gdy przestaniesz mówić. Różne zakładki i filtry to doskonały sposób na błyskawiczne znalezienie konkretnego nagrania. Nowoczesny dyktafon o zasilaniu akumulatorowym gwarantuje do 36 h działania po pełnym ładowaniu trwającym 3 h. Podczas zapisu korzysta z popularnego formatu MP3. Stereofoniczny dyktafon cyfrowy Philips szybko łączy się z komputerem w trybie Plug&Play; (możesz odtwarzać pliki w systemach Windows oraz Mac OS).

Bezpłatna aplikacja Philips VoiceTracer pozwoli na zdalne sterowanie dyktafonem, kontrolę nad nagrywaniem i udostępnianiem. Z praktycznych funkcji wymienia się również blokadę przycisków, lampkę sygnalizującą nagrywanie, automatyczne wyłączanie w przypadku braku aktywności, gniazdo na kartę pamięci microSD do 32 GB oraz regulację prędkości odtwarzania. Skorzystasz z funkcji opóźnienia czasowego, czyli nagrywanie rozpocznie się automatycznie w ustalonym dniu i godzinie. Producent zastosował wejście mikrofonowe i wejście słuchawkowe.

2. Sony ICD-UX570

cyfrowy dyktafon Sony ICD-UX570
Rodzaj mikrofonuStereofoniczny
ZasilanieAkumulatorowe
Wbudowana pamięć4 GB
Format zapisuMP3, PCM (WAV)
Nośnik zapisuKarta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, wewnętrzna pamięć
Wejście mikrofonoweTak
Aktywacja głosemTak
Maksymalny czas pracyb/d
Maksymalny czas nagrania159 h
Liczba nagrań w folderze199
CenaSony ICD-UX570 oferta w Ceneo

Dyktafon mobilnySony ICD-UX570 charakteryzuje się dużym wyświetlaczem z podświetleniem, czystymi nagraniami bez zakłóceń (redukcja szumu, dzięki automatycznemu nagrywaniu głosu i muzyki), a także czułym mikrofonem S-microphone do wyraźnego nagrywania nawet cichszych źródeł dźwięku. Akumulatorowy dyktafon cyfrowy Sony został wyposażony w funkcję Time Jump, która z łatwością pomoże odnaleźć dany fragment poprzez przeskakiwanie co 10% czasu nagrania.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby cofać nagranie o 3 sekundy lub przewijać do przodu o 10 sekund i to za pomocą zaledwie jednego przycisku. Opcja normalizacji odtwarzania gwarantuje wyraźną słyszalność. Intuicyjna obsługa zapewni łatwe zarządzanie nagrywaniem i odtwarzaniem. Dyktafon z mikrofonem stereofonicznym daje niewiarygodnie prosty sposób na przesyłanie plików z komputera i na komputer. Co ciekawe, nie jest wymagany kabel USB, gdyż dyktafon podłączysz bezpośrednio do portu USB.

Pamięć dyktafonu rozszerzysz przy użyciu zgodnych kart pamięci (microSDHC do 32 GB lub microSDXC do 64 GB, a nawet więcej). Warto wspomnieć o cyfrowej regulacji prędkości odtwarzania, prostej zmianie nazwy folderu i opcji kasowania.

3. Olympus WS-852

przenośny dyktafon cyfrowy Olympus WS-852
Rodzaj mikrofonuStereofoniczny
ZasilanieBateryjne
Wbudowana pamięć4 GB
Format zapisuMP3
Nośnik zapisuKarta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, wewnętrzna pamięć
Wejście mikrofonoweTak
Aktywacja głosemTak
Maksymalny czas pracy110 h
Maksymalny czas nagrania1040 h
Liczba nagrań w folderze200
CenaOlympus WS-852 oferta w Ceneo

Dyktafon cyfrowyOlympus WS-852 to kompaktowy notatnik głosowy, który zapewni czyste nagrania, bez szumów. Oferuje system mikrofonów stereo Mic True, dosyć czytelny wyświetlacz z najistotniejszymi parametrami, jak również filtr górnoprzepustowy. W dyktafonie znajdziesz 5 folderów. W każdym zapiszesz maksymalnie 200 plików. Atutem jest funkcja nagrywania aktywowana głosem, która polega na rozpoczęciu nagrywania w chwili wykrycia dźwięku głośniejszego od ustawionego poziomu głośności.

Stereofoniczny dyktafon Olympus zasilany bateryjnie wyposażono w pamięć o pojemności 4 GB, funkcję kasowania i opcję przenoszenia nagrań. Poza własną pamięcią wewnętrzną, obsługuje też standardowe karty (microSD,microSDHC), które należy osobno dokupić. Zadowoli wejście na zewnętrzny mikrofon i wyjście słuchawkowe (odsłuchiwanie nagrania na słuchawkach).

Przydatnym rozwiązaniem jest regulacja prędkości odtwarzania i regulacja czułości mikrofonu, aby wszystko dostosować pod własne potrzeby. Blokada przycisków nie dopuści do zmiany ustawień czy przerwania nagrania. Istnieje możliwość połączenia z komputerem w celu przesyłania danych. W komplecie z dyktafonem otrzymasz także 2 akumulatory AAA, zatem po zakupie, sprzęt jest od razu gotowy do działania.

4. Sony ICD-PX470

kompaktowy dyktafon cyfrowy Sony ICD-PX470
Rodzaj mikrofonuStereofoniczny
ZasilanieBateryjne
Wbudowana pamięć4 GB
Format zapisuMP3, PCM (WAV)
Nośnik zapisuKarta pamięci microSD, wewnętrzna pamięć
Wejście mikrofonoweTak
Aktywacja głosemTak
Maksymalny czas pracy62 h
Maksymalny czas nagrania159 h
Liczba nagrań w folderze199
CenaSony ICD-PX470 oferta w RTV EURO AGD

Mobilny rejestrator dźwiękuSony ICD-PX470 ma do zaoferowania gniazdo mikrofonowe, bezpośrednie połączenie USB w celu szybszego przesyłania plików, jak również opcję rozszerzenia pamięci za sprawą gniazda na kartę microSD (przykładowo 32 GB odpowiada ponad 536 h czasu nagrywania). Stereofoniczny dyktafon cyfrowy z dużym wyświetlaczem posiada nagrania oznaczone datą, zatem szukanie właściwego pliku z konkretnego dnia, nie sprawi kłopotu.

Rolą filtra górnoprzepustowego jest eliminacja niepożądanych dźwięków (szumów w tle o niskiej częstotliwości). Nie będziesz słyszał ruchu ulicznego czy wiatru, a jedynie głos. Dyktafon zasilany bateryjnie charakteryzuje się łatwym przewijaniem nagrania do przodu i do tyłu. Funkcja cyfrowej regulacji prędkości odtwarzania przełoży się na możliwość przesłuchiwania nagrania w spowolnionym tempie, aby jeszcze lepiej zrozumieć rozmówcę.

Masz wybór spośród dwóch popularnych formatów: pliki L-PCM zarejestrują więcej szczegółów, lecz zajmują więcej miejsca (przydatne do nagrywania muzyki), z kolei pliki w formacie MP3 są skompresowane i najlepiej sprawdzą się przy nagrywaniu dłuższych wykładów. Podczas nagrań technologia Clear Voice oczyszcza sygnał dla większej poprawy czystości dźwięku. Dyktafon Sony odtwarza także pliki MP3 i PCM, zatem służy za odtwarzacz muzyki. Użytkownik ma do czynienia z 4 scenami do wyboru (muzyka, spotkanie, wywiad, dyktowanie), aby jak najlepiej zoptymalizować ustawienia dźwięku. Sterowanie za pomocą wygodnych i przejrzyście opisanych przycisków.

5. Kodak VRC450

stereofoniczny dyktafon cyfrowy Kodak VRC450
Rodzaj mikrofonuStereofoniczny
ZasilanieAkumulatorowe
Wbudowana pamięć8 GB
Format zapisuMP3, PCM (WAV)
Nośnik zapisuKarta pamięci microSD, wewnętrzna pamięć
Wejście mikrofonoweTak
Aktywacja głosemTak
Maksymalny czas pracy22 h
Maksymalny czas nagrania581 h
Liczba nagrań w folderzeb/d
CenaKodak VRC450 oferta w RTV EURO AGD

Rejestrator notatek głosowychKodak VRC450 o zasilaniu akumulatorowym może się pochwalić dosyć przystępną ceną, wskaźnikiem LED nagrywania, blokadą przycisków, eliminacją szumów oraz aktywacją głosem (robienie notatek bez użycia rąk). Pamięć o pojemności 8 GB pozwoli na zapisanie wielu nagrań z wywiadów, wykładów czy spotkań. Ponadto, gniazdo kart microSD umożliwia rozszerzenie jej, aby mieć pewność, że prędko nie zabraknie miejsca na nagrania.

Cyfrowy dyktafon Kodak wspiera liniowe nagrywanie PCM, więc nagrywane pliki są wysokiej jakości. Nagrania mogą być też rejestrowane w formacie dźwiękowym MP3, który jest niezwykle popularny. Wystarczy naładować urządzenie, aby zawsze pozostawało do Twojej dyspozycji. Sprzęt bez problemu połączy się z komputerem, jak również podepniesz do niego słuchawki czy zewnętrzny mikrofon.

6. Kodak VRC350

monofoniczny dyktafon cyfrowy Kodak VRC350
Rodzaj mikrofonuMonofoniczny
ZasilanieAkumulatorowe
Wbudowana pamięć8 GB
Format zapisuMP3, PCM (WAV)
Nośnik zapisuWewnętrzna pamięć
Wejście mikrofonoweTak
Aktywacja głosemTak
Maksymalny czas pracy34 h
Maksymalny czas nagrania581 h
Liczba nagrań w folderze100
CenaKodak VRC350 oferta w Media Expert

Zestawienie zamyka monofoniczny dyktafon cyfrowyKodak VRC350, który jest najtańszy w klasyfikacji. Przyda się do natychmiastowych nagrań w formatach MP3 i WAV. Ma na tyle kompaktową budowę, aby zmieścić go w niemal każdej kieszeni. Urządzenie do nagrywania dźwięku cechuje się wejściem mikrofonowym, co daje dodatkowe możliwości. Użytkownikowi z pewnością przyda się regulacja prędkości odtwarzania.

Cyfrowy rejestrator głosu ma wbudowaną pamięć 8 GB, co odpowiada 581 godzinom nagrywania. Czas pracy na akumulatorze wynosi 34 godziny. Korzystanie nie sprawi większych trudności, co ułatwi między innymi czytelny wyświetlacz, przycisk natychmiastowego nagrywania, aktywacja głosem i technologia Plug & Play (bezproblemowa łączność z komputerem). Miej na uwadze, że cena jest podyktowana między innymi monofonicznym mikrofonem, mniejszą ilością nagrań w folderze i brakiem możliwości rozszerzenia pamięci za pomocą kart microSD lub microSDHC.

Dla kogo dyktafon cyfrowy?

Może zadajesz sobie pytanie, komu się przyda cyfrowy dyktafon, czy warto w niego inwestować lub czy nie jest już przeżytkiem? Już przybliżam tę kwestię, wymieniając choćby pewną grupę osób nadal korzystających z tego typu sprzętów. Są to:

  • Dziennikarze - to właśnie dziennikarze bardzo często korzystają z dyktafonów.
  • Studenci - niejednokrotnie długie wykłady są nużące lub nie skupiasz się nad słuchaniem prowadzącego, bo ledwo możesz nadążyć z robieniem notatek i piszesz je w nieuporządkowany sposób. Możliwość zarejestrowania wykładu okaże się niezwykle pomocna w dalszej nauce.
  • Detektywi - mobilne dyktafony są niezastąpione podczas szpiegowania.
  • Pracownicy większych firm - przydadzą się podczas szkoleń lub konferencji, bowiem nie umkną ważne informacje.
  • Każda osoba, która chce się nauczyć języka obcego w formie odsłuchiwania, zapamiętywania bądź ma potrzebę nagrania treści, którą ciężko byłoby zapisać w formie tradycyjnej, choćby ze względu na długość.
  • Osoby nagrywające na kanał Youtube - dyktafony przyjdą z pomocą w terenie, jeżeli chcesz cieszyć się dobrą jakością dźwięku w różnych warunkach. Słychać Twój głos, a nie szmery z otoczenia.
  • Osoby przeprowadzające wywiady - obojętne, czy przeprowadzasz wywiad w kawiarni czy w biurze, nagranie będzie wyraźne.
  • Osoby przygotowujące się do ważnego wystąpienia - można nagrać swoje przemówienie i odsłuchać je w celu ewentualnej poprawy własnych błędów, dokładnie usłyszysz, co musisz jeszcze poprawić.
  • Pisarze - w momencie pisania książki, wiele pomysłów przychodzi w nieoczekiwanym momencie, a zapisanie wielu informacji może być kłopotliwe w danej chwili. Wystarczy, że uruchomisz dyktafon i zrobisz notatki w formie głosowej.

Jak widać w wielu sytuacjach można polegać na rejestratorach dźwięku, ich zastosowanie jest szerokie, stąd jeszcze raz zachęcam do odwiedzania działu ranking dyktafonów, gdzie masz wyłożone na tacy polecane modele.

Podsumowanie

Dyktafony cyfrowe to urządzenia, które nagrywają dźwięk w dobrej jakości. Oczywiście w awaryjnych sytuacjach możesz szybko skorzystać z dyktafonu w telefonie, ale stopień zaawansowania nie będzie taki sam. Dyktafon cyfrowy jest w stanie wytrzymać długo bez konieczności ładowania czy wymiany baterii, wykazuje komfort użytkowania i niezwykle prostą obsługę. Nic nie przerwie nagrywania, tak jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku nagrywania na telefonie (wystarczy, że ktoś zadzwoni).

Dyktafony przedstawione w powyższej klasyfikacji pochodzą od takich producentów, jak Olympus, Sony, Philips i Kodak. Wszystkie oferują wejście mikrofonowe i aktywację głosem. Większość z nich (poza jednym modelem) została wyposażona w stereofoniczne mikrofony. Pojemność wbudowanej pamięci wynosi 4 GB lub 8 GB, przy czym istnieje możliwość jej rozszerzenia. Przeważnie są to urządzenia o zasilaniu akumulatorowym, tylko dwa z nich mają zasilanie bateryjne. Formaty zapisu to MP3, PCM (WAV).

blog comments powered by Disqus
Dyktafon cyfrowy | Ranking TOP 6