PODPOWIEDZI:

Nowoczesna krótkofalówka | Ranking TOP 5

Poz.ObrazekNazwaNajlepsza cena
1Nedis WLTK1010BKNedis WLTK1010BK329 zł
2Alecto FR-200Alecto FR-200279 zł
3Nedis WLTK0800BKNedis WLTK0800BK209 zł
4Alecto FR-175Alecto FR-175239 zł
5Gogen Maxipes Fik Maxi ZielonyGogen Maxipes Fik Maxi Zielony176 zł
Nowoczesna krótkofalówka | Ranking TOP 5

Komunikacja za pomocą krótkofalówek jest wyjątkowo prosta. Korzysta z nich spora ilość osób. Jakie modele nowoczesnych krótkofalówek są najpopularniejsze? Oto TOP 5 czołowych modeli, spośród których znajduje się nawet propozycja dla dziecka. Zapraszam!

Nowoczesne krótkofalówki to poręczne urządzenia służące do komunikacji głosowej na niewielką odległość. Aby się szybko skontaktować z drugą osobą, wystarczy zaledwie użyć przycisku nadawania. Nie trzeba wybierać numeru ani odblokowywać ekranu, korzystanie jest bezpłatne, nie jest wymagane pozwolenie, łączność jest stabilna, a cena samego urządzenia zaczyna się już od niskiego pułapu. Z wyglądu przypominają słuchawkę z antenką.

Zalet jest ogrom, dlatego przejrzyj naszą bazę krótkofalówek, która obfituje w obszerniejsze opisy.

Nowoczesna krótkofalówka - Opinie

1. Nedis WLTK1010BK

nowoczesna krótkofalówka Nedis WLTK1010BK
Liczba kanałów8
Częstotliwość pracy446 MHz
Maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni10 km
VOX - aktywacja głosemTak
Kodowanie rozmowyTak
Czas rozmów6 h
Czas czuwania48 h
CenaNedis WLTK1010BK oferta w Media Expert

Zaawansowana krótkofalówka o dużym zasięguNedis WLTK1010BK umożliwi dwukierunkowy system komunikacji na odległość do 10 km na otwartej przestrzeni. Oprócz podstawowych parametrów, cechuje się również dodatkowymi rozwiązaniami. Mowa o funkcji aktywacji głosem (komunikacja VOX bez użycia rąk, automatyczne włączanie), kodowaniu rozmowy, diodzie LED do wyraźnego oświetlenia oraz wyjściu słuchawkowym 2,5 mm.

Postawiono na 8 kanałów z 38 kanałami podrzędnymi CTCSS i 83 kodami DCS, co nie dopuści do zakłóceń i zapewnia większą prywatność rozmów (mniejsze ryzyko, że ktoś inny będzie dostrojony do tego kanału, co Ty). Przenośna krótkofalowa radiostacja Nedis z technologią 446 MHz to gwarancja niezawodnego połączenia bezprzewodowego.

Pozwoli na 6 h ciągłych rozmów i 48 h czuwania. To także przykład zarówno krótkofalówki do pracy, jak i krótkofalówki w góry czy do miasta, którą naładujesz w bazie ładującej (dołączona do zestawu wraz z akumulatorami, 2 kablami USB i 2 klipsami do paska). Dostępne 3 melodie dzwonka i sterowanie głośnością.

2. Alecto FR-200

zestaw krótkofalówek Alecto FR-200
Liczba kanałów16
Częstotliwość pracy446 MHz
Maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni7 km
VOX - aktywacja głosemTak
Kodowanie rozmowyTak
Czas rozmów13 h
Czas czuwania35 h
CenaAlecto FR-200 oferta w RTV EURO AGD

Funkcjonalne krótkofalówkiAlecto FR-200 dają możliwość bezprzewodowego porozumiewania się na odległość do 7 km. Wyróżniają się funkcją VOX, czyli aktywacją głosem. W praktyce oznacza to połączenie się z drugą osobą poprzez mówienie do mikrofonu krótkofalówki lub do zestawu słuchawkowego (pasuje do Alecto FRH-10, który opcjonalnie dokupisz). W tym drugim przypadku rozmowy są słyszane tylko przez Ciebie, a dodatkowo masz wolne ręce.

W użytkowaniu pomocny będzie wskaźnik naładowania baterii, aby nie zaskoczyło Cię nagłe przerwanie działania, a także sterowanie głośnością pod swoje potrzeby. Wyświetlacz z podświetleniem jest dosyć wyraźny, pomimo niewielkiego rozmiaru. To przykład aż 16-kanałowego walkie-talkie, które oferuje 38 kodów CTCSS (system redukcji szumów). W trakcie współdzielenia kanału radiowego z innymi użytkownikami, nie doświadczysz wzajemnych zakłóceń. Zestaw posiada też 83 kody DCS (podobne działanie, lecz to cyfrowe kodowanie).

Do wyboru 15 melodii dzwonka. W komplecie stacja ładująca i akumulatory, zatem urządzenie jest od razu gotowe do pracy, nie trzeba kupować baterii. Po pełnym naładowaniu są w stanie pracować przez 13 h i być w stanie gotowości przez 35 h.

3. Nedis WLTK0800BK

zestaw walkie-talkie Nedis WLTK0800BK
Liczba kanałów8
Częstotliwość pracy446 MHz
Maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni8 km
VOX - aktywacja głosemTak
Kodowanie rozmowyTak
Czas rozmów2,5 h
Czas czuwania24 h
CenaNedis WLTK0800BK oferta w RTV EURO AGD

Krótkofalówka bez pozwoleniaNedis WLTK0800BK jest wyposażona w 8 kanałów z 38 podkanałami każdy (redukcja zakłóceń), wejście do podłączenia słuchawek, a także złącze micro USB (uzupełnianie akumulatorów bez wyjmowania ich z komory). Zasięg komunikacji na otwartej przestrzeni dochodzi do 8 km.

Podobnie, jak w poprzednich modelach, możesz liczyć na funkcję aktywacji głosem VOX (Voice Activated Transmit), która znacznie podnosi komfort użytkowania. Krótkofalówka z wbudowaną latarką działa z częstotliwością 446 MHz, zatem jakość połączenia nie zawiedzie. Sporym atutem jest wykonanie z wytrzymałego tworzywa ABS. Cena przystępniejsza, natomiast miej na względzie, że czas ciągłych rozmów to 2,5 h, co dla niektórych może nie być wystarczające. Ładowanie baterii trwa 6 h.

4. Alecto FR-175

krótkofalówka Alecto FR-175
Liczba kanałów8
Częstotliwość pracy446 MHz
Maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni7 km
VOX - aktywacja głosemNie
Kodowanie rozmowyNie
Czas rozmówb/d
Czas czuwania24 h
CenaAlecto FR-175 oferta w Media Expert

Zestaw krótkofalówekAlecto FR-175 jest chwalony za wytrzymałość, która sprawia, że sprawdzą się podczas aktywności na świeżym powietrzu, a także za wbudowaną latarkę przydatną w wielu sytuacjach w terenie (m.in. w nocy w trakcie poruszania się po kempingu). Maksymalny zasięg sięga 7 km. Użytkownik ma do czynienia z wyświetlaczem LCD z jasnozielonym podświetleniem (wszystkie dane rozmieszczone w przejrzysty sposób), sterowaniem głośnością oraz wskaźnikiem naładowania baterii.

Walkie-talkie korzysta z 8 kanałów, potrafi je automatycznie skanować. Istotne, że kupując zestaw słuchawkowy Alecto FRH-10, można użytkować te krótkofalówki bez użycia rąk (np. podczas kolarstwa górskiego lub oczekując dyskretnej komunikacji). Nie zabrakło również zaczepów do paska. W komplecie otrzymasz akumulatory i stację ładującą, dzięki czemu zaoszczędzisz na kupnie nowych baterii. Na plus dosyć długi czas czuwania (około 24 h), zatem można z nich korzystać nawet cały dzień. Krótkofalówka Alecto jest kompaktowa i poręczna.

5. Gogen Maxipes Fik Maxi Zielony

krótkofalówka dla dzieci Gogen Maxipes Fik Maxi Zielony
Liczba kanałów8
Częstotliwość pracy446 MHz
Maksymalny zasięg na wolnej przestrzeni4 km
VOX - aktywacja głosemNie
Kodowanie rozmowyNie
Czas rozmówb/d
Czas czuwaniab/d
CenaGogen Maxipes Fik Maxi Zielony oferta w Ceneo

Zestawienie zamyka Gogen Maxipes Fik Maxi Zielony, czyli nowoczesna krótkofalówka dla dzieci, która doda niezłej frajdy, zwłaszcza chłopcom podczas zabawy w policjanta z kolegą (komplet 2 sztuk). Z drugiej strony może to być również forma kontaktu z rodzicem, jeżeli pociecha została chwilowo bez nadzoru. To najtańszy model z najmniejszym zasięgiem, natomiast do zabawy w domu, czy na podwórku w zupełności powinien wystarczyć.

Z głównych cech wymienia się 8 kanałów (wybór pomiędzy nimi nie sprawi trudności), automatyczne skanowanie (wyszukiwanie) kanałów i zasilanie bateryjne 3 x AAA. Walkie-talkie dla dzieci posiada wyświetlacz LCD z pomarańczowym podświetleniem (widoczność nawet o późniejszej porze), funkcję oszczędzania energii dla wydłużenia czasu używania oraz opcję ustawiania głośności.

Młody użytkownik dostanie ostrzeżenie w przypadku wyładowania baterii. Urządzenie radiowe nadawczo-odbiorcze ma specjalny klips, żeby bezpiecznie przymocować gadżet do plecaka lub odzieży.

Gdzie znajduje zastosowanie krótkofalówka?

Wbrew niektórych opiniom, krótkofalówki wcale nie przeszły do lamusa. Wciąż są używane w wielu sektorach.

Oto główne zastosowanie krótkofalówek:

  • Podczas pełnienia obowiązków zawodowych, czyli w firmach ochroniarskich, w dużych zakładach produkcyjnych, na budowie, w leśnictwie, na stokach narciarskich, przy organizowaniu imprez plenerowych.
  • W służbie mundurowej - do porozumiewania się z wieloma osobami w kompanii (w wojsku), w policji, w straży pożarnej.
  • Przydadzą się przy różnych rozrywkach w terenie, zwłaszcza w miejscach, w których nie ma zasięgu żadnej sieci, na przykład podczas spływu kajakowego, wyprawy w góry, campingu, zorganizowanej wycieczki pieszej, amatorskiego grzybobrania, podróży na dwa samochody (koordynowanie podróży, jeżeli jedziemy większą ilością osób na przykład za granicę).
  • Najprostsze walkie-talkie posłużą dzieciom do zabawy, między innymi w policjanta, wojsko, detektywa. Przyniosą wiele frajdy zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Koniecznie odwiedzaj nasz dział ranking krótkofalówek, który powstał z myślą zarówno o dorosłych, jak i o dzieciach.

Podsumowanie

Krótkofalówka pomoże w sprawnym komunikowaniu się pomiędzy danymi osobami, pracownikami firm. Działa jako nadajnik i odbiornik. Lista nowoczesnych krótkofalówek to modele pochodzące od takich producentów, jak Alecto, Nedis i Gogen. Wśród nich znalazł się jeden produkt przeznaczony dla dzieci.

Częstotliwość pracy każdej z nich to 446 MHz, liczba kanałów wynosi 8 (poza jednym wyjątkiem, gdzie masz do czynienia z 16 kanałami), z kolei maksymalny zasięg waha się od 4 km do 10 km. Trzy czołowe krótkofalówki wyróżniają się funkcją aktywacji głosem (VOX) i kodowaniem rozmowy. Czas czuwania dochodzi nawet do 48 h, natomiast czas rozmów do 13 h.

blog comments powered by Disqus
Nowoczesna krótkofalówka | Ranking TOP 5