PODPOWIEDZI:

XX.Y Dynamic 40 test słuchawek z wbudowaneym odtwarzaczem MP3 i radiem FM

Wychodzisz na miasto, chcesz zabrać ze sobą ulubioną muzykę, a masz dość plączących się i ograniczających ruchy kabli? Być może słuchawki XX.Y Dynamic 40 to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Sprawdź, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.

XX.Y Dynamic 40

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wbudowany odtwarzacz MP3
  • Wbudowane radio FM
  • Wbudowany Equalizer
  • Długi czas pracy na baterii
  • Funkcja głośników
  • Możliwość połączenia przewodowego z np. telefonem
  • Szerokie możliwości regulacji
WADY
  • Brak możliwości kopiowania utworów z komputera na kartę po podłączeniu słuchawek do gniazda USB
  • Mało komfortowe do dłuższego użytkowania
  • Dźwięk momentami zbyt miękki

XX.Y Dynamic 40 możemy kupić za kwotę około 200zł. Za tą cenę otrzymujemy bezprzewodowe słuchawki stereo z wbudowanym radiem FM, odtwarzaczem MP3 oraz z możliwością połączenia przewodowego z na przykład telefonem oraz funkcją głośników.

XX.Y Dynamic 40 fot1

W samym opakowaniu znajdziemy przewód miniJack 3,5mm, oraz przewód USB służący niestety, ale tylko do ładowania wbudowanego akumulatorka.

XX.Y Dynamic 40 fot7

Słuchawki posiadają wbudowaną baterię o pojemności 800mAh. Jest to pojemność wystarczająca na ciągłe słuchanie muzyki przez około 20 godzin w trybie słuchawek, oraz około 5,5h w trybie głośników.

Produkt XX.Y jest poprawnie wykonany i większych uwag nie mamy. Pałąk jest elastyczny z metalowym rdzeniem. Jego centralna część pokryta jest ekoskórą. Użytkownik ma możliwość jego regulacji w szerokim zakresie. Jedna jak i druga słuchawka są okrągłe i niezbyt wielkie. W efekcie Dynamic 40 spoczywają na naszych uszach - te nie chowają się w środku.

XX.Y Dynamic 40 fot3

XX.Y Dynamic 40 fot4

XX.Y Dynamic 40 fot6

Wykończenie słuchawek jest również wykonane ze skóropodobnego materiału. Jest on miękki, jednak po dłuższym użytkowaniu powoduje pocenie się uszu. Regulacja ich położenia możliwa jest w bardzo szerokim zakresie, a słuchawki mogą się dzięki temu dostosować niemal idealnie do każdej głowy. Na końcowy komfort użytkowania ma również wpływ dość mocne ściskanie głowy. Takie rozwiązanie ma swoje zalety - pewne położenie słuchawek na głowie, dzięki czemu na przykład podczas biegu za tramwajem słuchawki nam nie spadną, ale i swoje wady - komfort użytkowania podczas dłuższego słuchania np. muzyki nie jest najlepszy.

Co do parametrów technicznych producent jest dość oszczędny w informacjach. Wiemy tyle, że pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 130Hz do 18kHz (zaczyna się dość wysoko), czułość to 110dB, a w środku znajdziemy 40mm przetworniki. Stosunek szumu do sygnału wynosi >85dB.

XX.Y Dynamic 40 fot8

Equalizer posiada 6 trybów ustawień: wyłączony, bas, pop, rock, jazz, classic. Wbudowane radio FM obsługuje zakresy od 87,5 do 108Hz, a obsługiwane formaty plików to MP3 oraz WMA. Niestety, ale muzyki w formatach bezstratnych sobie nie posłuchamy.

Wszystkie przyciski oraz pokrętła pozwalające na sterowanie słuchawkami znajdują się pod ręką na prawej oraz lewej słuchawce.

Na słuchawce lewej znajdziemy przełącznik korektora graficznego EQ, włącznik/wyłącznik słuchawek. Na prawej słuchawce ulokowane zostały wszystkie pozostałe przełączniki i porty. Idąc po kolei jest to wejście zasilające microUSB, wejście liniowe na 3,5mm miniJack, wielofunkcyjne pokrętło pozwalające na sterowanie głośnością, przełączanie się między poszczególnymi utworami, czy wybór trybu pracy słuchawek. Obok znajduje się przełącznik trybu głośników i słuchawek. Powyżej producent umieścił slot na karty pamięci microSD.

XX.Y Dynamic 40 fot9

XX.Y Dynamic 40 fot10

Jakość generowanego dźwięku w trybie słuchawek jest dobra, ale i nie porywa. XX.Y Dynamic 40 grają dość czysto, bardzo miękko, czasami aż za miękko. Scena muzyczna nie należy do najszerszych, a i separacja instrumentów mogła by być lepsza. Jak na słuchawki przeznaczone typowo dla osób mobilnych powiedział bym, że nie jest źle, a nawet jest dobrze. Jednak melomanów dźwięk nie zachwyci, a w cenie Dynamic 40 możemy znaleźć sporo konstrukcji grających lepiej, ale typowo muzycznych, nie z tak dużą funkcjonalnością i bezprzewodowych.

Miłym i ciekawym jednocześnie dodatkiem jest tryb głośników. Dynamic 40 grają dość głośno, a jak połączymy to z wbudowanym radiem, mamy bardzo ciekawy gadget na letnie wypady za miasto, czy nawet na wakacje.

XX.Y Dynamic 40 to poważna propozycja na rynku. Słuchawki są przede wszystkim bardzo funkcjonalne, oferują opcje jakich nie posiada konkurencja. Ich wykonanie jest na dobrym poziomie. Całość prezentuje się bardzo dobrze, choć nie jest to produkt bez wad. Mi osobiście najbardziej brakuje opcji dodawania/usuwania utworów z karty pamięci po podłączeniu słuchawek do USB. XX.Y Dynamic 40 zasługuje na mocną 4.

blog comments powered by Disqus
XX.Y Dynamic 40 test słuchawek z wbudowaneym odtwarzaczem MP3 i radiem FM