PODPOWIEDZI:

Roccat Apuri [RECENZJA]

Roccat Apuri to niezwykle przydatny gadżet dla każdego posiadacza myszki przewodowej. Przed wszystkim pozwala zapanować nad chaosem i zorganizować plączący się kabel myszki. Poza tym jest świetnie wyglądającym i praktycznym, aktywnym hubem USB, wyposażonym w aż 4 porty.

Roccat Apuri

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Porządkuje okablowanie
  • Świetnie wygląda
  • Aktywny hub USB
WADY
  • BRAK

Roccat Apuri to niepozorne urządzenie. Przypomina wyglądem nieco skorpiona. Stoi na trzech podporach a na górze posiada coś na kształt ogona. Jednak mamy tu do czynienia z jednym z najlepszych gadżetów dla graczy. Na takie urządzenie czekają wszyscy użytkownicy myszek kablowych, przede wszystkim gracze.

Roccat Apuri

Głównym zadaniem urządzenia jest uporządkowanie kabla myszki. Swoisty ogon skorpiona wykonany jest z gumy, dzięki czemu jest elastyczny. W środkowej części posiada wycięcia, w nich mocujemy przewód naszej myszy. Mocowanie odbywa się w dwóch miejscach, co zapobiega wysunięciu.

Jeśli zakres naszych ruchów przekroczy naciąg kabla nic złego się nie dzieje, mocowanie jest elastyczne dzięki czemu potrafi o kilka centymetrów wychylić się na bok, a potem natychmiast powrócić do pozycji wyjściowej.

Roccat Apuri

W razie potrzeby mocowanie można łatwo zdemontować, wystarczy wysunąć je z zaczepu.

Roccat Apuri

W zależności od wielkości posiadanej podkładki dopasować należy odpowiednią ilość kabla i pozostawić kilka centymetrów luzu, przydaje się to przy dynamicznych ruchach myszką.

Roccat Apuri

Najwygodniej samą myszkę również podłączyć do urządzenia. Dzięki temu oba końca kabla mamy w pełni uporządkowane.

Roccat Apuri

Roccat Apuri to urządzenie podświetlane. Emituje przyjemne, błękitne światło. Jest to szczegół ale bardzo fajnie zdobi stanowisko gracza. Na górze urządzenia znajdują się trzy podświetlane diody, odrobinę ułatwiają też dostanie się do portów USB.

Roccat Apuri

Na dole widnieje podświetlane logo Roccata, świeci dość intensywnie przez co rzuca na blat przyjemną poświatę.

Urządzenie zaopatrzone jest w 3 wsporniki, wszystkie podbite są antypoślizgowym materiałem. Roccat Apuri świetnie trzyma się więc podłoża i nie przesuwa. Także dzięki dość słusznej wadze, sprawia wrażenie solidnego gadżetu.

Roccat Apuri

W komplecie otrzymujemy niezbędne okablowanie. Kabel USB - mini USB służy do zasilenia portów z komputera, a także do przesyłania danych. Podłączając Roccat Apuri wyłącznie kablem USB uzyskujemy w portach natężenie prądu równe 500 mA.

Jednak możemy użyć także zasilacza sieciowego. Dzięki temu natężenie prądu w portach USB wzrasta do pełnych 2 A.

Możemy wtedy szybko, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie naładować każde urządzenie przez USB.

Długość kabli wynosi po 1,5 m.

Roccat Apuri

Urządzenie posiada aż 4 porty w standardzie USB 2.0

Zakładając że pod jeden z nich podłączona będzie myszka zostają nam jeszcze 3 wolne porty. Możemy podłączać tam pendrive, dyski zewnętrzne czy nawet kamerę video, nie tylko kopiując dane ale także ładując urządzenia.

Roccat Apuri

Porty są odsunięte od siebie na tyle, że obok siebie mieszczą się nawet wtyki USB o nietypowych kształtach i rozmiarach, a także pamięci typu pendrive.

Roccat Apuri
Podsumowanie
Na urządzenie takie jak Roccat Apuri czekałem od dawna. W końcu na moim biurku zapanował ład i porządek. Kabel myszki już nie plącze się i nie haczy. Do tego praktyczny hub USB pozwala na wygodne podłączanie wielu urządzeń, bez konieczności dostawania się do obudowy komputera. Dzięki zasilaczowi sieciowemu możemy bezpiecznie ładować każde urządzenie przez porty USB. Jest to ogromna zaleta. Cena Roccat Apuri moim zdaniem jest rozsądna, ma mnóstwo zalet i ani jednej wady. Szczerze polecam ten gadżet wszystkim graczom. Ode mnie Roccat Apuri otrzymuje maksymalną ocenę a od portalu Videotesty.pl specjalną rekomendację.

rekomendacja
Rozpakowanie Roccat Apuri na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Roccat Apuri [RECENZJA]