PODPOWIEDZI:

Bose Quiet Comfort 20 - małe, wielkie słuchawki douszne!

Firma Bose znana jest z doskonałych produktów audio, jednak znana też jest z tego, że jej sprzęt jest niezwykle drogi. Do testów trafiły douszne słuchawki Bose Quiet Comfort 20, Konstrukcja ta pozwala cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości, pełnym komfortem użytkowania i możliwością odcięcia się od świata zewnętrznego. Jednak przyjdzie nam za to słono zapłacić. Zapraszamy na recenzję.

Bose QuietComfort 20

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetna jakość wykonania
  • Krystalicznie czysty dźwięk
  • Idealnie dopasowane do ucha
  • Redukcja dźwięków świata zewnętrznego
WADY
  • CENA!Legenda BoseBose to amerykańska firma założona w latach 60 tych dwudziestego wieku. Twórca tej marki rozczarowany brzmieniem słuchawek w tamtym okresie postanowił stworzyć przetworniki, które oddadzą odsłuchiwany dźwięk jak najlepiej. Tak narodziła się legenda idealnego dźwięku firmy Bose. Od tego czasu produkty audio Bose zyskały mocną pozycję i sprzedawane są na całym świecie. Niestety mimo perfekcyjnego wykonana i dźwięku bliskiego ideałowi te słuchawki jak na polską kieszeń są niemiłosiernie drogie.

Model który nam przyszło testować tym razem to douszne słuchawki stereo Bose Quiet Comfort 20.Zawartość zestawuSłuchawki otrzymujemy w niewielkim kartoniku. Poza samymi słuchawkami znalazło się w nim także świetnie wykonane etui, z miejscem na wymienne wkładki douszne w środku. Dzięki temu słuchawki możemy bezpiecznie zabrać ze sobą w podróż.

Do zestawu producent dodaje 3 zestawy wkładek dousznych, w trzech rozmiarach (s,m,l).

Jest także instrukcja, oraz kabelek USB - microUSB, do ładowania zasilacza słuchawek.

Bose Quiet Comfort 20

Bose Quiet Comfort 20Jakość wykonaniaPrzechodzimy od razu do wrażeń z materiałów, specjalnie pominąłem opis parametrów technicznym, ponieważ firma Bose ich po prostu nie udostępnia. Ale moim zdaniem nie musi, gdyż to tylko statystki, liczy się to co naprawdę słyszymy podczas użytkowania.

Słuchawki Bose wykonane są bardzo staranie i z dbałością o szczegóły. Dominuje kolor czarny i szary.

Słuchawki posiadają nieplączący się kabel o długości 132 cm, zakończony jest pojedynczym (4 pinowym) i pozłacanym wtykiem mini-jack, ważą jedynie 44 gramy.

Na kablu natomiast znajduje się kilka elementów, klips pozwalający zamocować kabel do ubrania, mikrofon z przyciskiem do obierania i kończenia rozmów, a także wznawiania odtwarzania utworów. Dostępny jest także dodatkowy przycisk "aware", naciśnięcie go sprawia że dociera do nas część dźwięków z otoczenia, dzięki temu mamy świadomość co się dzieje w okół, jednocześnie oddając się słuchaniem muzyki.

Przy wtyku mini-jack umieszczono także zasilacz, który włączony zapewnia aktywną redukcję hałasów, dochodzących z zewnątrz. Baterię ładujemy około 2 godzin, natomiast działa ono około 16 godzin.

Na drugim końcu kabla znajdują się znakomicie wykonane słuchawki douszne, z wymiennymi wkładkami StayHear. Słuchawki wykonane są perfekcyjnie, spasowane idealnie i zrobione z mocnego plastiku. Zdobi je logo firmy Bose.

Bose Quiet Comfort 20

Bose Quiet Comfort 20Komfort użytkowaniaPod względem komfortu użytkowania słuchawki Bose pokazały najwyższy poziom zadowolenia. Końcówki StayHeat idealnie dopasowują się do ucha, słuchawki trzymają się mocno i pewnie.

Sama końcówka zapewnia już pasywną izolację większości hałasów z otoczenia, jest też miękka i trwała. Dlatego użytkując słuchawki nawet długie godziny praktycznie nie czułem ich w uszach.

Zasilacz również nam je ciąży, gdyż dzięki klipsowi na kablu możemy nieco zmniejszyć odczuwalną masę słuchawek, sama w sobie i tak nie jest duża.

Są to jak na razie najwygodniejsze słuchawki douszne jakie dane mi było testować, zapewne ta sytuacja prędko się nie zmieni.

Bose Quiet Comfort 20

Bose Quiet Comfort 20Jakość dźwiękuDźwięk płynący ze słuchawek Bose Quiet Comfort 20 jest wręcz porażający.

Słuchawki grają mocno i niezwykle czysto, wszystkie zakresy częstotliwości się wyraźnie słyszalne. Chwali się także dobry bas.

Dźwięk trafia wprost do naszych bębenków usznych, dzięki czemu wręcz go chłoniemy.

Kiedy używamy słuchawek z wyłączoną funkcją aktywnej redukcji dźwięku to grają po prostu jak bardzo dobrej jakości słuchawki douszne. Po uruchomieniu zasilacza dzieje się magia, cały świat zewnętrzny przestaje nagle istnieć, a dźwięk staje się jeszcze bardziej donośny i krystalicznie czysty.

Efekt ten jest piorunujący, nawet jeśli ktoś do nas mówi, nawet krzyczy, usłyszymy co najwyżej cichy szmer, w większości przypadków po prostu nie słyszałem nic poza muzyką.

Jeśli jednak chcemy dopuścić niektóre dźwięki z otoczeni to warto włączyć tryb "aware" wtedy faktycznie mamy większą świadomość świata zewnętrznego.

Mikrofon słuchawek także posłuży nam do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej, jest bardzo czuły, dlatego rozmówca nawet na głośnej ulicy usłyszy nas wyraźnie.

Bose Quiet Comfort 20PodsumowanieSłuchawki Bose Quiet Comfort 20 to najlepszy model słuchawek dousznych, jaki mi było testować. Jest perfekcyjnie wykonany i zdecydowanie bliski perfekcji pod względem jakości dźwięku. Na dodatek pozwala się całkowicie odciąć od świata zewnętrznego i zatracić w muzyce. Jest to świetny produkt, tak do użytku domowego, jak i do urządzeń mobilnych. Niestety na polską kieszeń cena jest zaporowa.Rozpakowanie słuchawek Bose Quiet Comfort 20blog comments powered by Disqus
Bose Quiet Comfort 20 - małe, wielkie słuchawki douszne!