PODPOWIEDZI:

Koss SP540 - Niesamowite Słuchawki Dla Wymagających

Firma Koss znana jest w wysokiej jakości słuchawek stereo. Na początku 2015 roku do sprzedaży wprowadza nową serią słuchawek, przeznaczoną dla najbardziej wymagających słuchaczy. Przetestowaliśmy słuchawki Koss SP540, które mają być flagowym modelem tego producenta. Te słuchawki klasy premium w testach zaskoczyły nas wielokrotnie, ciekawi? Zapraszamy na recenzję.

Koss SP540

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo solidnie wykonane
  • Ładny design
  • Metalowe prowadnice
  • Nauszniki w kształcie litery "D"
  • FENOMENALNA jakość dźwięku!
  • Odłączany przewód/Etui
WADY
  • Troszkę krótki i cienki przewód

Słuchawki klasy Premium marki Koss

Model Koss Sp540 to pełnowymiarowe słuchawki wokółuszne. W nowej serii producenta znalazło się jeszcze kilka innych, ciekawych modeli, jednak to Sp540 są flagowcem tej serii. W testach te wysokiej jakości słuchawki pokazały ogrom możliwości. Przyznam, że od dłuższego czasu już żadne słuchawki stereo nie wywarły na mnie aż takiego wrażenia.

Warto dodać także, że firma Koss na swoje słuchawki daje dożywotnią gwarancję. Jeśli słuchawki zakupimy w placówce partnerskiej firmy Hama Polska (która jest dystrybutorem tej marki w Polsce), to wymiana bądź naprawa słuchawek będzie darmowa. Dowodzi to, że firma Koss naprawde dba o swoich klientów.

Koss SP540

Zawartość opakowania

Słuchawki otrzymujemy w dość prostym opakowaniu. Na kartonie zewnętrznym widzimy zdjęcie słuchawek, możemy się także dowiedzieć o nich sporo informacji. Karton wewnętrzny jest bardzo prosty, jednak to co kryje robi wrażenie.

W jego wnętrzu znajduje się duże etui, zamykane na zamek. Widnieje na nim logo Koss, jest twarde, więc dobrze chroni słuchawki.

Koss SP540

W środku znajdują się słuchawki, oraz odłączany przewód, posiadający pozłacane mini jacki. Przewód ma 140 cm, więc wystarczy do użytkowania przy komputerze i urządzeniach mobilnych, natomiast do domowego sprzętu Hi-Fi jest za krótki. Jednak możemy go odłączyć i zastąpić dłuższym kablem, jeśli zachodzi taka potrzeba. Bardzo się to przydaje.

Koss SP540

Koss SP540

Jakość wykonania

Koss SP540 jak na pełnowymiarowe słuchawki są bardzo lekkie, przy okazji doskonale wykonane. Ważą poniżej 200 gram, dlatego nie czuć ich na głowie.

Koss SP540

Pałąk słuchawek jest elastyczny, a jednocześnie wytrzymały. Prowadnice słuchawek są z aluminium, dzięki czemu są naprawdę solidne.

Nauszniki wykonano perfekcyjnie. Logo firmy Koss, umieszczono na błyszczącej, metalicznej powierzchni, w kolorze czarnym. Otacza je aluminiowy element w kształcie litery "D", słuchawki urzekają swoją prostotą, jednocześnie są niezwykle eleganckie.

Muszle nauszników wypełnione są najwyższej jakości gąbką, co ciekawe jest ona nierówno rozłożona w obiciach. Zabieg ten jest celowy. Badania firmy Koss dowiodły, że tego typu wypełnienie zapewni lepszy docisk słuchawek do głowy, co daje nam pasywną izolację hałasów z otoczenia.

Najsłabszym elementem zestawu jest przewód, jest bardzo cienki, co sprawia wrażenie podatnego na uszkodzenia. Jednak możliwość jego wymiany na dowolny inny przewód, sprawia iż jego kruchość nie niepokoi nas tak, jak w przypadku gdyby był na stałe doczepiony do słuchawek.

Koss SP540

Komfort

Koss Sp540 zapewniają komfort użytkowania najwyższego poziomu. Przede wszystkim dlatego, że są lekkie, waga ok. 188 gram jest doskonałym wynikiem, biorąc pod uwagę, iż są to pełnowymiarowe słuchawki.

Nie mają także one tendencji do ściskania głowy użytkownika, a muszle nauszników w kształcie litery "D" doskonale dopasowują się do kształtu ucha, chowając je we wnętrzu.

Muszle są obracane, dzięki czemu nie ma problemu z zakładaniem i zdejmowaniem słuchawek.

Wypełnienia skórzanych nauszników są bardzo miękkie i idealnie dopasowują się do naszej głowy.

Pod względem komfortu użytkowania nie ma się do czego przyczepić, wręcz przeciwnie, tak wygodnych słuchawek dawno nie testowałem.

Koss SP540

Koss SP540

Koss SP540

Jakość dźwięku

Słuchawki Koss Sp540 wyposażone są w 40 milimetrowe przetworniki Koss PLX40. Dynamiczne jednostki zapewniają pasmo przenoszenia od 10 hz do 25 kHz, przy SPL 99 dB i 35 Ohmowej oporności. Zapewnia to niezwykle bogatą scenę muzyczną i reprodukcję dźwięków z ogromną wiernością.

Oczywiście parametry z opakowania nie mogą zobrazować nam samej jakości dźwięku. Dlatego słuchawki intensywnie przetestowałem w wielu gatunkach muzyki.

Do odsłuchu posłużył mi wysokiej jakości DAC i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Asus Xonar Essensce STU.

Poczynając od klasyki, gdzie utwory były niezwykłe bogate a jednocześnie dynamiczne. Słyszeć mogłem pojedyncze instrumenty smyczkowe i subtelne, solowe partie, przygrywane w tle. Jakość średnich i wysokich tonów była krystalicznie czysta.

Muzyka elektroniczna pokazała bogate ścieżki, gdzie mogłem łatwo oddzielić od siebie poszczególny instrumenty, symulowane poprzez syntezator. Dzięki czemu dobrze znane utwory brzmiały pięknie i bogato.

Ciekawie wypadła także muzyka rozrywkowa, gdzie na pierwszy plan wysuwały się bardzo wyraźne i czyste wokale, ścieżki były klarowne a niskie tony bardzo wyraźne, jednak nie zakłócały reszty utworu i nie próbowały dominować całości.

Przetestowałem je nawet w grach komputerowych, pomimo iż nie są to słuchawki przeznaczone dla graczy, to odbiór był bardzo szczegółowy i zadowalający.

Koss SP540

Koss SP540

Podsumowanie

Słuchawki Koss SP540 są jednymi z najlepszych słuchawek, jakie mi było dane testować. W pełni warte są wydania na nie każdej złotówki. Otrzymujemy w zamian słuchawki o prostym, lecz urzekającym wyglądzie, przy okazji bardzo lekkie i niezwykle wygodne. Odłączany przewód i etui podróżne, to ukłon w stronę użytku mobilnego, co jest w dzisiejszych czasach ważne. Ostatnia i największa zaleta tych słuchawek, to niesamowita jakość i wierność sceny muzycznej, która jest reprodukowana przez Koss SP540. Ze swojej strony zdecydowanie polecam.

Zapraszamy także na rozpakowanie słuchawek Koss SP540.blog comments powered by Disqus
Koss SP540 - Niesamowite Słuchawki Dla Wymagających