PODPOWIEDZI:

Philips 289P4 UltraWide Recenzja Monitora

Najnowszy monitor od Philipsa 289P4 UltraWide 21:9 o przekątnej 29 cali i rozdzielczości 2560x1080, z częstotliwością odświeżania 60Hz i szybkością 5 milisekund – ma, co zresztą widać, zdecydowanie większe pole robocze. Jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu? Zapraszamy na recenzję.

Philips 298P4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Tryb MultiView
 • Duża ilość złączy
 • Matowa matryca IPS
 • Wbudowane głośniki
 • Dobre kąty widzenia
WADY

  Podstawa monitora wykonana jest z metalu, jest ciężka ale nie skrzypi, pozwala na dostosowanie monitora do własnych potrzeb pod każdym kątem: można go przesuwać w prawo i lewo, w górę i dół, a nawet ustawiać kąt pochylenia. Monitora można używać także w pivocie. Ma pięć funkcyjnych przycisków, wbudowane głośniki stereo, a na przeciwnym końcu monitora znajduje się gniazdo do podłączenia słuchawek.

   

  Philips 289P4 ma bogaty zestaw złączy: Display Port, DVI, a także dwa złącza HDMI. Znajduje się tu także wyjścia Display Port, a także Audio Analogowe, w które można podłączyć wbudowane w urządzenie głośniki. Po drugiej stronie znajduje się wbudowany Hub USB 3.0.

   

  Zobacz Rewelacyjne Laptopy LENOVO >>

   

  Najważniejszą rzeczą w monitorze Philips 289P4 jest matowa matryca. Dzięki temu, że urządzenie jest monitorem IPS bardzo dobrze odwzorowuje kolory. Na frontowym panelu znajdują się czytelnie opisane przyciski, nie rzucające się za bardzo w oczy. Dzięki matrycy IPS nie ma żadnego problemu z kątami widzenia, nawet jak zdecydujemy się na użytkowanie go w pivocie.

   

  Monitor ma rozbudowane menu, które pozwala dostosować wszelkie parametry do swoich potrzeb. Można m.in. wybrać źródło audio, ustawić kolory na takie jak lubimy, mamy tu także kilka wersji językowych, niestety bez wersji polskiej. Monitor ma kilka gotowych trybów pracy, m.in. biurowy, fotograficzny, filmowy, do gier, ekonomiczny. W zależności od trybu, monitor pobiera od 22 do 37 Wat.

   

  Ciekawą opcją jest tryb MultiView, dzięki któremu możemy wyświetlać na monitorze w okienku podglądu, sygnały z innych źródeł, np. z innego komputera, czy też tunera satelitarnego. Musi być to jednak źródło podłączone poprzez Display Port. Tryb daje dwie możliwości pracy: wyświetla obraz na połowie ekranu, lub druga opcja pozwala zdefiniować w którym rogu monitora chcemy obraz oglądać.

   

  Podsumowując, monitor sprawdzi się idealnie zarówno do codziennej, biurowej pracy, jak i do oglądania filmów, ale znajdzie także swoich zwolenników wśród graczy. Jego duża rozdzielczość nie sprawia problemów w grach, nie ma też żadnego dyskomfortu z szybkością odświeżania.

   

  Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

  blog comments powered by Disqus
  Philips 289P4 UltraWide Recenzja Monitora