PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Hama Traveller Mini Pro - Niewielki Statyw Dla Aktywnych

  • Dodano: 3 lata, 2 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Hama Traveller Mini Pro to mały, lekki i kompaktowy statyw przeznaczony do niezbyt dużych kamer oraz aparatów cyfrowych. Docenią go z pewnością osoby, które dużo podróżują i nie mają już miejsca na wielkie, profesjonalne statywy. Czy jednak wart jest swojej ceny? O tym przekonasz się czytając poniższą recenzję.

Hama Traveller Mini Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra cena
  • Solidnie wykonany
WADY
  • Dość niski po rozłożeniu
  • Słabo rozwiązany montaż urządzeń

Statyw Traveller Mini Pro po złożeniu jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie ma problemu z jego transportowaniem. W zestawie z nim otrzymujemy także fajną, praktyczną torbę z paskiem, którą możemy zarzucić sobie na ramię. Statyw rozkłada się od 39,5 cm do aż 117 cm. Waży on zaledwie 740 gram. Można na nim umieścić sprzęt o maksymalnej wadze 4kg więc jak na jego wielkość, całkiem przyzwoicie.

Statyw ma gumowane nogi które świetnie trzymają się podłoża i nie ślizgają się po nim. Ma trzy plastikowe zaczepy dzięki którym możemy regulować jego wysokość. Rurki są dobrej jakości i na pewno nie rozpadną się w trakcie użytkowania. Po uregulowaniu wysokości i zamknięciu zaczepów statyw jest stabilny, całość trzyma się pewnie i bez obaw można nawet czterokilową kamerę na nim umieścić.


Nowoczesne Piekarniki BEKO. Sprawdź Promocje na wybrane modele z technologią Spli&Cook

Przejdźmy do działania samej głowicy. Na środku znajduje się pokrętło zwalniające całą sekcję wewnętrzną, można dzięki niemu jeszcze wyżej ustawić sprzęt na statywie. Wyżej znajduje się drugie pokrętło, a właściwie blokada głowicy. Dokładne jej działanie zobaczysz w videorecenzji.

Instalacja sprzętu na statywie w pierwszej chwili budzi przerażenie – wydaje się, że nie mamy tutaj żadnego zdejmowanego elementu który można by wkręcić w aparat czy też kamerę. Aczkolwiek to tylko mylne pierwsze wrażenie, gdyż głowica jest demontowana i spokojnie można tylko ją w urządzenie wkręcić bez konieczności manewrowania całym statywem. Nie jest to może najwygodniejsze i najszybsze rozwiązanie, ale można się do tego przyzwyczaić.

Zobacz top 5 smartfonów z Androidem 

Głowica kulkowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem w tym statywie, dzięki niej możemy precyzyjnie, co do milimetra ustawić sprzęt, a wycięcie w bocznej ściance sprawia, że mamy możliwość filmowania czy też fotografowania także pionowo w górę lub w dół.

Podsumowując, Hama Traveller Mini Pro sprawdzi się idealnie zwłaszcza dla amatorów którzy często wyruszają w teren. Nie waży dużo i można go zabrać ze sobą wszędzie. Jest solidny i lekki, aczkolwiek częsty montaż i demontaż urządzenia na statywie sprawiać może lekki problem.

blog comments powered by Disqus
Hama Traveller Mini Pro - Niewielki Statyw Dla Aktywnych