PODPOWIEDZI:

Logitech G230 - Solidne Słuchawki Dla Graczy

Logitech G230 to świetnie wykonane słuchawki o ciekawym designie. Nowoczesne kształty sprawiają, że trafią zapewne do szerokiego grona odbiorców. A jak się sprawdziły w codziennym użytkowaniu? – Zapraszam na recenzję.

Logitech G230 Gaming Headset 981-000540

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość/Cena
  • Dość wygodne
  • Całkiem dobrze grają
  • Realistyczne odgłosy w grach
WADY
  • Brak większych wad

Parametry techniczne słuchawek Logitech G230 są dobre, aczkolwiek rewelacji tutaj nie ma. Mają 40-mm przetworniki, pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz i czułość na poziomie 90 decybeli. Natomiast mikrofon nagrywa w paśmie od 50 Hz do 20 Hz z czułością 90 decybeli. Słuchawki są dość masywnym headsetem jeśli chodzi o wielkość, są bardzo wygodne, zakrywają całe uszy co zobaczycie w filmie i ważą jakieś 270 gram.

Zobacz klawiaturę przyszłości od Logitecha

Przewód słuchawek jest naprawdę długi, ma 230 cm i zakończony jest dwoma mini jackami 3,5 mm. Oznaczone są kolorami jako słuchawki i mikrofon, nie da się ich pomylić. Przewód jest bardzo miękki, a jego nadmiar możemy spiąć specjalnym organizerkiem. Na przewodzie znajduje się pilot – znajduje się na nim włącznik/wyłącznik mikrofonu oraz regulacja głośności w słuchawkach. Pilot jest plastikowy, zwykły prosty ale bardzo funkcjonalny. Ma klips aby go sobie można było na przykład przypiąć do ubrania.

G230 mają masywny, plastikowy ale giętki pałąk z miękką wyściółką od wewnątrz. Same słuchawki są bardzo elastyczne. Mają szerokie, wytrzymałe, aluminiowe prowadnice z dość dużą regulacją. Dopasują się praktycznie do każdego gracza – problem mogą mieć jedynie ci młodsi, gdyż headset może być na nich zbyt duży.

Obudowy przetworników wykonane są z dobrej jakości plastiku. Muszle wyginają się pod kątem 90 stopni. Ich wnętrze jest naprawdę duże, ucho mieści się w nim bez problemu, a nieregularny kształt muszli sprawia, że jeszcze lepiej dopasowują się do osoby. Mikrofon jest bardzo elastyczny, można go wygodnie dogiąć jak najbliżej ust, a nieużywany odginamy do góry żeby nie przeszkadzał. Jest on całkiem przyzwoity jak na ten przedział cenowy headsetu. Wypełnienie muszli nie jest może jakieś rewelacyjne, ale jak w słuchawkach z tej półki cenowej całkiem przyzwoite. Dodatkowo gąbka obita jest oddychającym materiałem, co sprawia że ich użytkowanie jest bardzo wygodne i komfortowe.

Podsumowując, słuchawki sprawdzają się naprawdę dobrze w przypadku słuchania muzyki. Są to słuchawki jak najbardziej uniwersalne, gdyż nadają się nie tylko do muzyki ale także do gier. A w przypadku wspomnianych gier, pomimo że są to słuchawki stereo i nie mają żadnego wirtualnego 7.1 sprawdzają się świetnie. Pozycjonowanie jest na bardzo wysokim poziomie, a dźwięk jest niezwykle szczegółowy, także realizm wypada bardzo dobrze. W świecie dźwięków, dzięki tym słuchawkom, odnajdziemy się naprawdę świetnie. Same słuchawki nie tylko ładnie wyglądają, ale także są rewelacyjnie zaprojektowane – charakteryzuje je solidność, duża wygoda i komfort, a także łatwość w utrzymaniu ich w czystości.

blog comments powered by Disqus
Logitech G230 - Solidne Słuchawki Dla Graczy