PODPOWIEDZI:

Recenzujemy Nawigacje GPS NAVITEL MS400 i MS600

Navitel to znany i szanowany producent nawigacji samochodowych. W czasach smartfonów oraz łatwo dostępnego internetu mobilnego, duża część społeczeństwa preferuje korzystanie z aplikacji, które ułatwią nam podróżowanie. Czy warto więc zainwestować pieniądze w dedykowany oddzielny sprzęt?

NAVITEL MS600

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wytrzymałość urządzenia
 • Aktualizacja
 • Mocna bateria, do 6h bez ładowania.
 • Ogromna ilość map
WADY
 • Zbyt częste błędy
 • Mała ilość funkcji
 • Toporny ekran

Odpowiedź brzmi NIE, ale na obecną chwilę. Dlaczego nie na zawsze? W tej recenzji dowiecie się dlaczego. Dziś przetestujemy sprzęt pod nazwą Navitel MS400 oraz MS600Czym wyróżniają się obie nawigacje w porównaniu do konkurencji?

NAVITEL MS400


Jak podaje producent ogromną zaletą są wgrane mapy. Ich wartość to ok. 130zł. Warto zwrócić także uwagę, iż koszt produktu to ok.270 zł Skąd ta cena? Przede wszystkim dzięki ogromnej bazie dróg. W przypadku modelu MS400 możemy zwiedzić całą Polskę oraz kraje sąsiadujące z nią(oprócz rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego). Dzięki modelowi MS600 możemy swobodnie poruszać się po prawie całej Europie.

Co dostajemy w zestawie?

 • Ładowarkę samochodową, która jest niezawodna.
 • Uchwyt trzymający się bardzo dobrze szyb, lecz nieradzący sobie z innymi materiałami jak: drewno, tapicerka, plastik.
 • Zaczep oraz rysik.
 • Instrukcję w kilku językach.
 • kabel USB.
 • Dożywotnią aktualizację, minimum 4 razy w roku.

To tylko plastik czy coś więcej?


Sprzęt ten wykonany został prosto i solidnie. Nic więcej do szczęścia przeciętnemu kierowcy nie jest potrzebne. Jak mawia polskie przysłowie,  "liczy się to co w środku". Warto jednak przyjrzeć się jak wygląda testowany produkt oraz jakie wejścia posiada.

W czasie pisania recenzji większość slotów jest bezużytecznych. Nawigacja obsługuje karty MicroSD z pojemnością do 32gb, oraz znajduje się w niej wejście minijack 3.5 mm. Standardem jest także mini USB. Satysfakcjonująca dla oka jest zachowana ergonomia. Wszystkie wejścia znajdują się po lewej stronie urządzenia, dzięki czemu zaoszczędzicie sobie większego bałaganu w aucie.

Jeżeli szukasz nawigacji oraz transmitera FM w tym samym czasie, możesz zaoszczędzić...lecz musisz poczekać.

Jak radzi sobie ekran oraz interfejs?

Wielką zaletą ekranu jest jego szerokość. 5 Cali wystarczy, by w trakcie jazdy swobodnie operować nawigacją. Rozdzielczość 480x272 jest optymalna do wyświetlania podstawowych funkcji. Producent dobrze wykorzystał budżet, ponieważ w przypadku tego produktu nie potrzebujemy FULL HD, lecz map, które pomogą nam w podróżowaniu. Rysik, który otrzymaliśmy w zestawie jest nam zbędny.Do standardowego użytkowania wystarczy nam palec.

Ekran jest toporny i nieraz zdarzy nam się podczas użytkowania włączyć niechcianą funkcję. Mimo tego wgrane oprogramowanie działa płynnie.

NAVITEL MS400

FUNKCJONALNOŚĆ

Na chwilę obecną nawigacja....jest tylko nawigacją. Navitel obiecuje w następnej aktualizacji udostępnienie funkcji transmitera FM. Z perspektywy kierowcy, który nie posiada wbudowanego wejścia AUX w swoim radiu jest to OGROMNA zaleta. Oddzielny transmiter kosztuje od 50 do 100 zł. W przypadku MS400 oraz MS600 opcję tą dostaniemy w cenie samej nawigacji. Umożliwi to nam słuchania muzyki, którą zgraliśmy na urządzenie. W jaki sposób? Wystarczy ustawić taką samą częstotliwość fal w radiu jak i testowanym przez nas sprzęcie.

Niestety, na ten dodatek trzeba poczekać.

Jeżeli szukasz transmitera FM i nawigacji jednocześnie...warto zainwestować, ale musisz poczekać.

Pozytywnym zaskoczeniem było wyszukiwanie pobliskich miejsc. Baza danych jest ogromna. Pojawiają się jednak niedociągnięcia. Spotkała mnie sytuacja w której wyświetlało mi pizzerię....która nie istniała od prawie roku. Standardowe funkcje jak wyznaczanie trasy, oraz licznik prędkości również są dostępne.

Najciekawszą opcją, którą zauważyłem było dokładne wyświetlanie numerów domów. Przydatne, jeżeli np: jesteś kurierem.

Rankingi nawigacji GPS >>>

PRECYZJA W BRAKU PRECYZJI. PUNKT KULMINACYJNY. CZAS SIĘ WYŻALIĆ

Wszystko było by jak z bajki (nie wliczając późnej aktualizacji do transmitera FM. Powinno być od początku), gdyby nie BEZNADZIEJNOŚĆ baz danych. 

Nawigacja kazała mi zawracać na skrzyżowaniu, gdzie miałem NAKAZ skrętu w lewo. Jest to sytuacja w, której mogłem dostać mandat. Niestety oprogramowanie wariuje, gdy wyjedziemy na polne drogi( według niej pole to droga, przez którą można przejechać).Gdy wyjechałem z terenu zabudowanego, dostałem wiadomość, że na drodze panuje nakaz jazdy nie większej niż 40 km/h. Realna prędkość jaką mogłem osiągnąć na tej drodze była o ponad 50km/h większa.

NAVITEL MS400

Więcej wpadek zobaczysz w naszym filmie

Według procenta są do drobiazgi.... Niestety te drobiazgi mogą doprowadzić do mandatu lub wypadku. Jeżeli jesteś osobą produkującą nawigację na przyszłość radzę Ci zwracać uwagę na drobiazgi, bo to one tworzą większą całość.

Porównywarka nawigacji GPS

Na obecną chwilę odradzam zakupu tej nawigacji do najbliższych aktualizacji. Jeżeli błędy zostaną naprawione, oraz produkt zostanie wzbogacony o dodatkowe funkcje, może mnie on zaciekawić. 

blog comments powered by Disqus
Recenzujemy Nawigacje GPS NAVITEL MS400 i MS600