PODPOWIEDZI:

Testujemy Goclever Extreme 360

Goclever Extreme 360 to niewielka kamera przenośna, która rejestrujące obraz w 220 stopniach, tworząc pole widzenia 360 stopni. Film zapisywany jest w rozdzielczości 1920x960 px w 30 klatkach na sekundę. Urządzenie działa 2 godziny na jednym ładowaniu. Czy sprawdza się w terenie?

Goclever Extreme 360

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • komplet akcesoriów
  • cena
  • wsparcie Virtual Reality
WADY
  • przeciętna jakość obrazu
  • niewymienna bateria
  • niedomykająca się klapka portów

Dane techniczne

Przy kamerze Goclever extreme 360 nie musimy się martwić o kadrowanie, gdyż posiada ona dwa obiektywy rejestrujące obraz w 220 stopniach, tworząc pole widzenia 360 stopni. Film zapisywany jest w rozdzielczości 1920x960 px w 30 klatkach na sekundę.

Co dostajemy w zestawie

Wraz z kamerą dostajemy zestaw akcesoriów: kabel micro USB, uchwyt na kierownicę roweru, mocowanie na kask i uchwyt z samoprzylepną taśmą. W komplecie znajduje się również statyw z elastycznymi ramionami.

Testujemy Goclever Extreme 360
Na dole urządzenia znajdziemy typowy gwint statywowy. Slot na kartę pamięci oraz gniazdo ładowania umieszczone jest z boku, pod klapką, która niestety w testowanym egzemplarzu lubi się nie domykać. Akumulator jest wbudowany i nie ma możliwości jego wymiany, więc na dłuższe wycieczki z kamerą lepiej wziąć powerbanka. Według producenta kamera nagrywa do 2 godzin na pełnym ładowaniu.

U góry znajdziemy 1 calowy ekran z podstawowymi informacjami o nagrywaniu, oraz 3 przyciski. Power do włączania kamery i przełączania się między trybami: KRĘCENIE FILMU, lub ROBIENIEZDJĘĆ, które są wykonywane także w 360 stopniach. Dalej mamy spust migawki oraz przycisk do włączenia wifi. Po włączeniu sieci, kamera tworzy punkt dostępowy, do którego możemy połączyć się przykładowo ze smartfona, pobierając najpierw specjalną aplikację. Z jej poziomu możemy także przełączać tryby, włączać nagrywanie, czy co najważniejsze mieć podgląd na żywo z kamery. I tu niespodzianka, w czasie rzeczywistym przesuwając palcem możemy obracać się w 360 stopniach. Dostępny jest tu także tryb do oglądania w wirtualnej rzeczywistości przy użyciu np. Cardboarda. Zakładka ustawienia jest dość uboga, gdyż nie mamy możliwości zmiany rozdzielczości, jedyne dostępne opcje to balans bieli, format karty, czy zmiana hasła do sieci Wifi tworzonej przez kamerę. W aplikacji dostępna jest także przeglądarka naszych filmów czy zdjęć zrobionych w 360 stopniach.

Jakość filmów

Przejdźmy do najważniejszego czyli jakości kręconych filmów. Na potrzeby tego materiału, prezentuję wam obracając się w filmie myszką, parę scen, które udało mi się wraz z Szakalem nagrać w Poznaniu. Jeżeli chcecie sami poruszać się po filmie, w opisie znajdziecie link do oryginalnego materiału z tej kamery.

Testujemy Goclever Extreme 360
Jeżeli zrobiliście już swój wymarzony film w 360 stopniach i chcecie się nim podzielić, najpierw musicie ściągnąć aplikację na komputer PC. Następnie wczytać film i kliknąć przycisk Convert. Dodatkowo możecie zaznaczyć czy film ma zostać przycięty. Wybieramy miejsce zapisu i klikamy Start. Po przekonwertowaniu filmu, starczy już tylko wrzucić go na Youtube, czy Facebook, a portal sam wykryje, że jest to film 360 i doda do niego odpowiednie sterowanie.

Jeżeli film wam się podobał, koniecznie zostawcie kciuka w górę, subskrybujcie nasz kanał, oraz dajcie znać w komentarzach, czy waszym zdaniem filmowanie w 360 stopniach to przyszłość. 

blog comments powered by Disqus
Testujemy Goclever Extreme 360