PODPOWIEDZI:

Tani Mikrofon dla YouTubera! Blue Snowball

Tworząc własne filmy, musisz zwrócić uwagę na każdy aspekt. Jednym z nich jest dobre audio! Jeśli nagrywasz swoje filmy przy komputerze, możesz zdecydować się na mikrofon pojemnościowy na USB! Czy musi być on drogi? Niekoniecznie! Zobacz recenzję mikrofonu Blue Snowball!

Blue Snowball Ice

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość dźwięku
  • Wykonanie
  • Design
  • Cena
WADY
  • Drogi koszyk
  • Wypadający kabel USB

Wygląd

Blue Snowball ma nietypowy kształt. Jest to po prostu kula, dostępna w kilku kolorach: srebrnym, czarnym, białym oraz niebieskim. Na froncie posiada siatkę oraz duże logo Blue w stylu vintage. Sprawia ono wrażenie, że jest wykonane z aluminium, ale faktycznie jest to jedynie plastik. Tekstura materiału w przypadku wersji białej, którą dysponuję, jest chropowata. W przypadku innych kolorów mikrofon wykonany jest z błyszczącego plastiku. Tworzywo jest dobrej jakości, kolor trwały, a cała konstrukcja bardzo solidna.

Snowball Blue

Tryby nagrywania

Wersja standardowa dysponuje 3 trybami nagrywania:

  • Kardioidalny
  • Kardiodalny -10dB
  • Dookólny

Każdy posiada swoje zastosowanie. Tym pierwszym nagramy dźwięk dochodzący do frontu mikrofonu. Tryb -10dB służy głównie do nagrywania instrumentów ustawionych blisko mikrofonu. Tryb dookólny jak sama nazwa wskazuje, nagrywa wszystkie dźwięki dookoła mikrofonu, możemy zatem za jego pomocą nagrać jakaś rozmowę lub konferencję.

Sprawdź polecane mikrofony >>>

Tani Mikrofon dla YouTubera! Blue Snowball

Wersja Blue Snowball ICE oferuje jedynie tryb kardioidalny.

Jakość Nagrywania

Blue Snowball jest mikrofonem pojemnościowym i pozwala na nagranie dźwięku w najwyższej jakości. Dźwięk otrzymywany z niego jest głęboki, lecz ma nieco za mało basu, co możemy poprawić w postprodukcji dźwięku. Najlepszy efekt otrzymamy mówiąc bardzo blisko mikrofonu.


Nasza recenzja mikrofonu pojemnościowego Razer!


Tani Mikrofon Blue Snowball

Podsumowanie

Blue Snowball w swojej cenie jest znakomitym wyborem. W tej klasie daje bardzo dobrą jakość dźwięku, a także świetnie wygląda na biurku, dzięki swojemu nietypowemu designowi. Każdy początkujący jak i zaawansowany YouTuber będzie zadowolony z tego urządzenia. Nada się on także dla amatorskich wokalistów, chcących rejestrować swoje nagrania.

blog comments powered by Disqus
Tani Mikrofon dla YouTubera! Blue Snowball