PODPOWIEDZI:

Kawiarka MPM XQ-689 [TEST]

Mpm to producent sprzętu agd znany przede wszystkim z tego, że jego artykuły są dobrej jakości i w niewygórowanej cenie. W moje ręce trafiła kawiarka przelewowa model XQ-689 i na jej recenzję zapraszam was dzisiaj.

MPM XQ-689

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Pojemny dzbanek
  • System zabezpieczający przed kapaniem
  • Krótki czas oczekiwania na kawę
WADY
  • Tworzywo z którego jest wykonana kawiarka łatwo się brudzi

Firma MPM to producent sprzętu agd znany przede wszystkim z tego, że jego artykuły są dobrej jakości i w niewygórowanej cenie. W moje ręce trafiła kawiarka przelewowa model XQ-689 i na jej recenzję zapraszam was dzisiaj.

MPM XQ-689

Pierwsze na co należy zwrócić uwagę, to ciekawy wygląd kawiarki. Połączenie czarnej obudowy ze srebrnymi elementami sprawia, że pasować ona będzie do wystroju większości kuchni. Niestety zestawienie kolorystyczne jest zarazem małym minusem urządzenia, łatwo się brudzi i każdą najmniejszą kropkę na nim widać.

MPM XQ-689

Dzięki czytelnemu, dwustronnemu wskaźnikowi poziomu wody bez problemu w każdej chwili sprawdzimy ile nam jeszcze do końca procesu parzenia pozostało mniej więcej czasu. Zaznaczyć trzeba, że wskaźnik na kawiarce różni się ze skalą na dzbanku. Gdy wlejemy do dzbanka wodę do poziomu czwartej filiżanki, po przelaniu tej wody do kawiarki wskaźnik pokaże nam niecałe 6 filiżanek. A wszystko przez to, że w trakcie parzenia woda nam odparowuje. Średni czas parzenia czterech filiżanek, to cztery minuty.

MPM XQ-689

Do parzenia kawy producent zaleca używania jednorazowych filtrów. Jest to o tyle wygodne, że fusy nie mają bezpośredniej styczności z elementami kawiarki, dzięki czemu nie trzeba się martwić że fusy dostaną się gdzieś gdzie nie powinny. Jednak pomimo wszystko nie uchroni to filtra kawiarki przed przebarwieniem. Już przy pierwszych użyciach zmienia on kolor z białego na kremowy.

MPM XQ-689

Pojemność dzbanka to 1,5 litra. Odpowiada to około 12 filiżankom lub 6 kubkom kawy.

MPM XQ-689

Bardzo przydatną funkcją jaką posiada kawiarka, jest system zabezpieczający przed kapaniem. Można wyjąć dzbanek w dowolnym momencie parzenia i mieć pewność, że proces filtrowania zostanie przerwany. Pozwala to również uniknąć zabrudzeń urządzenia już po całym procesie parzenia. A jako że dotychczas miałam styczność z kawiarką pod którą podkładać trzeba było papierowe ręczniki bo napój wciąż kapał, ta funkcja szczególnie przypadła mi do gustu.

MPM XQ-689

Rewelacyjną sprawą w tego typu urządzeniach jest płyta grzewcza. Zaparzamy kawę rano, nie wyłączamy urządzenia, a w południe wypijemy ją wciąż tak samo smaczną i gorącą. Płyta pokryta jest teflonem, dzięki czemu nie przywierają do niej żadne zabrudzenia.

W trakcie parzenia kawiarka pobiera 1000 W. Przyrządzenie w niej kawy wychodzi więc ekonomiczniej niż przy użyciu czajnika elektrycznego, który pobiera średnio dwa razy więcej prądu.

Kawiarka MPM XQ-689 to ciekawe urządzenie i korzystnym stosunku jakość/cena.

blog comments powered by Disqus
Kawiarka MPM XQ-689 [TEST]