PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Wszystko Co Wiemy o IPhon'ie 7

Wszystko Co Wiemy o IPhon'ie 7

Premiera iPhone’a 7 odbędzie już za miesiąc. Z tej okazji zebraliśmy dla Was wszystkie dotychczasowe plotki na temat tego smartfona. Jeżeli chcecie więcej takich filmów, nie zapomnijcie zostawić łapki w górę! A tymczasem zapraszam do oglądania!

MODELE

Wiele mówiło się, iż pojawią aż 3 wersje iPhone’a 7 – zwykła, plus oraz pro. Okazuje się jednak, że jest to mało prawdopodobne. Evleaks twierdzi, że będą jedynie tradycyjnie dwie wersje iPhone 7 i 7 Plus o nazwach kodowych Sonora i Dos Palos.

Chcesz kupić poprzednią wersję iPhone'a?

DESIGN

Jeżeli chodzi o wygląd nowego iPhone’a to tutaj wiadomo już niemal wszystko. Wycieków było tyle, że jeśli 7-dmka będzie wyglądać inaczej niż na tych wszystkich zdjęciach i nagraniach, to znaczy że Apple chyba w połowie roku zaczęło projektować wszystko od nowa. Jeżeli chodzi o podstawową wersję iPhone’a, to tutaj zmieni się przede wszystkim obiektyw aparatu. Będzie on większy, przez co może wystawać bardziej poza obrys obudowy smartfona, co może wielu osobom przeszkadzać. Z kolei w iPhone 7 Plus uświadczymy dwóch aparatów. Znikną także dodatkowe plastikowe paski, pozwalające na działanie anteny telefonu, tym razem będą one jedynie okalać krawędzie. Z kolei na dole znajdą się stereofoniczne głośniki – zatem nie ma już odwrotu od likwidacji gniazda audio mini jack. Niektóre informacje mówią, że przód iphone’a 7 także nieco się zmieni. Jego wygląd miałby być bardziej minimalistyczny. Słuchawka telefonu zostanie przedłużona i to tam zostaną przeniesione sensory oświetlenia i zbliżeniowy. Niestety tego doniesienia nie potwierdzają najnowsze zdjęcia, jakie wyciekły.

Ranking smartfonów

WIRTUALNY PRZYCISK HOME

Iphone 6s był prawdopodobnie ostatnim flagowym modelem od Apple, którego wyposażono w fizyczny przycisk home będący przecież znakiem rozpoznawczym tego smartfona. Ma go zastąpić przycisk optyczny, znany z telefonów z Androidem od długiego czasu. Co ciekawe funkcjonalność o nazwie 3D Touch, czyli wykrywanie stopnia nacisku ma pozostać na pokładzie.

Gdzie kupić iPhon'a 6?

KOLORY

Plotki nie mówiły wiele o kolorach, w jakich dostępny będzie nowy iPhone. Pojawiło się jednak kilka informacji, jakoby Apple miało zrezygnować z barwy o nazwie Space Grey i zamienić ją na Space Dark. Ma być to ciemny kolor obudowy, znany np. z iPhone 4. Inne plotki z kolei donoszą innej nowej barwie – niebieskiej. Taką też wprowadził Samsung w najnowszym modelu Note 7. Jak widać na prototypowych jednostkach niebieski wygląda naprawdę zachęcająco.

APARAT

W iPhonie 7 Apple zastosuje dużo większy sensor aparatu, co przełoży się na pewno na większą ilość światła docierającą do matrycy, co z kolei sprawi, że zdjęcia w ciemnych warunkach oświetleniowych będą lepszej jakości. Z kolei ilość megapikseli nie ma zostać zmieniona, a więc będzie to najprawdopodobniej 12 Mpix-owy sensor. Iphone 7 plus ma mieć na pokładzie kamerę z dwoma obiektywami. Ma to zapewnić m.in. optyczny zoom do 3x, lepszą jakość fotek w nocy, lepsze i szybsze ustawienie ostrości, a także pozwalać na rejestrację obrazu w dwóch jakościach naraz – np. jednocześnie w 4K oraz w slow motion.

EKRAN

Rozmiary ekranu się nie zmienią, a więc będzie to 4,7 oraz 5,5 cala, rozdzielczość również zapewne pozostanie taka sama. Co ma zostać poprawione, to zakres oferowanych barw. Gama kolorów ma zostać rozszerzona do tej znanej z iPada Pro 9,7”. Poza tym inne usprawnienia z iPada Pro mają tutaj znaleźć zastosowanie, a więc mniejsza refleksyjność wyświetlacza, co przełoży się na lepszą widoczność w słońcu, a także tzw. True-tone display, który skoryguje temperaturę kolorów ekranu na podstawie tego, w jakim otoczeniu się znajdujemy.

WYDAJNOŚĆ

Nowy chip o nazwie Apple A10 ma nadal być wykonywany w 14 nm procesie technologicznym. Nie będzie on wprawdzie mniejszy, lecz ma jak to bywa co roku przyspieszyć. Oprócz mocy, ma być poprawiona również jego oszczędność energii. Wynik w benchmarku GeekBench, który wyciekł do Internetu pokazuje, że iPhone 7 będzie miał moc porównywalną z iPadem Pro 9,7”, czyli około 20% większą od iPhone’a 6s. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, to plotki wskazują, że iPhone 7 otrzyma 2 GB, natomiast wersja 7 Plus aż 3 GB, choć jest to mało prawdopodobne.

BATERIA

Akumulator napędzający iPhone 7 ma być większy względem modelu 6s. Dokładnie o 14% większy z 1715 mAh powiększy się do 1960 mAh. To w połączeniu z energooszczędnym procesorem może dać nieco lepszy, choć nadal dość krótki, czas pracy bez ładowania.

WODOODPORNOŚĆ

Są także wycieki, które donoszą, jakoby Apple miało nadgonić konkurencję i wprowadzić cechę znaną już na Androidzie od kilku lat. Chodzi o wodoszczelność i certyfikat IP68, który zapewni możliwość zanurzenia iPhone’a w wodzie na głębokość 1,5 m przez 30 minut. Byłby to zdecydowanie spory krok do przodu, bo przecież coraz częściej chcemy zabierać swój telefon na basen czy do wanny. Apple ma na to wszystko patenty, np. taki który wyjaśnia, w jaki sposób iphone ma się pozbywać wody z głośników. Niektóre plotki wspominają, że zaszczyt bycia wodoodpornym przypadnie jedynie wersji 7 Plus.

SMART CONNECTOR

Znany z iPada Pro smart connector może pojawić się również w iPhonie. Na wielu zdjęciach, które pojawiły się w sieci widzimy 3 małe piny na tyle obudowy, które mają właśnie to zwiastować. Pozwoli to na otworzenie drogi do projektowania zupełnie nowych i innowacyjnych akcesoriów do iPhone’a, w tym być może związane z ładowaniem bezprzewodowym.

EARPODS

Jako, że iPhone 7 nie będzie miał już złącza mini jack, Apple musi jakoś załatwić sprawę słuchania muzyki. Szansa na to, że w pudełku znajdziemy bezprzewodowe Earpodsy jest chyba mniejsza niż zero. Dużo bardziej spodziewanym rozwiązaniem jest obecność adaptera z portu Ligtning lub USB C na mini jacka lub słuchawek Earpods zakończonych wtyczką Lightning.

DUALSIM

Dość nieprawdopodobne wydaje się być, aby Apple umieściło w swoim iPhonie funkcję Dual SIM. Pomimo to niektóre przecieki i zdjęcia wskazują na obecność właśnie takiego rozwiązania.

POJEMNOŚĆ

W końcu coś, co gigant z Cupertino powinien już zrobić kilka lat temu. Wall Street Journal donosi, iż w 7-dmce nie zobaczymy już opcji 16 GB, a zastąpi ją wersja 32 GB. Inne plotki donoszą, że zniknie również edycja 64 GB, a pojawi się jeszcze większa 256 GB.

CENA

Jakiś czas temu wyciekł cennik nowych iPhonów, który brał pod uwagę 3 modele. Gdyby jednak wersja Pro miała się pojawić, to uderzałaby w próg 1000$, co oznaczałoby cenę w Polsce w wysokości 5-6 tysięcy złotych. Jeżeli chodzi o cenę startową podstawowej wersji iPhone 7, to będzie ona pewnie nieco wyższa od 6s, a więc powyżej 3200 zł. Wersja plus będzie około 500 zł droższa. Między kolejnymi wersjami pamięciowymi będzie różnica 500 zł lub wyższa.

DATA PREMIERY

Data premiery będzie zapewne podobna, jak w roku ubiegłym. Prezentacji iphone 7 możemy spodziewać się 6 lub 9 września, rozpoczęcia przedsprzedaży 3 dni później, a Evleaks donosi, że już 16 września ma nastąpić premiera sklepowa. Czy tak będzie? Przekonamy się już za miesiąc.

blog comments powered by Disqus
Wszystko Co Wiemy o IPhon'ie 7