PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S8 - Sprawozdanie i Podsumowanie Premiery Nowego Flagowca!

Samsung Galaxy S8 - Sprawozdanie i Podsumowanie Premiery Nowego Flagowca!

Właśnie minęła prezentacja Samsunga Galaxy S8 i Galaxy S8+, dzięki której poznaliśmy prawdziwą specyfikację, cenę oraz nowe funkcje smartfona! Teraz pragniemy podsumować wszystkie zebrane informacje w jedną spójną całość, aby ułatwić Wam ogląd na sytuację. Jesteście ciekawi nowego dziecka Samsunga? Gorąco zapraszam!

Słowem wstępu...

Właśnie jesteśmy po premierze kolejnego flagowego dziecka Samsunga! Prezentacja rozpoczęła się niemalże punktualnie, a na scenie pojawił się nie kto inny jak sam DJ Koh! Nim nowa galaktyka została oficjalnie pokazana, Koreańczyk pokrótce przedstawił nam proces twórczy nowego S8.

konferencja prasowa samsunga galaxy s8

Nie zabrakło także licznych nawiązań do użyteczności smartfona w rodzinie, bowiem obecnie prawie wcale nie rozstajemy się z naszym urządzenie ma krok, by móc dokumentować oraz dzielić się najważniejszymi wydarzeniami z życia!

wielka prezentacja s8

Po chwili prowadzenia monologu przez DJ Koh, nareszcie ukazał się naszym oczom kolejny film, który tym razem przedstawiał dosyć dziwne urządzenie, które wcale nie przypomniało Galaxy S8, ale... był to celowy zabieg graficzny by przedstawić nam minimalne ramki nowego flagowca od Samsunga! W rytm muzyki, po kolei odpadały kolejne ramki, aż wreszcie mogliśmy zobaczyć telefon w pełnej jego okazałości.

Budowa

Kiedy wreszcie zakończyła się kolejna wideo prezentacja, sam DJ Koh trzymał już w dłoniach jeszcze gorące S8 oraz S8 Plus! Obie słuchawki prezentują się niezwykle majestatycznie, co już mieliśmy okazję zobaczyć przy okazji drobnych przecieków, ale dopiero teraz wszystko wyszło na jaw! Słuchawka w obydwu wariantach wydaje się być solidnie skonstruowana i co najważniejsze... wodoodporna! Zatem, mamy do czynienia z certyfikatem IP68.

galaxy s8 najlepszy

Co się zmieniło? Na froncie nie znajdziemy już typowego dla Samsunga przycisku Home, a jedynie klawisze zatopione w ekranie głównym w formie dotykowej! Sam przycisk Home Button został umieszczony pod ekranem, czego z pewnością zabraknie u tak wielkiego konkurenta jak Apple!

najlepszy aparat od samsunga

Nie obyło się także bez czytnika linii papilarnych, który tym razem znalazł swoje miejsce na tylnej ściance telefonu, tuż obok aparatu. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest to dosyć wygodne rozwiązanie, które mieliśmy okazję poznać w serii "G" od LG. 

Specyfikacja

Na prezentacji mieliśmy również okazję przyjrzeć się nieco bliżej specyfikacji obydwu wariacjom nowego Samsunga Galaxy S8. Jednakże, jak się pewnie domyślacie, informacje z wycieków pokrywają się z oficjalną specyfikacją podaną przez Koreańczyków.

samsung galaxy s8 unboxing

Dalej główną różnicę stanowić będzie jednostka procesora. Do wyboru będzie Exynos 8895 stworzony przez Samsunga oraz Snapdragon 835, produkcji Qualcomm'a. Aby było łatwiej, poniżej zamieszczamy tabelkę:

Samsung Galaxy S8Samsung Galaxy S8+
SYSTEM OPERACYJNYAndroid 7.0 NougatAndroid 7.0 Nougat
NAKŁADKA SYSTEMOWASamsung Experience 8.1Samsung Experience 8.1
DATA PREMIERY29.04.201729.04.2017
PRZEKĄTNA EKRANU5.8-cala6.2-cala
ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU2960 x 1440 pix2960 x 1440 pix
RODZAJ MATRYCYSuper AMOLEDSuper AMOLED
PROCESORQualcomm Snapdragon 835Qualcomm Snapdragon 835
LICZBA RDZENI8-rdzeniowy, 4 x Kryo do 2,45 GHz, 4 x Kryo do 1,9 GHz8-rdzeniowy, 4 x Kryo do 2,45 GHz, 4 x Kryo do 1,9 GHz
UKŁAD GRAFICZNYAdreno 540Adreno 540
RAM4 GB RAM4 GB RAM
ROM64 GB64 GB
SLOT NA KARTĘ MICROSDtaktak
ROZDZIEL. APARATU GŁÓWN.12 Mpix12 Mpix
ROZDZIEL. APARATU PRZED.8 Mpix8 Mpix
LTEtaktak
USBtypu Ctypu C
Dual SIMnienie
CZYTNIK LINII PAPILARNYCHtaktak
POJEMNOŚĆ AKUMULATORKA3000 mAh3500 mAh
TECH. SZYBKIEGO ŁADOWANIAtaktak

Dostępne warianty

Kolejnym punktem powyższej prezentacji była dostępność wariantów kolorystycznych. Dowiedzieliśmy się, że w dniu rozpoczęcia się procesu sprzedaży, dostępny będą kolory takie jak:

  • Midnight Blue
  • Orchid Gray
  • Arctic Silver
  • Black

Finalnie wiadomo, że każdy znajdzie odpowiednią wariację kolorystyczną. Szkoda tylko, że zabrakło czerwonego... który swoją drogą dostępny jest obecnie u największego konkurenta Samsunga!

Ranking smartfonów

event galaxy s8

Samsung Gear VR i Gear 360

Przy okazji premiery Samsunga Galaxy S8, gigant z Korei wspomniał w kilku zdaniach o współpracy nowego flagowca z okularami rozszerzonej rzeczywistości - Samsung Gear VR. To połączenie rozwinie jeszcze bardziej tę technologię, która obecnie przeżywa swój renesans! Dodatkowo, Samsung zdążył wspomnieć o nowym wcieleniu kamerki do nagrywania w 360 stopniach.

samsung gear 360 2017

Co ciekawe, owa kamerka jest w stanie nagrywać obraz w rozdzielczości 4K, czego próżno szukać u najbliższej możliwiej konkurencji! Model ten umożliwi nam także prowadzenie transmisji na żywo przy pomocy szeregu portali pokroju Facebooka oraz YouTube!

Samsung DeX

Nader ciekawym zagadnieniem, jaki został poruszony na owej prezentacji był Samsung DeX! Jest to pomysł bliski projektowi Microsoftu, który kryje się pod nazwą Microsoft Continuum. W tym przypadku także mamy do czynienia ze swojego rodzaju stacją dokującą naszego smartfona!

samsung dex odpowiedź na microsoft continuum

Dzięki temu rozwiązaniu, będziemy w stanie wykorzystywać nowe "S8" jako pełnoprawny substytut komputera klasy PC! Kto wie, może uda się uruchomić bardziej znane tytuły z PC? Bowiem, podzespoły umieszczone w modelu "S8" stoją na wysokim poziomie pod względem wydajnościowym! 

Guard S8 - Dodatkowy System Ochrony

Na koniec wspomniano również o ciekawym projekcie ochrony przyszłych użytkowników Samsunga Galaxy S8 oraz S8+! Mianowicie, osoby zainteresowane zapisem do tegoż programu ochronnego otrzymają takie korzyści jak:

  • Dedykowana Infolinia: kierowana wyłącznie posiadaczom wspomnianego flagowca wraz ze zdalną pomocą techniczną
  • Pakiet usług serwisowych: w ramach tegoż pakietu, użytkownicy mogą skorzystać z systemu szybkiej naprawy, co oznacza możliwość naprawy nie przekraczającej 2-óch godzin w najbliższym możliwym serwisie. Ponadto, istnieje możliwość otrzymania nowego urządzenia w zamian za uszkodzony egzemplarz lub też odbiór telefonu przez kuriera do dwóch dni roboczych wraz z dostarczeniem urządzenia zastępczego. Uczestnik programu otrzyma również dodatkowy rok gwarancji!

samsung guard s8

Cena

Najważniejszym elementem, na który czekacie to... cena. Zapewne, właśnie to zdecyduje czy pokusicie się o zakup nowego flagowca Samsunga czy też nie. Przechodząc do konkretów, powiedzmy sobie szczerze, że tanio nie będzie. Rzućcie proszę okiem na te dane:

  • Samsung Galaxy S8 - 3498,99 zł
  • Samsung Galaxy S8+ - 3949,00 zł

Co prawda, cena jest nieco wyższa niż miało to miejsce w przypadku premiery S7, ale wiedzcie, że nowa galaktyka od Samsunga jest znacznie mocniej wyposażona w różnej maści "ficzery"! 

Lekkie podsumowanie

Trzeba przyznać, że Event został stworzony z wielkim rozmachem! Na prezentacji pojawiły się najbardziej znane twarze Samsunga i nie zabrakło ciekawy anegdot prowadzących. Sam gwóźdź programu nie rozczarował, a narobił smaku po jeszcze więcej. Na szczęście to dopiero początek! Pozostańcie z nami, bowiem za moment pojawią się inne materiały poświęcone Samsungowi Galaxy S8!

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S8 - Sprawozdanie i Podsumowanie Premiery Nowego Flagowca!