PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S8 Dwa Miesiące po Premierze - Czy Warto Kupić?

Samsung Galaxy S8 Dwa Miesiące po Premierze - Czy Warto Kupić?

Minęły już ponad 2 miesiące od premiery nowego modelu flagowca od Samsunga. Czy nadal jest on wart swojej ceny, która w porównaniu do LG G6 nie spada?

APARAT

Największą zaletą Galaxy S8 jest na pewno wyśmienity aparat fotograficzny i śmiem zaryzykować stwierdzeniem, że jest to najlepszy dostępny na rynku smartfon. Dlaczego? Ponieważ świetnie radzi sobie z robieniem zdjęć, nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Przysłona 1.8 z 13 Mpix odwala bardzo dobrą robotę. Równie dobrze spisuje się opcja nagrań w slow-motion. Aparat rejestruje wtedy obraz o prędkości 240 klatek na sekundę, a po nagraniu materiału możemy wybrać moment, który zwolnimy.

Samsung Galaxy S8 Aparat Opcje

WYŚMIENITA BATERIA

2,5 tyś mAh pozwoliło mi na granie kilka godzin w Pokemon GO bez ładowania. Jest to wyśmienity wynik biorąc pod uwagę wszystkie prądożerne aspekty tej aplikacji, takie jak lokalizacja, żyroskop oraz stałe połączenie z internetem. W powolnym zużywaniu baterii pomaga nam tryb bardzo niskiego zużycia energii, który wygrywa z konkurencyjną opcją od Huawei czy Apple, bowiem tutaj możemy korzystać z wybranych aplikacji w zmniejszonej rozdzielczości oraz jasności ekranu, co przekłada się nawet na kilkanaście godzin zaoszczędzonej baterii.

Samsung Galaxy S8

WYJĄTKOWE FUNKCJE I GADŻETY

Jestem zdziwiony, jak dużo funkcji zamieścił Samsung w swoim produkcie, których nie ma u konkurencji, na przykład możliwość nagrywania GIFów, do których przechodzimy po przesunięciu palcem po krawędzi ekranu (swoją drogą ich wykorzystanie jest bardzo słabe). Wyróżniają się również gadżety, które przemieniają Galaxy S8 już nawet nie w komputer, a mobilne centrum multimedialne, ponieważ możemy na nim grać w gry  i oglądać filmy w technologii VR, czy nawet nagrywać je w 360 stopniach za pomocą Gear 360.

Słynny DEX pozwoli na przekształcenie naszego smartfona w mini komputer, z którego można korzystać jak z tego normalnego. Klawiatura jest? Jest. Myszka jest? Jest. Obsługa pakietu Office jest? Jest. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko oficjalne aplikacje od Samsunga lub jego partnerów działają w płynny i zoptymalizowany sposób (w trybie pełnoekranowym i wielookienkowym). Reszta, przykładowo Snapchat, ma problemy z odpaleniem. Do niepotrzebnych, ale ciekawych funkcji możemy zaliczyć zaimplementowany skaner pulsu, który sprawdzi nasze ,,siły witalne".

Samsung Galaxy S8 Gear 360

EKRAN AMOLED

Oryginalna technologia Samsunga pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości energii, ponieważ - jak to jest w OLED-ach - podświetlane są tylko pojedyncze piksele, a nie cały ekran. Dzięki temu nasz telefon może być cały czas uruchomiony, a nawet w trybie czuwania wyświetlana jest godzina oraz powiadomienia. Tym niestety nie może pochwalić się konkurencja w postaci przykładowo LG G6, w którym podświetlany jest cały ekran, co nie pozwala na dłuższe korzystanie z ekranu (mimo tego LG wprowadza inne rozwiązania, co przyczynia się do dłuższego cyklu dniowego).

Samsung Galaxy S8 Amoled

SZYBKI INTERFEJS

Po miesiącu korzystania z tego smartfona doszedłem do wniosku, że wyróżnia się on spośród innych Androidów. Napotkałem tylko jeden mały błąd, który automatycznie się naprawił. To wszystko dzięki zaktualizowaniu nakładki, która nie jest już TouchWizem (a działał on okropnie i odradzałem każdemu mojemu znajomemu zakup telefonu z tą nakładką).

Jak na razie biorąc pod uwagę podane zalety jestem zadowolony ze sprzętu i przekonał mnie on do zakupu. Mimo mniejszych wad jak nie skalowanie filmów, a powiększanie ich na ekranie 18:9 czy nieodpowiednie wykorzystanie krawędzi bocznych albo wkurzająca bixby, która wprasza nam się na ekran jak nieproszony gość na imprezę, to wypadkowa wychodzi na plus.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S8 Dwa Miesiące po Premierze - Czy Warto Kupić?