PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Testujemy Facebook VR - Czy Możemy Wirtualnie się Spotykać?

Testujemy Facebook VR - Czy Możemy Wirtualnie się Spotykać?

W 2016 roku Mark Zuckerberg prezentował rozwój technologii VR i w tym celu spotkał się wirtualnie ze swoimi przyjaciółmi z pracy oraz przeprowadził z nimi spotkanie biznesowe. Przy okazji wokół widać było naturalne środowisko, a mimika twarzy avatarów była odwzorowywana w czasie rzeczywistym. Czy my - zwyczajni użytkownicy Facebooka - już możemy tego sami doświadczyć?

NIESTETY NIE!

Aplikacja Facebook 360 jest niczym innym jak tylko tablicą, na której wyświetlane są ,,ekskluzywne materiały" - to znaczy, że nic oprócz postów w 360 stopniach nie pojawi się w aplikacji, co jest ogromną zaletą. Istnieje jednak jeden wyjątek, czyli zdjęcia panoramiczne - wyświetlają się na wallu, ale część wyświetlanej przestrzeni jest rozmazana.

Facebook 360 zdjęcie panoramiczne

PROSTOTA TO KLUCZ DO SUKCESU

Tak jak już wspomniałem - nie znajdziemy tutaj nic oprócz postów w 360 stopniach. Gdy spojrzymy ku górze, możemy zauważyć 4 zakładki: Polecane, Obserwowane, Zapisane i Twoja Tablica (w wolnym tłumaczeniu). W tej pierwszej możemy przeglądać proponowane przez Facebooka propozycje, takie jak film z kabiny kierowcy Formuły 1. Przy drugiej pozycji zauważyć możemy posty udostępnione przez naszych znajomych, obserwowane strony oraz ludzi. Zapisanych chyba nie muszę tłumaczyć? Na tablicy prawdopodobnie będzie pusto - tak jak to było w moim przypadku - ponieważ inicjatywy typu 360 nie są dość wypromowane. 

Facebook 360 wideo 360

JESZCZE PROSTSZE STEROWANIE

Jak korzystać z Facebooka na VR-rze? Gdy używałem Galaxy VR, wystarczyło ruszać głową oraz klikać jeden przycisk na touchpadzie - to za jego pomocą kieruje się całą aplikacją. Stuknięcie to wybór konkretnej opcji, a przytrzymanie to nic innego jak wybór reakcji na żywo. Aby wyjść z konkretnych wyświetlanych postów, wystarczyło spojrzeć w górę i wybrać pozycję ,,menu". Niestety jak dotąd aplikacja nie wspiera języka polskiego. Podsumowując - to na pewno jeszcze nie jest ,,przyszłość", ale pewien krok w przód. Minimalny, ale widoczny

Jakie wirtualne rzeczywistości są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu wirtualnej rzeczywistości z 12/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które wirtualne rzeczywistości warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Google Cardboard 2.0 Google Cardboard 2.0Best of the best!
2Google Fiit VR Google Fiit VR Sprawdź sam
3Dreamz VR 2.0 Dreamz VR 2.0 Ten ma niezłą cenę!
4Gear VR Gear VR Polecany model
5HTC Vive HTC Vive Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wirtualna Rzeczywistość - Poradnik Świąteczny TOP 5

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Testujemy Facebook VR - Czy Możemy Wirtualnie się Spotykać?