PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S8+ - Najgorętsza Recenzja Bez Grama Wazeliny

Osobiście wydaje mi się, że Samsung i seria Galaxy to jedne z dwóch urządzeń, na których premierę czeka się cały rok. Tym razem przyszedł czas na ósmą odsłonę galaktyki Samsunga. Ponownie stworzono dwa modele, tym razem oba w wersji Edge, a my zrecenzujemy  tego większego, Galaxy S8 +.

Samsung Galaxy S8+

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • elegancki
  • solidnie wykonany
  • mocna specyfikacja
WADY
  • niedopracowany czytnik źrenic
  • błędnie interpretujący system rozpoznawania twarzy
  • niewygodne umiejscowienie czytnika linii papilarnych

Wygląd

Otwarcie trzeba przyznać, że Samsung stworzył urządzenie naprawdę ładne, a można nawet powiedzieć, że zjawiskowe. Niewątpliwie wyznaczył on nową jakość na rynku smartfonów.

najlepszy z najlepszych Samsung Galaxy S8+

Samsung pozbył się charakterystycznego klawisza Home, który niewątpliwie był znakiem rozpoznawczym tej marki. Pozbył się to jednak dużo powiedziane, gdyż klawisz pozostał, ale niewidoczny. Zastosowano tutaj technologię nacisku, podobnie jak to miało miejsce w iPhonie 7.

najpiękniejszy smartfon Samsung Galaxy S8+

Ponadto całkowicie wyzbył się ramek, dzięki czemu praktycznie cała powierzchnia frontu jest zarezerwowana dla ekranu. Dostosowano nowy format ekranu – 18:9, który ma rozdzielczość równie nietypową, bo 2220x1080p.

Ceny i dostępność Samsunga Galaxy S8+

killer wśród smartfonów Samsung Galaxy S8+

Smartfon zbudowany jest przede wszystkim ze szkła oraz metalu. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich modelach, ramka jest aluminiowa, która przedziela dwie tafle szkła GorillaGlass 5, przynajmniej tak jest to ujęte w specyfikacji. Osobiście twierdzę, że faktycznie front może posiadać to szkło, za to tył niekoniecznie, bo w stosunkowo krótkim czasie pojawiło się na nim dość dużo rysek.

kto przegoni Samsung Galaxy S8 Plus

Same wrażenia z użytkowania są przyjemne, mimo że trzymam smartfon który ma aż 6,2”, nie odczuwa się tego. Smartfon trzyma się pewnie w ręce, choć dla wielu osób może być on nieco za śliski. Zasadniczo urządzenie naprawdę ładnie i dobrze wykonane, choć ma swoje wady.  

Specyfikacja

W Samsungu Galaxy S8 wprowadzono dwie wersje procesorów – pierwszy to autorski procesor Samsunga – Exynos 8890, jest to ośmiordzeniowa jednostka o taktowaniu 2,3GHz na cztery pierwsze rdzenie oraz 1,7GHz na kolejne cztery. Drugi procesor to Snapdragon 835, który raczej nie będzie dostępny w Polsce. Ponadto do dyspozycji mamy 4GB pamięci RAM. Taki zestaw pozwala właściwie na wszystko, co tylko sobie wymyślimy – gry, programy, system – wszystko działa ultrapłynnie, bez zacięć. Nie będziemy też narzekać na aplikacje VR.

Przykładowe zdjęcie Samsung Galaxy S8+

W benchmarku AnTuTu smartfon osiągnął ponad 175 tysięcy punktów i ledwo wysforował się przed iPhone'y 7. Nie mam danych co do benchmarku ze Snapdragonem 835, chodzą pogłoski, że przekroczy barierę 200 tysięcy punktów.  Wyniki myślę, że mogły by być lepsze, ale część z tej mocy oczywiście obsługuje ten ogromny ekran o potężnej rozdzielczości, o której wspominałem. Obsłużyć tego typu panel to nie lada wyzwanie, nawet dla przeciętnego laptopa.

Samsung Galaxy S8+ przykładowe zdjecie

Nie ma też mowy o przegrzewaniu się, podczas grania w wymagające gry, telefon robi się co najwyżej ciepły.

Samsung Galaxy S8+ miażdży konkurencję

Powiedzmy jeszcze o równie istotnej rzeczy jaką jest wyświetlacz, nie ma tutaj niespodzianki, Samsung zastosował superAMOLEDowy panel. Świeci on doskonale, ale nie ma jakiegoś skoku w porównaniu do poprzednich wersji – S7, czy nawet S6.

Zobacz również Porównanie LG G6 z Samsung Galaxy S8 >>

Multimedia

Samsung Galaxy S8+ wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 12Mpix o bardzo jasnym obiektywie f1,7. Aparat posiada wszystko- robi znakomite zdjęcia zarówno w dzień, jak i w nocy, do tego nagrywanie filmów w 4K. Do jednego tylko mogę się przyczepić, do sporych szumów w nagrywaniu przy sztucznym oświetleniu, czyli w nocy. Widoczne jest to jednak dopiero na komputerze.

czy nowa galaktyka przestanie zadziwiać Samsung Galaxy S8+

Sama aplikacja aparatu jest bardzo mądrze zrobiona, wszystkie przydatne funkcje znajdziemy pod ręką, a jest ich naprawdę sporo.  Znajdziemy tam przede wszystkim tryby panoramy, pola ostrości czyli efekt lustrzanki, czy nawet filtr do fotografii jedzenia. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tych wszystkich trybów, są one mało przydatne, kłopotliwe i wątpię, aby ktokolwiek z nich na co dzień korzystał. Ciekawe co Wy myślicie o tym, czy zgadzacie się ze mną w tym względzie, a może faktycznie są wam one potrzebne.

kto dogoni Samsung Galaxy S8 Plus

Kilka słów powiedzmy jeszcze o dźwięku, Samsung wyposażony jest w jeden głośnik, który to zdecydowanie spełnia swoją rolę, nie jest to co prawda dźwięk który oferuje na przykład HTC w swoich flagowych produktach, ale co ważne, jest czysty i głośny.

System i funkcje

Samsung Galaxy S8 + wyposażony jest w najnowszego androida 7.0 Nougat , z systemem zabezpieczeń na miesiąc marzec. Nie mogło zabraknąć autorskiej nakładki producenta, słynnego TouchWizza, chociaż tak naprawdę w niczym nie przypomina już ten system tego sprzed dwóch czy trzech lat, o którym żartobliwie mówiono LagWizz. Tutaj nie ma mowy o jakichkolwiek spowolnieniach. Nakładka jest bardzo szybka, czytelna, dobrze zorganizowana. Myślę, że Samsung próbuje tutaj zastosować nawigację gestami, na przykład samo wejście do menu aplikacji odbywa się poprzez przesunięcie palca po ekranie w górę lub w dół. 

niezwykle wydajny smartfon Samsung Galaxy S8+

Samsung również ograniczył do minimum aplikacje preinstalowalne, znajdziemy tylko te podstawowe i najważniejsze, jak np.  Samsung Health lub Gear do obsługi smartwacha. Samsung również forsuje swoją przeglądarkę internetową oraz próbuje się uniezależnić od aplikacji Google’a, dlatego też domyślnie instaluje aplikacje Microsoftu, a mam tu na myśli Worda, Excela, PowerPointa - czyli mamy wybór.

Zobacz również Samsung Galaxy S8 >>>

test najnowszego flagowca Samsung Galaxy S8+

Bardzo ważną rzeczą, myślę, że przełomową, jest funkcja Dex, czyli specjalne akcesorium, które służy do uruchomienia na ekranie monitora pełnoprawnego systemu operacyjnego, coś jak Continuum od Microsoftu. Bardzo dobry pomysł. Sam jestem ciekawy działania.

Bezpieczeństwo

Czytnik linii papilarnych, czytnik źrenic oraz czytnik twarzy to chyba najgorsze, co Samsung stworzył w tym modelu. Po pierwsze, czytnik linii papilarnych umieszczony jest obok aparatu, posiada bardzo zbliżony a wręcz taki sam kształt jak obiektyw, a co za tym idzie, trudno go wyczuć. Poza tym umieszczony jest za wysoko i nie w centralnej części smartfona, a po prawej stronie aparatu. Wystarczyły trzy dni, abym zupełnie zrezygnował z tego rozwiązania, szkoda nerwów.

Ekran Samsung Galaxy S8+

To samo tyczy się czytnika źrenic oraz systemu rozpoznawania twarzy – te funkcje działają jak chcą. Jestem osobą noszącą okulary, jeżeli zeskanuję sobie twarz w okularach, to jak je zdejmę, telefon nie rozpoznaje mojej twarzy. Wyobrażacie sobie zdejmować okulary przeciwsłoneczne za każdym razem jak zechcecie odblokować telefon? Żarty!  To samo się tyczy rozpoznawania źrenicy, w okularach nie ma na to szans.

porównanieSamsung Galaxy S8 z S8 Plus

Za to właśnie leci do Samsunga porządny minus, bo to nie z tysiąca bajerów korzystamy na co dzień, a właśnie z usprawnień takich jak te. Przecież telefon odblokowujemy za każdym razem, jak wyciągniemy go z kieszeni, więc powinno to być dla nas proste i intuicyjne. W tym aspekcie niestety Samsung przekombinował.

Bateria

Tutaj spore zaskoczenie, ponieważ bateria w Samsungu Galaxy S8 + działa naprawdę długo.  Dwa dni to dobry standard, do tego jeszcze mamy możliwość oszczędzania energii, co w konsekwencji  może wydłużyć czas pracy urządzenia nawet do tygodnia. Jak na dzisiejsze czasy ten wynik jest bardzo okej.

Bateria w Samsung Galaxy S8+

Podsumowanie

Jak widać, Samsung Galaxy S8+ nie jest urządzeniem idealnym, choć może konkurować z najlepszymi smartfonami na rynku. Jest ładny, dobrze wykonany, ale chcieć za bardzo też nie można. W niektórych aspektach Koreańczycy przedobrzyli, albo po prostu nie przemyśleli sprawy. Największym problemem S8+ jest niemożność korzystania z niego, ten smartfon po prostu może denerwować użytkownika. Dlatego moja ocena to „tylko” 4.

Ocena Testu Samsung Galaxy S8+Design Samsung Galaxy S8+Samsung Galaxy S8+

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S8+ - Najgorętsza Recenzja Bez Grama Wazeliny