PODPOWIEDZI:

Porównanie Samsung Galaxy S8 Plus vs Lg G6 - Który lepszy!

Wszyscy którzy interesują się światem smartfonów i telekomunikacji z niecierpliwością czekają na pojedynki i tak naprawdę na odpowiedz który z obserwowanych smartfonów będzie lepszy. Dziś przedstawiamy Wam chyba najlepsze telefony tego roku – tzw flagowce, w pełni ze sobą konkurujące - LG G6 oraz Samsunga Galaxy S8+ Zapraszam!

Samsung Galaxy S8+

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Wygląd Samsung Galaxy S8 i LG G6

   Tutaj można się spierać, rozmawiać, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że najnowszy Samsung Galaxy S8 jest niesamowitym smartfonem. Praktycznie bez ramek, zaokrąglone brzegi ekranu, oraz materiały wykorzystane w produkcji. Oba smartfony wykorzystują ekran w proporcjach 2:1 lub 18:9 i wydaje mi się że to jest strzał w 10 i od dziś wielu producentów będzie stosowało ten zabieg. LG G6 nie jest brzydkim urządzeniem, ale w tym wypadku przegrywa z Samsungiem S8+. W LG G6 odrzuca mnie troszkę tył z dwoma aparatami i czytnikiem linii papilarnych, wygląda to mało efektownie, ale to tylko moja opinia...

   LG G6 vs Galaxy S8 Plus

   Wykonanie

   Oba smartfony wykonane są wzorowo. Zarówno Samsung Galaxy S8 jak i G6 to telefony wykonane ze szkła, przedzielone korpusem z metalu. W Samsungu Galaxy S8 ramka schowana jest za szkłem, przez co nie pełni żadnej roli ochronnej podczas upadku. Inaczej wygląda to w LG. W G6 postawiono na tradycyjny kształt oraz design. W smartfonie wyeksponowana jest aluminiowa ramka, która chroni szkło. Do tego LG zapewniło, że smartfon jest odporny na upadki, co mogliśmy zobaczyć podczas premiery G6 w Warszawie. LG w końcu dorobiło się również wodoszczelności, wiec dogoniło niejako konkurencję. W Galaxy S8 + postawiono raczej na efektowny wygląd niż przemyślane wykonanie. Do tego G6 zdecydowanie pewniej trzyma się w ręku.

   LG G6 vs Samsung Galaxy S8 PlusLG G6 vs Samsung Galaxy S8 Plus

   Specyfikacja LG G6 i Galaxy S8 Plus

   Tutaj wydaje mi się, że LG się nie popisało. Podpadające jest to, że zastosowało procesor sprzed prawie roku, ten który między innymi zastosowano w Pixelu. Nie mówimy tutaj, ze Snapdragon 821 jest wolny, nie jestem ignorantem, ale powiedzmy sobie szczerze - Samsung pokazując urządzenie miesiąc później ponownie wyprzedził sprzętowo konkurencję. S8 został wyposażony w dwie wersje procesora . Pierwsza to jednostka Qualcomma – Snapdragon 835, druga to jednostka własna Exynos 8890, którą mam okazję testować.

   W benchmarku Antutu smartfony osiągnęły dokładnie takie wyniki. Widać równicę, ale nie jest to też przepaść. S8, ledwo wdrapała się na szczyt listy najwydajniejszych smartfonów na świecie. 

   Oba smartfony posiadają po 4 GB pamięci RAM i  doskonale radzą sobie z odprowadzaniem ciepła. Widać, że w tym temacie nie ma przelewek, nikt nie chce popełnić takie błędu jak przed rokiem zrobił właśnie Samsung.

   Wyniki wydajności Smartfonów w teście Antutu:

   • Samsung Galaxy S8 Plus Antutu - 175126 pkt
   • LG G6 Antutu - 138650 pkt
     
   lg g6 antutusamsung galaxu s8 plus antutu

   Warto również porównać ekrany. AMOLED vs IPS odwieczna walka na kolory, który lepszy, który ma lepsze kąty widzenia, który lepiej odwzorowuje barwy? To są bardzo trudne pytania, ponieważ przy takich rozdzielczościach ekran jest ostry jak żyleta. Po za oczywiście wielkością paneli niczym jednak mnie te dwa wyświetlacze nie zaskoczyły.

   LG G6 vs Samsung Galaxy S8 Plus

   Minimalnym faworytem jest jednak Samsung, być może przez te doznania wizualne, zaokrąglone krawędzie wydaje mi że lepiej świeci. Z LG miałem problem taki, że barwy są zbyt agresywne jakby to nie był IPS, bardzo męczył mi się wzrok.

   Porównanie Aparatów Galxy S8/S8+ i LG G6

   W tym aspekcie, oprócz specyfikacji trwa największa rywalizacja. Wydaje się, że pokłady miniaturyzacji obiektywów są nieskończone i co roku producenci zaskakują nas nowymi funkcjami. Trudno zmierzyć jakość tych dwóch aparatów, ponieważ LG posiada ich aż dwa w przeciwieństwie do S8 plus. Który ma aparat standardowo, jeden. Jednak testy będą przebiegały następująco. Zrobimy zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości w formacie 4:3 z włączonym HDR bez lampy. Zdjęcia i filmy będą wykonywane na statywie, jak i z ręki w porównywalnym czasie i świetle. Na tej podstawie ocenię, ale i Wy również będziecie mogli, który z tych smartfonów robi lepsze zdjęcia.
    

   Przykładowe zdjęcia wykonane
   Samsung Galaxy S8 Plus
   Przykładowe zdjęcia wykonane
   LG G6
   Przykładowe zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S8 PlusPrzykładowe zdjęcia wykonane LG G6
   Przykładowe zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S8 PlusPrzykładowe zdjęcia wykonane LG G6
   Przykładowe zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S8 PlusPrzykładowe zdjęcia wykonane LG G6
   Przykładowe zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S8 PlusPrzykładowe zdjęcia wykonane LG G6
   Przykładowe zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S8 PlusPrzykładowe zdjęcia wykonane LG G6
   Przykładowe zdjęcia wykonane Samsung Galaxy S8 PlusPrzykładowe zdjęcia wykonane LG G6

   Nie jest łatwo wytypować zwycięzcę. W nocnej scenerii zdecydowanie lepiej wypada Samsung, ale patrząc na filmy zauważalnie LG zbiera mniej szumów. Zdjęcia wykonywane w dzień wychodzą bardzo podobnie, a wręcz identycznie. Minimalne różnice dostrzec można w odcieniach wykonanych fotografii, raczej kwestią gustu jest decyzja, co nam bardziej odpowiada. Zdecydowany plus za optyczną stabilizację podczas kręcenia video leci do LG, w tym smartfonie wypada ona zdecydowanie lepiej niż w Samsungu.

   Zestawienia polecanych smartfonów >

   System i Funkcje

   Jeżeli weźmiemy pod uwagę sam system operacyjny Android to wychodzi na remis, oba smartfony posiadają najświeższe oprogramowanie Google – Androida 7. W tym wypadku nie to jest jednak kartą przetargową, a dodatkowe funkcje, które mają do zaprezentowania oba modele. 

   Tutaj innowacyjnością ponownie popisał się Samsung, przede wszystkim za sprawą specjalnego urządzenia o nazwie DEX, dzięki któremu możemy naszego smartfona przemienić komputer stacjonarny. Samsung zdecydował się również na wprowadzenie nowego asystenta głosowego Bixby – projekt nie jest jakiś nowatorski. Na tę chwile trudno ocenić czy okaże się sukcesem, tym bardziej, że podobni asystenci, jak chociażby Siri w iPhonie, czy Google Now do tej pory pozostają raczej ciekawostką.

   Ekran Galaxy S8/S8+Ekran Galaxy S8/S8+Ekran Galaxy S8/S8+Ekran Galaxy S8/S8+
   Ekran LG G6Ekran LG G6Ekran LG G6Ekran LG G6

   LG na tym polu przegrywa, gra zachowawczo licząc na punkcik, że ich oprogramowanie jest zazwyczaj aktualne, a dzięki przygodzie z Google - bezpieczne. Skupiło się przede wszystkim na funkcjach podziału ekranu. Jest to w jakiś sposób logiczne. Duża powierzchnia pozwala na więcej. Samsung natomiast wykorzystuje zaokrąglone krawędzie to umieszczenia tam swoich opcji. Każdy próbuje przeforsować swoje rozwiązania – rynek tak naprawdę zweryfikuje to i oceni.

   Ergonomia, bezpieczeństwo

   Tutaj trochę nagnę zasady. Widzicie, że mam większą wersję Galaxy S8, jednak wytknę tutaj Samsungowi parę błędów. Przede wszystkim warto wspomnieć o przeniesieniu czytnika linii papilarnych na tył. Jak wiadomo LG był pionierem tego rozwiązania i on to opatentował. Po kilku latach i Samsung zastosował ten manewr – dość nieudolnie niestety. Raz, że przycisk jest tuz przy aparacie i posiada ten sam kształt, dwa że nie znajduje się na środku. Zdecydowanie utrudnia znalezienie go. Jest to poważny błąd utrudniający normalne korzystanie. Lg dopracowało to do perfekcji i samo odblokowanie przychodzi łatwo i przyjemnie, do tego mamy przecież dwuklik, gdzie szybko możemy odblokować ekran.

   Z ciekawostek mogę powiedzieć Wam, że jest również spory problem z odczytywaniem twarzy oraz źrenic. W moim przypadku jest to około 50% skuteczności. Jeżeli zdejmę okulary S8 nie jest w stanie rozpoznać mojego wyglądu. Podobnie ma to miejsce przy czytniku źrenic. Rozpoznawanie ich w okularach wynosi nieco ponad 30% - wiec otwarcie mówiąc, ta funkcja zwyczajnie nie działa.

   Porównanie Baterii w LG G6 i Samsung Galaxy S8/S8+

   Na koniec została bateria. Z racji tego, że w Samsungu Galaxy S8 + zastosowano większą baterię , która wynosi 3500 mAh test nie ma większego sensu. Oba smartfony działają długo , ale czas działania dwóch dni na baterii w Samsungu robi wrażenie. LG G6 przy jego 3000 mAh tez radzi sobie nieźle, jednak od powinien konkurować z wersja klasyczną S8.

   Podsumowując

   Werdykt jest jeden. LG radziło sobie dzielnie, ale niestety przegrało. Nie jest to jednak smartfon, który powinien być skreślony. Różnicie w specyfikacji nie są widoczne, system działa miejscami sprawniej niż ten w S8, a korzystanie z niego na co dzień  jest wygodniejsze niż w produkcie Samsunga. Mimo wszystko, nowa jakość S8, wygląd, nowe technologie, dodatkowe opcje typu DEX dają przewagę Samsungowi. Oba smartfony polecam, a Wy jak oceniacie ten pojedynek? Zapraszam do komentowania!

   blog comments powered by Disqus
   Porównanie Samsung Galaxy S8 Plus vs Lg G6 - Który lepszy!