PODPOWIEDZI:

POTWÓR ZA 20 000ZŁ - MSI Aegis TI3 | GTX 1080 SLI | I7-7700k

Coraz częściej firmy zajmujące się częściami do PC’tów stwarzają swoje własne unikalne maszyny. W dzisiejszym artykule chciałbym Wam pokazać potężną bestię jaką jest MSI Aegis TI3 z GTX 1080 w SLI.

MSI Aegis TI3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność
  • Łatwy w obsłudze
  • OC pod jednym przyciskiem
  • Wygląd
WADY
  • Cena

Wygląd

Co oferuje nam profesjonalny komputer do gier? Zaczniemy od wyglądu. Unikalna obudowa stworzona specjalnie do tego modelu jest ciekawa sama w sobie. Wygląda agresywnie i posiada wiele ledów, z pewnością spodoba się wielu ludziom, którzy lubią taki design swoich PC’tów do grania chociaż z pewnością również znajdzie swoich przeciwników. Solidne wykonanie, sporo siatek do lepszego przepływu powietrza i małe okienko z boku obudowy. Dodatkowo karbonowe wstawki i ogromna ilość agresywnych wcięć tylko dodają tej obudowie uroku. Ciekawy jest również środek, gdyż został on podzielony. W górnej części znajdują się 2 karty GTX 1080 połączone w SLI a na dole w oddzielnej komorze widzimy procesor I7-7700k, który jest chłodzony chłodzeniem wodnym. Ciekawy patent, który pozwala oddzielić te 2 ważne części i poprawić temperatury we wnętrzu

MSI Aegis TI3 - wygląd

Komputer świeci się jak choinka i warto o tym oświetleniu co nieco napisać. Jest ono w pełni modyfikowalne. Mamy bardzo prosty w obsłudze program dzięki któremu paroma kliknięciami możemy zmienić dosłownie wszystko. Jeśli lubisz ledy i szukasz czegoś co możesz łatwo spersonalizować, no to właśnie znalazłeś.

Wnętrze

Teraz czas wejść do środka a tam siedzą piękne rzeczy, w tym bardzo wydajne karty graficzne. GTX 1080 od MSI w SLI, do tego procesor I7-7700k, 1TB dysku SSD od Intela, 3 TB HDD od Seagate, 64GB RAM’u, 800 watowy zasilacz i specjalna płyta główna stworzona do tego modelu. Oprócz tego w środku możemy znaleźć parę wentylatorów i chłodzenie wodne do CPU. W skrócie - bestia.

MSI Aegis TI3 - wnętrze, specyfikacja

Porty

Z przodu na panelu znajdziemy takie porty jak USB 3.1 typu C, 2 USB 3.1 typu A, wejście jack na mikrofon i słuchawki oraz port HDMI VR Ready.

Z tyłu zaś 5 jacków Audio, 2 wejścia na anteny Wifi, 4 USB 2.0, 4 USB 3.1 oraz port PS/2 co może być zaskoczeniem. Oprócz tego mamy tutaj 2 karty MSI Gaming X, więc z tyłu mamy razem 6 DisplayPortów, 2 HDMI oraz 2 DVI.

MSI Aegis TI3 - portty

Wydajność

Otworzy wszystko w 4k, więc sami zobaczcie jaką wydajność prezentuje w 3 wymagających tytułach na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 3840 × 2160.

Jak sami widzicie bez problemu pogramy w każdą produkcję w 4k w ponad 60 klatkach. Czasami trzeba będzie lekko zejść z maksymalnych ustawień a w przypadku Wiedźmina nadal polecam wyłączyć HW ewentualnie zostawić je tylko na Geralcie.

wydajność BF1 MSI Aegis TI3wydajność GTA Vwiedźmin 3 wydajność dla MSI Aegis TI3

Temperatury i kultura pracy

Przejdźmy dalej - Temperatury i kultura pracy. Tutaj jest dobrze, temperatury są normalne i nie ma co się o nie bać. Gorzej jest z kulturą pracy. Tak jak i MSI Gaming X to dosyć cicha karta tak i wentylator umieszczony na górze obudowy to jakieś nieporozumienie.  Przy dużym obciążeniu i trybie OC komputer jest dosyć głośny. W spoczynku jest ok a jak ktoś lubi ciszę to MSI dało tutaj tryb Cichy, który działa bardzo przyjemnie. Jeśli już mówimy o trybie OC i Cichym to warto wspomnieć o małym przycisku z logiem MSI z przodu obudowy. Po jego wciśnięciu nasz PC automatycznie się podkręca. Po ponownym naciśnięciu wraca do normy i mamy możliwość wyboru czy chcemy aby komputer działał w trybie cichym lub standardowym - tzw. “gaming”.

MSI Aegis TI3 - kultura pracy

Podsumowanie

Podsumowując jest to istna bestia jednak jej cena na poziomie 22 000 zł jest aktualnie za wysoka. Po wyjściu kart 1080TI, 1080 staniały, więc i ten sprzęt powinien wkrótce pójść lekko w dół. Jest to już złożony komputer dla laików, którzy mają spory portfel i szukają sprzętu do wszystkiego jednocześnie nie interesując się budową komputerów - płacą i wymagają wielkiej wydajności nie rozmyślając nad niczym, wtedy ten sprzęt ma sens. Unikalny design, wielka wydajność, bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjne menu podkręcania - To wszystko składa się na mocarny komputer dla laika.

blog comments powered by Disqus
POTWÓR ZA 20 000ZŁ - MSI Aegis TI3 | GTX 1080 SLI | I7-7700k