PODPOWIEDZI:

IFA 2016 - Sony Odsłoniło Swoje Karty!

IFA 2016 - Sony Odsłoniło Swoje Karty!

Niemalże za nami jest już drugi dzień targów IFA w Berlinie. Dzisiaj powiemy kilka słów odnośnie produktów zaprezentowanych przez Japońskie Sony, które na tegorocznych targach mieni się licznymi gadżetami technologicznymi. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

W tym roku pojawił się cały ogrom nowości od różnorakich producentów. Każdy z nich pragnie zaproponować nam zarówno produkty muzyczne czy też filmowe, ale również zestawy samochodowe, a także smartfony! Podobnym produktom przyjrzymy się dzisiaj i stwierdzimy, czy przyszłość Sony maluje się w pozytywnych barwach.

Bezprzewodowe słuchawki


 

Zacznijmy od bezprzewodowych słuchawek z serii MDR-1000X, które zostały wyposażone w najbardziej zaawansowany system osłabiania zewnętrznego hałasu.Są to solidne słuchawki bezprzewodowe, które gwarantują nam indywidualną optymalizację osłabienia hałasów. Ponadto, model ten zapewni wysokiej jakości dźwięk o jeszcze lepszym i pełniejszym brzmieniu.

bezprzewodowe słuchawki
 

Zastanawiasz się co pokazało LG na targach IFA? Koniecznie obejrzyj to!

Dodatkowo, producent umieścił w nich wyjątkową technologię SENSE ENGINE. Pozwala ona na specjalistyczne przetwarzanie i analizowanie sygnału audio, a w efekcie tego poprawia jakość wszystkich dźwięków. Niestety, ale obecnie nie jest znana nam cena oraz ewentualna data pojawienia się urządzenia na rynku.

Kilka produktów z serii Signature


W skład tychże produktów wchodzą takie rzeczy jak słuchawki audio, odtwarzacze Walkman oraz wzmacniacz słuchawkowy. Wszystkie te produkty zostały stworzone z myślą o miłośnikach dźwięku i jego doskonałej czystości brzmienia. Model słuchawek (MDR-Z1R) wyróżnia się bardzo szerokim pasmem przenoszenia oraz otwartą przestrzenią dźwiękową. Maksymalna rozdzielczość odsłuchiwanego nagrania może osiągnąć wartość nie większą niż 120 kHz. Warto dodać, że producent umieścił tutaj przetwornik akustyczny o wartości 70 mm.


Telewizory TANIEJ w Media Expert


słuchawki sony

 

Oczywiście, prócz słuchawek mamy tutaj produkty z linii Walkman! Nową serię tworzą dwa modele: NW-WM1Z oraz NW-WM1A. Są one niczym innym jak cyfrowymi odtwarzaczami muzyki, które dostarczą nam nadzwyczajnych wrażeń ze słuchania. W tym modelach została zaimplementowana technologią DSEE HX, która pozwala na wybór jednego z pięciu trybów określający rodzaj słuchanej muzyki. Warto zauważyć, że oba modele mają rozwiązanie bezprzewodowe Bluetooth oraz LDAC.

sony walkman 1
 

Kolejnym produktem jest wzmacniacz dźwięku, czyli model TA-ZH1ES, które poprawi brzmienie każdych słuchawek. Urządzenie umożliwia przede wszystkim reprodukcję zaawansowanych formatów Hi-Res Audio do DSD 22,4 MHz oraz PCM 768 kHz/32 bity. Wzmacniacz ten także został wyposażony w technologię DSEE HX, co cieszy i to bardzo. Cena? Niestety, ale brak jakichkolwiek informacji w tej materii.

sony walkman 2Ekspresy do Kawy

Kamera Action CaMPrzyszedł czas na zaprezentowanie wyjątkowej kamery ze stabilizatorem obrazu od B.O.SS! Jest to bardzo kompaktowa kamerka, działająca w trybie 4K przy rozsądnej liczbie klatek wyświetlanych na sekundę podczas nagrywania. Urządzenie to zostało wyposażone w przetwornik o rozdzielczości 8.2 mpixCMOS Exmor R typu 1/ 2,5”.

sony action camera

Ponadto, producent umieścił szerokokątny obiektyw ZEISS Tessar, który zapewni naturalne odwzorowanie obrazu. W zestawie znajduje się również ciekawa obudowa podwodna, dzięki której będziemy w stanie zanurzyć się z kamerą na głębokość do 60 metrów. Przyznacie, że ta kamera jest na prawdę wysokiej klasy? Produkt ten będzie dostępny w sprzedaży w listopadzie tego roku.

Chcesz kupić kamerę w rozsądnej cenie? Zobacz tę ofertę!

Mocne zestawy muzyczneSony na tegorocznych targach zaprezentowało dwa mocne zestawy muzyczne: GTK-XB5 oraz MHC-V77DW. Obydwa modele cechują się wspomnianą już mocą, ale również rozwiązaniem technologicznym EXTRA BASS, które zapewni cały ogrom intensywnych przeżyć na każdej imprezie.

zestaw muzyczny sony

Warte zauważenia są linie na głośnikach, które świecą w różnych kolorach i migoczą w rytm granej muzyki! Oba zestawy możemy śmiało obsługiwać przy pomocy aplikacji mobilnej SongPal. Z innych ciekawych elementów można zaznaczyć obecność łącza HDMI, Bluetooth, NFC, odtwarzacz CD/DVD, USB oraz radioodbiornik FM. Czego chcieć więcej? Produkty pojawią się w sklepach w październiku.


Ekspresy do Kawy

zestaw muzyczny sony 2
 

Zestaw Samochodowy


Tym razem odejdziemy nieco od poprzedniego tematu, bowiem przychodzi nam zaprezentować zestaw audio XAV-AX100. Jak łatwo się domyślić, jest to zestaw “Car Audio”, który zmienia nasz samochód w wyszukany system audio. Wszystko to za sprawą technologii EXTRA BASS. Ponadto, zestaw ten jest w pełni kompatybilny z najnowszymi smartfonami, co zapewnia nam dostęp do wszelakich funkcji.

Chcesz być stale na bieżąco z wiadomościami z IFA 2016? Zerknij na to!


zestaw audio sony

Sony umieściło w tym modelu wzmacniacz Dynamic Reallity Amp 2 o mocy 4x55 watów oraz system wzmacniania basu, o którym już zdążyłem Wam wspomnieć. Ponadto, urządzenie zostało wzbogacone o 10 - pasmowy korektor graficzny, który daje nam pełną kontrolę nad brzmieniem. Ów system audio do samochodu będzie dostępny w Europie od grudnia tego roku. 

Dwa nowe smartfony oraz sprytna słuchawka


Ciekawym punktem zwrotnym na stanowiskach Sony było pojawienie się dwóch ciekawych słuchawek! Chodzi o modele Sony Xperia XZ oraz Sony Xperia X Compact. Obie słuchawki są całkowicie przystępne gabarytowo, gdyż wyróżniają się rozmiarem ekranu na poziomie 5.2 oraz 4.6 - cala. Obydwa modele mogą pochwalić się nader interesującymi obiektywami aparatów, których nie powstydziłby się nie jeden półprofesjonalny fotograf!

xperia zx
 

Aparaty (23 mpix) umieszczone w obu modelach zostały udoskonalone o innowacyjną technologię potrójnego czujnika obrazu. Dzięki temu, w dowolnej sytuacji aparat wykonuje wyraźnie ostre zdjęcie. Producent nie boi się nieco nowszych rozwiązań, ponieważ zastosowano w obu słuchawkach łącze USB typu C. Prócz tych telefonów,Japończycy zaprezentowali również nietypową “słuchawkę”, którą umieszczamy w uchu. Zapewnia ona nową formę komunikacji poprzez komendy głosowe. Do sprzedaży trafi w listopadzie.


xperia x compactEkspresy do Kawy

Niebywały projektor


Ostatnim elementem dzisiejszego sprawozdania jest nic innego jak projektorVPL-VW550ES. Jest to trzeci projektor oferujący obsługę materiałów 4K HDR. Stworzono go z myślą o fanach kina, muzyki oraz sportu. Miłośnicy rozrywki docenią go za bardzo cichą pracę wentylatora oraz imponującą trwałością lampami, które wytrzymają do 6 ts. godzin!

Interesujesz się technologia VR?

sony projektor

Ponadto, model został wyposażony w dwa złącza HDMI zgodne ze standardem HDCP 2.2 Dzięki temu, jesteśmy w stanie odbierać sygnał obrazu w jakości 4K w 24p lub 60p. Wszystko zależy od naszych preferencji. Nie zabrakło także miejsca dla nadajnika radiowego 3D emitującego mocny sygnał bezprzewodowy, zwiększający zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D. Projektor będzie dostępny w sprzedaży od października bieżącego roku. To co myślicie o produktach Sony na IFA 2016? Godne zainteresowania? Napiszcie nam w komentarzach, co o nich sądzicie! ;)

blog comments powered by Disqus
IFA 2016 - Sony Odsłoniło Swoje Karty!