PODPOWIEDZI:

Sony PLAYSTATION 4 - Data Premiery, Cena, Nazwa i Specyfikacje!

Sony PLAYSTATION 4 - Data Premiery, Cena, Nazwa i Specyfikacje!

Gdy na rynku zadebiutował, nowy Xbox One S, wiadomo było, że Sony nie da za wygraną i również zamierza podbijać rynek nowym sprzętem. Od dłuższego czasu chodziły głoski o lepszej wersji PS4, a projekt nazywano PS4 Neo. Po konferencji Playstation Meeting, która odbyła się 7 września 2016 roku w Nowym Jorku, wiemy wszystko.

TO NOWA GENERACJA? NIE.

Nowe Playstation nazywa się Playstation 4 Pro. Według polityki Sony, "czarnulki" będą na rynku dwie i młodsza siostra, nie wyprze tej starszej. Osoby, które wcześniej zakupiły PS4, będą nadal wspierane aktualizacjami, na ich sprzęt.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

KIEDY PREMIERA I JAKA CENA?

Istniały spekulacje, iż konsola pojawi się, jeszcze przed 15 września, lecz SONY oficjalnie zapowiedziało datę 10 listopada. Cena to 400 euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki, naliczając wszystkie podatki, oznacza, że z portfela, może zniknąć nawet 2000zł.

Zwykłe PS 4 z popularną grą >>>

CO JAK NIE STAĆ?

Do sprzedaży wchodzi również szczuplejsza wersja, która zastąpi dotychczasowe "czarnulki". Cena to 300 euro. W europie, będą dostępne koło 15 września.

Playstation 4 Pro

ZMIANY TECHNICZNE:

Z informacji podanych na konferencji, podwyższono taktowanie procesora, oraz podwojono moc GPU.

Konsole, będą sprzedawane z  1 TB dyskiem.

NOWE MOŻLIWOŚCI I FUNKCJE

PS4 Pro, będzie w pełni obsługiwało rozdzielczość 1080p.  Tak samo wykorzysta w pełni technologię HDR. Jak się okazuje, starsze wersje, również otrzymają takie możliwości, po aktualizacji, która będzie dostępna prawdopodobnie z premierą nowej, standardowej "peesczwórki".

Sprzęt posłuży do napędzania PS VR.

Gry, nie będą działały w pełnym 4K, lecz prawdopodobnie będą do takiej rozdzielczości skalowane.

Dobrą wiadomością dla kinomanów, jest wieść o dedykowanej aplikacji NETFLIX, która będzie streamować materiały w 4K.

PS 4 z pojemnym dyskiem >>>

A CO Z GRAMI?

Na konferencji przedstawiony został fragment gameplayu z MASS EFFECT ANDROMEDA. Sami oceńcie jak wygląda. Link do pełnego gameplayu, będzie w artykule na stronie.

Spójrzcie natomiast na detale, stroju spidermana w nowej grze SPIDERMAN od INSOMIAC STUDIO. Robi to spore wrażenie, biorąc pod uwagę, że jest to gra typu sandbox, czyli z otwartym światem.

Co na ten temat uważacie? Czy konsole umierają? PC Master Race, czy raczej wszystko wyprą smartfony? Napiszcie w komentarzu! Zapraszam do subskrypcji naszego kanału po więcej ciekawych informacji. wideo.

blog comments powered by Disqus
Sony PLAYSTATION 4 - Data Premiery, Cena, Nazwa i Specyfikacje!